• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ami - já ti tak závidím, že už to máš za sebou!
28. čer 2009 v 19:24  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - jsem na tom jak přesně jak ty, navíc mě začíná deptat, jak se mě každý poslední týden vyptává jak se cítím, kdy to bude, jestli jsem zbalená a jestli se bojím :frowning2: a dalších milion trapných a pro mě stresujících otázek. Sotva se dostanu do klidu potkám někoho kdo na mě vyrukuju s porodem a já jsem z toho totál v pr....
Včera to byla tchýně, dnes švagrová, to už jsem neustála a asi hodinu řvala doma do polštáře...... :frowning2:
28. čer 2009 v 19:29  • Odpověz
Nezávidte holky,taky se dočkáte.Jituš úplně chápu.Taky jsem to tak měla.Já jdu dneska s Danem do poradny,tak jsem zvědavá jak jsem na tom.Sestřenka přenáší 5 dní,a bere to v klidu.
29. čer 2009 v 08:42  • Odpověz
ahoj holky
tak u nas zase vikend plny udalosti a k tomu vsichni chlapi svatek... manza pavel i tchan pavel a muj tatka a bracha ladislavove tak so to spojilo - no aspon vsechno pri jednom...
a jak vy jste se meli o vikendu??
ja uz mam pocit ze toho naseho cvalika neunesu a mam taky pocit ze mi zacalo praskat bricho ale to nevim jiste jelikoz uz tam nevidim... :slight_smile: musim pockat jak dojde manza z prace...
29. čer 2009 v 09:17  • Odpověz
Ahojky holky
u nás víkend super :angry: .Jsem byla celý víkend sama a pěkně jsem se nudila.Tak jsem byla v sobotu s kamarádkou sednout na zahrádku.A včerejšek jsem byla sama.No děs,ale co člověk nadělá.
Dnes jdu do práce musím zanést lístek na peníze.Tak Vám přeji krásný den :wink: papa.
29. čer 2009 ve 12:01  • Odpověz
ahojte holky,
leu koukni na to zrcátkem. mažeš si to bříško? vidíš to vlastně, přihoď aktuální foto :wink:
mili co máš z toho, bude líp...já jsem s Luckou taky pořád sama. Někdy je to víc na bednu než být uplně sama :grinning:
Am co malej? pořád spinká a papá? ty máš zlaté dítě :dizzy_face:
jity VYDRŽ dyť už to máš za pár! Ta poslední doba je sice nejhorší, vůbec to neutíká...ale brzo to skončí a budeš mít prcka v náručí :wink:

jak vám všem je se asi z pochopitelných důvodů raději neptám :grinning: Lucce rostou zuby a já jsem se k ní přidala s osmičkama, takže skučíme obě :sweat_smile:
29. čer 2009 ve 12:17  • Odpověz
lus - jj zrcatku uz uu me slavi uspech delsi dobu :grinning: ale sou to takove male prasklinky tak uvidime - jinak mazu jako o zivot.... a auktualni foto?? no toz takova velryba se na konika nevleze :grinning: :grinning: ne nejake tam mam a nejake brzo vytvorim...
milin - co mas z toho ja sem taky furt sama - bud je manza v praci nebo dohani u svych rodicu resty na baraku (pry aby to mel do porodu)ale myslim ze ani po porodu toho casu mit moc nebude...
jity - no kdybys videla co se mi zdavaji ted za sny - no porod - tak doufam ze to bude jine - ale zase si rikamze v tom brichu to naporad mit nemuzeme... :wink:
a pozor - v praci mi na porod rekla chytrou vetu uklizecka: "no jo - tam to jde lip jak ven" :sweat_smile:
29. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz
Ahojte,
dnes jsem úplně v poho, díky všem za podporu.
V noci jsem moc nemohla spát docela mě bolelo břicho , ale ráno jsem to dohnala, stihla jsem uvařit oběd a ušila závěsy do obyváku. O víkendu jsme se plácli přes kapsu, koupili jsme konečně polici do obyváku a už nemusíme mít fotky v ránečcích a takové ty blbinky na zemi, potom polštářky na sedačku a malý kobereček pod kolébku. Teď jsem se pustila do gruntování, čistila jsem sedačku a čekám na manžela až přijde z práce a odšoupne jí abych uklidila i za ní. Když jsem takto zaměstnaná tak je mě načisto fajn a na nějaký porod vůbec nemyslím.

leu - mě břicho nepraská, ale už necítím nějaké intenzivní pohyby a kopance jako dřív , spíš se tam prcek převaluje ze strany na stranu jak se opře o břišní stěnu, mám pocit, že mě protrhne břicho a to ani nemluvím když vyšplhá pod žebra a zatlačí na ně. Mě se o porodu zdávala dřív, poslední dobou se mě nic nezdá, nebo si sen nepamatuju.
29. čer 2009 ve 14:54  • Odpověz
Holky,my jsme zdraví jak rybky,od porodu máme 3050-3700g.Malý je hodný,pěkně jí a spinká.
29. čer 2009 v 15:41  • Odpověz
ami - tak to je super, že tak rostete a jste zdraví! mám z vás radost! :slight_smile:
jinak já mám dnes opět nějakou depku. bolí mě hlava, jsem unavená a uřvaná :frowning2:
29. čer 2009 v 16:31  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - neboj ja tu depku mam dnes taky ale delam ze se me netyka.... :sweat_smile:
29. čer 2009 v 17:27  • Odpověz
holky mate uz vybranou porodni asistentku??
29. čer 2009 v 18:14  • Odpověz
leu - já porodní asistentku vybírat nemusím, sestřička od mojí doktorky je na seznamu porodních asistentek, takže se automaticky bude o mě starat ona.
29. čer 2009 v 18:43  • Odpověz
leu - mně dal doktor na minulé kontrole vybrat ze šesti asistentek, ale každá má na starosti nějakou část Zlínska, takže jsem si nějak vymýšlet nemohla. vybrala jsem si sestřičku od doktora, která je jakž takž v poho. jinak si můžeš vybrat i asistentku, která nemá na starosti tvoji lokalitu, ale musíš jí doplácet "cestovné"
29. čer 2009 v 18:44  •  1 dítě  • Odpověz
holky tu asistentku nemusíte mít vůbec pokud ji nechcete na návštěvy doma...a jinak se vybírat opravdu nemůžete, je to jak píše simča - pokud chcete jinou než tu určenou tak se jí musí zaplatit cestovné.

ami teda vy rostete jako blázen :slight_smile: to Daník jen papá ne? a to je dobře tak to má být...

jity už háčkuješ?

holky a kam chodíte k doktorům? jako na gyndu?
29. čer 2009 v 18:50  • Odpověz
to ja taky dostala papirek s asistentkama podle lokalit... ale ani jedna neobsahovala nasi breznici... tak sem volala jedne ktera byla i u svagrove... tak nevim...
lus - ja chodim na polikliniku k masne...
29. čer 2009 v 18:53  • Odpověz
lusi - co ty vaše zoubky, už se to polepšilo? no soucítím s tebou. já měla 3 osmičky a naštěstí už je mám všechny vytrhlé! já chodím ke Švachovi. ordinuje v Brumově (odkud pocházím) a každou středu je v Želechovicích, takže jsem si ho nechala, protože je šikovný a hodný. chtěla jsem se tě zeptat, jestli jsi měla porodní plán. vůbec nevím, jak na něj :frowning2:
29. čer 2009 v 18:55  •  1 dítě  • Odpověz
leu - a doktorka ti neporadila, která asistentka je "tvoje"?
29. čer 2009 v 18:57  •  1 dítě  • Odpověz
já u švacha byla právě po porodu a byl mi moc sympatický. :slight_smile: Navíc se tam budu stěhovat atkže bych ho měla v místě...jsi s ním teda spokojená jo? Tak uvidíme...
Porodní plán jsem neměla...já na něj mám svůj názor...ale je to každého věc :slight_smile: Jen si myslím že oni si v porodnici stejnak udělají podle svého. zuby bolí, už nevím co s nima :angry:
29. čer 2009 v 18:59  • Odpověz
tak jo, jsi hodná. já totiž nevím, jak ho vytvořit. na netu je nějaký vzor, i v kurzu nám zhruba říkala, jak by měl vypadat, ale rozhodně nějakou esej psát nechci. pak to tam na ně vytasím a oni budou hledět, co jako všechno chci!
no Švach je super, fakt na něho nemůžu říct nic špatného. proto jsem si ho nechala, i když jsem se přestěhovala. ordinuje sice jen ve středu od 13-16, ale tak ono to stačí. nikdy tam nečekám dýl jak půl hoďky
na zoubky mi pomáhá propolis naložený ve slivovici a tou vodičkou si to potírám
29. čer 2009 v 19:06  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - ne rekla at si nekoho vyberu... ale uz jsem ji volala a pani byla prijemna a rikala ze breznici bere za svou...
lus - o osmickach mi ani nemluv - rostly mi ted - nic sem si vzit nemohla tak mi dali v lekarne nejaky sajrajt na potirani - sice hnus ale trochu to pomohlo... ted uz se tem detem nedivim ze je to tak trapi...
29. čer 2009 v 19:08  • Odpověz
leu - tak hlavně že paní byla příjemná a bere tě! :wink: co si myslíš ty o tom porodním plánu? Jitka ti něco poradila?
29. čer 2009 v 19:12  •  1 dítě  • Odpověz
teď zrovna pročítám nějaký vzor porodního plánu na netu a chtěla bych se poradit, jestli si přát či nepřát vážení a měření miminka po porodu a přestřižení pupečníku až po jeho dotepání? to mají vědět v porodnici, ne? co já vím, co je dobré? :frowning2:
29. čer 2009 v 19:17  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - o tom porodnim planu jsme se jeste nebavili ale kdyz tak premyslim myslim ze taky zadny nemela - proste jela a hotovo... ale jeste se ji zeptam - treba se pletu... a ja vubec nevim - jeste se na nej kouknu na netu a uvidim...
29. čer 2009 v 19:18  • Odpověz
simi já si myslím, že každá nemocnice má svůj stereotyp. když se jim tam vytasíš s plánem a bude tam všecko jinak než oni běžně rutinně dělají, leda budou naštvaní...ale to je můj názor. Já jsem to taky nechala na nich. Protože když něco chceš nebo nechceš tak jim to můžeš vždycky sama říct...
vážit a měřit půjdou stejnak až po prvním přiložení, takže to je ok, šńůru bude předpokládám stříhat táta takže asi co nejdřív :grinning:
29. čer 2009 v 19:21  • Odpověz
http://www.emimino.cz/pages/story/4970 tož tento mi přijde úplně vtipný. jako už vidím, jak ho tam někdo studuje a jede podle toho, co jsem napsala, že si přeju. no nic, asi se na to vykašlu. :wink:
29. čer 2009 v 19:26  •  1 dítě  • Odpověz
lus - ještě neháčkuju, zítra mám kontrolu a pak mám v plánu jít prolézt obchůdky,takže se stavím i do galantérky a koupím si tu přízi.

Na Švacha jsem slyšela jen samou chválu, ale prý už má moc pacientek a nepřibírá, ale já si na svoji doktorku nijak stěžovat nemůřu, je na mě hodná a co potřebuju mě vysvětlí, jsem s ní spokojená.
Porodní plán nesepisuju, rodím poprvé a nemyslím si že bych dokázala posoudit, co je pro mě dobré a co ne, možná kdyby to byl druhý porod tak bych si řekla co jak si přeji.....
29. čer 2009 v 19:36  • Odpověz
děkuju za radu, Jity! :wink:
29. čer 2009 v 19:53  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky, tak dnes máme konečně sluníčko! :slight_smile:
ami - mohla bys mi prosím napsat, kam se chodí v Hradišti plavat a cvičit a kdo zajišťuje i třeba nějaký kurz? kámoška z Kunovic je těhulka, tak by tam ráda chodila :wink:
30. čer 2009 v 10:53  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak sem se dala do trideni mimi veci a ze hodim pracku - no ale kdyz na pulce je napsane jen v ruce na 40... tak nevim jestli to muzu vsechno hodit naraz...
30. čer 2009 v 11:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.