• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
Dobré ráno,

včera jsem byla zas na kontrole, ozvy lepší, jen tam byl záskok za mého doktora, tak mi zas řekl všechno jinak, vysadil mi na kvasinky to, co mi můj Dr. minule předepsal, prý to mám schovat a koupit něco jiného, se pomátl nebo co, jsem za to minulý týden dala peněz...

ronal, tak to je jasný, že teď už to vydržíš :wink:

Taky jsem byla na socce vyzvednout si papír na potvrzení mateřské, co musím poslat na tu debilní prahu 8 :angry: Při jednom jsem si už i vyzvedla papír na porodné, ať se tam s tím pak nezdržuju a na zrušení rodičáku na Denču.
2. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
autor
kat takže prosím kde se podává ten pejpr na porodný ? To je vše na socce ?
2. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
autor
a co se vlastně musí zařídit až se bejbo narodí ? Matrika pojišťovna a tak ?
2. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
musil, na "odboru" státní sociální podpory, prý to teď spadá pod pracák nebo co. U nás je to naštěstí na tom stejným místě, jen to přepsali.
A co vyřídit? Nejdřív musíte vyzvednou rodný list na matrice a s ním pak oblítat všechno ostatní. Takže to porodný, pojišťovnu-tu nejdřív, pak to musíš poslat do práce a i na tu sociálku, co ti bude vyplácet mateřskou. Možná to tam pošlou z práce, ale kdo ví kdy a pak by ti mohly pozastavit vyplácení mateřské. Jinak nahlásit na platbu popelnic, teda aspoň u nás. Nahlásit u chlapa v práci, pokud si mimčo bude odepisovat z daní-k tomu zase potřebuje potvrzení od tebe z práce, že ty tu slevu uplatňovat nebudeš-i když Michal přecházel loni do jiné práce, tak to musel mít znovu.
2. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
Já budu muset navíc vyřídit ještě ukončení toho prvního rodičáku, zařídit asi doplatek do výše RP, vrátit přeplatky z RP, páč mi to bez toho potvrzení teď nechtějí zrušit a kdo ví, kdy příjde :confounded:
2. únor 2010 v 09:36  • Odpověz
autor
kat a ten rodnej list musim jít na matriku nějak zařídit nebo to tam daj nějak vědět z porodky a my ho jen vyzvednem ?
2. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
musil, většina porodnic to vyřizuje sama, oni pošlou papíry na matriku a ty si ho tam jen vyzvedneš. Může to vyzvednout i tatínek, jen teď nevím, jestli potřebuje občanku maminky nebo ne.
2. únor 2010 v 09:46  • Odpověz
autor
kat o.k. tak na to se zeptám přímo v porodce.
Holky já zas blijáčkuju fuj to je den..... A šišku mám jak v centrifuze :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 v 10:29  • Odpověz
autor
řekněte mi že hned jak vyprdnu malou tak to přejde :sweat_smile:
2. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
ahoj holky. Musil a co ti na to rikaji v porodnici u doktora? neni to vsechno uz k blizicimu se porodu? Je mi lito, ze takhle trpis, snad to brzy prestane a Jarus se umoudri :sweat_smile:
2. únor 2010 v 10:38  • Odpověz
autor
skretik no jako pokud udržim tekutiny nejsem dehydrovaná tak to prostě neřešej. Jsem ráda že aspoň na ty cca 3 měsíce jsem měla pauzu a neblila jsem. Tak teď to holt zas začne no. Celý dopolko jsem nepoužitelná kvůli nevolnostem a večer kvůli poslům to jsou možnosi teda :grinning:
2. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
musil, tak to nevím, já ani v jednom těhu neblila, ale po porodu to pro mě teda bylo mnohem horší, páč nevyspaná, vystresovaná, omdlévala jsem únavou a to doslova :pensive:

Ahoj skreti :slight_smile:
2. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
autor
kat no já pořád doufám že horší než teď to bejt nemůže :sweat_smile: jsem optimista :grinning:
2. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
Katy nestresuj nas :grinning: . Ja mam ted taky tak 3tydny pauzu, kdy je mi moc dobre a konecne si tehu uzivam,tak doufam, ze na tom ke konci nebudu jak ty Musil, kdy ti to zacalo?

Jinak vcera jsme byli na 4D, tak jsme se na to tesili, ale ten nas prdola je takovy sycak a nezbeda uz ted :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Cely den me okopaval, tak jsem si rikala, super, to se na odpoledne unavi a bude vse videt, ale prd, on byl jineho nazoru, byl tak aktivni, ze i sam pan doktor se podivil :grinning: . V jednu chvili nam maly ukazal co si o celem 4D mysli a ukazal nam prostrednicek :grinning: :grinning: :grinning: . No ale aspon jednu krasnou fotecku oblicejicku mame a ja uz se ted nemuzu dockat az bude s nami :sweat_smile:
2. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
musil, tak ty to máš teď blbý a určitě budeš mít hodňoučké miminko, takže to budeš mít lepší než teď :wink:
2. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
autor
skret no já blijáčkovala fest tak do toho 24 tt ale jako to bylo fakt hodně. Pak pauza a teď tak ve 34 tt to začlo zas ale už to neni tak strašný jen mám šíleně zcvrkej žaludek takže jim fakt jak vrabec dvakrát ďobnu a musim si dát tak dvacet minut pauzu a zas dvakrát ďobnout :sweat_smile: No a jak ďobnu třikrát tak to letí za chvíli do hajzlika :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
A nesnesu maliník teda.... Jako chutná mi ale za deset minut letí ven. Takže bohužel no pít se nebude :pensive: Ale já myslim že Kat jsi taky něco psala že ho nesneseš viď :unamused:
jinak kat já si nedělám moc iluze o hodným miminku když vidim jakej je to divoch v břuchu :grinning:
2. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
musil, jj, tak to je pravda, z maliníku jsem házela šavle, nejpozději do deseti minut co jsem ho vypila, fuj, tentokrát na něj prdím. Minule jsem ho taky nepila porod byl docela v pohodě.
2. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
Katy a ty beres nebo budes brat nejaka ta homeopatika,vid?!
2. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
skretik, jo už bych měla pomalu začít.
2. únor 2010 v 11:05  • Odpověz
a jaky homeopatika? U Denisky si je taky brala?
2. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
skretik, už jsem to tu psala, ale zkopnu ti to, jak jsem psala holkám od nás z listopadu. Jo u Denisky jsem je taky brala :slight_smile:
2. únor 2010 v 11:24  • Odpověz
Před porodem:
Aconitum napellus 15/30CH týden před porodem 2x denně 5gl (3 stačí ) - obavy a strach z porodu
Acta racemossa 9CH měsíc před porodem, 2x denně 5gl - zabraňuje předčasným stahům, ovlivňuje strach
z porodu
Arnica montana 9CH cca 14 dní před porodem 2x denně 5gl - arnika je na hojení, celková příprava těla-
i před operací apod, hojení ran atd.
Gelsemium sempervirens 15/30CH týden před porodem 1x denně 5gl -stach z porodu.
Nebo při začátku porodu co 30 minut 5gl-diletace čípku

Při porodu:
Actaea racemosa 9CH při nástupu porodní činnosti střídat s Caulophylium thalictroides 5 nebo 9 ch, 5gl co 30 minut, po odtoku polodové vody co 15 minut.

Po porodu:
Arnica montatna 9CH 2x denně 5gl, zavinuje dělohu, mírní traumata a očistky, hojí rány
China 9CH 3x denně 5gl, zavinuje dělohu, pomáhá při ztrátě tekutin, na únavu, vyčerpanost
Staphysagria 9/15CH 2x denně 5gl, hojí řezné rány
Phosphorus 9CH 4x denně 5gl, při velké krevní ztrátě
Pyrogenium 9CH 2x denně, při teplotě po porodu, vysoké sedimentaci
Pak tu mám co na prsa pro mimčo, ale teď nemám čas to opsat.

Já osobně mám nakoupenou tu Actaea racemosa, Caulophylum k porodu-minule jsem taky měla a je fakt, že jak jsem to začala brát hodně často, tak jsem se během hodiny otevřela úplně, sice se malá už tlačila ven, tak to bylo i tím, ale i PA mě za ty homeopatika pochválila , Arnica-tyto troje mám dvakrát, pak mám Chinu ta je fakt dobrá, brala jsem ji i při kojení, když jsem byla úplně vycuclá a vyčerpaná-motala se mi hlava a tak, Staphysagriu a Pyrogenium. Jo a to Gelsemium vlastně taky, to jsem měla taky i minule.
Jinak to dávkování se oficiálně píše 5gl, ale bohatě stačí 3, když mi nějaké docházejí, tak dávám i dvě a taky to funguje, ale normálně bereme všechno po třech gl.
2. únor 2010 v 11:26  • Odpověz
Super Katy mooooooooc dekuju!!!!
2. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
autor
Holky ještě dotaz... Jak je to teď takhle ve finiši těhu s kontrolama u doktora ? Já jsem domluvená s porodkou že tam prostě pojedu jen rodit jinak na všechny kontroly až do konce budu chodit ke svýmu MUDrovi má vlastní CTG takže není potřeba jezdit jinam. Teď tam jdu za týden to budu 36+5 a jak to pak jde dál ? Myslím jako jestli jednou za týden ozvy + poradna nebo jak ?
2. únor 2010 ve 14:09  • Odpověz
Hezký den :slight_smile:

Musilko, taky budu až do termínu u svého dr. Chodím každý týden ve středu na KTG+UTZ+poradna - vše v jednom :wink:

Jinak ze mě dneska v noci něco vytékalo :astonished: vůbec nevím o co šlo, prostě čirá tekutina s nakyslým zápachem :confounded: Ráno jsem si dala sprchu, mám vložku a teď už mě trápí jen "běžný" výtok... Lakmusové papírky na zjištění plodovky nemůžu u nás sehnat :rolling_eyes: Naštěstí jdu zítra do poradny, tak se zmíním :confused: A včera jsem měla ukázkové poslíčky po 15ti minutách, ale po hodině jsem usnula... no nejsem vůl? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 ve 14:26  • Odpověz
musil, chodím už od 35tt co týden, ctg+poradna, budu tam chodit až do termínu, kdybych přenášela, tak už se chodí do porodky. Aspoň u nás...
2. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz
autor
cher já měla včera posly asi 4 hodiny v kuse cca po dvaceti munutách ale hustý :confounded:
Dobrý no já jsem jen chtěla vědět jestli to teď bude po tom týdnu očítám s tím tak ale slyšela jsem teda spíš četla tady na oři že jedna holka co je na riziku jako já chodila pak po 38 tt po třech dnech :confused:
2. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz
autor
A kde máme dneska Marťuli ? DOufám že je o.k. a jen razila někam na nákupy :unamused: ráno písla jednou na FB a od tý doby nic
2. únor 2010 ve 14:38  • Odpověz
musil, tam pak záleží jestli se jim třeba i něco nezdá, ozvy nebo placenta nebo něco, to se pak chodí častěji.
2. únor 2010 ve 14:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.