• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
jity - tak teď jsem po půl hoďce vylezla z vany a je to pořád stejné, akorát v té teplé vodě se líp snáší ty stahy. teplá voda nám už teče od včerejška, díky bohu! ty tchýně jsou nezmar, to je strašné! :angry:
3. srp 2009 v 17:18  •  1 dítě  • Odpověz
sajmi - to je ono, já bych řekla že brzo budeš mít Ondráška v náruči, jen to chce mít teď chvilku trpělivost než se to rozjede naplno. Pořád na tebe myslím :slight_smile:
My jdem teď chvilku na zahradu do kočárku, než zas bude krmení.
3. srp 2009 v 17:36  • Odpověz
jity - kukám, že dnes můžete slavit první týden! :dizzy_face: teď už umírám po 6 minutách :frowning2:
3. srp 2009 v 17:52  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmo, poslíčci nejsou pravidelné, jsou to určitě kontrakce. Tak vydrž a při každé kontrakci se těš na miminko. A proč sis nechala udělat Hamiltona, když jsi už měla nějaké kontrakce v noci?
3. srp 2009 v 18:02  • Odpověz
bet - doktorka mi říkala, že mi trošku pomůže, abych se začala otvírat, že už mám po termínu, tak jsem souhlasila. že to byl Hamilton jsem zjistila až podle průkazky, do které to napsala a taky jsem tušila, že to bylo ono, protože jsem o tom včera ještě něco přečetla
3. srp 2009 v 18:18  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmo, to je mi líto. Ale je to zlozvyk lékařů, pořádně neinformovat a něco provést. Vzhledem k tomu, že mám dost nastudované, budu jako první křičet dopředu, že hamiltona ani náhodou, aby se mi taky nesnažili "pomoct". Teď už se to vrátit nedá, tak se soustřeď na porod a přestaň surfovat :slight_smile:
3. srp 2009 v 18:38  • Odpověz
bet proč je podle tebe hamilton špatný? já si myslím že někdy je pomoct potřeba
3. srp 2009 v 18:50  • Odpověz
veri - proti kyclim nejde nic - zkousela sem vsechno a stejne mi dr rekla ze se to rozestupuje a proste to tak je... ale vlazna vana taky ulevi...
jity - ty jsi sikula jak jsi to napsala - hned clovek vi co a jak (aspon zhruba)
sajmi - ty uz to budes mit za sebou - ja uz chci taky...
pri mem stesti tady budu sedet jeste 10.srpna
3. srp 2009 v 19:22  • Odpověz
Jééé, tady bude někdo za chvíli další maminkou!!! Myslím, že budu mluvit za všechny, když napíšu, budeme na Vás myslet Sajmi!!! To zvládnete s Ondráškem a s manželem!!!

Leu - tak to jsi mě moc nepotěšila!!! Právě jsme byli u tchána v sadu, který je opravdu velkosad, takže jsem to šla skoro hodinu. Je to šílené, každý mi pořád utíká a já nestíhám. Zítra jdu k dr, tak je mi jasné, že mi teda taky asi nic neporadí!

Naše zlatíčko se dneska velmi hýbe a dává o sobě vědět, ještě že mám chlapa doma, ten mi pomáhá jak jen může (i podlahu umyl :slight_smile: ), jelikož to mi teď dělá velký problém.

Tak holky, bojujme, Ti prckové za to stojí!
3. srp 2009 v 19:36  • Odpověz
leu - ale ty už to máš taky za pár, pořád lepšínež být na začátku, teď už to máš k miminku jen krůček a potom na utěšování nás zas bude o jednu víc až Simča porodí :wink:

veru - chlapa který pomáhá si važ, takový má cenu zlata, ne všichni jsou takoví, moje mamka dodnes vzpomíná na to když si mě dovezla domů z porodnice, tak jí čekala celá kuchyňská linka zavalená špinavým nádobím a plná vana špinavého prádlo. Je fakt že taťka měl na starosti bráchy, ale ti už taky nebyli nejmenší ............

já si taky myslím, že do rána tu bude o maminu víc, překvapuje mě jak to prožívám, dřív jsem si věci až tak emotivně nebrala
3. srp 2009 v 19:58  • Odpověz
Lusinda
1) vadí mi způsob, jakým to lékaři dělají. Buď neřeknou vůbec nic a udělají, nebo řeknou "pomůžeme tomu". Tohle nepovažuji za informovaný souhlas, který by měli mít ke každému zákroku.
2) pár dní po termínu k tomu nevidím důvod
3) Hamilton pomůže pouze ve chvíli, kdy je tělo na porod připraveno, takže během pár dní by stejně začal sám, tak proč do toho zasahovat?
3. srp 2009 ve 20:21  • Odpověz
Bete-neuraž se ale když člověk přenáší tak je Hamilton dobrá volba,říkám z vlastní zkušenosti.Taky se mě neptali jestli ho chci a díky němu jsem porodila zavčasu,protože jsem měla zkaženou plodovku a jen bůh ví co by se stalo kdybych se i nadále neotvírala.Malý by mi možná nedej bože umřel.Mojí známé tak umřela holčička a jsem ráda že to dopadlo dobře a malý je živý a zdravý.

Ono sice nevadí když má člověk nastudováno,ale nesmí to přehánět a u porodu není čas na to doktorům přehnaně rozumovat a ono na to nejsou ani myšlenky,člověk je rád když to má co nejdřív za sebou.
4. srp 2009 v 08:24  • Odpověz
ahojky holky
tak vas dneska zdravim se zpravami od simci...
vcera jeli vecer do porodnice ale jelikoz se neotevirala tak je poslali domu... ted mi psala - ma tam maminku a ta ji pomaha...porad ma bolesti tak uvidime jak se ozve...
jinak i u nas byla noc hruza - vubec se nedalo spat...
4. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Nemáte někdo zprávy o Sajmi??
4. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
Amelie, proč bych se urážela? Je to tvůj názor, ale já mám jiný. Dítě nezemře proto, že je pár dní po TP. Musí tam být další problémy.
Taky bych ráda měla porod co nejdřív za sebou, bohužel některé praktiky lékařů tomu moc nepomáhají. Takže já si radši nastuduji. :wink:
4. srp 2009 v 11:23  • Odpověz
mikul - tak zpravy mam ty co jsem psala rano... a ted cekam az se ozve ona - abych nerusila...
4. srp 2009 v 11:25  • Odpověz
ahojte holky,
teď psala simča mně - že je jí špatně, že už nemůže a že vůbec nespala. chudina. snad se ondrášek umoudří a nebude ji tak trápit :frowning2:

betel: já mám teda podobný názor jak amelie...prostě někdy je potřeba lékařský zákrok - pokud je voda zkažená, tak miminku hrozí nebezpečí přece. A přeci jestli tak moc studuješ tak musíš vědět že přenášení není dobré pro maminku ani pro miminko :wink: btw. ze simčiného případu ale stejnak vidíme že ani hamilton není vždy úspěšný :pensive:
4. srp 2009 ve 12:04  • Odpověz
Ahoj holky

Tak mi byli včera v Prediku na kontrole.Vše máme ok akorát nemáme změřenou nosní kůstku,pač člověk spal a dr. ho musela vzbudit a on se nechtěl otočit.Měříme od hlavy k zadečku 63,30mm což už je malej člověk.Krevní testy taky ok.Ve čtvrtek jdu opět na kontrolu tak třeba nám tu nosní kůstku změří znovu.Pokud se podaří. Bylo to moc hezký byl tam i přítel a dr. nám vše vysvětlila a řekla.A pohlaví nevíme pač by to dr stejně ani neviděla.Máme fotečku a hezký zážitek.Šli jsme na oběd to oslavit a pak šup domů. :wink:

Sajmi moc na tebe myslím. :slight_smile:Už aby si to měla za sebou :wink:

Veru smím vědět ke kterému dr. chodíš? :slight_smile:

Lusi a co malá už je líp? :slight_smile:
4. srp 2009 ve 12:19  • Odpověz
Držím pěstičky ať to má Simča brzo za sebou!!!

Miluš, já chodím do Holešova k Fabiánovi a nedám na něho dopustit. Každý má na něj jiný názor, ale já jsem s ní spokojená, hlavně teď v těhotenství. Je někdy hodně radikální a občas si nevidí do úst, ale odborník je to opravdový, takže jsme spokojení!
Dnes jsem u něj byla a na ty kyčle mi opravdu nic nedoporučil - říkal ať zkouším i nějaké babské rady. Taky půjdu příští týden do Zlína do předporodní ambulance.

Mějte se.
4. srp 2009 ve 14:36  • Odpověz
Veru já ho jako dr. neznám.Byla jsem u něj jen 2krát na UTZ.Takže s toho nemůžu udělat nějaký závěr.
Jen mě zajímalo ke komu chodíš. :slight_smile:
S těmi kyčlemi je mi to líto a co nějaký cvičení nebo plavání?
Tedy pokud si to už nezkusila :wink:
4. srp 2009 v 15:32  • Odpověz
Lusinda, v žádné knížce jsem nenašla, že by přenášení bylo špatné pro matku a miminko. Mmch, víte, jakým způsobem je určeno, že těhotenství má trvat 40 týdnů? Na počátku 19. století to určil jeden německý porodník. Přitom studie z roku 1990 ukazuje, že v průměru prvorodičky tutu dobu překračují o 8 dní. V průměru, to znamená, že některé klidně i o víc. Nehledě na tom, že už to určení TP je dost ošemetné.

Veronkio, co zkusit nějakého fyzioterapeuta. Nám v těhucvičení občas předcičují i fyzioterapeutky a PA říkala, že když máme takové podobné problémy, tak se máme obracet na ně.
4. srp 2009 v 17:32  • Odpověz
tak podavam nejnovejsi info.... simci se dnes v 16.08 narodil ONDRASEK vazi 2,982kg a meri 48cm...
vic info nevim - psal mi jeji manzel takze podrobnosti az od simci... :slight_smile:
4. srp 2009 v 17:33  • Odpověz
Ty jo my máme další miminko :wink: :wink: . Takže Ondráškovi do života přeju hodně zdravíčka a štěstíčka a rodičům jen samou radost z jejich chlapečka. :slight_smile: :slight_smile:
4. srp 2009 v 18:03  • Odpověz
Leu díky za info :wink:

Sajmi moc velká gratulace ke zdravému chlapečkovi :wink: Přeji mnoho štěstí a zdraví a málo probrečených nocí. :slight_smile:

Betel a kde se chystáš rodit?Zlín nebo Kroměříž? :slight_smile: Ju a jaký máte jméno pro holčičku :slight_smile:

Holky měla jste některá z Vás průjem?Víte není to tak strašný.Mám ho jen po ránu a pak celý den nic.Jen mě to trápí.Sice je to lepší než mít zácpu,ale mám strach aby to nějak neubližovalo malýmu.
4. srp 2009 v 19:44  • Odpověz
Mili - já myslím, že to miminku neublíží, zvlášť když ho nemáš třeba celý den.Jen Hodně pij, aby jsi nebyla dehydratovaná. Je to přesně jak říkáš, lepší než zácpa. Já měla zácpu celé těhotenství a před porodem jsem dostala takový průjem, že jsem skoro nepotřebovala ani klystýr :grinning: :grinning:
4. srp 2009 v 19:49  • Odpověz
Velká gratulace Simči!!!Ať jsou oba zdraví :dizzy_face: :dizzy_face:
4. srp 2009 v 19:54  • Odpověz
Jity jj snažím se pít hodně.Piji jen čistou vodu jemně perlivou,ale většinou než to vypiji tak bublinky utečou :wink:

JJ klystýr to znám z nemocnice na vlastní kůži :grinning: tak snad už jen mě čeká při porodu. :dizzy_face:

A co ty máš manžela doma? :slight_smile:
4. srp 2009 ve 20:11  • Odpověz
Jo klystýr, sestra mě říkal, že se mám ho v sobě pokuset udržet 10 minut, ale jen to dořekla, jsem musela letět na záchod a tak tak, jsem doběhla, prohnalo mě to pořádně :grinning: :grinning: .
Manžel má odpolední, ale příští týden si vezme na pár dní dovolenou. Napřed neměli práci a musel nuceně zůstávat doma a teď když bych ho chtěla mít u sebe tak žádné volno neexistuje, protože v práci nestíhají, kolik mají práce. :frowning2:
Já jsem se dnes uklidnila, už neřeším, kojení, jestli to půjde nebo ne, prdím na to, kdyžtak budu dokrmovat. Dnes tu byla doktorka a taky mě říkal, že se tím nemám znepokojovat, prostě má hlad, dokrmit, uklidním se tím já i mimi. A má pravdu, dnes jsem se i prospala a odpačinula. Moc mě pomáhá i manžel, přebaluje, uklízí, připravuje nutriol, odpoledne zase mamka, povozí kočárek, pomůže s koupáním a dnes mě uvařila i večeři. Kdybych je neměla tak se asi zblázním.
No já jdu zalehnou už padám únavou dobrou noc všem :slight_smile: :slight_smile:
4. srp 2009 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj holky, pár týdnů jsem tu nebyla, tak nakukuju a takové změny, jitty už profesionální matka a čerstvá mamina simča, tak vám mooooc gratulujuuu...

Holky, chtěla jsme se zeptat, chodíte tu některá na rizikovku do baťovky? Já se tam musím příští týden hlásit a nevím ke které dr jít, jsou tam vypsány dr henčlová a grossová (nebo tak nějak) každá má jiné dny. Takže myslím, že pokud se objednám na určitý den, vezme mě ta, která zrovna slouží, tak sjem se chtěla zeptat na vaše názory. A taky, jestli poklud tam chodíte, máte stále tu stejnou, nebo jdete pokaždé k jiné?

Betelge, jinak vidím, že máme termín 3 dny po sobě, super. Já mám 24.října.
5. srp 2009 v 00:52  • Odpověz
Ahoj holky,
naatasa, já chodila do poradny celé těhu. Je to tak jak píšeš - objednáš se na určitý den a jdeš k té která slouží (úterky a čtvrtky grossmanová, jinak dopoledne vždy henčlová a odpoledne tam myslím v úterý a ještě nějaký den byla jiná doktorka co nevím jméno, nikdy jsem u ní nebyla). Pak budeš chodit na kontrolu buď za týden nebo 14 dní takže ti to vždy vyjde k té samé, ale pokud máš problémy, můžeš přijít kdykoli i když slouží ta druhá. A bacha - taky se hodněe často zastupují takže já i když chodila ve čtvrtek jsem narazila párkrát na henčlovou. Ale neboj se jí, není tak strašná. Sice to od ní bolí, ale nepříjemná nebo tak na mně teda nikdy nebyla a na porodním sále byla dokonce super :slight_smile:

Snad jsem to napsala srozumitelně...

co nového holky? snad se simi ozve, už si říkám co s ní je že nepíše :frowning2:

Mili Lucinka lepší, ovšem dnes trhla rekord - usnula ve 2 a vzbudila se v 5!
5. srp 2009 v 06:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.