• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
Ahoj holky

Vítám všechny maminky zdárně doma :slight_smile: A přeji Vám všem aby se Vám dařilo a miminka pěkně příbirala a málo plakala :wink:

Lusi tak jsem dnes vyzkoušela tu tvoji buchtu.Nedala jsem tam sice drobenku,ale ono se to sní i tak.

Jity no to je přeci fajn že jste přišli na to co malého trápí.Hlavně že mu teď chutná a je spokojený.A ty si z kojení nic nedělej když to nejde tak to nejde :wink: A z rodiny si taky nic nedělej.Je to Vaše miminko a vy si ho budete vychovávat dle svého. :slight_smile:

Jinak k porodu jaksi nemám co říct to mě ještě čeká,ale rady lékařů neodsuzuji spíše vítám.
A k vyvolanýmu porodu jsem se již vyjadřovala.

ad Očkování, myslím si osobně že bez očkování by nás tu spousta na světě nebyla.Takže dle mě je očkování důležitý! Hlavně to základní.

Am ty mě sice asi taky nemusíš sic nevím proč,ale je to tvoje vě.Ale myslím si že když má někdo jiný názor na věc není důvod odcházet.Samo je to tvoje věc a já tě nechci přesvědčovat, ale je přeci spousta jiných možností jak si tu psát s holkama.Třeba tak že nemusíš reagovat na danou věc která se ti nelíbí.
Psala si že tu holky považuješ za své kamaradky tak proč se budeš o ně ošizovat :wink:

Betel a ty jsem klidně choď.Jen jediné co bych ti poradila je aby jsi byla s náma více přátelská.Sice se tu všechny neznáme osobně, ale i tak se k sobě chováme slušně a přáteslky. :slight_smile: Tím nechci říct že jsi napsala něco nepřáteslkýho. :wink:

Holky mějte se krásně a pokud budu mít zítra zase chvilku tak jsem juknu :wink:
12. srp 2009 v 18:59  • Odpověz
Milin, souhlasím s Tebou, když se nad tím člověk zamyslí, každý jsme jiného názoru, já taky chtěla přirozený porod, ale bohužel...
A důvod k odchodu není pro Ameli, ale je to její věc....

Milin a jak se cítíš? Co mimísek, ještě se neozval v bříšku? Mně pohyby začaly až v 22tt...a necháte si říct pohlaví? Nevím, zda jsi tady už o tom nepsala...

Leu, už se moc těším, až malého uvidím na pouti, snad se potkáme...to víš, doma ž mám slečnu....
12. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz
Ahojky Honzinecka

cítím se dobře jen jsem teď nemohla spát dvě noci po sobě.Pobolívá mě podbřišek,ale nevím čím to může být.Prostě mám pocit jakoby dítko bylo vzhůru v noci a řádilo.A přes den mělo půl noc,ale je to jen moje doměnka.Pohyby či nějaké šimrání apod věci zatím nějak neregistruji.Já se nějak nepozoruji :grinning: nechávám to tak.
A pohlaví si necháme říct určitě pokud to půjde :grinning: Malej byl zatím vždy špatně otočený :grinning: ale třeba snad v tom 20tt nám to řeknou, nebo možná dřív nu uvidíme. :wink:

A co ty a Adélka? Máte se? Chodíte se v UH někam koupat nebo jezdíte do Nové Vsi na štěrkáč?Já se tam strašně ráda koupávala, moc jsem si to tam zamilovala.A teď mi to chybí, ale jen ten štěrkáč :wink:

Veru chvilku jsi tu nebyla snad je vše ok :wink:

Lusi buchta je výborná dík za recept a hlavně je to rychlý :grinning:
13. srp 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahojky všem, už jsem tady strašně dlouho nebyla. Četla jsem , že Ti Jitty nenaočkovali drobečka, se tomu divím. Já totiž v lednu rodila na Vsetíně ( zde i bydlím) a malou mi normálně naočkovali. Si nedovedu představit, že by nebyla naočkovaná. My už teda máme za sebou všechny dávky hexa a ještě jsme očkovali i 3 dávky prevenarem a malá byla móóóc statečná.
Jo a s tím porodem souhlasím, já měla vyvolávačku, malé se napřed na svět vůbec nechtělo a ještě mě kvůli komplikacím potom museli rychle brát na císaře. Naštěstí vše dobře dopaldo a malá je zdravá i když pravidelně navštěvujeme kardio ( má šelest na srdíčku).
Milin dodatečně gratuliuji k těhu a držím moc pěstičky a všem maminkám gratuluji k mimískům jsou nádherní, koukala jsem do albíček.
Jo a s mlíčkem my měly taky problém, ale naštěsí se nám rozběhlo a kojím dodneška. Ale znám spoustu maminkek co přidávají nutrilon a mají úžasné dětičky, takže je to mlíčko jako každé jiné a když kojit nejde tak se přidává umělé a basta, nějaké názory rodiny by mi byly ukradené. :wink:
13. srp 2009 v 09:12  • Odpověz
Sisi ahojky jsem moc ráda že jsi se ukázala. :slight_smile:
Už párkrát jsem chtěla napsat sms ale nechtěla jsem otravovat. :wink: Děkuji za gratulaci i když se může stát cokoliv,ale já si to nepřipouštím.
A jak pak se máš a co Eliška ta už musí být velká holka :wink:

Pádím holky na procházku se psem a pak rychle něco uvařit až bude zase chvilka tak se ukážu :wink:
13. srp 2009 v 09:28  • Odpověz
Sisi - oni to zrušili teď od prvního července. :frowning2: A překvapilo mě , že nikdo mě na to před porodem neupozornil. Pořád nechápu proč......, tolik let se děti očkovali a najednou ne.......... I když teď jsem někde vyčetla, že by se to mělo zrušit snad v celé republice, zajímalo by mě kdo to zase vymyslel........
13. srp 2009 v 09:43  • Odpověz
jééé a Milin, Ty pocházíš odsud? No jezdíme na Ostrožskou se koupat převážně....je to tam hezké, však se kukni na naše stránky

www.adelasamsova.mypage.cz

jinak milin co jména? Máte favority? Holky dnes mi zjistili že mám nemocnou štítnou žlázu, takže budu brát už nafurt léky... :frowning2: Ale konečně vím, proč nehubnu...takže by se to mělo srovnat, uuuuuf.
13. srp 2009 v 09:51  • Odpověz
Ahojte holčiny,

doufám, že se nám podaří vrátit diskuzi k našim prckům, vždyť díky nim se tady "známe".

Miluš - je fakt, že jsem tady dlouho nebyla, Mira mi nakázal klid na lůžku, abych se nepřepínala, jelikož mě pobolívá bříško, ale posledních 14 dní bylo dost náročných.

Taky jsem v úterý byla ve Zlíně v nemocnici na vyšetření u té Grosmannové, všechno naprosto v pořádku, ale to čekání = 3,5hodiny v tom vedru. Z řeči jsem pochopila, že tam holky čekaly i déle, ale je to fakt maras. Naštěstí tam jdu znovu až za 14dní. Aji mi slzička ukápla, když jsem slyšela srdíčko našeho miminka!!! To je tak krásné.

Holky, chci se zeptat, jak je to s tím Nutrilonem? To normálně kojíte a pak ještě navíc dokrmujete? Nebo se dává jen Nutrilon? Nebo záleží na situaci a každém individuálně? Omlouvám se, že Vás tím otravuju, ale chtěla bych vědět co nejvíce. Děkuji.

Mějte se hezky a ať prckové rostou!!!
13. srp 2009 v 10:19  • Odpověz
ahojte maminky i vy všechny skoromaminky :slight_smile:
teda člověk se na chvíli vyvrzne do světa a vy tu nakecáte 3 stránky a ještě se stihnete i pohádat... :confused: Já bych se vyjádřila takto - každý má svůj názor, já je taky měla, ale až se miminko narodí, tak se většinou radikálně názory změní. Jé já měla naplánované co bude a nebude malá papat a teď? jsem ráda když do ní něco dostanu, i když to vždy není stopro (a někdy je to vyloženě pro děti podle mně nevhodné, jenže si říkám, že radši toto než nic - jako včera např. buchtu :confounded: ) Na to si holky ale musí přijít každá sama, stejně jako o tom vyvolávání porodu, když už to ke konci fakt nejde vydržet, to zná jenom ta, která to prožije.

K očkování si myslím, že tomu miminku je jedno jestli to do něj navalí třetí den nebo šestý týden...a hlavně každý prcek to snáší jinak - dokonce Lucinka reaguje pokaždé jinak na stejnou!! hexavakcínu která se třikrát přeočkovává. Jednou má horečku, podruhé ne, takže nevím...ale ze začátku mi přišlo, že jsem nic jiného nedělala než lítala s malou na očkování - každý měsíc, takže si myslím, že v porodnici je to jen dobře :slight_smile: (nehledě na to že sestry v porodnici jsou mnohem šikovnější než většinou ty obvodní)

Mili ta buchta je dobrá, mně chutná moc, ale u nás prostě frčí kynutky :rolling_eyes:

Sis ahooooj!! super že jsi tady! Co Eliška nového? už se plazí a sedí? je to už sranda že jo?

Sami taky ahoooj!! malej už určitě běhá že jo?

Leu neboj, za pár týdnů se ti mléko ustálí a budeš ho mít jen tolik, kolik Vojtík vypije.

Simi co máš z toho, Lucinka je celý tata, ze mně má asi jen vlásky a možná nosík..aspoň ti manža nebude dělat problémy :grinning:

Veru já nevím jak holky, ale já malou nakojila a pak dokrmila nutrilonem když ještě chtěla. A potom jsem některé kojení začala vynechávat a pila jen z flašky...no a tak jsme postupněe přestali bohužel kojit uplně :frowning2:

Holky to je super, že vás prcci nezlobí, hodné miminko je sen každé maminky :dizzy_face:
13. srp 2009 ve 13:36  • Odpověz
ahoj holky
verčo já sem malýho plně kojila pouze 2 měsíce,pak ke kojení přidávala flašku,zezačátku jen 30ml a pak i 60ml.Až jsme přestali kojit úplně.

lus..jo malý už chodí skoro 3 týdny sám,semtam se stane nějaký pád,ale bouli ani odřeninu zatím nemáme.

mili pohyby bys mohla začít cítit tak okolo 20tt.myslím,ale možná i dřív,třeba tě bude kopat ostošest :grinning: ,prdolka malej nebo malá,to sem zvědavá co to bude.Skoro samý chlapy tady už by to chtělo nějakou princeznu :wink: .

jinak malej má od pondělka teploty,takže nic veselýho :confounded:
13. srp 2009 ve 13:52  • Odpověz
sami Lucinka měla před týdnem taky čtyřicítky - víš co mi poradili? prý že do ruk dát mačkat plátek citronu a taky kápnout citron do čaje a fakt to funguje! tak to vyzkoušej, třeba mu trošku ulevíš, chudáčkovi...
13. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
jé lus dík za radu,a nedávala ti ten citron do puse???
13. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz
jo dávala. ale to vůbec nevadí, když to bude jíst tak jen dobře. Lucinka snědla celé půlkolečko. Pusa se jí křivila, bylo to jak z Neváhej a toč, ale jedla pořád dál :grinning:
13. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
jo a ještě prý pomáhá přivázat obvazem to kolečko citronu na ťapku na nožku, nebo strčit do ponožky, to prý pomáhá nejrychleji, ale to jsem nezkoušela
13. srp 2009 ve 14:02  • Odpověz
vyzkouším a dám vědět,Samík to určitě dá do puse...chtěla bych Lucinku vidět tak to žmoulala,to musel být pohled :grinning:

DÍKY ZA RADU!!!
13. srp 2009 ve 14:08  • Odpověz
teda tak to je super rada, lus! snad si to zapamatuju! máš se jinak fajn?
13. srp 2009 v 16:51  •  1 dítě  • Odpověz
MIlin, kliďánko jsi mohla písnout, mě by to potěšilo, já nějak teď při malé nemám moc času, když je hezky jdeme ven nebo jsme na víkendy pryč. Nebo jezdíme i na týden na chaloupku. Nesmíš myslet na to nejhorší, uvidíš vše bude v pohodě :wink: . Jo jo Eli roste jako z vody už papáme příkrmy, ale nějak mi nechce vůbec ovoce, ze začátku baštila banán i jablečnou přesnídávku a teď mi nechce vůbec nic.

Jak tobě Lusi malá papá ovoce? Jo a Eli nějak zlenivěla přestala se mi po měsíci přetáčení na bříško točit, ale sedí jako hříbeček a lození ani plazení jí zatím nic neříká. Snad pozdějc.

Jity, tak to koukám, že to zrušily teď to očkování, jsem ráda,že to máme za sebou. Jo a si mylsím, že to zase zaúřadovala vláda kdo jiný nebo ministr zdravotnictví tak jako škrtl u všeobecné pojišťovny příspěvek na prevenar. A odkud vůbec jsi?
14. srp 2009 v 10:16  • Odpověz
ahojky hoky tak ja dnes vubec nestiham - nejak se nam tu kupi navstevy, do toho maly ma porat hlad tak jen nakukuju...
14. srp 2009 v 11:08  • Odpověz
ahojky holky..

lus...tak nakonec sem to nevyzkoušela,protože malýmu už teplota nestoupla,ale ráno se vzbudil a celý obsypaný,no tak sme jeli k dr.,tak chytla šestou nemoc-napřed vysoké teploty a pak obsypání,na to obsypání nic není,to má prý zmizet tak za 3-4 dny.Teda ale je protivný jak pr....,doufám že to brzo přejde a zase bude o.k.Jo a ven se může chodit ale jen do stínu
14. srp 2009 ve 12:40  • Odpověz
Ahojky děvčata,

tak poslušně hlásím, že jsem stále mezi těhulkami, ale raději už bych byla maminkou :slight_smile:
Miminko je velmi aktivní, což je někdy pěkný záhul. V pátek jsem byla s přítelem na pivečku (já na kofolu) a celé tři hodiny mě to mrňátko kopalo a řádilo jako navedené, takže jsem měla o zábavu postaráno.

Jinak mě z ničeho nic přestaly bolet ty klouby, takže zase můžu konečně normálně chodit. Občas mě tam trošilinku píchne, ale to je úplné miminum proti té předchozí bolesti. Nejhorší je, že vůbec nevím, co mi pomohlo. Jeli jsme do Brna a najednou, když jsem vystoupila z auta, tak už to tolik nebolelo, doma jsem si dala vlažnou sedací koupel a bolest byla pryč, ale zřejmě na každého to působí jinak.

Tak se mějte, těhulkách přeji - vydržme to a maminkám ... vlastně to samé :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. srp 2009 v 09:30  • Odpověz
ahojky...

veru..věřím že už bys chtěla být maminkou,ale ještě užívej bříška,vím že ke konci už je to nekonečný a těžký tahat bříško..a teda nevíš co to bude???Bud ráda že už tě klouby nebolí,já sem to nezažila,ale má švagrová jo,a chudina nemohla skoro vůbec chodit,ta si vytrpěla.

jinak mi jsme vyjeli v sobotu na pohotovost s malým,no žádná sranda :angry: aj s nemocema...,ale už to vypadá že to bude jen lepší,už se konečně i směje a začal zase pořádně papat,musí ten týden dohnat chudák

a jaký byl víkend holky???

co dětičky holubičky???

dnes je tam tak krásně zase!!!
17. srp 2009 v 11:02  • Odpověz
Ahojte, mám chviličku, tak nakukuju.
Oběd už mám skoro hotový a malý spinká, ale pořád se nějak vrtí, je vedro a asi mu to taky není na dvakrát příjmné.
Dnes jsme byli na kontrol, tak jsme v pořádku a dokonce jsme přibrali, takže třikrát hurá. :grinning: :grinning: :grinning:

samik, copak Vám bylo, že jste byli na pohotovosti?

veru - ještě si chvilinku užívej těhotenství a hodně odpočívej , potom je toho času tak málo..........jak na odpočinek tak na vše ostatní.
Mě jednu dobu bolely v těhotenství kolena. Byl to docela mazec, hlavně v noci se třeba vyhrabat z postele a dojít na záchod. :angry:
17. srp 2009 v 11:20  • Odpověz
jity určitě mu to horko vadí...je fajn že jste dopadly na výbornou!!! jen tak dále...

jak jsem psala tak prodělal šestou nemoc a v sobotu od rána tak plakal pořád,třel si tvář a za ouškama se mu udělali takový malý hrčky tak sem rozhodla že pojedem..no tak na něho dr.kukla a řekla že ho to musí svědit(přitom sem někde četla že to vůbec nesvědí,tak nevím no) a předepsala nám jakési kapky(a fakt se uklidnil) a ty bouličky za ouškama byli malinky uzlinky prý neškodný..tak jsme vyflágli na pohotovosti 90,- a za kapky 120,- a bylo to,ale byla sem klidnější!!!

a Julinka pro změnu chytla neštovičný opar :confounded:
17. srp 2009 ve 12:02  • Odpověz
Ahojte,

vím, jak ty horka snášíme my dospělí, ale co Ti mrňouskové, chudáčci! Věřím, že Vašíčkovi to není taky vůbec příjemné!

Samik: jak píšeš, ten konec je už úplně nekonečný, už jen odpočítávám do termínu, ale beztak budeme přes termín! Teď mě i štve, že už jsem si všechno nachystala, nakoupila a teď nevím co bych roupama dělala! Dneska jsem si dala aspoň koupaliště, ale tolik děcek, co kolem skákalo atd. že jsem měla strach o ten náš poklad v bříšku!

Jituš: jak píšeš ty, tak je šílené vyhrabat se v noci z postele! Mira se mi jednou smál, ale pak pochopil, že to nedělám z legrace, jelikož mi tekly slzy, jak to bolelo. A není sranda takhle vstávat i třikrát za noc, takže ba právě naopak mi už potom sám pomáhal! A že se nadřel :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Tak já ještě budu vyčkávat na ten správný okamžik, ale hlavně že jsem už připravená.

A koukám taky, že nemoci prostě nechodí po horách ale po lidech, tak ať se Samuelek brzo uzdraví!!!
17. srp 2009 v 16:09  • Odpověz
ahojky všichni...

zdá se že si všichni užívají slunečných dnů a nemají čas pustit pc a napsat co je nového :wink: .
Mi už jsme zdraví a usměvavý jako předtím a už konečně i pojíme,asi to musí dohnat.

veru ještě se poklad schovává???
19. srp 2009 v 10:52  • Odpověz
Ahoji,

taky koukám, že na net už holky asi nemají čas :slight_smile:

JJ, náš pokládek se pořád schovává, ale už si to s mojim domlouvali :slight_smile: Dle první dohody by se mrňátko mělo narodit dneska, ale koukám, že to byla jednosměrná dohoda, jelikož až na velrybí pohyby se tam nic neděje a ani dít asi nebude. Tak ještě peru, žehlím, uklízím co se dá. Mám dokonce chuť umývat okna, ale všeho s mírou. Co mě taky štve, že na našem paneláku se zatepluje, ale hlemýždím tempem, takže chlapi mi budou bouchat kolem dětského pokoje až se mrňátko narodí, takže se na to moc netěším.

Tak užívejte sluníčka a dětiček, já jdu pořád čekat ... :slight_smile:
19. srp 2009 v 11:26  • Odpověz
teda veru já ke konci jsem nemohla skoro vůbec nic!!!natož umývat okna :wink:
19. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
Ahojky holky

omlouvám se že nechodím na pc. ale můj drahý má 14dní dovču která mu bude končit v neděli.Takže pak na Vás budu mít zase moře času :grinning: . Jen mě štve že dnes musel do Prahy.Chtěla jsem jet s ním, ale včera mi bylo pěkně špatně tak jsem si řekla že budu radši doma :slight_smile:

Myslela jsem kolik nebudu dočítat a tady jsou holky s mrňatama :slight_smile: to je moc dobře hlavně si těch krásných voňavých miminek užívejte :wink:

Veru jj všimla jsem si že pracanti na vašem paneláku nějak stávkují.Asi by to chtělo je nakopnout :grinning: aby zabrali špónu :wink: Ty jo máš uklízecí mánii viď jj tak to mě taky občas chytne.Tak si hlavně neubliž. :slight_smile:

Papa holky dneska budu na drátě tak ještě kuknu a jdu skuknout ostatní diskuze :wink:
20. srp 2009 v 08:29  • Odpověz
Ahojky Miluš,

jsem si taky říkala, že už jsi tady chvilku nebyla. No jo, pracanti jsou to na slovo vzatí!!! Podle mě jsou placení od toho kolik vykouří cigaret a nejlépe vevnitř ve vchodě, což mě dost štve, jelikož holky tam mají kočárky a já ho tam za pár dní/týdnů budu mít taky, tak rozhodně nechci, aby mi načichnul tím smradem. Ale dneska teda fachají už od nějaké půl 8, tak klobouk dolů, ale jsem na ně zvědavá!

Včera jsem nakonec nic nestihla, jelikož dojel taťka na pokec a pak jsme jezdili po návštěvách, chceme toho stihnout ještě co nejvíce do porodu, pak budeme jezdit až s mrňátkem.

Holčiny, které jste už rodily, chtěla bych se Vás zeptat - praskla Vám první voda a až pak začaly stahy nebo první stahy a pak voda ... ? Omlouvám se, že se ptám na takové věci, ale chtěla bych vědět něco od zkušených. Mějte se pěkně, dneska bude pažáááák!
20. srp 2009 v 10:24  • Odpověz
ahoj Veru,jen at pracují pracanti a řádně!!!No ale teda mě by se ten smrad taky nelíbil,to pak dáš mrnouska do kočárku a bude načichlí hned,no fuj...

mě teda u prvního porodu začali první stahy,vodu mi museli prasknout v nemocnici
a u druhého mi napřed odešla hlenová zátka,pak stahy a vodu opět prdli až v nemocnici

a vůbec se neomlouvej,jen se ptej!!!!

mili dneska je ti lepší?mě bylo blbě u obou těhotenství vím co to je
20. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.