• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
mili co to vidím? :confused: Od tebe bych čekala 9 měsíců radosti po takovém boji a ne že se tady budeš zaobírat jestli přibereš nebo nee. Každá přibere, nebo aspoň se prostě ta postava změní a nikdy už nebude taková jako před tím. s tím se musíš smířit stejně jako my všechny. Mi taky visí kůže na břichu, ale říkám si, že za Lucku mi to stálo, tak to nijak neřeším....
hlavu vzhůru a mysli an prcka, ty trdlo :grinning: Kup si nějaké super značkové tepláčky a bude hned líp! viděla jsem hezké na čepkově (takový malý tip :slight_smile:)
9. čer 2009 v 16:17  • Odpověz
Mili jejda práci neřeš, ať jsou naštvani nebo ne, ber to tak že je nějaký ten rok neuvidíš a budeš mít od nich klid. :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Já jsem z toho byla pořád na prášky když za mnou v práci chodili jako kdy budu těhotná nebo na kdy to jako plánuju,jak kdyby se dala taková věc naplánovat. Když už jsem otěhotněla, měla jsem strach to vůbec v práci oznámit, lístek na peníze vždy posilala po jedné kolegyni, jaký strach jsem měla se tam ukázat a vlastně od 16. prosince kdy jsem začla marodku se tam ukázala až dnes.

Moje kámoška nebyla nikdy nějak extra šlang, v těhu nabrala 25 kilo a teď je rok po porodu je z ní koča největší a s malou jí to sluší dvakrát tolik. Měla taky vlasy husté a kudrnaté jak beránek, musela je mosit jen v culíku a nijak jinak a hormony jí je teď srovnaly, poprvé v životě má krásné mikádko a melírek na hlavě, vlásky se jí vlní jen malinko.

Lus s tou školou jsi šikovná, já bych to při mimču nedala, moje nervy by takový nápor nezvládly.
9. čer 2009 v 16:40  • Odpověz
Holky děkuji. :slight_smile: Už je to trošku lepší :slight_smile:

Holky a co domluvit ten sraz.Sice nevím jestli chcete radši o víkendu nebo radši přes týden.
Já jen vím že tenhle a příští víkend nemůžu.A pak mám 18.6. kontrolu.
9. čer 2009 v 17:50  • Odpověz
Dobré ránko všem, copak asi Am od rána na ni myslím.......... :slight_smile: :slight_smile:
10. čer 2009 v 08:53  • Odpověz
ahojte holky,
tak mám zas zprávy - psala mi Kačka, že je pořád na pokoji, nic nového neví, akorát že má strašné nervy, skoro nespala a ráno měla astmatický záchvat. Všecky vás pozdravuje a děkuje že na ni myslíme :slight_smile:

Jak vám dneska je, když je venku tak hnusně?

Jity já s tou školou válčím uplně mega...s malou je to fakt síla. A nechci domyslet jaké to bude teď, až začne chodit :unamused:
10. čer 2009 v 09:30  • Odpověz
ahojky holky...
dnes je teda strasny den - ty ja mam depku jak hrom - ty hormony to je boj a myslim ze to odnese manza jak se vrati ze skoleni... je to asi tim pocasim ale fakt katastrofa... :frowning2:
taky porad myslim na Am - bude to uz mit za sebou - sem tak dnes rano premyslela jak to nase mimi asi bude vypadat...po kom bude... :wink:
milin - praci vubec neres - ja taky bojovala - sice v praci u nas to bylo na oko v pohode ale vedela sem ze to zpusobi problem...ale pak me nekdo rekl - ze pokud ma zamestnavatel v praci holky od20-30let co chce cekat...??? bez deti nebudem ze....
holky normalne sem vcera natocila prcka jak po ranu vstava na mobil na video a kdyz sem to ukazovala holkam co uz maji mimi tak rikali ze takove kotrmelce nikdy nezazili... tak nevim jestli ten nas prdoch neprokopne bazenek moc brzo.... :unamused:
10. čer 2009 v 09:56  • Odpověz
tak mám další zprávy - Kačka dnes na řadu nejde, že jí našli něco v moči a že to na porod není...tak je strašně nešťastná a zdeptaná.

Holky co to tady je za depkozní nálady??
leu Lucka se taky hrozně vrtěla, uplně mi to dělalo kopce na břichu a jednou to předvedla i u doktora a ten říkal že bude hyperaktivní.
A asi má pravdu. Tak se těš, jestli budeš mít to co já :grinning:
10. čer 2009 v 10:24  • Odpověz
lus-coze?? to mi nerikej - hyperaktivni dite - to jako ucitelka budu mit asi za odmenu ale kdyz vidim ten zivot v brichu tak si rikam ze ani jinak to byt nemuze...
to je mi lito am ze to jeste nema za sebou - musi to tam byt strasne dlouhe a to cekani...des...
10. čer 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahojky holky
tak dnešní počasí to je teda děs!Ale aspoň budu mít zalitou zahrádku a nemusím otravovat mojeho :wink:
Tak dnes je mi naštěstí už líp.Ale zase budu doma celý den sama.Můj přijede až fakt pozdě večer takže to mám radostAle co někdo musí chodit do práce. :slight_smile:

Lusi tak pozdravuj Ami a že jí přejem ať už to má brzy za sebou :wink:
Leu s depky si nic nedělej já ji měla včera.A neštěstí se mi pak udělalo líp. :wink:
10. čer 2009 v 11:02  • Odpověz
milin - a co dnes kuchtis?? ziskavam inspiraci... uz tak nejak nemam fantazii... jinak depka asi vyvrcholi jakmile se drahy vrati a bude... no jeste ze na ty nalady mam karticku... :grinning:
10. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
holky nebuďte zdeptané!! dyť máte v bříškách poklady, tak kašlete na nálady :slight_smile: až se vám narodí tak vás budou občas tak štvát že budete mít depky furt :grinning:

jdu uvařit a uspat Lcuku
10. čer 2009 v 11:15  • Odpověz
Leu chtěla jsem uvařit špenát s bramborovým knedlíkem a jen vajíčko.Ale nemají v obchodě špenát tak nevím co.Ze včera mi tam zůstal jeden kuřecí řízek tak s něho něco budu muset vymyslet.
A nebo si zajsu koupit kel a místo špenátu uvařím kel.
Jinak teda nevím nic mě nenapadá pak už jedině palačinky :slight_smile:
10. čer 2009 v 11:27  • Odpověz
holky tak další zpráva - ale jen taková oznamovací - od Kačky. Je na pokoji s maminou po císaři, ta ještě nemá malou u sebe a Kačka je taky zdeptaná a závidí všem maminkám :unamused:

co jste nakonec vařily?
10. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
tak pry na depku je nejlepsi prace - tak mam vyzehlene dva kose pradla, ted sem zasivala malemu svetrik a poobedvala rizoto - vyhralo... toz tak
to je mi kacky lito... to ji ani nerekli kdy ji tak asi vemou???
10. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz
Leu tak já nakonec našla v mražáku zbytek špenátu tak jej uvařím.Knedlík jsem taky vytáhla a i polívku.Takže budu mít za chvíli uvařeno :wink:

Lusi tak Ami pozdravuj ať se drží holka :wink:
10. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
Jejda to jsou zprávy, ale tak určo byl za Ami odpoledne manža tak jí trochu z depky probral a zítřek třeba už přinese jen samé pozitivní zprávy, budu držet palce aby tomu tak opravdy bylo.

Oběd dnes byl rychlovka, kuřecí prsa v česnekovém obalu, bramborová kaše a můj milovaný rajčatový salátek, jsem se nacpala k prasknutí a musela jsem si jít po obědě schrupnout. Ale co budu vařit zítra to fakt nevím, dochází mě inspirace, potřebuju aby to bylo něco rychlélo, jednoduchého, mohlo by to být i levného a hlavně aby to můj chlap snědl.
10. čer 2009 v 17:17  • Odpověz
ahoj holky, tak se mi sem konečně podařilo mrknout. byla jsem ráno opět na cukru a opět mi nic nenaměřili, ale zase mám přijít za tři týdny, ach jo. no a odpoledne jsem byla u gynekologa, tak jsem dostala papíry na mateřskou a v pátek nastupuju! :slight_smile: malého si přeměřoval, ale míry a váhu samozřejmě nevím :frowning2: kontrola zase za dva týdny.
na Kačku myslím od rána a ona se chudina tak trápí! jejda, proč jí do té porodnice už dali?? takhle mohla být v klidu doma s manžou. ať se drží, holka!!!
já jinak dnes vařila segedínský guláš a pórkovou polévku, včera byl květák a slepičí polévka a zítra plánuju špenátek a polévku teda zatím nevím jakou. to jen pro inspiraci, jestli vám to nějak pomůže :wink:
10. čer 2009 v 18:49  •  1 dítě  • Odpověz
Dobrý ranko :wink:
Tak doufám že dnes Ami to už bude mít za sebou.Není asi moc příjemné ležet v porodnici a čekat co bude.Tak jí držím palečky ať to zvládnou oba na jedničku :wink:

Holky tak dnes budu muset vymyslet co budu vařit,teda nic mě nenapadá,ale snad něco napoví chytrá knížka kuchařka :wink:
Přeji hezký den, u nás krásně svítí sluníčko tak doufám že to vydrží celý den :wink:
11. čer 2009 v 08:24  • Odpověz
ahojky devcata
tak dnes musim priznat - sem se vyspalal jak dlouho ne - byla sem jen 2krat na zachode (coz u nas parada...) a nebyt telefonu tak spim asi jeste ted ale jinak parada...
u nas na obidek bude dnes jen rychlovka - testoviny s masickem a nejaka polevka...
sajmi - posli mi receptik na porkovou polevku - jestli muzes... v praci sem ju milovala a ted uz neni cas ju uvarit... :slight_smile:
11. čer 2009 v 09:09  • Odpověz
Ahojte
tak to já se dnes nevyspala nic moc, celou noc jsem se převalovala, jak jsem vstala tak mě dokonce bolelo v krku a o těch mých nešťastných nohách ani nemluvím, teď jsem si je natřela pořádnou vrstvou takovou spešl větrovou mastí a je to o moc lepší.
K obědu máme dnes čočkovou polévku, roštěnou a rýži a zítra bubou palačinky, ať se necpeme pořád jen masem, i když ho mám moc ráda.
11. čer 2009 v 09:22  • Odpověz
ahojte holky, já zas byla s malou na rehab, pak oběd, uspat...a nestíhám...

Ami se mi od rána neozvala, psala jsem jí, ale nic. Večer jsem si s ní ještě psala, a prý že je jí jak na měsíčky, tak třeba z toho stresu porodila spontánně :wink: Jinak byla hodně streslá a nešťastná

Teda vy vaříte samy dobrůtky :dizzy_face:
11. čer 2009 ve 12:17  • Odpověz
ahojky holky, tak dnes mám nějakou depku já :frowning2: . nejradši bych zalezla do nějaké díry a vylezla bych, až by to přešlo.
lus - já myslím, že Ami už buď porodila nebo dnes porodí. chudina, včera jí muselo být hrozně :frowning2: . že ji moc zdravíme, jo?
leu - tu pórkovou polévku dělám jen tak z hlavy, ale zkusím pohledat recept, abys to měla v takové nějaké normální formě :wink:
11. čer 2009 ve 12:29  •  1 dítě  • Odpověz
Třeba opravdu bude dnes Daneček na světě. :slight_smile: :slight_smile:
11. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
simi copak?? to je tím počasím že jste takové vydeptané...ale já teda dneska taky nemám uplně ok náladu. Jsem strašně unavená a na rehabilitacích samy špatné zprávy,takže je mi tak nějak blééé

ach jo...kdyby aspoň svítilo, zašla bych s Luckou na zmrzku a bylo by to hned lepší
11. čer 2009 ve 12:37  • Odpověz
Ahojky holky
Lusi tak já bych řekla že už to má Ami za sebou.A má malýho budulínka u sebe :wink:
Sajmo jj tak depka je potvora.Hold člověk to musí překlenout a nebo se ztoho vykecat.Já si někam zalezu chvíli si zdřímnu a pak je to lepší :wink: Neboj vše bude ok.Taky to hodně dělá tohle počasí :wink:

Leu kdyby jsi chtěla taky dělávám pórkovou polívku.Tak kdyby si chtěla klidně ti pošlu recept. :wink:

Jinak já dnes vařím sojový maso se zeleninou a buď si to dá můj s chlebem,ale spíš mu uvařím rýži. :wink:

U nás opět prší :angry: a to ráno bylo tak krásně.
11. čer 2009 ve 12:38  • Odpověz
mili jak děláš to maso se zeleninou? sojový to my můžem :dizzy_face:

Ami už to má asi fakt za sebou, akorát je mi divné, že nereaguje...Daníka u sebe asi ještě nemá, to tak brzo nedávají, navíc po císaři...no snad je vše ok a brzo se ozve

Teď přebírám Lucce šatník a vyřazuju věcičky..to je hrůza jak rychle roste :angry: Holky nepotřebujete některá něco půjčit na miminko?
11. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz
holky o pocasi mi ani nemluvte... rano to bylo super a ted hruza...
mili - to budes strasne hodna kdyz mi ten recept posles... cim vic - tim lip - udelam je vsechny a vsechny ochutnam... :grinning:
lus - taky se bojim ze maloch ze vseho hned vyroste a jeste kdyz nas strasi ze to bude kluk jak buk tak ani 56 nekupuju...ted sem trochu upravovala vecicky po nas tak si tu tak siju a ani nevim jestli mu to oblecu...
tak dnes ma tchan narozky tak to treba danecek bude mit stejne datum :slight_smile:
11. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
Mimochodem tady odkaz na recepty, najdete tamurčitě i tu pórkovou polévku, já podle těchto stránek vařím skoro vše http://www.recepty.cz/

a nejlepší ze všeho je tady ten perník, po něm se můžem doma utlouct :sunglasses: , je to jednoduhé a rychlé, až nebudetě vě vědět co upéct vyzkoušejte :slight_smile:
http://recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JNRMMRDPD&id_kategorie=JNLQCOO5
11. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz
Jity to jsou super stránky. Akorát perník u nás moc nefrčí, škoda..manža ho nemá rád - je to na něj moc suché :rolling_eyes:

leu vyroste hned, Lucka začínala velikostí 44 a tu měla měsíc, pak 50 taky měsíc, 56 měla 2 měsíce 62 jsem vynechala a dala jí 68 a to má teda do teď, ale už mi z toho vyrůstá...manža když vidí jak to pakuju ze skříně tak jenom nadává kolik toho má a jestli to všecko potřebuje :slight_smile:
11. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz
Pórková polévka
250g brambor, 100g pórku, 50g cibule, 1,5l vývaru (nebo bujón. kostku), 125ml sladké smetany, sůl, sekaná pažitka, kousek másla, špetka bílého mletého pepře.

Pór a cibuli nakrájíme a podusíme na troše másla, oloupané brambory nakrájíme na menší kostky a dáme vařit do vývaru. Když jsou téměř měkké, přidáme pór s cibulí a ještě chvíli povaříme. Pak polévku prolisujeme, přidáme smetanu, sůl, pepř a jen krátce povaříme. Podáváme sypanou drobně usekanou pažitkou.

Já polévku neprepasíruji, nechávám tam pórek volně i s cibulí. Kdybych měla dítě tak to prolisuji. Místo bílého pepře dávám klasický černý. A jestli máte rádi polívky hustší tak si klidně zahuštěte jíškou nebo jak jste zvyklí :slight_smile:

Čína ze sóji
1 balíček sojových kostek (100g), 1/2 lžičky mletého zázvoru, 1 lžíce sojové omáčky, 1 lžíce worcestru, necelé 1/2 lžičky soli, 4-5 stroužků česneku, 1/2 lžičky drceného kmínu, 1 1/2 lžička koření na sojové maso, 1 sklenice zeleninového leča či čalamády, 1-2 cibule.

Do 2-3dl vody dáme vařit zázvor, sojovou omáčku, worcester, sůl, prolisovaný česnek, drcený kmín a koření na sojové maso. Do vařícího přisypeme sojové kostky, necháme asi 10 minut povařit, dle potřeby přilijeme ještě trochu vody, necháme přejít varem a 1-2 hod. namáčíme. Pak přidáme lečo, drobně pokrájenou cibuli a 25-30 minut povaříme. Podáváme s chlebem či rýží.

Já nedávám lečo ani čalamádu.Jen na másle udělám zmraženou zeleninu a pak vše smíchám.A cibulku si osmažím.Jinak pokud nemám zázvor tak ho tam nedávám. :slight_smile:
11. čer 2009 ve 13:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.