• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
simi jaké máš ty huggies? clasic nebo premium? to je totiž sto a jedna...ty premium jsou nejlepší plenky jaké znám...no a ty clasic nejhorší. ty jsou fakt hrozné...ale nevěš hlavu, malé miminko kadí pořád, budeš pořád jen měnit tak na první měsíc si koupíš třeba pampersky a pak vypotřebíš i tyto :wink:
22. čer 2009 v 17:39  • Odpověz
Já bych to taky neviděla tak černě, jak říká lus, miminko se přebaluje pořád a jestli by se ti fakt nezdály, tak bych koupila nějakou jinou značku a dávala je třeba na střídačku, ať nepřijdou nazmar. :slight_smile:
22. čer 2009 v 17:59  • Odpověz
ahojky, nikde nikdo?
já jsem se dnes pustila do velkého praní, tak doufám, že vyleze na chvíli sluníčko, aby mi to pěkně proschlo.
lusi - tak dvoje mám premium a jedny obyč, tak snad to s nima přežijeme! a kdyžtak jsou v zásobě klasické látkové plenky :grinning:
23. čer 2009 v 09:34  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky
tak teda dnes pocasi zase nic moc...co?? ja jeste musim dodelat nejaky poradek a pak se taky pustim do prani...sajmi to bude zehleni co?? :wink:
jinak s tema plenkama bych to tak cerne nevidela...stejne se spotrebuji a pak to bude asi tak jako se vsim - v cem se bude libit malochum v tom je asi budeme mit ze...(si tak myslim :slight_smile: )
23. čer 2009 v 09:51  • Odpověz
no jasně! :wink: uvidíme, pozkoušíme, nakoupíme :slight_smile:
23. čer 2009 v 10:10  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky holky
tak já celý víkend proležela i včera.je mi špatně,sice nezvracím,ale do hopsání mi fakt není.Dnes je to trošku lepší tak musím doma něco udělat,tak snad to zvládnu. :wink: Můj chudáček okolo mě skáče stará se teda až mi to občas přijde blbý.Si říkám že nejsem nemocná,ale těhotná,ale někdy to je fakt naopak.Normálně mě to štve takovýhle stavy.Fuj už abych měla ty 3měsíce za sebou.A pak to bude snad lepší :wink:

Ju jinak přeji hezký den i když u nás je pěkně hnusně :angry:
23. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
Jééé dnes tu máme velké prádlo, taky ještě mám pár kousků, co by chtělo proletět pračkou, ale pustím se do toho asi až zítra.

Mili - to máš zlatého mamžela , že se o tebe tak hezky stará. :slight_smile:

Já jsem dnes měla kontrolu, na porod to nevypadá, ale co mě rozhodilo, tak to že mám hodně vysoký krevní tlak. Paní doktorka i se setřičkou se úplně vylekaly a já když je viděla tak taky. Hned mě hnala na monitor, jestli je prý vše v pořádku. Naštěstí je to dobré miminko je v pohodě, taky je stačilo než na mě přidělaly ty pásy pořádně pokopat :grinning: . Já mám prý hodně odpočívat, sledovat jestli mě neotékají nohy a kdyby se mě točila hlava , tak hned přijít nebo jet do nemocnice. :unamused: Další kontrolu nám za týden a to už bude tady poslední a pak už budu odeslána do nemocnice, kde bude záskok za mojí lékařku, která bude mít dovolenou.
23. čer 2009 ve 13:28  • Odpověz
jity - už se to blíží,co? a je ti nějak špatně, když jsi měla ten vysoký tlak? no hlavně odpočívej, jak ti doktorka říkala a vše bude ok :wink:
mili - tak to si tvůj zaslouží pochvalu :slight_smile: . neboj, brzo bude líp. ty začátky nese každá jinak, tak se to musí přetrpět :frowning2:
23. čer 2009 v 17:37  •  1 dítě  • Odpověz
milin - ja taky protrpela prvni tri mesice ale 12tt to rozsekl a bylo dobre... hlavne odpocivej
jity - to je hrozne jak to utika co?? uz se ti to taky krati... ty chodis po tydnu na kontroly?? ja jdu az za tri tydny tak nevim jestli je to tak jak ma....
23. čer 2009 v 18:51  • Odpověz
sajmi - špatně mě ani nebylo, možná si říkám že je to z nervozity, čím víc se to blíží, tím se víc klepu strachy :grinning:, taky si říkám, že jestli na to nemělo vliv, že jsem vyšlapala schody do třetího patra a pak seděla v čekárně plné bab, kde byl vydýchaný vzduch. Dnes jdu zas k zubařovi, to si zase užiju :grinning:

leu - ano, už chodím každý týden, myslím, že ty už budeš potom taky, já to měla taky tak napřed po měsíci, pak tři týdny a teď po týdnu. Co doma, už máte po těch oknách vše v cajku?

lus - dívala jsem se u tebe do albíčka, že jsi Lucince háčkovala čepičku. Já jsem naposledy držela háček v ruce snad na základce, ale včera jsem na netu našla návod na háčkování takové čepičky, tak jsem si říkala, že to zkusím. Chtěla jsem Tě poprosit, jestli by jsi mě nemohla poradit, ji když si koupít jedno klubíčko zda to na to bude na tu čepku stačit??? Popřípadě i jaká značka vlny je dobrá a hodila by se na to??
24. čer 2009 v 08:27  • Odpověz
ahoj holky, jak se máte?
já byla dnes na kontrole a všechno je v pořádku. malý už dokonce dohnal to opoždění, tak jsem ráda. prý nebude žádný valibuk, ale normální váhu by snad mohl mít. příští týden jdu zase na kontrolu a pak už mě převelí do porodnice.
24. čer 2009 v 18:16  •  1 dítě  • Odpověz
ahojte holky,
vidím že už všechny pádíte do nemocnice na kontroly, tak pevné nervy, tam je to čekání děsné :rolling_eyes:

Jity Lucce jedno klubíčko v pohodě stačí, sice asi záleží na vlně (teda já háčkuju z příze, je to měkkčí a lepší, ale o hodně dražší) ale mi prostě zatím vždy jedno vystačilo a většinou mi zbylo.
tu čepičku v albu má z příze tuším že Daniela se jmenuje a z té háčkuju nevíc. Mají ji ve všelijakých barvách, červenou, bílou, růžovou i tmavě a světle modrou, kdybys potřebovala :grinning: Jinak ráda poradím, když budu vědět :slight_smile:

Já lítám že nevím kam dřív, tak se mějte, odpočívejte a spinkejte a nabírejte síly na ty prcky (někdy je to na zabití :angry: )
24. čer 2009 v 19:38  • Odpověz
ahojky holky
tak ja vcera totalne nestihala ale u me tak trochu normal...a pak dosla nejaka skareda nalada tak jsme tady z toho blazince vypadli a dali si s manzou vybornou veceri a hned mi bylo lip...
jity - no uz to tu konecne vypada na zaver vsech rekonstrukci... vcera sem dodrhla podlahu a ted me ceka jen prani a zehleni...
sajmi - to je super - ja na kontrolu az tri tydny tak nevim...
25. čer 2009 v 09:15  • Odpověz
Takže taky se přidávám...
Byla jsem hospitalizovaná 9.6.2009,kvůli problémům v těhotenství,byl mi plánovaný císařský řez.10.6. mi primář udělal prohlídku a od té doby to jelo. Odešla zátka,zvětšující se pocity na menstruaci.Hlídala jsem si to...Doktorka už něco začínala tušit.Jelikož mě kvůli místu museli uložit coby bezdětnou na šestinedělí a pak zase přestěhovat na gynekologii,se mi sestřičky smály že jak mě přestěhují na gyndu budu brzo zpátky.No tak jsem byla umístěná na normální gynekologii,na nadstandart,který jsem neplatila,jsem si myslela že si ho užiju.Začaly návštěvy a já byla v pohodě.Poslední přišla mamka a bratranec a já si myslela jak se v klidu budu dívat na televizi.Skončila tehdy Ordinace v Růžové zahradě a já zadřímla.Došla mi smska od manžela a najednou v posteli záplava.To bylo 11.6.-22.30.Manželovi jsem ani nestihla odepsat.Utíkala jsem na wc a celá vyjukaná ze zelené plodovky jsem volala sestřičku,jestli je to ono.No ona došla co se jako děje.Tak mi vzala vložku a utíkala pro ten tester,přišla a říkala že je to ono,že už volala doktorce na porodní sál,že se mám zase sbalit a že jdem.Tak jsem si to pěkně po svých přišla na porodní pokoj,tam už bylo připravené KTG,na ketré mě hnedka připojili.Pak přišla naše paní doktorka co jsem k ní chodila do rizikovky a říkala že to bude ještě nadlouho.To mě začínalo děsit,protože na pokojíčcích vedle se vesele rodilo a mě strašilo,že tam budu dlouho sama.Čas letěl,porodní asistentka mi udělala klystýr,to jsem byla otevřená na 4 cm.Došla jsem si na porodní pokoj a to byly asi dvě ráno a volala jsem manželovi že rodíme.Přijet ale měl,až kolem čtvrté.Byl docela překvapený....No ve čtyři přijel,naklusal tam v eráru a začal mě utěšovat.Pořád mi říkal,že neví jak mi má pomoct.Bolelo to jak blázen,nějak kolem páté jsem se šla sprchovat a opřená o balon,jsem klečela ve sprše a manža mi sprchoval záda teploučkou vodou.Pak jsem zabalená v prostěradle naklusala na lehátko,kde jsem na radu porodní asistentky ležela na boku,že je to lepší.A bylo,na zádech mě to strašně bolelo a nemohla jsem vydržet.Nějak před šestou ráno,přišla doktorka a viděla zvětšující se kontrakce a to už konečně bylo na porod.Takže na třikrát jsem zatlačila a malý byl venku,placenta na dvakrát.Pak přišlo šití,u kterého jsme si s doktorkou povídaly o dietě,že mě vlastní rodina chce zabít,tím jaké kalorické bomby mi nosili.Manžel se vrhl na focení malého.Náš Dan se narodil v 6.27-12.6.2009-měřil 49 cm a vážil 3050g.Apgar skore-10.

Porod v Uherskohradištské porodnici,byl pro mě nezapomenutelný zážitek.Všem moc děkujem.
25. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 17:59  • Odpověz
ami - teda to bylo vyčerpávající, super! chtěla jsem se ještě zeptat, jestli jsi ten porodní plán k něčemu potřebovala nebo se tě na to nikdo neptal. děkuju :wink:
25. čer 2009 v 18:47  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky holky
mám na Vás prosbu.Moje gyn, Huspeninová mě posílá na genetiku do Predika,ale jen proto,že tam pracuje a má s něma smlouvu že tam bude posílat svoje pacientky.
A pak je v Baťovce taky genetika.Holky s jiné diskuze psaly že bych měla jít radši tam.
Tak se Vás chci zeptat kde jste byli vy a jak se Vám to tam líbilo a dr a personál a tak.Děkuji.

Am tak vidím že v Hradišti si polepšily,ale stěhování pacientky mi nepřijde jako dobrý řešení.
26. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

já mám za sebou poslední návštěvu zubaře, jsem šťastná jakblecha, že už tam nemusím chodit. Na oslavu jsem si cestou domů koupila buzirony v karamelu ( já to prostě bez toho sladkého nevydžím), jen musím dvě hodiny počkat něž to budu moci slupnout.

lus - v úterý mám v plánu si jít koupit tu přízi a pustit se do díla, jsem zvědavá co mě z toho vyleze za dílo :grinning: , jinak dík za radu, už jsem se dívala na netu i na ty barvičky, jsou super :slight_smile:

mili - já byla v Baťovce a nemůžu si stěžovat, byla jsem moc spokojená. Je tam opravdu moc milá sestřička, jinak se tam prý střídá nějaká paní doktorka, která prý tam dojíždí z genetiky z Olomouce a pak je tam takový mladý doktor, jmenuje se Kovalčík. Kámoška se s ním dobře zná a měla ho i u porodu, prý patří mezi nejlepší odborníky na císařský řez u nás. Já jsem tam byla na genetice právě jak v 12 tt ve 20tt. Byla jsem opravdu spokojená, všechno nám do podrobna vysvětlil ukázal, je to i taková veselá kopa, takže na to jak jak jsem z toho byla vystresovaná, dokázal udělat dobrou náladu a celou dobu nás skvěle bavil. Manžovi se taky líbil, okomentoval ho slovy, že takový by měli být všichni lékaři. Byla jsem tam spokojená a příště bych šla zase tam,i když co jsem se ptala tak ostatních kámošek tak většina jich byla v Prediku. Přijde mě to, ale že většina z nich si myslí, že když se to platí, že je to lepší nebo kvalitnější.........
26. čer 2009 ve 13:39  • Odpověz
jity - tak to gratuluju k úspěšnému zvládnutí zubaře! :wink: jak se to líbilo miminku, nekopalo?
mili - no já byla na doporučení svého gyndaře v Prediku. bylo mi řečeno, že je to tam lepší a že to tam patří mezi nejlepší genetiku v republice, tož nevím. já jsem byla moc spokojená s Huspeninovou i se sestrou, všechno tam bylo fajn.
26. čer 2009 v 18:31  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - díky :wink: , miminko kopalo. A kopalo tak, že mě ten brynkách, co se dává pod krk lítal na všechny strany. Paní zubařka se smála a říkala, že asi má strach ze zvuku vrtačky a že to s ním půjde už celý život. No mám se na co těšit...... asi bude po mamince strašpytel. :grinning:
26. čer 2009 ve 20:10  • Odpověz
Holky děkuji za odpovědi,ale zapoměla jsem se zeptat platily jste tohle vyšetření?
26. čer 2009 ve 20:20  • Odpověz
ahoj holky
tak az ted sem se sem dostala...nejak to nestiham...
milin - ja taky byla na prediku... me doktorka rekla ze v prediku je to vysetreni podrobnejsi ale plati se (1400) a v batovce je normalni standart a hradi pojistovna - ja sem si vybrala prediko, jednou sem mela dr huspeninovou- byla v pohode krasne vse vysvetlila a potom jsme meli primo primare ktery byl taky super a vse poradne zkontroloval... a sestricka - pohoda vykladala...tak tak
jity - treba si malinke zvykne uz ted a pak to bude ok s vrtackou... :wink:
26. čer 2009 ve 21:12  • Odpověz
milin-to je dobré řešení,protože potřebovaly místo pro maminky a miminka a já mimčo neměla a brzdila jsem jim místo pro toho kdo to potřeboval a ti kdo říkají že Hradiště je strašné tam nerodily a nebo byly moc velké fnukny a to já teda nejsem.
27. čer 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahojky holky
přeji krásnou sobotu :wink:

Amelie já chodila na praxi do Hradiště.A vím jaký je tam personál apod.Už tenkrát mě zarazilo když jsem byla u porodu jak na matku křičely at laskave tlaci.Tlacily jí šilene na bricho až jí to bolelo.Prostě s něma dobrý zkušenosti nemám.A taky když jsem u nich byla hospitalizovaná a byla po operaci tak takový přístup jsem ještě nezažila!
Prostě bych musela být sprostá.A to jsem Vám radši nenapsla vic co jsem zažila u toho porodu.
Takže pro mě jako nemocnice Hradiště nemá žádnou úroveň.
Zažila jsem s nima jen to špatný a nikdy nic dobrýho.Bohužel je to můj názor a zkušenost.
27. čer 2009 v 11:24  • Odpověz
Když jsem rodila já,tak tam byla holka co absolutně nespolupracovala,tak po ní doktorka vyjela a navíc strašně ječela a nikdo jí nic nedělal.Mě taky tlačily na břicho,taky mě to bolelo,ale vydržela jsem to.Pomohlo to malému na svět.Já si nemůžu stěžovat,stejně jako spousta jiných holek co rodily zároven se mnou a se kterýma jsme si povídaly.Já měla skvělý personál.
27. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
Jo a spousta věcí se změnila.Neříkám to jen já.
27. čer 2009 v 11:29  • Odpověz
Amelie nu každá žena je jiná.A to že ječela no tak každý to prožíváme jinak.Myslím že za tohle se soudit nedá.A co třeba ta chudinka byla tak vystresovaná že to pro ni bylo strašný.kdyby se ji snažily iklidnit a trochu povzbudit myslím že by to tak nemuselo být. :slight_smile:

Možná se to tam změnilo,ale pro mě to bude stejně nemocnice kde už bych nikdy nešla ani s odřeným loktem.

Jsem ráda že ty jsi s něma měla dobrou zkušenost a že jsi byla spokojená a že vše proběhlo v pořádku. :wink:
27. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz
ahojte holky,
vidím že jste tady rozjely diskusi o porodnicích...tak já taky se svou troškou do mlýna - jsem taky na bolest dost tvrdá a v době porodu po 8 měsících problitých si myslím že už i zvyklá, ale u porodu když mi trhali branku a dělali Hamiltona křičela taky. A když jsem začala stresovat a brečet tak na mně asistentka taky zvýšila hlas, že jestli budu řvát tak se malá nikdy nenarodí, ať se soustředím a tlačím...a bylo to ve Zlíně. Jinak ale byla moc hodná, příjemná a snažila se pomoct...já myslím, že musí být ty asistentky taky trochu psycholog,aby poznaly, co na tu ženskou zabere...

Jako někdy se to řvaní atd. prostě ukočírovat nedá. Každý vnímá bolest a všechno okolo jinak...Tak už to neřešte :wink:

My valíme na oslavu, Lucce roste další zub :angry:
27. čer 2009 ve 14:48  • Odpověz
lus - na oslavě si to užijte :slight_smile:
holky, tak já nevím, já ten porod asi nepřežiju. já mám nízký práh bolestivosti, tak jestli vám "tvrdým" to dalo zabrat, tak já nevím :frowning2:
27. čer 2009 ve 14:57  •  1 dítě  • Odpověz
Mě akorát udivuje,že docela hodně holek rodilo v Hradišti ze zlínska,když to mají do Zlína blíž.Pak tam nebylo k hnutí. :grinning:
27. čer 2009 v 19:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.