• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ami - zkoušela jsi nějaké "babské" rady jak vyvolat porod nebo jsi to nechávala osudu?
u jity se mi to zdálo ale docela jako rychlovka, ne? ráno v 7 se tam měla hlásit a ami psala po čtvrté hodině, že je Vašík už na světě. když je spontánní porod, tak ty kontrakce a celé to trvá dýl, ne?
28. črc 2009 v 11:00  •  1 dítě  • Odpověz
Milin, tak jsem to nemyslela. Psala jsi, že jsi z Holešova a momentálně ve Slavkově. Tak jsem myslela, že je to nějaký přechodný pobyt. A v profilu máš Kroměříž. To jsem myslela tím složitý. Na zeměpis jsem blbá, tady v kraji je nějaký Slavkov? Já znám jenom Slavkov u Brna.
28. črc 2009 ve 12:58  • Odpověz
Sajmo, to není pravidlo, že spontánní porod trvá dýl a vyvolávaný míň. Někdy ten vyvolávaný trvá hodně dlouho, někdy se to ani vyvolat nepodaří. Ty babské rady stejně zaberou až tehdy, když je miminko připravené.
28. črc 2009 ve 13:00  • Odpověz
ahojte holky,
teda vy tu toho máte nakecáno :wink: Já to mám teď doma složité - Lucka nemocná, má čtyřicítky horečky a spí snad ješteě hůř než normálně, ach jo...

Jinak vidím že řešíte porod, můj názor je ten, že pro vyvolávačky je to větší stres, protože to mají naplánované. A nervy dělají strašně moc...ale přežít se to dá, tak se holky nebojte! Za tu bolest z vás budou MAMINKY!!! a to je úplně to nejleší, co se vám může v životě stát :slight_smile: (jsem si to dnes ve dvě v noci opakovala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: )

betelgeuzz: babské rady můžou "zabrat" kdykoli - např. dlouhé procházky porod vyvolat můžou, proto se těhotné mají šetřit :wink:
28. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz
lus - pořád je to s Lucinkou špatné? chudinka, v takovém horku a ještě mít čtyřicítky! držím palce, aby to co nejdřív ustoupilo!
28. črc 2009 ve 13:18  •  1 dítě  • Odpověz
dlouhe prochazky - vyvolat porod jo??? teda sem vcera byla tak daleko a nic... :slight_smile: spis sem mela nohy zarazene az.... :wink:
lus - teda jaktoze takove teploty?? ma anginu?? ty noci musi byt hrozne...
28. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz
Betel nu do pasu se píše jen okres pokud nenastala změna :slight_smile: JJ jen jsem ti chtěla přiblížit město kde jsem dříve žila a tak napůl stále žiju :slight_smile: Hold tam jsem doma i když tady jsem taky spokojená.JJ Slavkov p.H. existuje :grinning: :grinning: nejsi na zeměpis hloupá já taky neznám všecky vesnice v okrese.Takže v pohodě.JJ je to kousek od Rusavy a mám sic jeden výhled na Hostýn,ale když vyjdu před barák tak jej vidím nádherně.Je to opravdu malá vesnice.Mám to kousek do města a až budu jezdit s kočárem tak to bude fajn vyjdu sejdu kopec a sem v Bystřici :grinning: .
Jinak KM z nám jen trochu chodila jsem tam sice do školy a párkrát jsem byla na poliklinice.Nějak mírně náměstí a trochu tedy květnou zahradu více ani ne.

Lusi tak ať se malá co nejdřív uzdravý :wink:

A k tomu porodu.Já myslím že je to u každé ženy individuální.Každá reagujeme jinak na každou věc a na bolest.Proto třeba na někoho babský rady zabírají a na někoho néé.Ale zase pokud žena přenáší tak je vyvolávačka přeci jen ta nejlepší cesta.Aspoň dle mého názoru :slight_smile:
28. črc 2009 ve 13:25  • Odpověz
však já taky neříkám že to zabere na každého a je to univerzál!! já jen že na někoho to tak působit může...já jsem si tak totiž porod asi vyvolala - předčasně... :unamused:
28. črc 2009 ve 13:36  • Odpověz
tak u nás nefungovalo zatím nic, ale třeba mimi ještě není nachystané :frowning2: . ukážu se večer, jedeme na výlet
28. črc 2009 ve 13:46  •  1 dítě  • Odpověz
jejda, tady vůbec nikdo nebyl?
ami - nejsou nějaké nové zprávy od jituš?
28. črc 2009 v 18:57  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi vždyť máš ještě pár dní času :slight_smile: Tak si ještě posledních pár dní užívej bříška :slight_smile:

Já tu měla celý den naše a taky bráchu z Irska :grinning: Nu moc jsme si nepokecali,ale i tak aspoň byla sranda :wink:
28. črc 2009 v 19:35  • Odpověz
mili - já si bříško užívám a už teď vím, že mi po něm bude smutno, ale ten konec těhotenství je fakt docela náročný a taky strach z porodu stoupá, takže bych to už měla ráda za sebou! a hlavně se nemůžeme dočkat Ondráška :dizzy_face:
jaktože jste si moc nepokecali? brácha už zapomíná česky?
28. črc 2009 v 19:47  •  1 dítě  • Odpověz
my se taky vratili z takove mensi prochazky a sem nejaka znavena... sem si nemyslela ze ten konec tehu bude tak narocny... asi si pujdu lehnout... hold manza se bude muset nachystat do prace sam... :grinning: tak preju dobrou a klidnou noc vsem
28. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz
Zdarec holky,
Jituš nepsala,tak nevím.Jinak já jsem žádné babské rady nezkoušela.Mě prdla voda sama,a je to lepší,takové překvápko,než kdyby mi to vyvolali.Jinak Dan je příšerný mazel,furt se chce nosit,takže toho mám za celý den až víte kde. :grinning:
29. črc 2009 v 06:47  • Odpověz
ahoj holciny
tak ja se hlasim a taky nevim kdy tak asi dnes sem kuknu jelikoz tu budeme mit male neterinky tak nevim kdy se sem dostanu... ale budu se snazit vas docitat :wink:
jinak dnesni noc katastrofa... ve 2 rano mi patril zachod...zvracela sem jak najata... uz sem aj myslela ze vzbudim manzu a pojedem ale nejak to preslo... tak ted jeste chvilku polehavam...asi to bylo z nejakeho jidla...
tak piste novinky - at mam co cist... :slight_smile:
29. črc 2009 v 08:52  • Odpověz
Ahojky holky

Sajmi tak brácha umí česky stále dobře :grinning: , ale s taťkou obkopávali náš barák.Museli jej obkopat asi 1m kolem základů.Musíme totiž udělat izolaci.Takže oni makali a my s máti trhali plevel na zahrádce.Pak jsme jim udělali masičko a hned jim bylo líp. :slight_smile: Ale nějaký čas na pokec tedy nebyl.

Leu tak to jsi měla tedy hroznou noc.Já naštěstí nezvracela už ani nepamatuji.Ale hlavně že to přešlo a dnes už je lépe. :wink:

Nu jdu na procházku se psem a pak se uvidí :slight_smile:
29. črc 2009 v 09:23  • Odpověz
ahojky holky, tak se hlásím z kontroly. jsem z toho taková nějaká špatná a je mi smutno :frowning2: . na KTG malý půlku prokopal, půlku prospal, takže jakž takž. na ultrazvuku taky dobré, jen malý vypadá na 38+6. no a u doktorky taky jakž takž, ale nějak se nemohla dopočítat termínu! dnes jsem měla být 40tt podle sestry mojeho doktora, podle doktora už bych měla mít po termínu, sestra v porodnici mi to vypočítala na 39+6 a doktorka prostě neví, jestli už jsem po termínu nebo mám ještě čas. tož tak, no :frowning2:
leu - jaktože ti bylo tak zle? že by to horko? nebo možná nějaké to jídlo. dávej na sebe pozor a odpočívej. zatím pa, jedeme do Březnice montovat tchýni skříň
29. črc 2009 v 11:01  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi joj to je teda s prominutím blbý, když se dr nemůžou dohodnout na termínu.To je nějaký divný.Jak může někdo říct že už si po a někdo říct že máš ještě čas.Joj to je teda blázinec.Hlavně ale že bylo vyšetření v pořádku :slight_smile: A nebuď s toho smutná uvidíš že bude vše ok :slight_smile: U tchyně hoď nožky nahoru nech si udělat dobrou limču a užívej si sluníčka :wink:
29. črc 2009 v 11:05  • Odpověz
Ahojte holčiny,

tak jsem se včera podívat ve Zlíně v porodnici za kamarádkou, která v neděli rodila. Má překrásnou holčičku a na to, že má 3,4kg byla strašně malinkatá, ale překrásná. Až jsem se jí bála - naše mrňátko mě tak kopalo, že jsem s sebou pořád škubala, tak jsem ji raději ani na ruce nebrala, abych s ní nepohazovala, asi naše mrňátko žárlilo :slight_smile:

Jinakkámoška právě už týden přenášela, tak prostě s manželem pořád jen souložili a malá šla krásně sama ven. Do porodnice dojeli ve dvě hodiny a ve tři byla malá na světě. Ani nevěděla jak porodila, třikrát zatlačila a už měla malou v náručí! Strašně moc chválila celý personál v nemocnici. Jen je legrační, že ona neumí moc dobře česky (je z USA) a hodně sestřiček jsou prý slovenky, tak měly velký komunikační problém :slight_smile: , ale už je to ok.
Proč se v žádné z knížek nepíše jak bolí šití po natrhnutí? Nechtěla mě děsit, ale prý to bolelo jak čert, takže mě trochu vyděsila, ale už je pozdě si všechno rozmyslet a to mrňátko nám za to přeci stojí, viďte?

Jinak my kočárek taky kupovali v tom VaV - ochotný personál a moc milý, máme z tama skoro všechno. Na tom Prioru nebyla paní vůbec příjemná, takže jsme tam nic nechtěli kupovat.

Mějte se, já jdu odpočívat - muž přikázal klid na posteli, tak ho ráda poslechnu :slight_smile:
29. črc 2009 v 11:11  • Odpověz
sajmi - to je divne ze se nemuzou shodnout... vzdyt to mas napsane v karticce ne??? me to tam pise po kazde kontrole... ale bud rada ze jsi byla na kontrole - ja jdu az pristi tyden a sem z toho nejaka nervozni protoze mi to prijde strasne dlouha doba - nerikam ze kontroly miluju ale zase tak dlouho bez dozoru me vyvadi z miry.... :frowning2:
milin - o noci mi ani nemluv - ani ted mi neni zrovna ok... ale mam pocit ze je to spis psychcickeho puvodu - sem totiz strasny nervak...
ja sem strasne zvedava co se nam za cvalika narodi - mam pocit ze uz se mi do toho bricha ani nevleze....
29. črc 2009 v 11:43  • Odpověz
Milin, tak tam jsem nikdy nebyla. To máte fajn, že je kousek do města.
Sajmo a podle čeho to počítají. Bych řekla, že každý jinak. Podle MS je to nejmíň přesný, nejpřesnější by měl být termín z UZV ve 12. týdnu. Mně ho pak ještě potvrdili ve 20. týdnu a sedí mi i na početí.
29. črc 2009 v 11:50  • Odpověz
Veru tak kamarádce gratuluji k holčičce :slight_smile:
Jinak o tom šití myslím že se to tam nepíše právě proto že to bolí :wink: Ale jak píšeš co bychom nevydržely.

Leu joj asi je zbytěčný psát aby jsi byla v klidu,ale zkus aspoň nějakou činost u které na chvilku zapomeneš že máš za chvilku rodit :slight_smile:

Betel no kousek to je opravdu :slight_smile: ale šla jsem to jednou pěšky a to jsem byla na začátku těhu a myslela jsem že domů nedojdu :grinning:

Holky a kde je ten obchod VaV v tom Zlíně? Ráda bych tam mrkla v pondělí s přítelem. :slight_smile:
29. črc 2009 ve 12:37  • Odpověz
ahojte holky!
koukám že to tady žije :wink: Mi to pořád nevychází sem za váma nakuknout, Lucinka je strašně protivná, pořád kňourá a chce se chovat a mazlit. teď mi usnula, tak čekám na jak dlouho. od včera se těším že si lehnu na slunko až bude spát a slunko se mi schovalo, ach jo. :angry:

Mili VaV je nad Priorem jak je budova české spořitelny tak přímo v ní z boku. to najdete. já tam byla včera Lucce na autosedačku :slight_smile:

Jo a to šití - mně teda nebolelo. Nebo jako bolelo, ale ve srovnání s porodem brnkačka. Asi záleží spíš na porodu - jestli kámoška rodila hodinu, tak se nedivím :slight_smile: Ale přežít se to dá, protože to je poslední bolest (no vlastně pak ještě prsa noooo :unamused: )
29. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
Lusi moc děkuji.Určo tam zajdeme aspoň nakouknout. :slight_smile:
To je mi moc líto že je malá stále nemocná.Snad se to brzy zlepší.
Já se pěkně nudím.Asi půjdu na chvíli na telku.
29. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz
tak už jsem tu od tchýně. bylo to "úžasné", popisovala mi, jak rodily snad všechny ženské, které zná a jaká je to hrůza a děs a tak. tak je mi ještě smutněj než dopoledne
veru - my asi začneme provozovat to samé co kámoška a třeba to pomůže :wink:
betel - první termín (zítra) mám od svého doktora podle UTZ ve 12tt, druhý termín (neděli) mám podle MS, ale doktorce, u které jsem dnes byla, se to nějak nezdálo a byla z toho vykulená, co to mám za termíny a ještě se mě zeptá, jestli jako nevím, jak to pan doktor počítal, tak jsem na ni hleděla, jestli si dělá srandu nebo to myslí vážně. nakonec jsem odcházela skoro s brekem, protože mě to celkem vytočilo a jsem nervák jak Leu
leu - ti povím že než taková kontrola jak dnes, tak radši žádná kontrola. mě akorát víc vynervovali :frowning2: . je ti už trochu líp?? doufám, že jo!
29. črc 2009 ve 14:31  •  1 dítě  • Odpověz
Milin, ty jsi na PN, nebo máš dovču?
Semja, na tchýni se vykašli. Taky si uvědom, jak to tehdy vypadalo. Ženský neměly téměř žádné informace, jak to v porodnici chodí. Mamka pořád vzpomíná, jak po porodu sepisovala dlouhatánský dopis kamarádce, která měla rodit krátce po ní. Ta z něj byla nadšená, protože jinak by vůbec nevěděla, co ji čeká. Partnera nechali stát před porodnicí, ženskou odvezli, přivázali k lůžku a jenom vydávali příkazy. Ani se nedivím, že pak z toho mají špatné vzpomínky. Přečti si třeba tento článek, na mě působí optimisticky http://www.mojebetynka.cz/clanek/927/porod_opravdu_boli_jak_vnimat_tuto_bolest_pozitivne.html
A na takovou doktorku bych se vykašlala. Sama není schopná nějaký termín spočítat a zpochybňuje ostatní. Ses jí měla zeptat, co vychází za den jí. A kdy jsi počala nevíš, nebo BT sis neměřila?
29. črc 2009 v 15:12  • Odpověz
betel - článek si přečtu, děkuju. datum početí vím plus mínus nějaký den a BT jsem si neměřila
29. črc 2009 v 15:24  •  1 dítě  • Odpověz
Tak od početí je to 38 týdnů. Ale tobě se ty termíny až tak nerozcházejí, tak nechápu v čem doktorka vidí problém. Kamarádce vycházel termín BT víc jak o týden později než dle MS (UZV ve 12. týdnu neměla) a v porodnici ji tlačili do císaře. Měnila kvůli tomu před porodem porodnici, tam řekli, že jí budou věřit a zasahovat nebudou a ona porodila v termínu podle svých výpočtů.
29. črc 2009 v 15:53  • Odpověz
sajmi - tak to jste se u nas mohli stavit - je tu od rana mala Justa - to bys videla ten srumec - tady bys prisla na jine myslenky... ikdyz me to moc nejde ale aspon nejake rozptyleni... a tchyni vubec neres...
teda dnes mi tvrdne bricho snad na pockani... nevim co se deje...
29. črc 2009 v 17:01  • Odpověz
leu - tak třeba se vevnitř už něco děje! :slight_smile: no s Justou musela být sranda, to člověk aspoň na chvilku vypustí ty předporodní starosti z hlavy :wink:
29. črc 2009 v 17:18  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.