• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahoj holčiny. Tak já jsem z Holešova, ale ve Zlíně jsem 2 roky pracovala a ráda bych se k Vám přidala, jestli je to možné. Momentálně jsem 32+1, takže se to blíží. Kočárek, postýlku a výbavičku (skoro celou) už mám. Kočárek opravdu můžu doporučit nad tím Priorem - kočárky VaV, jsou hodní a ochotní.

Chtěla bych rodit ve Zlíně, ale pořád nevím, jestli je třeba se tam nějak registrovat nebo když bych si chtěla trochu prohlídnout prostory porodnice, tak tam prostě můžu jen tak přijít? Nevíte, prosím, některá?

Děkuji, přeji klidné těhotenství.
15. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz
Ahojky holky

tak na sluníčku sice jsem,ale já ho miluji takže jsem zvyklá.Chodím v kloboučku :wink: ale přes to největší vedro jsem schovaná doma.Jen včera jsem byla venku s mamkou v lese,ale taky proto že byl můj po noční tak aby se v klidu vyspal :slight_smile:

Jity moje kamarádka před pár dny ve Zlíně porodila chlapečka a taky ho neporodila na termín.Myslím že o 2-3 dny později :slight_smile: Tak se neboj :wink:

Veroniko vítám tě mezi námi. :slight_smile: Já jsem sice na začátku těhu,ale jsem z Holešova taky.I když momentálně bydlím jinde.JInak s tím Zlínem oni nevedou nějaký registrování dopředu.Prostě tam přijedeš a odrodíš :slight_smile: A prohlídky tam určo jsou,ale to ti když tak napíšou holky tohle já ještě nevím :slight_smile:
A smím vědět odkud z Holešova jsi třeba se známe :wink:
15. črc 2009 ve 13:39  • Odpověz
Verčo - ahojky, to je dobře, že je nás tu zase víc. je to tvoje první těhu a co čekáš, jestli to není tajné? jak psala mili, ve Zlíně se registrovat nemusíš, naštěstí! prohlídky jsou v porodnici možné myslím jeden den v týdnu, ale teď ti fakt nevím, kolik to stojí a který den to je. ve středu jdu ale do porodnice, tak bych se mohla zeptat. zatím jen vím, že pokud bys chtěla rodit nadstandartně, platíš 1600,- a tatínek u porodu je 500,-. ten nadstandart mi nepřijde ale nijak luxusnější než ty normální porodní sály. myslím, že je ale dobré se tam jít mrknout, ať víš, do čeho jdeš :wink:
jity - naštěstí jsem ten nápoj pila jen jednou kolem toho 20tt, od té doby jsem tam chodila co tři týdny na pichaneček do prstu.
ami - já teda taky nevím, v čem bude v takovém horku nejlíp mimiškovi. co má na sobě třeba v kočárku?
15. črc 2009 ve 14:14  •  1 dítě  • Odpověz
Veru ahoj - copak máte za kočárek a v jakých barvách??

Sajmi - tak to jo, pichaneček jde zvládnout.

Mili - a nemáš strach z klíšťat? já jsem z těch potvor, vždy na prášky, lezou na mě jak kdybych byla snad nějaká návna

Nemůžu si vzpomenout, jestli jsem se už vás ptala, budete mít manžela u porodu?
Normálně mám poslední dobou pořád chuť na kofolu, ale takovou tu čepovanou, asi večer budem muset jít sednout na zahrádku kde si jí dám.
15. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz
holky,Daneček je v bodýčku s krátkým rukávkem a ponožečkách.
15. črc 2009 v 15:07  • Odpověz
ami - díky!
jity - já bych si ji taky dala, mňam! já budu mít manžela u porodu. bez něho bych to asi nezvládla a víc bych se bála. on se na to hrozně těší! :slight_smile:
15. črc 2009 v 15:10  •  1 dítě  • Odpověz
Těší...? To můj se netěší, má větší strach než já, poslední týdny tvrdil, že to nezvládne, že nepůjde, co já se kvůli tomu natrápila a když jsme teď v porodnici vyplňovali se setrou nějaké papíry, tak se ptala i na přítomnost otce u porodu, tak hrdě prohlásil, že ano. Jsem moc ráda, přesně jak říkáš, sama bych to nezvládla.
15. črc 2009 v 17:36  • Odpověz
Ahojte holčiny.

Taky Vám ty horka dávájí tak zabrat?Je 6 ráno a mohla bych jít zase do sprchy, ven raději chodím jen velmi brzo ráno nebo až k večeru, ale raději s mužem, jelikož se mi nejedenkrát udělalo hodně zle a nemohla jsem to rozchodit hodně dlouho a miminko je pro mě nejdůležitější.

Jinak je to naše první mimi, ale pevně věřím, že ne poslední, zatím máme v plánu dvě, pokud vyjde baráček tak i tři :slight_smile:

Kočárek máme V-cross a je černo-oranžový ať je možný pro obě (tři) mimiška. Děkuji ohledně rad kolem Zlína - jsem totiž zjistila, že sestřička mi dala prostě papíry pro KM, ale to jsem zjistila až doma, tak se jí příště zeptám. Jsem sice slyšela, že ve Zlíně to jede jak na běžícím páse, ale zase skoro jen samou chválu, tak snad budeme mít štěstí.
16. črc 2009 v 06:22  • Odpověz
Ahoj Veru,

mě vedro nikdy nevadilo, ale co to se mnou provádí teď je na zbláznění. Jsem z toho unavená, protivná a bez nálady, v noci se potím a nemůžu usnout. Je to přesně jak říkáš, šest hodin ráno a já už jsem ve sprše, naštestí nateklé nožky splaskly.
Tři mimi, to už se v dnešní době moc nevidí, já říkala manželovi, že bych chtěla čtyři :slight_smile: , ale že z určitou platností, mu to potvrdím až jak zvládnu porod. Jsem to tím chudáka rozhodila, ale mě se líbí velké rodinky. :slight_smile: :grinning:
Ty papíry myslím že nevadí, já je mám pro Zlín a rodit budu na Vsetíně, ono se v nich vyplňuje to samé, a zbytek věcí, co zajímá danou porodnici s tebou vyplní potom tam do jejich dokumentace.
16. črc 2009 v 07:47  • Odpověz
ahojte holky,
veru ahoooj, super že jsi tady! Holešov je od nás jen kousíček - já jsem z Fryštáku :wink:

Jinak Jity to jsi odvážná, čtyřikrát bych do toho nešla :grinning: Ale jedno bych chtěla taky ještě co nejdřív a pak možná tak za 10 let ještě "mazlíčka", ale to už bude mít manža tolik roků, že nevím nevím...

vidím že vám dává to počasí zabrat. I Lucka v noci skoro nespala. Já teda jo, jsem vyřízená a Lucka mě ještě nenechala dospat ten Masters. Dnes už tak hrozné horko být nemá, tak třeba už vám bude holky líp...
16. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
Ahojky holky,

my jsme dneska byli na měsíšní prohlídce,měříme 52 cm,vážíme 4600g.Takže pěkně rosteme.No jinak nás paní doktorka zase pichala do hlavičky,to bylo křiku,já to těžce nesu.
16. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
ahojky holciny
teda o dnesni noci a pocasi mi vubec nemluvte - byla to hruza - ve 2 v noci sem byla na balkone...se vyvetrat - hruza...

ami - to je sikula jak roste...asi malemu chutna co?? taky to tezce ponesu ty pichance...

lus - kde stavite ten domecek?? my byli vcera v Luzkovicich tak sem si rikala jestli ne nahodou tam??

veri - ahojky - to je super ze je nas tu zase vic.. my mame taky V-cross - dej nejake albicko - at se kuknem...

jity - ja mam nohy porad jak balony - vcera sem vlezla do bazenu - jen po stehna ale to bylo super na ty nozky

sajmi - aj pavel se k porodu strasne tesi - tak uvidime jak to zvladne...
16. črc 2009 v 10:09  • Odpověz
lus - teď tvrdím čtyři :grinning: , jsem zvědavá co budu říkat za měsíc :grinning:

am - jak pichala do hlavičky? To je jako nějaké očkování? To by mě vůbec nanapadlo že se píchá do hlavičky, já myslela že jen do svalu, ale hlavička :frowning2:

leu - bazén závidím, už začínám cítit jednu honu, jdu si chystat kyblík a budu chladit aspoň tak :dizzy_face: :dizzy_face:
16. črc 2009 v 10:26  • Odpověz
Jity-v porodnici budou miminko píchat do hlavičky taky,ale ty to neuvidíš.Pak tě to možná čeká u doktorky.Jako mě,musela jsem ho držet,když si vzpomenu na tu zapichlou jehlu v jeho hlavičce-brrr :stuck_out_tongue_closed_eyes: No bere se to z hlavy asi normálně protože asi ještě nemají tak velké žilky na rukách.No v nemocnici to berou na žloutenku,dneska mu ji kontrolovali a na krevní obraz.
16. črc 2009 ve 12:12  • Odpověz
ahoj holky, tak vidím, že to horko je všude a nikomu nedělá dobře. já jsem včera večer vyrazila za kámoškou na kafe a vrátila jsem se až o půlnoci! to bylo žůžo, venku bylo konečně dýchatelně a příjemný deštík.
veru - my máme taky V-cross, tak jsem zvědavá, jak se nám s ním bude drandit :slight_smile: a na to albíčko jsem taky zvědavá! :slight_smile:
jity - čtyři děti? tak to obdivuju. my zůstaneme asi u jednoho, ale uvidíme taky časem :wink:
ami - no chudáček Daneček, když ho píchali do hlavičky! roste ale pěkně, jste šikulky!
16. črc 2009 ve 12:24  •  1 dítě  • Odpověz
Simi-nj půl hodiny utěšování.... :grinning:
16. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
Am - aha, už to chápu, nedocvaklo, mě že by se taky mohla brát krev na vyšetření, napadlo mě první to očkování.

Sajmi - abych zvládla čtyři to bych musela být vzhledem ke svému věku imrvére těhotná, když vidím jaká muka to jsou pro mě poslední dny tak nevím, nevím, ale představa velké rodinky mě láká. :grinning:
16. črc 2009 ve 12:46  • Odpověz
jity - tak uvidíte časem. jojo, velká rodina je fajn :slight_smile:
ami - v porodnici jsi prosím tě platila jen těch 60,- za den nebo se tam muselo ještě něco doplácet? za miminko nic, že?
16. črc 2009 ve 14:20  •  1 dítě  • Odpověz
simi-já jen 60,-kč za mě,za mimčo nic
:wink:
16. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz
tak to se dá. fajn, děkuju :wink:
16. črc 2009 ve 14:33  •  1 dítě  • Odpověz
Ty jo, já na poplatky zapomněla, teď když nikde neplatím.........
16. črc 2009 ve 14:43  • Odpověz
jeee ja na poplatky taky zapomnela... taky jak neplatim - mi to nejak nedoslo... ale oni se urcite sami prihlasi.... :grinning:
16. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz
Dobré ráno. Já jsem dnes trhla rekord o nespím od půl páté, kdy manža odešel do práce. :angry:
Asi půjdu trochu uklidit, než začne zase pečák. Večer jsme usnuli u okna otevřeného dokořán a v noci byla docela kosa, ale oba dva jsme byli líni vstát a jít to zavřít, raději jsme byli pod peřinou zalezeni až po uši a cvakali zubama ... lenoši líní.... :grinning: :grinning:
17. črc 2009 v 08:07  • Odpověz
Ahojky holky

tak já byla včera ve Zlíně dávat krev na tu genetiku.Brali mi jí tolik až jsem se zlekla.Ale jet tak brzo po ránu hladná tedy na mě moc nebylo,ale zvladla jsem to.Snídani sebou do kabelky a bylo to :grinning:

Jity tak klíšťat se neštítím,ale nadšená z nich nejsem,ale co se dá dělat.Ale teď posledních pár dní jsem v lese furt a nenašla jsem si ani jedno :wink: Tak snad už na mě nepolezou.Ale za to jsem dokousaná od těch blbých komárů.Jak já je nenávidím :angry:

Jinak z horka jsem pěkně unavená.Musím si odpoledne i lehnout a pak jsem jak přejetá.ale nejhorší je to v noci.Okno do kořán šílený vedro barák do průvanu a stejně nemůžu spát.Hrůza a děs.Už se těším až zase na chvilku zaprší a udělá se trochu líp. :slight_smile:

Nu jdu trochu uklidit, páč to tu vypadá jako kdyby tu padla bomba :slight_smile:
ju a ve sprše jsem taky furt :grinning:
17. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
tak vas tady vsechny zdravim - sice dnes pozde ale prece... byla sem dnes na kontrole tak se to protahlo a k tomu to horko - no proste zaprah jak hrom - a jeste ty moje nohy - dnes je mam jak konve... jinak kontrola normal... jako minuly tyden takze za tyden zase a ktg dobre akorat maloch pulku zaspal... a co vy?? a horko???
17. črc 2009 v 18:42  • Odpověz
Ahojky holky

přeji hezkou slunnou sobotu :slight_smile:
18. črc 2009 v 10:48  • Odpověz
Ahoj holky, nechodíte některá k rizikovému gynekologovi do nemocice ve Zlíně? Budu se tam za pár týdnů registrovat a vůbec nevím ke komu, jen slyším, že tam není nikdo nic moc, tak jestli máte taky nějaké zkušenosti.
18. črc 2009 v 11:12  • Odpověz
ahojte holky! dnes je krásně že? tak jste asi všechny venku...
naatasa já tam chodila celou dobu s malou. Grossmanová je v pohodě, milá a ochotná...pak je tam ještě dr. Henčlová, u té jsem taky byla, ale hodně od ní vyšetření bolí. Nicméně si myslím, že odbornice jsou obě...tak záleží na tobě :slight_smile:
a co máš za problém, jestli se můžu zeptat?
18. črc 2009 v 11:26  • Odpověz
Lusy, díky, o té Henčlové jsem to taky slyšela, že je odbornice, ale studená a bolí to.
No, měla jsem na rizikovku chodit od začátku, laen enchtělo se mi od mého doktora.
Mám ho rizikové kvůli cukrovce (né těhotenské, ale klasické) a kvůli dvojčátkům.
18. črc 2009 v 11:44  • Odpověz
ahojky holky, jak se máte? my jsme přijeli z víkendu od našich a je mi nějak smutno. bylo tam parádně, dobře jsem si odpočinula, ale vím, že teď se tam dostanu až tak v září, až s Ondráškem. co vy, jaký byl víkend?
19. črc 2009 v 18:09  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.