• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahojky holky
přeji hezký slunný den.

Leu já bych to vše hodila tak na 30 tím se nic nepokazí.Nebo na jemné prádlo. :slight_smile:
30. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz
Já to taky prala přesně jak říká Mili, šetrnější praní a teplotu jsem měla na 40... v ruce jsem potom vyprala deku, která byla drahá a neodvážila jsem se jí hodit do pračky.
Dnes mám za sebou konrolu, tlak už byl lepší, porod je v prý v nedohlednu, ovšem zase jsem odcházela pořádně zďablá. Na monitoru mě nešly vůbec natočit srdeční ozvy, sestra křičela na doktorku, že jsou strašně slabé, přitom když poslouchaly srdíčko tak to bylo v pohodě, pořád mě přerovnávaly ty pásy na břiše, povolovaly a zase utahovaly,tím posouváním se jim tak ukazovaly moje ozvy a ne od miminka pohyby jsem jak na schvál necítila a přitom ještě cestou v autobusu, jsem myslela, že se mě břuch rozpadne. Přetáčely mě z boku na záda, potom zase zpátky, nakonec se to nějak natočily a v závěru byl i kopanec, takže prý dobrý, ale strach přece jen mám. :unamused:
30. čer 2009 v 16:01  • Odpověz
jity neboj, mimi je v pořádku, jen třeba spinkalo :wink:
30. čer 2009 v 17:24  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak jak se mate v tomhle pernem pocasi?? u nas je teda pekne hnusne horko... :unamused:
a co jinak noveho??
1. črc 2009 v 10:14  • Odpověz
ahojky, no já byla ráno na cukr a opět mi nic nenaměřili, takže můžu směle mlsat :slight_smile: odpoledne mně čeká ještě kontrola na gyndě, tak snad to tam bude taky ok. momentálně vařím oběd. gulášovku už mám a poněvadž donesl Romča bedle, osmažíme si je :dizzy_face:
co vy nového?
1. črc 2009 v 10:18  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - mnam bedle - kde na ne byl?? my byli v nedeli taky chvilku v lese ale byly tam jen 3 babky... tak pak dej vedet jak jsi dopadla...
1. črc 2009 v 10:45  • Odpověz
leu - tak už jsem doma. hrozně jsem zmokla, chytla mě křeč do zadku, tak jsem ráda, že jsem doma.
na kontrole jsem dopadla dobře. malý dohnal to, co mu chybělo, takže by měl mít normální porodní váhu. jen jsem zůstala trochu zaskočená, když mi doktor řekl, že holčička pěkně porostla! tak teda nevím, jestli si malý schovával pytlíka nebo to bude fakt holka. no uvidíme. jinak na kontrolu jdu příští týden do porodnice
jo, na hřiby byl ráno ve Březnici, ale kde, to opravdu nevím :frowning2: . teď mě čeká ještě čištění
1. črc 2009 v 17:24  •  1 dítě  • Odpověz
Zdravíme holky. :wink:
My se máme fajn,jezdíme skoro pořád po venku,baštíme jak zběsilí,pijeme fenyklový čajík,v tom horku by chudák bez čajíka umřel.Máme tady mamku vždycky od rána,tak do čtyř,když má volno,pomůže mi hrozně moc.Akorát chová pořád Dana a on si zvyká. :sweat_smile: No a dohadujeme se vždycky o oblečení,mamka by ho navlékala,ale já ne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. črc 2009 v 18:49  • Odpověz
ami - téda, ty máš fakt zlatíčko! já bych taky chtěla takové hodné miminko :slight_smile: . je fajn, že ti má kdo pomoct! :slight_smile:
1. črc 2009 v 19:26  •  1 dítě  • Odpověz
simi-užívej si volna,jak bude prcek jednak se nevyspíš a nějaký čas pro sebe,to nehrozí :grinning: Ale za prcka to stojí...
2. črc 2009 v 08:19  • Odpověz
ahojky holky
tak jak dnes?? co mate v planu varit?? me mamka za chvilku pry posle nejaky novy recept tak bude zkouska noveho jidelka tak sem zvedava...
vcera uz sem ani vecer nepsala - byla velka brigada u tchanu toz sem dojela dom a padla do postele...
2. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahojík,
mě dnes bolí v krku :frowning2:, nevíte co si na to můžu dát? V noci bylo děsné vedro, tak jsme trochu udělali průvan a usnuli, no a ráno bylo neštěstí hotové, trochu mě pomohlo kloktat slanou vodu, ale to fakt jen trochu.

am - ty jsi přímo ukázková mamina, vždy nás tu naladíš a natěšíš na prcky,stále spokojená na nic si nestěžuješ, to se jen tak nevidí......
2. črc 2009 v 09:02  • Odpověz
jity - ja kloktala salvejovym cajem-ten se v tehu muze jen kloktat a cucala halls nebo tak neco... kdysi sem se ptala v lekarne co je na to nejlepsi a rekli ze v pozdejsim tehu uz muzes cucat co ti daji - me tehdy mali materidouskove kokyna a hned to pomohlo...
2. črc 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahojky holky
tak my byli včera taky v lese.Našli jsme krásný úlovky.Tak teď jsou v sušičce a pěkně se suší.Vše se mi tam ani nevlezlo ale to neva.Postupně.Do trouby se mi to dávat nechce a na půdu se mi lízt taky nechce.Jinak včera byla paráda až na tu šílenou bouřku.V lese to není moc příjemný :grinning:
Jinak už je mi trochu lépe,ale čerstvý vzduch je nejlepší :wink:
2. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
leu - díky za radu, kokyna to je parádní léčba :grinning: , zní to lepší jak ten čaj, manža mě odpoledne po práci pro něco skočí do lékárny, chtěla jsem si u nás v obchodě koupit alespoň hašlerky nebo jak říkáš hallsky, ale nemají :angry: . Z čajů, máme doma jen černý čaj a maliník, ale ten kloktat nebudu :slight_smile: Budu to muset do tří odpoledne vydržet, není to sice žádná hrůza, ale není nad to když je člověk fit.

Jinak dnes nemám nic v plánu, zas to vypadá na pařák, z toho vedra mě trochu začaly otékat prsty na rukách. Co budu vařit k obědu je taky záhadou, asi těstoviny s nějakým masíčkem.
2. črc 2009 v 09:58  • Odpověz
ahojky holky, to je vedro, co? uf a bude asi hůř :frowning2:
jity - mně vždycky pomohla Vincentka. ale asi bych taky spíš zvolila ty kokina, jak psala leu :wink: jinak já mám každé ráno oteklé šlapky na nohách. pak to ale rozchodím a večer zase trochu kotníky, ale není to žádná hrůza.
ami - jsi super maminka :slight_smile:
2. črc 2009 ve 12:09  •  1 dítě  • Odpověz
Brý ranko holky
já si dneska pěkně pospala.Až mě vzbudila pošťačka.Se mě asi chudinka lekla. :wink:

Přeji hezký pátek.Já budu dnes pracovat,ale už musím nedá se tu koukat na ten čurbes :grinning:
Včera jsem pozbírala všechen rybíz, angrešt i maliny.Angrešt mi naštěstí zavaří mamka a já musím obrat kuličky rybízu do mrazáku.Z malin uvařím puding s piškotama mňam mňam.

Holky nemáte recept na rybízovou buchtu? :slight_smile:
3. črc 2009 v 10:11  • Odpověz
ahojte holky,
teda mili vy máte úrodu :slight_smile:
u nás angrešt nic a rybízu jen aby se neřeklo. Minulý týden jsem z něho pekla buchtu, ale já dělám jen obyč. kynutou nebo s práškem, na to rybíz a drobenku - Michal mi tu rybízovou jinak nesní. Lucinka jí rybízek i tak jenom z keříku, tak jí ho nechávám a už nebudu péct nic. Teda ale zavařený angrešt je ňamizna, to si dáte :slight_smile:

Já jdu uvařit oběd, než se Lucka zase vzbudí a taky něco upéct, asi koláče nebo buchty zítra chlapom na stavbu. A Michal si poručil dortík z malin, tak jdu na to :dizzy_face:
3. črc 2009 ve 12:01  • Odpověz
Lusi a jaká je to s tím práškem,jak se to dělá?
já mám nějaký recept,ale je to jakýsi divný :confounded: tak sháním nějaký jiný.Dík.
3. črc 2009 ve 12:20  • Odpověz
no to je stejná jako kynutá - klasika - těsto, na to rybíz s cukrem a na do drobenku. To těsto je: 300 g polohrubé mouky, 180 g cukru, 100 g másla - rozpuštěného, 1/4 l mléka, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, 2 vajíčka. Jenom se to všechno smíchá a peče se to na 180 stupňů
3. črc 2009 ve 12:27  • Odpověz
jj moc děkuji.Tak to zkusím :slight_smile: uvidíme co s toho bude.

A jaký děláš dortík s malin?Promiň asi otravuji co :sweat_smile:
3. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz
vůbec :wink: Takový uplně obyč. jenom ze zakysaných smetan, obyč. smetany a želatiny a dole piškoty. ale zjistila jsem že nemám želatinu :angry:
3. črc 2009 ve 12:59  • Odpověz
ahojky holky
tak vas zdravim - sice dnes pozde ale prece - mamka ma dovcu tak jsme dopoledne varily, gruntovaly, pekly... no a ted se divam na manzu jak zdí no a uz me to nejak prestalo bavit...
preju vsem hezky prodlouzeny vikend - my mame zitra velkou akci tak se docela tesim ze bude zmena...uvidime co pocasi...
3. črc 2009 v 17:16  • Odpověz
ahojky holky
tak jak je po prodlouzenem vikendu??
u nas pocasi katastrofa - mam pocit ze se tu nehne ani listek, dusno, nedychatelno...fuj
ami - maly je den ode dne krasnejsi...
7. črc 2009 v 09:52  • Odpověz
Taky sleduju fotky Danečka, v tom červeném overálku je úplně k sežrání.
Já jsem dnes měla kontrolu, byla jsem už v porodnici, docela pohodička, předemnou nikdo nebyl hned mě brali na monitor, mají oproti mojí doktorce lepší Ctg, dokonce jsem u toho mohla sedět v pohodlném křesílku, další kontrola je za týden. O přenášení mě řekli, že nechávají 7 max. 10 dnů. Po dnešku se cítím nějaká klidná, že už bych šla snad i hned rodit.
Jo a nevíte co znamená CS1? Je to něco ohledně čípku, ale chtěla bych vědět co znamená ta jednička.
7. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz
ahojky holky, co nového? já jsem byla dnes v porodnici na kontrolu a čekala jsem tam přes 2 hodiny! hrůza! ale tak zase vím, že je to všechno v pořádku a ještě nejsem nachystaná na porod. na KTG taky ok :wink:
jity - tak chuť na porod ti závidím! :slight_smile: to značení čípku teda nevím, co znamená. asi že je na jedničku, ne? jako výborný! :wink:
8. črc 2009 v 19:54  •  1 dítě  • Odpověz
ahojte holky,
vidím že už chodíte všechny na kontrolu do porodky - tam já to znáááám, já tam chodila celé těhotenství do poradny...někdy se tam čeká fakt děsně dlouho. Ale vypozorovala jsem, že nejlepší je přijít hned kolem půl osmé to tam ještě není doktorka, jen sestra, ta zkontroluje moč a pošle na ktg nahoru na sály a než přijdete z tama tak už je tam doktorka a hned vás veme takže to tak dloho netrvá...
ale je fakt, že kdysi jsem z tama dojela až v půl dvanácté....ono se tam nikdy neví, často ty doktorky volají k porodům a tak...tak pevné nervy! ale vy to už máte "za pár" tak těch pár kontrol tam vydržíte :slight_smile:

Teda ale ti drobci jsou pěkní lenoši, že ještě se žádný nechystá! Lucka už byla venku :grinning: Tak si užívejte poslední týdny a hlavně ODPOČÍVEJTE!!!!
8. črc 2009 ve 20:36  • Odpověz
ahojky holciny
tak vcera sem to nejak nestihala sem napsat... taky jsme byli na kontrole ale u moji doktorky a ma tam i ktg takze do porodnice nechodim... maly se strefoval do magnetu jelikoz mu tam asi zavazely... sestricka kdyz videla graf tak rikala ze to vypada na raubire... ale pani doktorka me docela vystrasila - chtela abych dosla na kontrolu za 2 tydny ale po vysetreni to zmenila na pristi tyden jelikoz se to u nas uz chysta, maly se tlaci pomalu ven a do karticky napsala ze uz se zacinam otvirat - pry je to u hubenych maminek normalni (sice nevim kdo je hubeny-pripadam si jako velryba) tak uvidime kdy to prijde.... hlavne ze ma manza dovolenou az na srpen :grinning:

lus a co lucinka?? roste jako z vody co??
9. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
Ahoj holky
tak jsem doma po kontrole. Jsem byla dnes zaskočena už mi dělali UTZ přes bříško a já byla nachystaná vyslečená tak pro příště už tedy vím .Odpovídáme 9+1tt a máme 24mm takže takový malý člověk.Už jsem ho krásně viděla pěkně si tam lebedil a mával pacičkama Jsem se tam smála a dr. mi říkala že je to sranda a já že jo.Přišlo mi to strašně nádherný a zároveň srandovní.Nikdy nic jsem takovýho neviděla ani nezažila.Už se těším na ten 12tt to bude ještě větší a uvidí ho taky přítel a na to se taky moc těším.
Jinak jsem souhlasila s tou genetikou a půjdu do toho Predika.Je to přeci moje dr a tak bude jiné.
Dostala jsem průkazku a nějaký letáky tak to budu muset všechno prostudovat.A taky mám konečně vycházky celý den což od 8-20hod.Tak aspoň něco.To je lepší než kopanec do zadku

No jdu něco pracovat a to opět žehlit,ale co se dá dělat.
9. črc 2009 v 11:44  • Odpověz
ahoj mili, tak to je dobře, že se mimi i tobě daří! hlavně se opatruj a s prací to moc nepřeháněj. :wink:
9. črc 2009 v 11:47  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.