• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Zlína

(Zamčená)
8. července 2010 
ahojky holky
tak my jsme byli ve ctvrtek na prevazeni a na kontrole - no mame za necele 3 tydny o 900g vic - tak nam pani doktorka rikala ze misto mleka mam asi smetanu... ale jinak vsechno ok

veru - my taky byli na prediku, je to tam podrobnejsi - sice das 1400 za prvni navstevu ale my se tak rozhodli... bylo to super, vsechno nam ukazovali, popisovali, a v tom 12 tt nam pohlavi nerekli jelikoz se moc hybal ale ve 20tt uz se to nedalo zaprit..
29. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz
ahojky holky....
leu, ráda jsem Tě včera viděla, už zase jsi hubenourek, chci taky :frowning2:
Malý je fakt kouzelný, je to drobínek, tatka mi ho chtěl ukázat na kabelovce, ale nestihl to a říkal, že tam vypadá jako kus chlapa....

Veru a co Ty? Pořád 2v1?
31. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz
Ahojky holky

u mě nic novýho.Cítím se ok, ale strašně mě bolí v zádech.Spíše v kříži.Vystřeluje mi to až do nohy je to šílený.Včera večer jsem nemohla skoro chodit fuj.Tak snad dneska to nějak povolí.Uvidíme.

Ahojky Veko, vítám tě tu a doufám že tu na nás budeš chodit nakukovat ať tu nezůstanu jediná těhulka.Jinak k tvým otázkám.Já byla též v Prediku.Ale taky proto že tam pracuje moje gynekoložka Huspeninová.Takže i proto jsem nešla do Oskara.Moc nemocniční prostředí nemusím a tak tohle mi přišlo i lepší.Sice člověk zaplatí 1400 a to jen proto že je to soukromá klinika a v nemocnici ne.Já jsem tam byla spokojená jen náš brouček se nám nechtěl pořádně ukázat.Takže nemáme změřenou nosní kůstku,ale to prý nemá většina a není to nic strašnýho.
A jestli je poznat pohlaví.Ano v tý době by mělo býti rozhodnuto co to bude.Ale opravdu jen zkušený dr to pozná.Mě to dr neřekla i když chceme to vědět,ale když jsem viděla kolik má práce s prckem aby jej vzbudila a aspoň jej trochu natočila aby ho poměřila tak jsem jí už nechtěla zatěžovat.Přeci jen ve 20tt to bude vidět nádherně.A neboj začne ti to utíkat tak jako mě :wink:

Veru a copak ty jak pak se máš?Viděla jsem na Vašem paneláku v neděli,že tam mají pár sádrošů a konec.To jsem si myslela že budou rychlejší.Oni asi opravdu čekají až se ti narodí človíček a pak do toho začnou pořádně vrtat.No už se těším až tě tam někdy potkám s kočárkem :wink:

Papa holky mějte se všechny krásně :slight_smile:
1. zář 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahojte maminy,

tak pořád ještě jsem Kinder vajíčko :slight_smile: Dneska jsem byla na kontrole a prý jsem trochu víc otevřená než minulý týden, ale říkala, že to moc na porod ještě nevidí, takže kontrola za týden a uvidíme. Už mi to pořádně leze na palici! Jednou mám energii a dobrou náladu a pak to na mě všechno padne a usnu u stolu a talíře s jídlem. A dneska v nemocnici byly ráno samé nějaké akutní případy, tak to taky bylo na dlouho, ale jsem ráda, že už jsem doma. Včera jsem ještě donatírala postýlku - je teď nádherná bílá. Dneska ještě budu fotit, tak tady hodím pár foteček z našeho pokojíčku pro miminko.

Miluš - to víš, pracanti :unamused: Jsou to takové jelita, že bych je někdy nakopala. Každý den je tady někdo jiný a dneska jsem je dokonce přistihla, jak nakukují sousedovi do oken, to já už je raději zavírám, když někam jedu, jelikož lešení už je i kolem našeho okna do kuchyně. Jako začali v červnu a je září a mají hotový jen jeden štít, to je na facku, snad už s tím konečně pohnou, ale ještě je čeká druhá strana a tam máme dětský pokojíček, takže budou vrtat přesně tam, kde bude miminko spinkat.

Tak já jdu něco málo pouklízet, vyfotit a ještě se tady vrátím. Zatím pa.
1. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
Veru jj já jsem taky zvědavá jaký budou u nás doma pracanti.Chceme v nejblížší době rekonstruovat přízemí takže doufám že do nich nebudu muset hučet aby makali a ne třeba kouřili.No snad to bude ok.Tý jo pokojíček tak to závidím.Náš prcek mít žádný nebude.Pač bude s námi v ložnici a přes den bude někde v jídelně či obýváku nebo prostě někde kde se budu pohybovat já.A hlídat jej bude Jaryn.Aspoň tedy doufám :slight_smile:
1. zář 2009 v 11:25  • Odpověz
Holky kde jste všechny? :slight_smile:
1. zář 2009 v 16:16  • Odpověz
Milin, tak ty jsi tady zůstala taková opuštěná? Ty jsi doma na PN kvůli těm nevolnostem? Já jsem včera nastoupila na MD, předtím jsem si ještě dovybírala týden dovolené. A už teď mám pocit, že jsem doma měsíce. :slight_smile: Jsi mi myslím psala přes fotoalbum, tak sis možná všimla nové fotky výbavy. To jsem dneska třídila podle velikostí a začnu to prát.

Veko, já mám zase zkušenost ze screeningu v Baťovce. Nevím, co se holky dozvěděly navíc v Prediku, moji zprávu mám uloženou v albu, tak se můžeš podívat. Natrefila jsem zrovna na dr. Dhaifalah, která se prý prosadila o tuto metodu v ČR, tak si myslím, že je to opravdu odborník na svém místě. Na stránkách Baťovky bylo i někde rozepsané, kdy má služby, tak by se dalo objednat přímo k ní. A už v tom 12. týdnu mi řekla pohlaví, které mi ve 20. týdnu potvrdili, ale jestli správně, se dozvím za 2 měsíce :slight_smile:
2. zář 2009 v 17:25  • Odpověz
Ahoji, tak já už jsem to včera nedávala. Bylo mi nějak šoufl :slight_smile: a taky jak mi natelky nohy, no děs!!! Hodila jsem pár foteček, ale opravdu jen malinko. Není toho času - snažím se vše dodělat dokud mám čas. Dneska jsem ještě malovala v obyváku - jsme si s mužem usmysleli ještě malé úpravy interiéru :slight_smile:

Miluš, přeji abyste měli normální dělníky a ne tyhle trdla!!! Denně tady slyším tolik hádek, sprostých slov a veškerých historek, kterých bych byla raději ušetřena. Milu, chci se optat, už cítíš nějaké pohyby? Už se blížíš do 20.tt tak už bys mohla něco cítit. Já je zřetelně cítila 20+4 a to zrovna Mira dal ruku na bříško a v tu chvíli jsme to ucítili oba - krásný zážitek!!!
Jinak my budeme mít taky mrňátko první v ložnici a až usoudíme, že může spát v pokojíčku, tak tam bude spát. Jinak přes den taky bude v obyváku, má tady svůj hrací kouteček - teda zatím to bude asi jen spací koutek :slight_smile:

Tak se mějte, zatím pa.
2. zář 2009 v 18:28  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: ,Veru máte pěkný pokojíček. Malá Eli má taky pokojíček, ale zatím spává s náma v ložnici a má taky hrací koutek v obýváku.V pokojíčku máme pouze vymalováno žlutou barvou a máme tam dětskou záclonu,ale to je zatím všechno.
Milin mě doktorka musela budit Elišku, když jsem zase chodila do nemocnice při konci na kontrolu aby slyšela jak tluče hezky srdíčko, Eli se moc nechtělo,ale potom tam dováděla o sto děs.
Neboj pohlaví bude vidět pozdějc :wink: .
2. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz
ahoj holky

sisi už je Eliška v pořádku a jak jste prožívali šestou nemoc?jak sem psala malýho to strašně svědilo.
jinak holky jsme v pondělí celá rodinka navšívili zubaře..Samíka jen zaregistrovala,Julinku prohlídla a v pohodě,manžel na to že nebyl 10 let u zubaře :astonished: tak má zuby úplně v pořádku a kdo to odnesl no já :angry:

jinak já jsem u prvního cítila pohyby kolem 21tt. a u druhého už v 18tt.ono se říká že u druhýho je to dřív.

Mili mi chceme rekonstruovat podkroví,máme zamluvenou firmu která nám bude dělat i plány a už se měli dávno ozvat a pořád nic no tak nevím,jestli se neozvou ještě tento týden tak jim budu volat.

Veru už to za chvíli bude tak odpočívej a nabírej síli!!!!!! :wink: :wink: :wink:
3. zář 2009 v 06:42  • Odpověz
Ahojky holky

Betel jj tak holky mají mimča a tak jaksi není času na net,ale já to chápu.Na NP jsem už od začátku těhu.Měla jsem problémy otěhotnět snažily jsme se 1,5roku.Chodila jsem do CAR (Centrum asistované reprodukce) nu a tam když jsme to zjistily z krve tak mi ihned napsaly NP.Teď už mi naštěstí špatně nebývá tedy aspoň dlouho nebylo tak doufám že to takhle i zůstane :wink: . JJ oblečků jsi teda dostala požehnaně.Hlavně ať se ti všechny líbí a všechny unosíte.Já už taky něco dostala ale půlku jsem z toho dala bokem.Vím že mimi je to jedno,ale zapraný věci nemám ráda.Tak sio praní užij a pak ta vůně z malých věciček musí být super, tiše závidím.

Veru pohyby ještě necítím.I dr. říkala že je ještě brzy dnes jsem teprv 17+1 takže je dle mě opravdu brzy.Ale už se na to těším vůbec si to neumím představit jaký to je. :wink: A taky jsem nikdy nebyla hubeňour takže nějaký špíček tam je tak jsem fakt zvědavá jestli to poznám.

Sisi nu já jsem taky zvědavá jaký to bude.Ten náš človíček je buď špatně otočený nebo spinká.Takže se jen modlím aby na tom UTZ ve 20tt byl pěkně vzhůru a my s toho něco měli. :slight_smile:

Samik a smím vědět jakou firmu jste si zajistily?My máme zatím domluvenýho jen zedníka na bourání zdí a ten zbytek se hold uvidí.Sehnal nám ho tchán takže nevím kdo to je a co vše umí takže hold se to dozvím až k nám jednou zazvoní a já budu čumět co u nás chce :grinning:

Holky jdu na procházku se psem a pak se pustím do malýho úklidu mám tady menší nepořádek :wink:
3. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
Mili mi máme zamluvenou firmu Proving z Hulína,jsou sice dražší,ale udělají přes plány,povolení,odvoz bordelu,stavbu no prostě všechno,jenže jak sem psala ještě se neozvali,takže pokud to zítra nebude hned v pondělí tam budu volat :unamused:
3. zář 2009 v 19:23  • Odpověz
Přeji dobré ránko!
Konečně je venku trochu příjemněji (aspoň pro mě).

Miluš, jak víš, já taky nejsem žádný proutek, ale to nemá vliv na pohyby, aspoň dle mého názoru. Můžu ale říct, že teď ke konci jsou ty pohyby sice méně četnější, ale za to je to jako pohyb velryby :slight_smile: a hodně intenzivní.
Jinak s dělníkama je to šílené. My jsme rekonstrukci bytu zadali taky známému, který má sice firmu, ale jen vodo instalace, ale zbytek lidí si sehnal (zedníky, obkladače, elektrikáře ...), ale byl to boj o nervy. Museli jsme se odstěhovat - původně domluveno na 2 týdny a nakonec z toho byly více jak 4 týdny a jak to tady zbabrali ani nemluvím. Museli jsme hodně předělávat. Jediný slušný stavař je můj švagr, ale ten nám to tu jen opravoval.

Samiku - děkuji, jednou mám energie na rozdávání a pak padnu vyčerpáním, takže se to snažím nepřehánět, je to čím dál složitější!

Sisi - děkuji, snažili jsme se :slight_smile: Měli jsme na to dostatek času - jsem taky na NP od začátku těhotenství, takže jsem se v tom docela dost vyžívala, až mě trochu naštvalo, že jsem to měla hotové tak brzo, ale teď jsem ráda, že už je to hotové.

Holky, dneska jedeme večer do Brna po dálnici tak snad neporodím v autě z těch otřesů :slight_smile:, jinak dám vědět.
4. zář 2009 v 09:30  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Milin,Eliška byla taky vždy otočená aby jsme nevěděli co tam v bříšku mám, byl to malý stydlín :grinning: ,naštěstí my jsme to vědět nechtěli.
Samy,taky to Eli svědilo, proto byla tak protivná,ale v neděli už toho měla na sobě málo a teď je vše OK.Takže jsme to přežili,jsou daleko horší nemoci.
Veru,Eli sebou při konci taky mrskala,tak žeby jste měli holčičku. Švagrová má dva kluky a říkala,že ji nekopali skoro vůbec.
4. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
ahoj holky, už jsem tu dlouho nebyla a nestíhám ani dočítat. máte se fajn? my jsme zdraví, občas nás zlobí prdíky, ale snad to časem přejde. a dnes už máme měsíc! teda, to letí
veru - tobě už se to blíží,tak se opatruj a pak sem dej vědět, jo? konečně je trošku lepší počasí. na kočárkování to sice moc není, ale malý aspoň dobře spinká :slight_smile:
4. zář 2009 v 11:52  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holky
tak se taky hlasime po delsi dobe... nejak toho casu taky ted neni...ani nr tak s malochem ale spis ty navstevy-porad tu nekdo je... :unamused:
ale vytvorila sem album ve volne chvilce tak se kuknete
veru - me zase vojta kopal na konci jako o zavod a je to chlapecek - v tom se clovek nevyzna - hlavne kdyz je to zdrave :wink:
a co jinak noveho?? my taky pribirame - za 3 tydny kilo...
4. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
Přeji krásnou i když zataženou neděli!
Holky, já mám tak strašně oteklé nohy, včera jsem je měla trojnásobné a nemohla jsem na ně ani došlápnout. Snad to nijak nemůže ubližovat i miminku. Včera jsme zase celý den přemlouvali mrňátko ať už jde ven, ale pořád nechce :slight_smile:

Mě miminko někdy kope jak o závod a jindy spinká skoro celý den a jen občas se tak jako pohne aby se neřeklo až mám někdy i strach! Nechejte se překvapit co to bude :wink: dám brzo vědět! První termín dle UTZ mám už v pondělí a pak ve středu dle PM, tak uvidíme, co mi řeknou v úterý v nemocnici na kontrole. Pouští se z porodnice i o víkendu? Nehcci tam být déle než je nutné, tak propočítávám různé variace kdy by mě mohli pustit vzhledem ke dni porodu.

Tak se mějte a mějte radost ze svých miminek :slight_smile:
6. zář 2009 v 08:31  • Odpověz
ahoj Veru,z porodnice pouští i o víkendu,odvoz určitě budeš mít tak není problém.Mi jsme taky malého přemlouvali at už jde ven .Ale byl hodný chlapeček,protože v pondělí jsem měla nástup na vyvolání, v sobotu ráno mi začala odcházet hlenová zátka,odpoledne potom slabé bolesti a v neděli se narodil.Věděl kdy má přijít na svět :grinning:
6. zář 2009 v 10:16  • Odpověz
veru - drž se a kdyby do úterý nic, tak pak se ozvi co na kontrole. mně ke konci taky hrozně otékaly nožky, ale miminku to určitě nedělá nic, neboj. mně pustili v sobotu, takže o víkendu pouští! :wink:
6. zář 2009 ve 21:43  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojte holky. tak to jsem ráda, že jste mě uklidnily s tím propouštěním z porodnice! Uf, jsem se fakt bála, že by mě tak zbytečně drželi až do pondělí. Odvoz určitě budu mít, teda až vystřízliví :slight_smile: Tak nevím, 1.termín mám dnes a pak ve středu, tak jsem opravdu zvědavá, co nám zítra řekne. Dám vědět až přijedu.

A co jinak víkend, holky? Bylo to na kočárkování? Tady bylo sluníčko, ale teplo si představuji trochu jinak :slight_smile:

Miluš, Betel, co Vy? Jak to s Váma vypadá?
7. zář 2009 v 09:32  • Odpověz
Veronkia, ty se chystáš rodit kde?

U mě dobrý. Do porodu ještě času dost, už si užívám MD. Zítra začínám předporodní přípravu, tak musí porod počkat, ať to stihnu odchodit :slight_smile:
8. zář 2009 v 08:59  • Odpověz
Ahoj Betel, já se chystám rodit ve Zlíně, ale člověk míní a Bůh mění :slight_smile: kdyby byl nějaký vážný problém a já neměla čas na to, abych čekala na muže, tak bych samozřejmě hned volala sanitku, která mě z Holešova automaticky veze do KM, ale to nechci malovat čerta na zeď!

Jinak po dnešní kontrole je to následovně - nevypadá to na porod, mám dojít ve čtvrtek na kontrolu a pak uvidíme, ale pokud by měli vyvolávat porod tak až někdy po polovině příštího týdne!!! Moje nervy, tak snad se mrňátku bude chtít ven dříve. Už slibujeme hory doly, tak snad to zabere! Mějte se hezky!
8. zář 2009 v 16:31  • Odpověz
ahoj Veru,i když ti řekli že to na porod nevypadá,klidně se může rozběhnout.Pamatuju si že u prvního těh.mi ve čtvrtek řekli že to vůbec nevypadá a mám přijít v pondělí,ale už od pátku od rána jsem začala cítit menší bolesti které se pak stupňovaly a v sobotu se malá narodila.Takže nikdy nevíš co se stane.
8. zář 2009 v 19:05  • Odpověz
Ahojky holky

dlouho jsem tu nebyla a za to taky mám nějak důvod.Minulý týden ve čtvrtek jsem byla na pohotovosti.Vezla mě tam tchýně pač jsem bez auta a přítel je někde v práci v Šumperku.Měla jsem strašný bolesti v podbřišku až jsem skoro nemohla chodit.Tak jsem nakonec jela pač jsem se neměla jak přes den dostat k žádnýmu dr.A jaksi jezdit busem se mi fakt nechtělo.Nakonec na pohotovosti mi řek že jsem ok že tam nic nikde necítí ani nevidí a že mám jen sníženou placentu, která mi tam asi zřejmě utlačuje a to mě bolí.Léky co mám jím i magnézko.Nu a tak jsem proležela celý víkend.Jen v neděli jsem šla aspoň na zahrádku na čerstvý vzduch.A to už jsem nic necítila.Nu v pondělí dobrý.Včera jsem volala dr zda mám přijít na kontrolu že se cítím ok a že mě nic nebolí.Nu a tak řekla že nemusím,ale pokud by něco tak že mám přijít.Tak jsem si řekla ok, kdyby něco dojedu.Tak jsem včera jela s mamkou k naší babičce pač jsem tam potřebovala něco zavést.A už po cestě jsem to zase cítila.Nebylo to nic strašnýho,ale cítila jsem to.Nu a dnes v noci je to zas cítím jak to bolí.Není to žádná styrašná bolest, ale je tam.Takže to zkusím dnes vyležet a zítra jedu zas k dr na kontrolu před víkendem.Je to děsný.Vůbec nevím co to je a proč.Nebo jestli je to opravdu tím že mám sníženou placentu, nevím.Taky jsem zjistila že mám bílý výtok,ale denně nosím intimku a vím že výtok je v těhu normální.Já nevím jsem z toho poněkud smutná.Jen se modlím ať mě nepošle dr do nemocnice to bych asi nepřežila.Chjo holky já Vám tak závidím že je Vám dobře a nemáte žádný problémy.

Veru drž se.Dnes je super datum tak třeba by to mohlo klapnout :wink:

Papa holky mějte se. :slight_smile:
9. zář 2009 v 10:23  • Odpověz
Milin držím Ti palečky ať je vše o.k.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
Mili - neboj, ono se to srovná. uvidíš, že ti zítra doktorka podá nějaké dobré vysvětlení! odpočívej :wink:
Veru - já jsem byla na kontrole v pondělí, to mi říkali, že rodit určitě nebudu a do 24 hodin jsem tam byla znovu, ale ze začínajícím porodem. takže neboj, ono to příjde dřív než si myslíš a nabírej ještě poslední síly na porod i mimi! :slight_smile:
9. zář 2009 ve 14:43  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky,

jejda Miluš, pořádně odpočívej a hlavně na sebe dávej velký pozor. Nechceš raději zůstat u Vašich, když je Tom pryč? Abys byla pod dohledem a taky s podporou!!! Myslíme na Tebe, ať je vše OK.

Jinak dnešní den jsem si vybrala už když jsme mrňátko vyráběli, takže já prostě chci rodit dnes a dělám pro to maximum, ještě musím počkat na muže až příjde z práce, jsou věci, se kterými my musí on prostě pomoct :wink: Jinak už jsem dneska ušla 5km, chodila po schodech do sklepa, zpátky, do sklepa, zpátky, do sklepa a zase zpátky, drhla koupelnu, dala horkou vanu, atd atd a pořád se vůbec nic neděje a bohužel to už asi ani nestihnu, ale hlavně aby to mrňátko bylo zdravé, uvidíme zítra na kontrole! Mějte se a opatrujte se!!!
9. zář 2009 v 16:16  • Odpověz
Ahojky Veru, moc moc držím pěstičky, at se mimi brzy narodí a Ty milin odpočívej, víš co to je? Mě to taky bolelo a hodně, roztahuje se Ti pánev a dost to bolí, taky mě to tlačilo...

Holky, kdybyste měli chviličku, přihodte nám bodíky....děkujeme :wink:

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=8074
9. zář 2009 v 18:58  • Odpověz
Holky moc děkuji že na mě myslíte :slight_smile: Ale jsem zvědavá na zítřek.Snad mi dr opravdu řekne něco s čeho to je.

Veru u našich bych byla, ale nutilo by mě to chodit po městě a chodit za holkama.To se budu radši nudit doma sama.A kdyby něco tak mám tel na každýho.Takže kdyby něco tak je u mě někdo coby dub.Prostě dosud bych měla ležet a u našich by to nějak nešlo. :wink:
9. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz
Ahojte,

Miluš, to jsem si neuvědomila, ale máš recht :slight_smile:, tak hlavně v klidu lež, otevři si okno - čerstvý vzduch je zázračný a dej vědět, co Ti dneska dr řekla!!!

Dneska na kontrole to je prý už lepší a něco se chystá a vzhledem, že mi zřejmě odešla hlenová zátka se to opravdu blíží a snad by to o víkendu mohlo klapnout, pokud ne, tak zase kontrola v úterý.

A co naše maminky? Už jste tady dlouho nic nenapsaly. :slight_smile: je mi jasné, že toho máte hodně kolem dětiček, ale dejte vědět, co nového s miminkama. Jak se Vám i jim daří, snad je vše ok. Počasí přeje kočárkování, takže snad si užijou i sluníčka. Mějte se přenádherně!!!
10. zář 2009 v 16:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.