• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Gratuluji Sajmi k Ondráškovi. Dal jí asi dost zabrat. Tak ať se brzy zotaví po porodu a můžou si sebe užívat.
Milin, zatím se kloním spíš ke Zlínu. Chci se podívat i do Přerova, na cvičení chodí jedna, co tam už rodila a chválila si to. Takže udělám návštěvy a uvidím. Jméno ještě nemáme dořešený, máme jich pár vybraných, ale konečné rozhodnutí ještě nepadlo.
Naatasa, tak to tady v diskuzi zůstanem s Milin nejdýl. I když mě podle UZV i podle početí vychází 29. Ale nakonec to může být úplně jinak. Ale dívám se, že čekáš dvojčátka, tak to nakonec budeš mít mimča dřív, ne?
5. srp 2009 v 08:33  • Odpověz
Ahojky holky,

Miluš - on je fakt dobrej, i když každému sedí někdo jiný a hlavně jiný přístup, ale má i skvělou sestřičku, paní Mrázkovou, takže jsem zatím spokojená. Ohledně těch kyčlů - cvičím doma na balóně a plavat se snažím taky často chodit, ale zatím to nepomáhá, tak jen doufám, že po porodu se to spraví a budu se moct plně věnovat mrňouskovi.

Zatím se mějte.
5. srp 2009 v 08:44  • Odpověz
Lusindo, díky, vyčerpávající odpověď :slight_smile:

Bete, vypadá to že ano, i když se některá dvojčátka rodí i v termínu, já mám ještě nějaké zdravotní komplikace, takže to vypadá na 38 tt, pokud to teda vydržím. No o, vidím, že je to tu všechno nahnuté k porodu :slight_smile:))

jinak s kyčlema problémy nemám, zato s kotníkama a to je hrůza, mám je napuchlé ž od 23 tt, ale původně to nebolelo, teď to bolí jak čert a každé došlápnutí e utrpení, než to aspoň trochu rozchodím...nohy jak konve i po ránu :(
5. srp 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahojky holky
vy jste teda ranní ptáčata.J8 si dnes pospala.Spala jsem sama se psem a můj spal někde v Šumperku :frowning2: Takže jsem se pěkně večer dlouho koukala na telku abych pak spala.Ale stejně je to divný spát sama v posteli.Ale co se dá dělat.

Jity jj na klystýr mám taky vzpomínky a to vlastní.Poprví při operaci jsem chodila asi 20minut a pak jsem šla za sestrou že mi to nepomohlo.Tak se zděsila a dostala jsem nějaký čípek,ale to už potom bylo moc tak jsem byla ráda že jsem vůbec dosedla na mísu.Ale ty bolesti břicha fůj na to nerada vzpomínám :confounded:
Tak zase buď ráda že má manžel práci.I když já bych si taky pak přála aby byl doma se mnou aspoň pár dní,ale u mě je to ještě hodně daleko :grinning: A z kojení si nedělej hlavu.Jak píšeš sama buď to půjde nebo ne.Svět se nezboří pokud budeš dávat příkrmy. :wink:
JU a máš v pase napsaný dvě dětičky dcerušku a Vašíka :grinning:

Naat ahojky dlouho jsi tu nebyla.Klidně se připoj do debaty nemusíš nás jen okukovat :grinning: Jak tak vidím říjen je taky za dveřmi ta já tady pak zůstanu sama těhulka až do příštího roku :frowning2:

Lusi tak to jsem moc ráda že je lepší,ale to spaní by potvůrka mohla zlepšit viď :wink:

Betel jj v Přerově je prý nová porodnice.Rodila tam kamarádka a spokojená.Ty už to máš taky za chvilku říjen je tu coby dub.To tu fakt budu samotinká.

Veru jak jsem psala byla jsem u něj dvakrát takže žádný závěry nedělám.Ale je pravdou že jsem na něj slyšela spoustu řečí,ale na ty já nedávám :wink:
A chodíš plavat do Holešova?Je tam nějaký kurz pro těhulky?Ráda bych to zkusila aspoň budu mít nějakou aktivitu.Ju Veru a jaký máte vlastně jména?Teda jestli to není tajemství.
Září je za měsíc a ty budeš mamčou to se pak budem potkávat ve všetulích třeba pokud se trefíme do času. :slight_smile: a uvidíme se tam. :wink:

Pa holky jdu se psem a pak na horu prádla.
5. srp 2009 v 09:45  • Odpověz
Milin, neboj, ona se zase nějaká těhule určo objeví :slight_smile:))
5. srp 2009 v 11:22  • Odpověz
Mili - díky za upozornění, jsem to ale trdlo, no jde vidět jak umím zacházet s Pc :grinning: :grinning: :grinning:
5. srp 2009 v 11:56  • Odpověz
tak žhavé info: Ondrášek je krásný, hodný ale nechce sát a Simča je prý moc dotrhaná a sešitá. do rána byla na sále na kapačkách a že ji to strašně bolí. chudinka...víc nevím :slight_smile:

ale kde je leu? že by měl Ondrášek kamaráda? :wink:

teď jsme došly z 10.měsíční prohlídky - Lucka 8900g :grinning: Seřvala tam doktorku, ošahala miminka a šly jsme :grinning: :grinning: honem napapat a už spí, byla hotová po té hrozné noci. jsem zvědavá do kdy jí to vydrží. Jdu si uvařit kafe nebo taky padnu :unamused:
5. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz
Lusi tak ta tvoje Lucinka je teda ďáblík :grinning: A co tam řekla paní dr?

A Lusi díky za info o Simči.Pokud jí budeš psát tak že na ni myslíme. :wink:

Jity já si toho všimla náhodou a tak mi to nějak nesedělo :wink:

Naat třeba se někdo ukáže :slight_smile:

Ju a vložila jsem fotky do alba.Tak se nelekněte nejsem zrovna výstavní kus :grinning:
5. srp 2009 ve 12:18  • Odpověz
ahojky holky
tak my teprve ted prijeli od dr... bylo to nadlouho jelikoz celou noc sem nespala, zacala spinit, tvrdlo mi bricho tak sem nevedela kam jet tak sem od rana telefonovala, nakonec se zkoncila u svoji dr na kontrole... a pry uz je to uplne nachystane a manzel ma byt v pohotovosti...hlavicka je uplne sestoupla tak jen cekame na nejaky signal... nemuzu vubec chodit jak mam nohy od sebe a bricho jak kamen...
simca vas taky zdravi - ale vidim ze uz info mate... akorat navic rikala ze tam na nas cekaji :slight_smile: tak uvidime jestli se potkame... :slight_smile:
5. srp 2009 ve 12:27  • Odpověz
Leu takže v podstatě dobrá zprávička :wink: To je super že je mimís pěkně nachystaný.
A třeba Vám to se Simčou vyjde a budete pěkně spolu na oddělení :slight_smile: .
Leu řekla bych užívej si poslední chvíle bříška a a zároveň se těš na mrňouska.Přeji ti aby to bylo co nejdřív a hlavně rychlé a bezbolestné :wink:
5. srp 2009 ve 12:50  • Odpověz
Mě se konečně podařilo vložit fotku. :slight_smile:
Malý spinká a já mám minutku klidu, na hodinku se mě podařilo usnout taky. Půjdu se pustit do úklidu a pak zas kojení. Dnes se mě podařil zase jeden husarský kousek. Normálně jsem vlezla do sprchy a zapomněla si vysléct tričko., až když jsem na sebe pustila vodu, mě došlo co vyvádím. :grinning:

Simča si musela užít hodně bolestí, ale Ondrášek jí to teď vše vynahradí. A co nevidět tu bude další mamina a my budeme zase držet palce. :slight_smile: :slight_smile:

Lus - mě by taky zajímalo co jí řekla? :grinning: Kámoška byla s malou v Praze na operaci a ta když čekali na kontrolu a po chodbě šel sá pan primář na něj spustila ve čtyřech letech , ať už je konečne vezme na prohlídku, že už tam čekají dost dlouho a korunu tomu nasadila, když mu potom řekla, ať na ni moc nesahá, protože je lechtivá. :grinning: :grinning:
5. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz
Jity, tak sis zároveň i vyprala :grinning:
5. srp 2009 v 19:47  • Odpověz
Simonce a Ondráškovi velikánská gratulace.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. srp 2009 ve 20:53  • Odpověz
holky máme nové miminko! v noci kolem třetí se narodil Vojtíšek - měří 53 cm a váží 3,74 kg :dizzy_face: mamince gratulujeme!tak se přecí se Simčou potkají :grinning:
6. srp 2009 v 06:55  • Odpověz
Leni,díky za info.LEUŠCE OBR GRATULACE K VOJTÍŠKOVI!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. srp 2009 v 09:45  • Odpověz
Jeeee Vojtíšek už je na světě, podle váhy, je to kluk jak buk, přejeme hodně zdravíčka a málo proplakaných nocí. :slight_smile: :slight_smile:
6. srp 2009 v 10:17  • Odpověz
Ahojte holky, člověk tady pár hodin není a tolik zpráviček!!!

Leu - posíláme moc veliké gratulace!!!!!!!!! Hlavně zdravíčko Tobě i Vojtíškovi!!!!

Simči je mi líto, jestli tolik trpěla, ale zase miminko ... hlavně ať jsou oba zdraví!!!

A co nějaká holčička by teď nebyla :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Miluš - plavání pro těhulky bylo od března do června - potom paní Jarka odjela za svojí dcerou do Čech - taky čekala miminko, takže to pak ukončila, ale řekla to rovnou na začátku. Bylo to super. Bylo to ve středu ráno od půl 9 a já z toho čerpám pořád. Byly to cviky na uvolnění kyčlů :slight_smile: a celkově na ruce a tělo. Prostě paráda. Bylo to přes Pamad v KM. Tak jsem byla i na předporodním kurzu, který můžu opravdu doporučit.

Mějte se holčiny.
6. srp 2009 v 11:12  • Odpověz
Leu moc gratulujeme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Hlavně zdravíčko a štěstíčko :slight_smile:
6. srp 2009 ve 12:05  • Odpověz
PORODNICE NEWS :grinning: :grinning: :grinning: :

SIMČA:
Malý se nechce přisát, tak se bojí aby jim šlo kojení. S Leonou jsou na stejném patře, ale ani jedna nejsou ve stavu za sebou dojít, jak jsou poštupované. chuděry. pozdravuje vás a děkuje za gratulace.

LEA:
Porod strašně rychlý, nestihli ji nastříhnout a prý podle toho i vypadá. zkoušejí kojení a večer prý napíše víc. Taky vás podravuje.

Já dneska nestíhám a musím si jít dobít kredit, protože už nemám , abych jim mohla odepsat
6. srp 2009 ve 12:11  • Odpověz
Také se připojuji ke gratulacím. Tady je teď nějaké plodné období. :slight_smile:
Taky jsem chodila na plavání přes Pamad. Ale teď přes prázdniny se neplave, zrovna v těch vedrech by se to hodilo. :frowning2: Vy jste to měli ve středu ráno? To je dost blbý čas pro ty, kdo pracují. U nás to bylo naštěstí od 6 večer, takže stíhají všechny.
Veronkia a na předporodní kurz jsi chodila přímo v KM? Já se chystám od září. Zatím jsem chodila na přednášky, které bývaly po cvičení.
6. srp 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahoj

Betel - jj, chodila jsem přímo do KM, jelikož ten poslední před prázdninama otevírali jen tam. Už bych to po prázdninách totiž nestihla :wink: Musím říct, že to bylo fakt skvělé a moc mi to pomohlo - je tolik věcí, které jsem nevěděla a Blanka nám to tam skvěle vysvětlila. Na začátku jsme si zacvičily a pak nám vždy něco vysvětlovala a ukazovala a pak prostor pro otázky, kterých mimochodem bylo spousta :slight_smile: Můžu jen vřele doporučit. Jen je blbé, že VZP kurzy přestalo proplácet, já jsem to stihla ještě tak akorát.
7. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
Ahojte holky, takže zase zprávy z porodnice. Holky jsou spolu na pokoji, prý měly veselou noc - Ondrášek prdí a Vojtíšek nemá co papat :grinning:
Holky jsou obě prý strašně sešité a sedí jen na kruhách. Simča možná půjde dnes domů. Jinak nevím nic
8. srp 2009 v 07:59  • Odpověz
Ahoj holky
člověk tady pár dní není a ono tolik zpráviček :slight_smile:

Leu moc gratuluji.Přeji mnoho zdravíčka a málo proplakaných nocí :slight_smile:

Lusi děkujem za zprávičky.To je super že jsou spolu na pokoji :slight_smile: Aspoň můžou chvíli klebetit.
Je mi líto že jsou obě došitý,to musí bolet.Hlavně až už to mají brzy za sebou a jsou za chvilku doma. :wink:

Veru a nevíš zdali bude to plavání od září?Já se ptala ma infu na městě v Holešově a tam mi dali číslo na Srdíčko?nebo co to je v Hol. pro děti.Prý se teď mají stěhovat ze Všetul do Duhy.A prý tam mi poví více.Tak tam zkusím zavolat v pondělí a třeba mi poví více :slight_smile:

Hezký víkend holky. :wink:
8. srp 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj holky, tak se konečně hlásím. Ondrášek je doma hodný, ale nechci to zakřiknout. papá pěkně, spinká, prdí a kadí jak má, tak je to fajn. jen mamina je trochu unavená, ale protože má moc šikovného tatínka, který jí moc pomáhá, tak jde všechno líp :dizzy_face: . sedím pořád na kruhu a pohybuju se jak kačena, ale to snad taky brzo přebolí. Lea jela domů dnes, kruh používá stejně jako já :slight_smile:
9. srp 2009 ve 20:20  •  1 dítě  • Odpověz
Ahooj Simi! to je super že jsi doma a že jsi už i tady! moc držím palečky ať to spolu zvládáte, myslím na vás :slight_smile: je bezva že je Ondrášek hodňoučký, tak jen ať mu to vydrží...a ty se drž a opatruj se. až ti vytáhnou stehy tak se ti uleví, uvidíš..

zase napiš jak bude chvilka co nového :slight_smile:
9. srp 2009 ve 20:59  • Odpověz
ahojky holky, byli jsme na 14dní u rodičů v RBKu, moc gratuluji jak sajmě, tak jity a taky leu...tady je to samý kluk teda...
už se moc těším na fotečky mimísků a Vojtíka snad uvidím na pouti naživo....

At vám miminka dělají jen a jen radost...
10. srp 2009 ve 12:07  • Odpověz
ahojky holky
tak se taky hlasim z domu - nejak sem to driv nestihala a k tomu dnes se na nas sbehly jak asistentky tak i doktorka tak den otevrenych dveri a to mi sem jeste miri tchyne... no ale stene sem utahana jak hrom tak pujdem s maly spinkat... maly je taky zatim strasne hodny - papa a spinka... a tatinek strasne moc pomaha... tak potom podam podrobnejsi zpravy...
moc dekujem za gratulace....
10. srp 2009 ve 13:16  • Odpověz
ahojky, tak jsem sem konečně dala aspoň jednu fotečku Onráška. jak bude čas, přidám víc :slight_smile:
dnes jsem tu měla porodní asistentku a úplně se zhrozila mojeho šití. prý tak škaredé šití už dlouho neviděla :cry: , ale prý se to všechno zpraví. zítra jdeme k doktorce s Ondráškem, tak jsem zvědavá, jestli něco přibral a co nám poví. všem moc děkujeme za gratulace! :dizzy_face:
leu - takže první noc jste zvládli taky dobře? Ondra zdraví kámoša Vojtíška a že se těší na tu pouť na řetízkáč :grinning:
10. srp 2009 v 15:31  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi-ježiš malý je zlatý chlapeček,at pěkně roste:slight_smile:))
11. srp 2009 v 07:17  • Odpověz
Ahojte konečně mám chvilku čas
ještě jednou gratuluju maminám, sajmi Ondrášek je krásné miminečko.

My jsme zažili dost krušný týden. Malý neustále plakal a plakal a já jsem z toho byla už na pokraji zhroucení a manžel taky. Nedělala jsem nic jiného než, že ho měla u prsa a pak chovala v náruči nebo s ním skákala na baloně. Někdy to trvalo i dvě hodiny než jsem ho nakojila a další dvě uspávala. Včera jsem už na to neměla nervy, tak jsme zašli na převážení a zjistilo se , že malý za ten týden, co jsme doma z porodnice přibral, jen malinko, takže nám byl doporučený nutriol ve vyšších dávkách a pokud bude možné tak i kojit. Když už jsem byla v lékárně, tak jsem si pořídila i odsávačku mléka a zjistila jsem, že ho mám taky jen malinko.
S mamželem jsme včera půl dne probrečeli nad tím, že jsme ho trápili hlady když tak křičel, protože nám půlka rodiny dávala kázání o tom, jak je dobré miminka kojit a že kojit může každá žena, jen je to o tom to nevzdávat a nedělat nic jiného než kojit, kojit, kojit.
Když jsem přišli domů od paní doktorky navařili jsem pořádnou dávku, trošku jsem nakojila a pak dali příkrm, jak mám radila a už ne ze stříkačky, ale z lahvičky a Vašík okamžitě usnul a tak tomu bylo i při dalších krmeních. Samozřejmě, že rodina nám to zase vyčetla a já prořvala nad tím další noc. Ale ulkidňuje mě aspoň to, že malý vypadá spokojeně a už tak nepláče. :slight_smile:
11. srp 2009 v 10:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.