• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Kdepak bouřka na mě má opačný význam,krásně mě to uklidnilo a cítím se super, jen mě trochu bolí nohy, nevydržím dlouho stát, chuze ještě jde, ale stát u šporáku mě zmáhá, dnes naštěstí vařil manža. Díky za rady, jdu omkrnout ty chůvičky kolik to vlastně stojí, vůbec nemám představu. Co monitor dechu, ten máte taky?
25. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
leu - já teď v noci taky málo spím :frowning2: . snad už se ale brzo dočkáme a budeme mít miminka venku a pak to bude lepší :wink: . na návštěvu jedeme ve tři. upekla jsem buchtu, tak počkám až zchládne a vezmu kousek tchýni
jity - to stání u sporáku mi taky nedělá nejlíp. zvlášť to horko od sporáku je hnus :frowning2: . monitor dechu nemáme. v kurzu nám radili, že je lepší počkat do porodnice, jestli mimi bude mít problémy s dýcháním. pokud ano, dá se monitor půjčit z porodnice, pokud ne, je zbytečné si ho pořizovat a nervovat se, že ti to pořád pípá
25. črc 2009 ve 13:08  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - to jsem ráda, že to říkáš, protože já si myslím to samé o tom monitoru.
25. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
jity - třeba poradí ještě zkušené maminky :wink: . manžela jsi poučila, jak nám sem má napsat, že je mimi už na světě? :slight_smile:
25. črc 2009 ve 13:58  •  1 dítě  • Odpověz
ja nad tim monitorem taky premyslela ale nevim nejak sem to nechala tak... svagrova mela 2deti bez - taky to zvladla... kamoska ho sice mela ale nejak me to neuchvatilo... stejne na tom mala moc nelezela...tak nevim... stejne si myslim ze to mimi budu porad kontrolovat
sajmi ty tak vypekas... teda...
25. črc 2009 ve 14:11  • Odpověz
ale nevypékám, jen jsem měla víc meruňek, které potřebovaly zpracovat, tak jsem je šupla do buchty a je to :slight_smile: . já si myslím, že to bez toho monitoru zvládneme, pokud budou mimča ok
25. črc 2009 ve 14:39  •  1 dítě  • Odpověz
Ne, ne on by asi nenapsal, ale dám vědět Am a ona vám sem písne. :slight_smile:
25. črc 2009 v 15:14  • Odpověz
DObré ráno, dnes se mě tu podařilo dostat jako první. Vstávala jsem až před půl devátou, to se mě už dlouhonestalo, že bych si tak pospala. Cítím se skvěle, tak snad mě to vydrží, včera jsem měla nateklé nohy a depku jak blázen.
26. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
Ahojte holky, tak jsem zahlídla tuhle diskuzi a nakoukla o čem diskutujete. Nejdřív to vypadalo, že jste tu všechny před porodem a ze Zlína, ale zalistovala jsem dál a uviděla Milin. Ty jsi přímo z KM, nebo někde z okolí? Já jsem z KM. Kde se holky chystáte rodit?
26. črc 2009 v 08:55  • Odpověz
dobré ráno, holky. no já dnes nic moc, bolely mě nožky a pořád bolí, navíc mě začaly otravovat zuby, tak nevím, jaký ten dnešek bude :frowning2:
jity - ty jsi tu dnes s námi naposledy bez mimíška, že? :slight_smile:
betel - ahojky, já budu rodit ve Zlíně. jak se máš a jak se cítíš? teď je to ještě paráda, že? :slight_smile:
26. črc 2009 v 09:43  •  1 dítě  • Odpověz
jééé mě zuby bolely včera, mám je nějaké citlivé, dost reagují na teplé věci
No jo sajni naposledy, já bych si tak přála aby už byla neděle příští týden............
My už máme po obědě a já zas vypadám jak prasátko, ráno jsem si oblékla čisté tričko a samozřejmě, že oběd skončil na tričku, přes bříško se nanahnu ke stolu a všechno mě padá.
26. črc 2009 v 11:39  • Odpověz
:slight_smile: já jsem taky věčně zakýpaná. co jste měli dobrého? neboj, uteče to ani nebudeš vědět jak a už budeš s prckem doma :dizzy_face: . v kolik zítra nastupuješ?
26. črc 2009 ve 12:06  •  1 dítě  • Odpověz
Mám tam být už na 7, už vidím, jak se budu celou noc převalovat a neusnu.
Dnes zase vařil manžel, jsem ráda, že se toho ujme, já bych u toho neustála. Na mě potom většinou zbyde kopec nádobí a úklid kuchyně k tomu ho nedokopu. Měli jsme americké brambory a chtěli jsme udělat zapečené vepřové s broskví, ale broskve jsem zapomněla koupit, tak tam dal jen sýr sýrem. Teď bych si dala kofolu, ale hospoda se u nás otvírá až ve čtyři, tak musím vydržet a zajdem.
Minule jak jsem čekala v nemocnici na kontrolu, tak tam doletěl chlápek a v sáčku nesl dva rohlíky a asi salám, šel s tím na šestinedělí, asi měla manželka hlad, tak jí nesl, snídani. :grinning: :grinning: Taky bych chtěla mít potom takovou péči, ale s čerstvým pečivem jestli budu kojit bude konec a přitom ho miluju.
26. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz
čerstvé pečivo se nemůže, když kojíš? to jako nemám šanci vydržet třeba půl roku, rok, nedat si čerstvý chlebík nebo rohlík!
26. črc 2009 ve 13:06  •  1 dítě  • Odpověz
No nemůže se, nebo není vhodné :frowning2: , prý až ze druhého dne, a pak daleko víc než jen pečivo, ale to říkala kámoška, že na to ještě v porodnicíchi uporozňují, co se může a co ne, aby miminko nebolelo bříško.
26. črc 2009 ve 14:12  • Odpověz
no co se dá dělat, budeme to muset kvůli těm našim pokládkům vydržet. leu se nám tu ještě neukázala, že by se něco dělo?
26. črc 2009 ve 14:41  •  1 dítě  • Odpověz
No vášně, nebyla tu? Že by mě předběhla? :slight_smile: :wink:
Dívala jsem se ti do albíčka, že máš pořízený stejný kabátek do porodnice jako já. Jen si říkám, jestli bych neměla mít ještě něco teplejšího,nějakou bundičku nebo tak..... Mám nachystané bodyčko s dlouhým i krátkým rukávkem, potom overálek a ten kabátek a dvě deky, jednu teňoučkou a druhou teplejší a podle počasí uvidím kterou dám jen nevím když bude kosa jestli to bude stačit.
26. črc 2009 ve 14:56  • Odpověz
já myslím, že to stačit bude. já mám košilku, dupajdy, kabátek, čepičku, ponožečky a deku. jak jsem byla minulý týden na KTG v porodnici, tak zrovna jela domů jedna malinkatá holčička. měla jen tričenko s krátkým rukávkem, šatičky a ponožky, tak mi to připadalo docela málo.
26. črc 2009 v 15:07  •  1 dítě  • Odpověz
jity - v kolik jdete na kofču? abys mi neutekla a neukázala se tu třeba až za dva týdny :frowning2:
26. črc 2009 v 15:39  •  1 dítě  • Odpověz
Jdeme až v televizi bude po formulích :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale já se tu ještě ukážu, kolem šesté tu budu jak na koni. Ale asi fakt, ža potřebuju jít na chvilku ven, jinak se zblázním, myšlenkama jsem už na Vsetíně. :grinning:
26. črc 2009 v 15:47  • Odpověz
no to ti věřím. my se půjdeme asi taky trochu projít ven. je mi nějak divně :frowning2:
26. črc 2009 v 16:12  •  1 dítě  • Odpověz
já už jsem zde :wink:
26. črc 2009 v 18:03  •  1 dítě  • Odpověz
Zdravím maminy, tak koukám, že některým se to už opravdu krátí a Mili, asi tady brzo zůstaneme opravdu jen my :slight_smile: , ale to nějak zvládneme.
Nám bylo tak dobře o víkendu, pěkné počasí, žádné parno a posezení na zahrádce u kafíčka! Taky koukám, že kofola láká nejen mě, já po ní prahnu pořád, ale už mi z ní bylo i zle, takže musím opatrně! Jinak mrně se opravdu aktivně pohybuje, za což jsem ráda, rozhodně si nestěžuju, ale někdy mě to hodně zaskočí, jelikož je to i bolestivé, když mám obrovskou bouli na břiše a ne a ne se pohnout.
Ohledně chůviček a monitoru dechu - monitor jsem nechtěla, ale po rozhovoru se sousedkou, že jim na to umřelo měsíční miminko, jsem neváhala a pořídili jsme si ho a už je ve skříní a čeká na mrňátko. Chůvičky budeme objednávat od Philips Avent, je to kvalitní výrobce, tak snad budou dobré. Žádnou zkušenost s nimi zatím nemám, ale věřím tomu výrobci. Tož tak je to s náma.
Jinak Mili, klidně se můžeme někdy sejít pokud budeš v Holešově, třeba na kafe a kofolku :wink:
Tak se mějte takhle v neděli a přeji všem klidný zbytek víkendu.
Jituš - držíme pěstičky!!! Budeme na Vás myslet :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. črc 2009 v 18:06  • Odpověz
už jsem taky, jen manža na mě volá, že mám nachystanou veřeči, tak za chvilku přijdu a napíšu něco víc
26. črc 2009 v 18:40  • Odpověz
Sajma, jojo, zatím se cítím dobře. Naštěstí se mi všechny problémy doteď vyhýbaly, tak doufám, že to bude pořád.
Mě zase PA v kurzu utvrdila v mým dosavadním názoru, že u donošeného mimča je monitor zbytečný, takže pořizovat nebudem.
26. črc 2009 v 18:53  • Odpověz
bet - já uvidím, co mi poradí v porodnici a podle toho monitor buď koupíme nebo nekoupíme :wink:
26. črc 2009 v 19:06  •  1 dítě  • Odpověz
Tak jsem tu, venku jsem potkala známou, která rodila na Vsetíně před pěti měsíci, tak to chvilku trvalo, než jsme jí vyzpovídali. Naštěstí je ten typ, že nijak nestrašila a mluvila jen v pozitivech a nijak mě nanahnala strach. Ještě mě radila, že si mám pořád říkat, že ta bolest, je jedinou bolestí, která mě přinese v životě radost, prý jí to někdo před porodem taky radil, a když si to pořád opakovala, tak jí to uklidňovalo.
Veru - moc děkuju a začátkem září budu myslet zase já na Vás :slight_smile: :slight_smile:

A neříkali Vám v kurzech něco o tom, že se můžou podložit nohy u postýlky( třeba dřevěným hranolem asi tak 5 až 7 cm vysokám), tam kde má mininko hlavičku, aby bylo trochu šikmo? Prý je to lepší i líp se mu dýchá. Vypadá to asi tak jak jsou v porodnicích ty pojizdné postýlky pro mimča, tak trošku z kopečka.
26. črc 2009 v 19:07  • Odpověz
jity - jojo, to nám říkali. já mám pořízený takový klínek pod hlavičku, aby ta hlavička byla trošku výš než tělíčko. jejda, ale snad nám ještě poradí v porodnici!
26. črc 2009 v 19:13  •  1 dítě  • Odpověz
ahojte holky! u nás hrůza, tak vás nestíhám dočíst, vítám nové a hlavně JITY zítra to zvládni!!! budem na tebe myslet, ať jste oba v pořádku maminko :dizzy_face:
26. črc 2009 v 19:17  • Odpověz
ahojky holky...
tak my dnes vubec nestihame - u nas ty nedele sou hold takove... nez se zastavime je vecer... a to jsem vas ani nestihla docist - zitra vse napravim....
jity - budem na tebe zitra moc a moc myslet...
my dnes taky byli na prochazce - manza vycetl ze to pomaha - tak nevim...
a ted se jeste chystame neco ugrilovat - vsem zacina u nas dovolena tak pry na zahajeni....
26. črc 2009 v 19:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.