• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahojky holky
přeji hezkou sobotu. :slight_smile: Já jsem dneska sama.Navařený mám ze včerejška štrůdl mám taky.Teď mě čeká jen úklid.Včera tu byl brácha s našima.Holky všude čurbes jako blázen.Hm tak dnes budu jen uklízet.Už se teda těším :angry: .

Leu tak svatbu závidím taky bych šla :slight_smile:

Pa holky já se zas ukážu :slight_smile:
1. srp 2009 v 09:12  • Odpověz
ahojky, jak jste se vyspaly? já teda zase nic moc, malý hrozně tlačil, ale snad už bude brzo venku! :slight_smile:
leu - kdyby jsme se nepotkaly, tak si svatbu moc užijte a pak písni, jak jste se měly a co malý, jestli byl hodný :wink:
mili - s tím úklidem to moc nepřeháněj :wink:
1. srp 2009 v 09:22  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi ahojky já tuhle noc taky nespala.V noci jsem se vzbudila a nemohla spát hodně dlouho.To jsem myslela že mě klepne.A teď jsem unavená.Něco jsem posnídala tak doufám že bude brzy dobře.Ale to moje smrkání je úděsný :angry: Už mě to nebaví.Otahaný nos a alergie si prostě hoví :angry: :angry: To je děsný a nic nepomůže!

A uklidit bohužel musím.Brácha s taťkou včera kopali okolo baráku a pak se brácha prošel po baráku.Tak je všude bahno :angry: takže musí uklidit.Ale ráda bych povysávala,ale mám strach.Ale zkusím to pač se na to nemůžu dívat.
1. srp 2009 v 09:46  • Odpověz
mili - já jsem taky celkem uklízecí maniak, takže to chápu, že to tam tak nechceš nechat, ale jak říkám, opatrně a nepřeháněj to :wink:
1. srp 2009 v 09:51  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi jen neboj.Uklízecí maniak teda moc nejsem a poslední dobou na to nemám sílu.Ale hold tentokrát musím
Jen neboj přehánět to nebudu.Mám na to celý den :wink:
1. srp 2009 v 11:02  • Odpověz
ahojte, už jsem doma, z nemocnice jsem pěkně vysteresoná, ty vedra a křik mminek mě dalo zabrat až budu mít čas napíšu víc, je to děsně náročné, malý je líný a nechce moc sát i když mléka mám prý dost, tak trochu dokrmuju na uklidnění stříkačkou.až bude čas dočtu a napíšu víc
1. srp 2009 ve 12:22  • Odpověz
ahooj Jitulko!! já jsem sem teď mrkla mezi vařením knedlíků a vidím tebe!!!! to je supr že už jste doma! neboj se, malý se pít naučí, my jsme s tím taky s Luckou strašně bojovaly...teď už se bude vše jen zlepšovat, tak pěkně rostěte a brzo sem za náma skoč :slight_smile:

Jinak vidím že se máme - až na leu která paří na svatbě všechny stejně. já taky od rána úklid, ještě jsem musela posbírat 2 pytle jablek protože to strašně padá a teď vařím ty blbé knedlíky. Do toho protifka Lucka, no den jako korálek :angry:
1. srp 2009 ve 12:49  • Odpověz
Jituško ahooooooj! takže už jste doma, no to je dobře! tak se pěkně "zabydlete" a jak budeš mít čas, napiš!
lusi - mně dnes tak nic nebaví, ach jo.
1. srp 2009 ve 12:56  •  1 dítě  • Odpověz
Jity vítej doma i s mrnětem.Jen neboj on se za chvíli přisaje :slight_smile:

Tak jak vidím všechny máme super sobotu.Mě přepadla pořádná alergie.Jen kýchám a smarkám.Stačí se ohnout a už mi to teče z nosu.Děs :angry: Jinak mě taky nic nebaví.Jsem doma sama se psem.Můj je v práci a bůh ví kdy dojede.Chjo už aby byl doma.
1. srp 2009 ve 13:01  • Odpověz
jeeee jity to je prekvapeni.... pak neco napis az budes mit chvilinku...
jinak my uz shledli svatbu, kluci jim udelali pred kostelem skvelou scenku a za chvilku tam asi pojedem - zvali nas navecer tak uvidime... jinak horko jak hrom - sem myslela ze pojedem zrovna od kostela... ale voda vse zachranila...
1. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz
Děkuju za přivítání :slight_smile: . Tak máme za sebou první noc doma, do půlnoci to bylo s křikem, po půlnoci Vašíček usnus a spal až do pěti do rána, v porodnici sice říkali, budit po třech hodinách, ale já na to prdím. Udělám si to podle sebe. Ještě stále trochu bojujeme s kojením, malý je celkem nervóza a když nenervačí tak je pro změnu zase lenoch, jedna hodná sestřička v nemocnici, mě naučila přikrmovat a tak malinko na uklidnění přikrmíme. Dnes ráno se to podařilo i bez příkrmu a Váša si krásně odříhnul. Manža je moc šikovný, hned se naučil přebalovat a pomáhá jak se dá. :slight_smile: jdu se nasdídat a pak přidám konečně ty fotky a možná stihnu popsat i ten porod.

sajmi - moc, moc na tebe myslí, neboj se zvládneš to vše na jedničku s hvězdičkou :slight_smile: :slight_smile:
2. srp 2009 v 06:50  • Odpověz
jity - dobré ránko, takže první noc dobré? tak to je super, zvládáte to úplně skvěle! dá se to teda i bez toho monitoru dechu? a to kojení je taky fajn, že vám jde, jste šikovní! :dizzy_face: na fotečky se už těším!
já už bych to měla taky tak ráda za sebou! v noci se už vůbec nevyspím, přes den mě všechno tlačí, jsem protivná, nervózní, prostě nic moc. dnes mám druhý termín a vůbec to na nějaký porod teda nevypadá :frowning2:
2. srp 2009 v 08:38  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
jity - vy jste sikulici ze to tak zvladate - manzu taky pochval ze se tak hezky snazi...
sajmi - bud v klidu jak pises vsechny ty problemy - sem presne takova i ja - mam pocit ze se se mnou nikdo nemuze domluvit - a to horko... no uz aby to bylo za nama - ty se mas ze uz mas aspon termin - to ja tu budu sedet jeste tyden...
jinak svatba super, dojeli jsme az skoro o 11 vecer - sem si ani nemyslela ze tam tak dlouho budu... bylo to takove poklidne posezeni, jidla, zakusku, ovoce....
2. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
leu - takže svatba dobrá? mysleli jsme na vás, jak se vám tam líbí a jak paříte :slight_smile: já jdu zítra na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi řeknou. už jsem z toho i docela nervózní
2. srp 2009 ve 14:51  •  1 dítě  • Odpověz
jj svatba byla dobra - takova poklidna, proste nenarocna...
ja sem zase nervozni z toho ze jdu na kontrolu az ve stredu... nevim mam takovy blby pocit ze sem tam dlouho nebyla...neslysela ktg...no nevim... a to je jeste pavel cele utery v praci a dojde az ve st rano... no sem zvedava a to sem pry jeste zenou bourky...
2. srp 2009 v 17:21  • Odpověz
jj, no uvidíme, jestli sem ty bouřky vůbec přijdou a co s námi udělají. neboj, středa je za chvilku a určitě bude všechno v pořádku! :wink:
2. srp 2009 v 19:51  •  1 dítě  • Odpověz
Zdravím všechny a hlavně Tebe Jituš! Vítej zase tady a že pozdravujeme Vašíčka a ať mámu moc nezlobí :wink:

Věřím, že za pár dní se to kojení dá dohromady a bude vše OK.
Všem ostatním přeji klidný týden snad trochu chladnější než ten předchozí. Mě už 14 dní bolí strašně kyčel, že nemůžu normálně chodit a o víkendu měla tchýně 50 a tahali mě tančit a tak mi to z pravé nohy přešlo pěkně přes záda až do levé, takže teď pajdám na druhou stranu. Mira masíruje seč mu síly stačí, tak snad to už brzo poleví! Nedovedu si představit, že bych měla s touhle bolestí ještě rodit.

Tak se mějte krásně!!!
3. srp 2009 v 08:27  • Odpověz
ahojky
tak vas taky vsechny zdravim...
doufam ze simca dnes da o sobe hned po kontrole vedet...
jinka veri - moje kycle uz snad dohoromady nikdo neda - mam pocit ze se mi vsechno rozestupuje a chodim jak kacena...
s tim pocasim doufam ze to bude lepsi - ze aspon v chladku se bude dat sedet... :unamused:
3. srp 2009 v 08:46  • Odpověz
ahojte holky!
vidím že už je vám všem stejně...ale nebojte, už to bude za chvilku za váma :slight_smile: Jinak ty kyčle - mi se po porodu tak roztáhly boky že nosím o číslo větší kalhoty :angry:

Dneska to vypadá že tam bude hezky, tak my asi zkusíme jít ven, ale uvidím, bojím se aby Lucka nebyla zas víc nemocná.

Leu nemáš foto ze svatby?

Jity co Vašík?

Simi držím palce, ať přijde s dobrýma zprávama :slight_smile: a vy ostatní se držte :dizzy_face:
3. srp 2009 v 09:00  • Odpověz
Ahojte, už brzo vám sem dám fotky, kámoška pracuje ve fotolabu, tak jsem jí dala kartu na vyvolání, zítra tam manža pro ni skákne a já se vám už konečně budu moci pochlubit s naším pokladem. :slight_smile: :grinning:
Když spinká je to andílek. S kojením se už začínám zžívat. Kojím skoro pořád, malý má pořád hlad, akorát mě u toho celkem usíná a musím ho pořád budit. Manža byl dnes u dětské doktorky a ta se na más přijde zítra podívat, vzkazovala mě ať vydžím a jen kojím a kojím.
Včera tu byla tchýně a já z její návštěvy byla tak rozhozená, že jsem prořvala v kuse dvě hodiny a pak i ještě kus noci kdy jsem nespala. Za první přileji i s tchánem neohlášeni, doma jsme měli bordel , já jak nestíhám tak jsem byla ještě odpoledne v noční košili, zrovna jsem kojila a bolela mě hlava jak blázen,oni hned byli zvědavi na malého, ten řval jak tur a tchýně spuatila, že má určitě žízeň, proč mu nedám čaj, že ho zbytečně trápím. Přitom v nemocnici mě dětská doktorka říkala, čaj nedávat ze začátku žádny, kojekí úplně stačí jen v extrémním vedru dát na lžičku kojenecné vody. No a ona na to že ona to tak dělala a bla, bla. Vrcholem všeho bylo, že když odešli šla jsem kojit a jak jsme měli v ložnici otevřené okno, tak jsem slyšela, jak už to vykládá sousedům, že mu nedám čaajík a malý potom pláče. :angry: :angry: :wink:

Vašíček už zase natahuje, jdeme pokračovat v papání.

Veru díky za přivítaní :slight_smile:

Sajmiá myslím na tebe, budu přes den nakukovat, jsem zvědavá na novinky
3. srp 2009 v 09:38  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem konečně dorazila domů z kontroly. jsem ale úplně na kašu, už jsem si i pořvala :frowning2: . tak od minula není vůbec žádná změna, jsem pořád otevřená jen na prst a to jsem si myslela, že si mě tam třeba už nechají. včera večer mi totiž odešla část hlenové zátky a celou noc jsem občasnýma kontrakcema ani nespala a dnes od rána jsou ty kontrakce pořád nebo co to je a oni mi prostě poví, že to na porod ještě nevypadá! doktorka mi udělala Hemiltona, tak mi teď odvalilo zbytek hlenové zátky a je mi čím dál hůř. co když v noci mě chytnou pravidelnější kontrakce, pojedu do porodnice a oni jako že furt nic?! jsem totálně zoufalá :frowning2:
jity - ahojky, tak to mě mrzí, že je tchýně taková! ať se stará o sebe a netankuje se do vás!!! malý musí být šikulka, už se těším na fotečky!
leu - já taky chodím jak kačena, strašně mě to tlačí mezi nohama
3. srp 2009 ve 12:56  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi vydrž, už to nebude dlouho trvat a klidně si i poplač, na tom není nic špatného, člověk to ze sebe musí nějak dostat, co mám načteno z netu tak Hemilton zabírá do 24 hodin.
na tchýni kašlu, manžel říkal , že jí seřve, o to zas moc nestojím, nechci dělat peklo v rodině. ael nestojímo to aby se mě do toho montovala, moje mamka to nedělá, spíš chce vědět jak se teď všechno dělá, nezajímá jí co bylo před třiceti rokama.
3. srp 2009 ve 13:36  • Odpověz
ahojky sajmi - uz sem si rikala kde tak dlouho si... jak jsi poznala ze ti odesla hlenova zatka?? me zacalo taky docela casto tvrdnout bricho a k tomu bolesti ale za chvilku je klid a nic - takze ja nic... a ten hemiltn se dela jak... ted sem to hledala a nic sem nenasla.... kdo te vysetroval?? henclova?? ale taky bych si nejradsi nekde vlezla aby na me nikdo nemluvil...
jity - tchyni neres - ja jela vcera od tchyne s takovou depkou ze sem vsechny servala a to jen kvuli jejim blbym recem a to jeste skoro nic nerikala... no musime jednim uchem tam a druhym ven...
3. srp 2009 ve 13:48  • Odpověz
leu - my už jsme si pokecaly na icq :slight_smile: . co ti tchýně říkala, že tě tak vytočila? no já čekám, že bude zase dnes volat, jestli UUUUUUŽ?
3. srp 2009 ve 13:58  •  1 dítě  • Odpověz
uz sem asi tak precitlivela ze mi vadi snad vsechno.... a ty reci - to bude tak velike - koupime mu boty...ha ha ha
me to moc vtipne neprijde... no chudak to odnesl manza ale rikal ze to chape... :wink: no co mu zbyva... :sweat_smile:
3. srp 2009 ve 14:03  • Odpověz
Tak jsem slavnostně uspala malého, vůbec nechce spát :frowning2: :frowning2: , nejraději by byl jen u prsu kde usíná. Ještě že mám doma manku, která je už v důchodě a pomáhá mě, nemusím vařit, dokonce říkala, že mě vyžehlí prádlo ať odpočívám. Ve tři má přijít porodní asistentka, tak počkám na ni a zalehnu.
Co se týká porodu, bylo mě řečeno, že to byla celkem rychlovka na vyvolávaný porod. V 8 ráno, mě zavedli tabletu, s tím, že za dvě hodiny dostan další a pokud se nerozjede porod bude se pokračovat další den, kdy dostanu nějaké silnější tablety. První tableta samozřejmě nezabrala a já řvala, že se to potátne ještě další den. druhá tableta to spustila, nastoupili kontrakce a odešla plodová zátka. Bolesti sílily a doktor mě píchnul plodovou vodu. Když jsem vyděla tu jehlu a jak s ní jde proti mě, tak se mě udělalo až špatně :grinning: , vůbec to ale nebolelo.
Manža byl skvělý, prodýchával se mnou kontrakce, měnil mě vložky jak odtékala plodová voda. Byl mě velkou oporou. Ze začátku pomáhala sprcha pak už ani ta ne a já plazila jsem se v bolestech po zemi, v té poloze se to dalo ještě vydržet.Sice jsem dostala jednu injekci proti bolestem, ale pomohla asi jen na čtvrt hodinky. Sestřičky chodily do našeho pokojíčku který nám byl předělen pořád kontrolovat ozvy srdíčka. Poslední monitor, který se snažily udělat,jsem celý prokřičela v bolestech a už ho nenechali dojet ani do konce a volali mě na sál. Lehla jsem si na křeslo a najednou kolem mě bylo asi 8 lidí, prohlédla mě porodní asistentka a říkala, že ještě deset minut musím vydržet a budu to mít za sebou.....
Nevím, co se dělo dál, Jen vím, že doktor mě lehnul na břicho a já asi třikrát zatlačila a pak přišla jak už jsem psala ta úleva.Malý vykoukl na svět v 15:16. Nedá se to ani popsat slovy, bylo to neskutečné.... to že jsem to zvládla... to že nemám najednou žádné bolesti... malého mě na chvilku položili na břicho a hned s ním odběhli, nestačila jsem si ho ani pořádně prohlédnout. Následovala placenta a šití, při šití jim ve světle nade mnou rupla žárovka. TAkže jeden dokrot mě zašívala sám pan primář měnil žárovku, protože jinak to prý nikdo jiný neuměl :grinning:. jsem se u toho i nazasmáli.Potom mě převezli na normální pokoj kde mě manžel ukázal na ruce otisky mojich zubů, jak jsem ho v těch bolestech pokoudala, ani jsem nevěděla, že mě dal palec do pusy, aby se mě ulevilo a líp tlačilo. Nemocnice na Vsetíně fajn, jen se rodí poslední dobou moc dětí a praská doslova ve švech. Rodila jsem zároveň s jednou paní, které se narodila holčička o tři minuty po nás. tak Už máme i nevěstu pro Vašíka.

Holky jestli jsem Vás něčím vyděsila, tak se omlouvám,prosím ničeho se nebojte, až to stejně začně nebudete mít čas přemýšlet jestli máte nebo nemáte strach. Důležité je teď jen vydržet a pak budete nejšťastnějšími maminkami na světě s miminkami v náruči. Na bolest za chvilinku zapomenete, my už na to dnes vzponímáme s úsměvem :slight_smile: :slight_smile:
3. srp 2009 v 15:02  • Odpověz
Ahoj

Leu - a copak děláš proti těm kloubům? Máš nějakou techniku, kterou bych aspoň mohla ulevit? Já sedím na balóně, masíruju a mažu chladivým gelem, který mi doporučili v lékárně. Doktor mi na to jen řekne, že jsem neměla tolik přibrat a ať si to teď vychutnám :slight_smile: On je občas takový masochista

Jituš - určitě jsi mě nevyděsila, nejraději si čtu ten konec jak maminka má miminko v náručí a pláče (samozřejmě radostí) :slight_smile: A tchýně ...... co jen dodat, můj chlap se vyjádřil, že by tchýně naprosto zakázal :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Takže jen vydrž, stejně si to budeš dělat po svém, ale je mi jasné, že je to nepříjemné.
3. srp 2009 v 15:49  • Odpověz
jity - děkuji za popis. no já jsem zvědavá, jak to bude probíhat u mě. kontrakce mám po 8 minutách už asi 4 hoďky, tak se to snažím prodýchávat, ale nějak to nepomáhá :frowning2: . jsou to poslíčci nebo už náběh porodu? taky už bych chtěla mít prcka v náruči :dizzy_face: .
jinak je supr, že máš mamku doma a pomáhá ti! a manža je taky moc šikovný :slight_smile: a porod mi připadal jako rychlovka, já už skučím od rána a nějaký náznak byl i v noci, tak jsem zvědavá, jak dlouho to ještě bude trvat
3. srp 2009 v 16:11  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi zkus sprchu, teče vám už ta teplá voda? jestli ano, tak si v klídku dej teplou spršku na bříško nebo napusť vanu, jestli to přejde, tak to byly poslíčči. :slight_smile: vydrž ještě chvilinku, ten hamilton, zabere. jestli máš doma manžela tak prodýchávejte spolu, jde to lepší , já jsem se sama na to nemohla soustředit a jak jsme funěli :grinning: spolu tak to bylo o moc lepší :slight_smile:

Veru - manža má pravdu, teď volala, asi chtěla věděr jak zabral čajík, jsem to ani neměla odvahu zvednout :frowning2:
3. srp 2009 v 16:41  • Odpověz
Ahoj holky!
Simi tak jak píše jity,dej si tu sprchu nabo vanu,bud to přejde nebo se intervaly zkrátí!Držím palce at máš malého co nejdřív v náručí a mám vyřídit pozdrav od mojeho!Drž se :slight_smile:
3. srp 2009 v 16:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.