• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahojte maminky (btw. jak se vám líbí oslovení?? :grinning: )
Simi Ondrášek je náááádherný!! taťka spokojený že? :slight_smile:

Jity já vím co prožíváš, protože jsem na tom byla stejně...taky jsem přišla o mléko a brečela kvůli tomu. Ale přesně jak říkáš - malá přešla na umělé mléko, já si pořvala a pak se s tím smířila a byla spokojená, že je spokojená ona :slight_smile: Kašli na to, Lucinka není kojené dítě a nemocná nikdy nebyla (až teď na ty teploty) a kamarádky malá má 8 měsíců, do 6 měsíců kojená plně a už byla pětkrát v nemocnici se zápalem plic a teď má zánět středního ucha. Takže nebuď smutná, já myslím že je to spíš na děcku než na kojení, jestli se ho ty nemoci chytají nebo ne :wink: Hlavně se netrap a užívej si prcka :wink:
11. srp 2009 v 10:17  • Odpověz
zdravim vsechny
tak jsem taky pridala nejakou tu fotecku... sice je to jen rychlovka jelikoz se maly bude za chvilku budit na jidlo... vcera u nas byla pani doktorka - maleho strasne chvalila (budi se po 3 hod na jidlo - ale nechci to zakriknout) a me se ptala jestli sem takoveho chlapa rodila normal... a asistentka kdyz se na me podivala - ulekla se taky meho "podvozku" slibila mi ze mi ulevi tim ze mi dojde vytahnout stehy v sobotu tak uvidime sajmi - co na vas rikala pani doktorka...???
11. srp 2009 v 10:23  • Odpověz
ahojky, zdravím s Ondráškem v náručí :slight_smile: .
jity - nebuď smutná, hlavně že bude Vašíčkovi dobře a bude napapaný :wink: nám řekla včera PA, že tak často papá, protože pije jen to přední mléko, takže jsem musela pořídit lapače mléka. teď mám na prsou furt misečky a připadám si jak trubka
leu - to je super, že vás pochválila! my jdeme dnes k doktorce, tak snad to bude taky ok! včera jsme byli kočárkovat :dizzy_face:
11. srp 2009 v 10:49  •  1 dítě  • Odpověz
holky,krásné chlapy máte :dizzy_face: :slight_smile:
11. srp 2009 v 11:07  • Odpověz
simi - ja mam taky sberace mleka - ted je pavel dovezl jinak mam tolik mleka ze musim odstrikavat nebo maly to vubec nestiha pit... koho mas za porodni asistentku?? u nas byla vcera Drgova tak taky radila...
ami - danecek je taky kouzelny - oni sou asi vsichni nasi... :wink:
11. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
no jo, všichni jsou krásní! :dizzy_face:
leu - mám taky Drgovou. v kolik u vás byla? no vidíš to, jak se to mléko rozběhlo. :wink: . na kontrole jsme dopadli dobře. jen jsme dostali nějakou mastičku na suchou kůžičku a vitamíny, máme přijít zase za týden.
ami - jak se daří?
11. srp 2009 v 18:10  •  1 dítě  • Odpověz
Simi-díky jde to,a vám?

Už jste provětraly kočárky?
11. srp 2009 v 18:25  • Odpověz
no my jsme byli včera poprvé zkusit kočárek jen na takové menší procházce, protože bych dál nedošla a bylo to fajn. no a dnes jsme vyrazili na delší procházku k doktorce, tak to bylo taky dobré. manžel mi kočárek nechtěl skoro ani půjčit :grinning:
11. srp 2009 v 18:49  •  1 dítě  • Odpověz
Leni a Kačenko, děkuju za podporu, moc mě to pomáhá, ještě s tím trochu bojuji, ale je to o moc lepší, malý právě usnul , poštíme mu tady tuto ukolébavku,
http://www.youtube.com/watch?v=2ExADYtrjM0
dřív jsme to museli pouštět i dvě hodiny než usnul a teď jednou a už spinká, bobek jeden.
Jéé Vám bude vytahovat stehy asistentka? Já mám nějaké samovstřebávací, pomalu mě začínají vypadávat , vždy nějaký najdu ve sprše. Kolik jsem jich měla nevím, ptala jsem se na to po porodu doktora, ale nebyl moc vstřícný v odpovědi.
Ještě jsem se chtěla zeptat jestli Vám dětičky v porodnici naočkovali proti tuberkulóze? Vsetínská porodnice toto očkování neprovádí, proč to nevím, to nám nikdo nevysvětlil, jen jsme museli při odchodu domů podepsat papír, že jsme na to byli upozorněni. Mluvila jsem o tom s dětskou doktorkou a ta mezi řečí pronesla,že je to prej výmysl pana primáře. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2009 v 19:48  • Odpověz
Simi - Vašíkovi se v kočárku moc nelíbí, ale prý si děti časem zvyknou, vyjeli jsme hned druhý den co nás pustili domů a stím tatínkem to bylo stejné, taky mě nenechal povozit. :grinning: :grinning:
11. srp 2009 v 19:50  • Odpověz
Jity u nás teď frčí chňapík maličký krokodýl - to Lucka musí mít při každém obědě nebo nejí :angry: je to naprostá ujetina najdi si to na youtube :slight_smile:

jinak ve zlíně se proti tuberkulóze očkuje těsně před odchodem domů a stehy opravdu tahá PA. Já měela taky Drgovou - je šikovná :slight_smile:

Na kočárek si určitě Vašík zvykne a pak nebude chtít ven :wink:
11. srp 2009 ve 20:13  • Odpověz
simi - drgova u nas byla vcera kolem 12 a radila - byla dobra a rikala ze mi ty stehy vytahne a ze se mi pry ulevi... taky mam vstrebavaci ale rikala ze to nekdy tahne i cele sestinedeli tak ze mi ulevi driv... tak uvidime
jity - nas na tuberkulozu ockovali v porodnici v den kdy jsem odchazeli
jinak my taky byli vcera i dnes v kocarku - dnes na delsi prochazce a my jsme se stridali :grinning: vzdy kdyz manza nekoho potkal - vytahl stamprlu a ja vezla :grinning:
holky davate dudlika??
11. srp 2009 ve 20:25  • Odpověz
Jity-víš že jsem na tvojí straně:slight_smile:)Musíme si pomáhat,jsme maminy a jsme na tom stejně:slight_smile:Všechny :wink:

leu-dávám dudlíka-už je to pomalu náš kamarád,moc pomáhá:slight_smile:

V Hradišti děti očkují taky.Na další jdem ve třech měsících :slight_smile:

Porodní asistentky v Hradišti nechodí,nemají smlouvy z VZP,takže kdo chce musí z vlastní kapsy:slight_smile:

Jinak holky,sice se neznáme osobně,ale pro mě jste všechny kamarádky/Jituš,Lenka,Leu a Simča/ :slight_smile:

Pozdravujte Lucinku,Vašíka,Ondráška a Vojtíška:slight_smile:))
11. srp 2009 ve 21:49  • Odpověz
Ty brdo,my máme zítra už 2 měsíce:slight_smile:Toto letí:slight_smile:
11. srp 2009 ve 21:49  • Odpověz
Ahoj holky, nevíte, kde se dá sehnat ve Zlíně kojící noční košilka za rozumnou cenu?
12. srp 2009 v 00:20  • Odpověz
Naatasa ve Zlíně neporadím, ale já se chystám objednat z obchodu těhotenské.cz. Vidím, že máš ještě taky čas. Mají tam dobré ceny, košile vypadají hezky a kamarádka už má s tímto obchodem dobrou zkušenost. Tak mrkni.

Jjitty, mně by to neočkování v porodnici naopak vyhovovalo. Nevidím důvod, proč to cpát do sotva narozenýho miminka. Povinností je naočkovat do 6. týdnů. A dokonce se zvažuje odložit toto očkování až po hexe, protože to teď způsobuje dost problémů.
12. srp 2009 v 07:55  • Odpověz
bete, díky, mrknu
12. srp 2009 v 09:10  • Odpověz
ta adresa bude asi blbě
12. srp 2009 v 09:11  • Odpověz
Dneska sem přispívám naposledy,protože už mě nebaví číst ty stupidní žvásty vyčtené z knížek.
Moje dítě je zdravé a je naočkované a neublížilo mu to.Tak nechápu co je za problém očkovat narozený miminka.
Vyvolávat porod mi nepřijde taky jako stupidita,když to pomůže.A je to spousta dalších věcí kvůli kterým sem dneska naposled píšu.Až dotyčná porodí a bude mít nějakou zkušenost s vlastním dítětem,tak at radí,ale z poklidné atmosféry která tady panovala,mi už zůstanou jen vzpomínky.Já dítě podle knížky nevychovávám a nikdy to dělat nebudu.A ty nastudované kecy u porodu doktory moc nenadchnou.

Holky,kontakt na mě máte,tak víte že s váma ráda kdykoliv pokecám.Hlavně ne na koni.
12. srp 2009 v 09:13  • Odpověz
Betel -můžeš mě prosím říct odkud čerpáš informace ohledně očkování, porodu atd? Kdybys měla nějakou třeba vlastní negativní zkušenost, tak to pochopím, ale takto..... Nechápu proš vše odsuzuješ?

Co se týká toho vyvolávaného porodu, já jsem ráda za to že mě ho vyvolali, možná budu vypadat jako nějaká máčka, ale já to psych. už nezvládala. Doktoři se mnou vše předem probrali ze všech stran a jsem ráda, že mě nenechali trápit se dál. Porod jsem měla podle nich ukázkový, to jak jsem tu psala, že to byl masakr je už dávno zapomenuto a dokonce na to i ráda vzpomínám pořád se k tomu z manželem vracíme.

Ještě jsem Vám chtěla říct, že jsem psala jedné laktační poradkyni a ta mě odpověděla, že kojení nesmí být nikdy na úkor dítěte a jeho neprospívání a pokud se kojo nedaří , dítě neprospívá je dokr nevyhnutelně nutný. To samé platí o matce, nesmí se kojení prosazovat na úkor jejího psych zdraví. Napsala mě dlouhatánský dopis. Konečně jsem naprosto v klídku. Vašíček si občas popláče, ale už to není ten histerický křik. Před chvilkou jsem ho dala ven do kočákru, usnul okamžitě a vypadá moc spokojeně.

KAči mrzí mě to že sem nebudeš chodit :cry: :cry:
12. srp 2009 v 10:02  • Odpověz
ami - jsi zlatá, písneme si na icq :wink: a Daníkovi přeju vše nej ke dvěma měsícům! toto letí :slight_smile:
nat - já kupovala košilku na Prioru v tom baby obchodě, myslím 400,- stála
jity - tak já teda zkusím taky použít tu ukolébavku :slight_smile: a v kočárku se Vašíkovi začne líbit, neboj! nemáš nějakou fotečku, prosím? :slight_smile:
leu - jak se máte? my máme docela klidné noci, tak jsem moc ráda. snad už takovou, jak byla ta poslední v porodnici, nezažiju!
12. srp 2009 v 10:06  •  1 dítě  • Odpověz
jity - přesně tak, úplně s tebou souhlasím! já kdybych mohla, tak bych si nechala porod taky vyvolat, jenže to se na požádání jaksi nedělá :slight_smile: a žádná máčka nejsi, jasné?! stejně jsme dobré, že jsme porodily!!! s tím kojením je super, že ti napsala ta laktační poradkyně, aspoň to máš černé na bílém, že máš být v klidu! :slight_smile: jsi moc šikovná maminka
12. srp 2009 v 10:10  •  1 dítě  • Odpověz
Sajmi - jednu fotečku Vašíka mám v albíčku, další přidám , dnes mám docela klídek, jen mě čeká kupa prádla, už se na to musím vrhnout nebo nebudeme mít při nějaké nehodě co na sebe. Včera jsme převlékali třikrát během dne a já si musela vyměnit taky tričko, jak jsem byla na břiše počuraná :grinning: :grinning:

Ty jo moc se omlouvám za hrubky, které tu flákám jednu za druhou.
12. srp 2009 v 10:17  • Odpověz
jity - to je krásné spokojené miminkoooo! :dizzy_face: na koho je víc podobný? u nás mi normálně nikdo neřekl, že na mě :frowning2: . je to prostě celý tata a ten je na to teda patřičně hrdý :slight_smile: . no prádlo na mě už taky volá, ale moc se mi do toho teda nechce. hold, nikdo jiný to za nás neudělá, že?
12. srp 2009 v 10:26  •  1 dítě  • Odpověz
Naatasa, napiš před to www a pak bez diakritiky. Nechci to sem psát, protože admini to pak mažou.

Amelie, proč to neadresuješ přímo mně? Já nikomu neradím, ani nikoho neodsuzuju za jeho názory. Ale nemíním se tajit a stydět za to, že mám jiné. Mrzí mě, že to vnímáš jako útok na svou osobu.

Jjittyy, informace ohledně očkování např. na www.rozalio.cz, www.vakciny.net a pak diskuze. Vlastní špatnou zkušenost zatím nemám, ale jak říká jedno přísloví, jenom hlupák se nepoučí z cizích chyb a čeká na vlastní. Znám jednu maminku, které dítě na následky očkování zemřelo a několik dalších, u jejichž dětí vznikly po očkování dost vážné komplikace. Takže já chci očkování hodně zvažovat.

Amelie, nemusíš odcházet. Vidím, že tady nejsou jiné názory vítány, takže se vrátím na diskuze, kde nikomu nevadí.
12. srp 2009 v 10:37  • Odpověz
ahoj holky,už sem tu strašněěěěě dlouho nic nenapsala,občas sem jen mrknu jak to tu pokročilo.
dodatečně blahopřeji všem maminkám a miminkám,jste všechny holky šikovné i kluci samozřejmě!!!

S těmi vyvolávanými porody-když je to nutné,tak proč nee,vždyt doktoři vědí co dělají..žádná z nás nevěděla a neví jak to všechno dopadne,takže vyvolávaný porod neodsuzuju.
A s tím očkováním-mé děti jsou očkovány už od malinka,a krom nějaké teploty co se může vyskytnout jim nic nebylo.
betel-neodsuzuju tě za tvé názory,ale teda nevím jak bys chtěla povinné očkování zvažovat
12. srp 2009 v 11:31  • Odpověz
Jejda jejda, tady se teda diskuze obrátila někam jinam, jak vidím.
Zastanu se ameli...

Začala jsem rodit v pondělí ráno a v úterý ráno pořád nic, ani voda nepraskla, byla jsem ráda, že mi jí píchli druhý den jinak bych se zbláznila, neřeji nikomu nic zlého, ale až si projdeš opravdu porodem, piš si co chceš, taky jsem před porodem mluvila jinak, ale až uvidíš, co porod je, tak pochopíš....
snad nebudu morbidní, když to přirovnák k sekeře zaseknuté mezi nohy....ale opravdu to tak bylo...rodila jsem 33hod, takže vím, co to je....
jinak Amelí, klidně sem chod, moc rádi Tě uvidíme a nenech se nikým takhle odradit, vždyt většina dětí je i po očkování zdravých a Daneček je fakt kouzelný...
naši přátelé taky se všeho báli a pak jim malý začal řvát když jsme u nich byli, nervní jak cosi a donesli stoh knih a začali hledat, co by mu asi tak mohlo být...myslím, že no coment...
12. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz
tak tak, honzi, úplně s tebou souhlasím! a jak už jsem psala, co já bych dala za to, kdyby mi ten porod taky trochu uspíšili nebo úplně vyvolali. 24 hodin jsem měla pravidelné stahy, poté jsem 4 hodiny ztrávila na sále a bylo to
12. srp 2009 ve 14:54  •  1 dítě  • Odpověz
holky souhlasím s vámi!!!první porod v pátek ráno stahy,dcerka se narodila až v sobotu odpoledne
druhý porod v sobotu odpol.stahy,synek se narodil v neděli odpoledne.
takže jak sem psala neodsuzuju názory ale až bel zažiješ porod potom uvidíš(ale přeji ti samozřejmě at máš ten nej porod)
12. srp 2009 v 15:25  • Odpověz
jináč holky prošla sem všechny fotečky vašich dítek,bože ti jsou tak krásní a úžasní!!!!
12. srp 2009 v 15:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.