• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
Mě se to bude počítat z platu před více než třema lety :confounded: Pak se platy hodně zvyšovaly, ale to socku asi nezajímá a bere se to z posledních odpracovaných 12 měsíců :confounded: Jenže já i před těhu měla ten poslední půlrok dost nemocneskou, páč jsem lítala po doktorech kvůli otěhotnění, pak nemocnice a tak... Takže ty čtyři poslední vyšší výplaty to nevytrhnou :unamused: A podle toho jak jsem koukala do těch tabulek jak je to po novému, tak budu mít o dvojku míň a tím pádem budu mít asi tak sedmičku :rolling_eyes: a ještě mi to budou muset teda doplácet do výše rodičáku :rolling_eyes: Jenže to je třeba zase vyřídit na jiném úřadě, že... No super :rolling_eyes:
6. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
Mateřskou dovolenou nastupuje těhotná žena 6 – 8 týdnů před termínem porodu .... tak z tohoto bych pochopila ze 6 az 8.... cert se v tom teda vyznej :confused:
6. led 2010 ve 13:53  • Odpověz
marti, mě kdysi řekla sestřička, že buď 8 nebo 6. Ale třeba je to teď jinak. Já už jsem tu stará bréca :grinning:
6. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
Tak jsem to pochopila dobre:wink:

Otázka: Zdravotní sestra na gynekologii mně při dotazu na nástup na mateřskou dovolenou tvrdila, že musím nastoupit buď 8 týdnů před termínem porodu, nebo 6 týdnů, ale ne mezi tím, např. 7 týdnů. Ze zákona jsem to tak nepochopila, měla pravdu, nebo se můžu rozhodnout pro dobu mezi 6. - 8. týdnem?

Odpověď: Nástup na mateřskou dovolenou má ze zákona těhotná nárok 6 týdnů před předpokládaným termínem porodu - nejpozději (pokud by nastoupila později, budou se jí mateřské dávky krátit). Nejdříve jí naopak nárok vzniká 8 týdnů před termínem. Jinak může být mateřská dovolená vystavena kdykoliv mezi tímto termínem, je to jen o dohodě se zaměstnavatelem - účetní a těhotnou. Jinak standardně vystavuje ošetřující gynekolog mateřskou dovolenou 6 týdnů před očekávaným termínem porodu.
6. led 2010 ve 14:04  • Odpověz
marti, dobrý, takže klidně můžeš jít 7 týdnu před :slight_smile:

Ty jo, teď jsem koukala, že už to budu muset začít vyřizovat. To tak letí :confused: Asi mi v úterý dá sestřička lejstro do práce. Pak s tím na pracák, pak na socku pro ten doplatek. Prý to chodí strašně opožděně ta MD, že se musí urgovat než to začnou posílat, tak na to se taky těším. Někomu to trvalo i tři měsíce :rolling_eyes:
6. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Kat jojo:wink:

to je docela des.. takhle jedne mamine meli posilat materskou a tatovi nemocenskou a hrozne se opozdovali a kdyby nemeli rezervu, tak asi pasou pred barakem:frowning2:
6. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
To je hrozný ale :angry: Jako co má dělat třeba holka, co je na to mimčo sama, když jí nepošlou čtyři měsíce prachy??? Co jí z toho, že jí pak pošlou najednou "balík", do té doby má dělat co? My taky teď nejsme s prachama nějak super, jako chvíli bychom vydrželi, ale čekat čtyři měsíce by bylo docela blbý. Asi to udělám tak, jak mi radila jedna holka v paragrafech, že nemám rušit současný rodičák, bude mi chodit dál, jen to pak po mě budou chtím samozřejmě vrátit...
6. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
autor
no bohudík s boleslavskou sockou problémy nejsou páč i nemocka mi od začátku chodí úplně v poho a pravidelně a to je vlastně taky z tý správy soc. zabezpečení ale kamarádka má s jednou pražskou sockou strašný trable už 5 měsíců neviděla ani korunu a maj exekuci na krku :frowning2:
6. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
musil, ty vole, pět měsíců :confused: :confused: :confused: :angry: To je bordel, fakt :angry: Hlavně, když človek zapomene včas poslat nějaký poplatek, tak hned další den má ve schránce upomínku :angry: :angry: :angry:
6. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
autor
už jsem to našla je to tady dokonce téma na koníku v paragrafech je to socka Praha 8. Přesně jak říkáš já před třemi lety zapoměla prostě moje blbina jo ale nezaplatila jsem naprostym omylem tři stovky účet za telefon a doteď se peru s rejstříkem dlužníků aby mě vymazali. Měli jsme kvůli tomu záznamu problém u každý půjčky co jsme si brali teď na bydlení. Vypadala jsem jak finanční podvodník bylo mi úplně trapně přitom jsem jen Tmobilu zaplatila tu fakturu o 5 týdnů později. a už mě napsali na rejstřík. Svině. a řekli že se to maže až klidně i po pěti letech..... Jako když bych nezaplatila nějakejch deset tisíc hypošku budiž ale tři kila o měsíc později no prostě k nasrání. A tady těm lidem státní úřad neplatí ani kačku nezvedaj jim telefony nastížnosti nereagujou to je potom jako bezmoc....
6. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
Dobre ranko damy!!!!!

Market.. tak malej Arnostek uz snad bude na svete, ne:grinning: jsme se vcera s Majou rechtali u vecere:wink:
7. led 2010 v 07:41  • Odpověz
autor
Ahoj ženy tak dneska je to jako bomba. Měla jsem být v devět v poradně na ultrazvuku a na ozvách a jako dojela jsem jen tak tak aspoň k manžovi do práce a tam se mi spustila sračka a blití ale úplně strašný. Dvě hodiny jsem musela čekat a to přejde aspoň tak abych dojela zas zpátky domů.... Takže teď jsem doma uvařenej heřmánek a jdu spát. Asi nějaká chřipka střevní už včera jsem měla trochu trable ale dneska to má teprve ty pravý grády.... :cry: :cry: :cry:
7. led 2010 v 11:02  • Odpověz
Market to je mi lito:frowning2: tak at je to brzy v pohode:wink:
7. led 2010 v 11:09  • Odpověz
autor
NO zatim mám pocit že do večera zhebnu :confounded: :sweat_smile:
7. led 2010 v 11:10  • Odpověz
No hlavne pij po lzickach:wink: at nejsi odvodnena:wink:
7. led 2010 v 11:12  • Odpověz
Dobre ranko, Market, tak snad je to dnes lepsejsi:wink:
8. led 2010 v 07:23  • Odpověz
autor
No uvidíme zatim to vypadá že jo ale včerejšek fakt nepřeju ani největšímu nepříteli byla to hrůza. Myslím že hodně pomohl ten čaj silnej černej a heřmánkovej. DOst jsem se děsila hlavně těch křečí taky mi pak pozdějc večer břicho tvrdlo jak šutrák. No dneska se budu celej den válet a odpočívat :dizzy_face:
8. led 2010 v 09:01  • Odpověz
Jj.. odpocivej a nabirej ztracene sily:wink:
8. led 2010 v 09:10  • Odpověz
autor
Jsem zvědavá jestli do neděle opravdu napadne ten sníh :confused: Co plánujete na vík ? Tehle tejden nějak strašně rychle utekl :sweat_smile: Já půjdu s Jeňasem okouknout rybník jestli je to pořádně zamrzlý a v neděli bude rybníkovej hokej mač :grinning: a to je tak nějak všechno jiný plány nemáme.
8. led 2010 v 09:15  • Odpověz
Nevim pro me by napadnout uz nemusel!!!!

No Maja jede na nejakou oslavu na hory.. mohla jsem jet taky, ale nemuze tam Sonnik, tak budeme spolu doma a zitra na cvicak a pak asi udelame nejaky vylet.. jinak budu uklizet a asi jeste musim vymalovat:grinning: at uz je to za nami:grinning:
8. led 2010 v 09:16  • Odpověz
autor
marti neblbni s malováním.... Nech to na chlapovi už jsi v týdnu kdy bys měla spíš ležet s nohama hore a ne lízt po štaflích. Vim o čem mluvim po tom mytí oken jsem se tejden nemohla hnout....
Mě to jako ani nevadí ten sníh ale doufám že to během pondělka ráno odkliděj když jedu k mudrovi
:sweat_smile:
8. led 2010 v 09:20  • Odpověz
Ch jooo... kdyz on bude cely vik v haji:frowning2: tak asi poprosim mamku... ale ta je na vsechno hrrrrrr....

No ja byla vcera se Sonnikem na okruhu MB - Kosmonosy a tam je ten blbej ulizanej snih, takze jsem sla jak posrane... a jeste se mi malem zatoulal telatko... chytil ho rapl a ja ho nevidela v te tme a uz jsem se videla, jak ho nemam:frowning2: ale nastesti pribehl...

Preobjednal Te jo:wink: a kdy jedes do Turnova?
8. led 2010 v 09:28  • Odpověz
autor
určitě to nedělej. já vím že už to chce člověk mít hotový znám to mám stejný uvažování a chci už všechno mít doma nachystaný a bez bordelu. Ale teď už člověk musí ledacos přehlídnout :sweat_smile: Třeba měření postýlky :grinning:
Tady je všude taky uklouzáno mezi barákama tak radši chodim jen na zahradu protože je mi jasný že bych ssebou zas řízla....
To jsem ráda že se psísek vrátil to ten náš malej bez vodítka jít nemůže to už bysme ho nenašli... Velká jo ta se nevzdaluje ale ten tajtrlík malej je divoch....
8. led 2010 v 09:45  • Odpověz
autor
Tak mi překazili plány. Mysleli jsme si že bude stačit když do toho havexu zajedeme v pondělí složit zálohu a oni jí chtěj už dneska páč tam maj dalšího vážnýho zájemce o to auto. Takže Jeňas musí přijet dom pro penízky a pojedem tam složit polovinu a zbytek v pondělí. Takže žádný hajání. Tak jsem si udělala smectu to je na průjem tak doufám že už se mi udělá líp.
8. led 2010 v 10:06  • Odpověz
Jeeee. tak aspon budete mit autiko!
Uz jsem povolala kamaradku:grinning: vymaluje:grinning:
8. led 2010 v 10:22  • Odpověz
autor
hodná kamarádka :grinning: :dizzy_face: Nechce přijít i k nám ? :grinning: :grinning: :grinning: Jako když by toho u vás ještě neměla dost :grinning:
8. led 2010 v 10:28  • Odpověz
No zkusim se ji zeptat:grinning: ale moc nadejne to nevidim:grinning:
8. led 2010 v 10:31  • Odpověz
autor
škoda :grinning: už jsem viděla ten načančanej byt :grinning: kurňa mě dneska ta boleslav štve vůbec se mi tam nechce :pensive: dobře mi ještě neni venku chumelí...TO je děsnej tejden tohle :confounded:
8. led 2010 v 10:42  • Odpověz
A to tam nemuze jet sam? :confused:
8. led 2010 v 10:56  • Odpověz
autor
marti no vysvětlení v IP :sweat_smile:
8. led 2010 v 11:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.