• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
autor
aha tak to pak jo. To uvidim prcošku na UZ každý týden to bude fajn :grinning: A na CTG taky chodím ráda :grinning: Je to krásný slyšet jak to bimbá jak zvon a když kopne tak to je rána jak z děla slyšet :grinning:
Mě vám to teprve včera v tý porodce prostě nějak začalo docházet. Doteď jsem to prostě nějak nepobírala a teď mi dochází že tu za pár dní bude miminko :dizzy_face: i o porodu se mi dneska zdálo a kupodivu žádný drasťárny taková pohodovka i jsem se z toho snu probrala strašně v klídku. Je to strašně zvláštní pocit :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 14:46  • Odpověz
Mě teď už úplně pokaždé utz nedělá, páč ty ozvy jsou důležitější a průkaznější, teď naposledy do mě jen hrábnul a lezla jsem dolů :sweat_smile:
2. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
U nás se od toho 36tt posílá na ozvičky do porodky. Jsem za to docela ráda, alespoň si zvyknu na to prostředí a hlavně na ten personál :wink:
Musi, taky mi to až teď pořádně začíná docházet, že za pár dní tu bude mimi :dizzy_face: :dizzy_face:
2. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
ronal, můj Dr. má ctg v ordinaci, tak by to bylo zbytečný, ale myslím, že už před termínem jsem minule chodila taky do porodky. Teď říkala sestřička, že až po termínu, tak nevím.
2. únor 2010 v 19:18  • Odpověz
ahoj kočky, tak jsem zase tyhle dva dny prolítala. musilko, děkuju za seznam do lékárny, co jsi tady jednou psala, byla jsem za hvězdu :grinning: už mě totiž chytla panika, že můžu vlastně každou chvíli rodit... a podle holek z čekáme dvojčata - tam měly takovou tabulku, tak 35.tt není problém... takže že by už jen 2 týdny???? :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: počítám tak 5-6. no nechám se překvapit. kluci jsou živí a noci už stojí za hovínko...
2. únor 2010 ve 23:22  • Odpověz
a jak tak letmo dočítám, přidávám se mezi ty, kterým to začíná docházet. chichi a rovnou 2x :grinning:
2. únor 2010 ve 23:34  • Odpověz
autor
zlati to jsem ráda že ti to k něčemu bylo já už mám lékárenský věci taky komplet. Už mám teda komplet všechno no ale ještě se ve středu zastavim pro ty jednorázový přebalovací podložky v porodce mi doporučili ať si na každej den jednu vezmu. A já jich mám doma jen pár.

jinak můj doky má krásný nový ten CTG přístroj a hlavně tam nečekám prostě si jdu lehnout na ozvy a pak mě rovnou vezme do ordinace takže pohoda. Holky kolikrát psali že v porodce na monitor čekali i dvě hodiny. To si s tim svým megačůracim měchýřem teď moc nedovedu představit :confounded:
3. únor 2010 v 08:38  • Odpověz
Ahojte holky, můžu se k vám přidat. Občas sem nahlídnu a když už se nám to blíží, mám alespoň pocit, že v tom nejsem sama :wink:
3. únor 2010 v 08:38  • Odpověz
autor
zarzu ahojda no jasný pojď pojď :slight_smile:
3. únor 2010 v 08:48  • Odpověz
Musilko koukám, že máš docela problémy s nevolnostma, já jsem se za celou dobu tomu naštěstí uplně vyhla, jen doufám, že to ještě nepřijde. Jaký jinak máte pocity z blížícího se porodu? Já se toho trošku bojím, ale když to zvládlo tolik ženských - tak musím taky :sweat_smile:
3. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
autor
zarzu jj nevolnosti to je moje hobby. ALe člověk si fakt zvykne na ledacos :grinning:
Já se porodu jako takovýho nebojim prostě to je přirozená věc a těším se až bude malá venku. Ale už to chci mít za sebou jako každá :sweat_smile: Spíš trochu plaším s tím jestli je všechno připravené koupené jestli něco nechybí jestli se tu u nás bude mít dobře a tak no....
3. únor 2010 v 09:23  • Odpověz
Ahoj holky,

zarzu ahoj, hezké jméno, taky jsme o něm pro chlapečka uvažovali. Už minule jsme ho měli napsaný :slight_smile:

musil, u nás taky tak, jdu si hned lehnout na ctg a pak šup rovnou k doktorovi :slight_smile:

zarzu, já mám pocity různý, jeden den se na něj těším, další den se trochu bojím... Přece jenom vím, do čeho jdu, že jo. Ale já se spíš bojím, aby nebyly komplikace, přežít se to dá. Minule jsem se taky a bála, chtěla jsem od začátku těhu epidurál a nakonec jsem rodila "v poho" i bez epidurálu. A jsem ráda, páč už znám holky, co mají teď po epi problémy s páteří a tak :frowning2:
3. únor 2010 v 09:32  • Odpověz
autor
kat já si EPI nechám asi dát když to bude nějak hodně zdlouhavý. ALe když to půjde dobře a nějak normálně časově tak ho taky nechci :unamused:
3. únor 2010 v 09:34  • Odpověz
To jméno pro chlapečka jsme vybírali docela dlouho, pořád jsme se nemohli shodnout a pak jsme otevřeli knížku a tam tohle jméno bylo a bylo jasno.

Teď jsme byli na prohlídce porodnice a PA sice říkala že epidural teď hradí pojišťovna, ale že mají radši maminky, které to vydrží, protože se pak ten porod může zaseknout a je s tím pak akorát spousta komplikací. Tak jsem si říkala, že to raději zvládnu bez toho, za to miminko to stojí.

To CTG jak t píšete je to monitorování ozev miminka? Já na tom ještě nebyla, od kolikáte týdne se na to chodí?
3. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
musil, když jsem měla před měsícem nějakou tu depku z porodu, tak jsem o něm zase uvažovala a v tom přišla další známá, že se jí v místě vpichu udělal výhřez :frowning2: a doktor jí řekl, že to asi bylo oslabené nějak tím vpichem po epi, a to je dva roky po porodu, dřív nic. Říkala, že kdyby to věděla, tak si to nikdy píchnout nedá. A pak jsem se ptala kámošky, co rodila nedávno, měla strašně zdlouhavý porod, tak jí epi nacpali a taky nebyla nadšená, že jí to sice na chvíli pomohlo, ale o to hůř pak snášela ty kontrakce, když to přestalo účinkovat, pak jí píchli druhý a ten už nefungoval vůbec :confounded: A sestře od jedné od nás z listopadu to zas zarazilo porod.
Ono záleží, někomu to pomůže, někomu ne... Já jsem připravená si ho nedat, tedy jak píšeš pokud nebudou komplikace a nebude se to mega táhnout :pensive:
3. únor 2010 v 09:41  • Odpověz
autor
zarzu já byla na monitoru poprvé ve 29tt pak ve 33tt teĎ půjdu ve 37tt a už každý týden
3. únor 2010 v 09:41  • Odpověz
zarzu, já byla poprvé na ozvy 34+0, takže začátek 35tt a od té doby chodím a budu chodit co týden.
3. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
Dobrý ránko,

holky tak to máte dobrý, že váš dr má ctg přímo v ordinaci. Můj nemá, tak proto posílá do porodky :frowning2: Naštěstí jsem tam ještě nikdy dlouho nečekala, takže mi to tak neva. Dvě hoďky bych asi taky nezvládla :wink:

Co se týče toho porodu, tak já teda trošku obavy mám. Ale spíš je to z toho, že člověk neví do čeho jde, aby nezačal zbytečně panikařit a všechno dopadlo dobře. Epidurál si nechávám až už by bylo fakt hodně zlé
3. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
autor
kat no právě. Já ve špitále viděla hodně komplikací po epidurálu ať už vytékání mozkomíšního moku nebo bolesti hlavy mdloby a tak takže mám z toho dost respekt. Ale nevím třeba až přijdou ty fest kontrakce tak za něj budu ráda.... :sweat_smile: prostě uvidíme. ALe když to vydržim bez něj budu ráda :slight_smile:
3. únor 2010 v 09:44  • Odpověz
Tak to mě to možná čeká poprvé už zítra, to jsem zvědavá a docela se na to těším až uslyším to srdíčko :slight_smile: Dr. vždy doteď poslechla srdíčko jen chvilinku přes UTZ.

Mě s tím EPI vystrašili dost, prý maminka přestává pořádně cítit ten tlak na konečník při porodu a netlačí tak jak má a někdy to může končit kleštěma a tomuhle bych se teda velmi ráda vyhnula.
3. únor 2010 v 09:46  • Odpověz
Holky, mě docela děsíte s tím epidurálem. U nás v porodce se teda spíš přiklání k tomu ho nedávat, tak snad to zvládneme i bez něho.

Zarzu já byla na monitoru poprvé ve 33tt a teď od 35tt mám chodit každý týden.
3. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
autor
CO vaříte dneska holky ? Já tu mám brokolici tak asi vyrobim nějaký těstůvky se sýr. omáčkou
3. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
No právě, plno lidí epi přežilo v pohodě, ale člověk nikdy neví. Si říkám, že když jsem to přežila minule, tak to přežiju i teď. I mě PA říkala, že jsou radši, když se rodí bez epi.
3. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
musil, nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera jsem vařila játrovou omáčku s rýží, Deniska to miluje a zbylo i na dneska :slight_smile:
3. únor 2010 v 09:51  • Odpověz
Jak dlouho vůbec to monitorování trvá? Já teď pořád lítám na WC a mám pocit že nevydržím nikde sedět dlouho. Dnešní noc byla teda super- si připadám jak průtokový ohřívač :unamused: a Domča se velmi rád protahuje tak aby mě ještě víc do močáku šťouchal :grinning:
3. únor 2010 v 09:51  • Odpověz
zarzu, myslím, že nějak 15-20 minut :slight_smile: Mě taky mimčo toto těhu strašně tlačí na močák :confounded:

Kde je ta Martinka???
3. únor 2010 v 09:52  • Odpověz
Já taky nic nevařím, včera bylo uzený a zbylo i na dnešek :wink:

Zarzu, já tam byla něco okolo dvaceti minut
3. únor 2010 v 09:52  • Odpověz
autor
kat no já zas vařila NIC včera takže dneska už musim :sweat_smile: ale těstůvky jsou fofrák to je za dvacet minutek hotové. I žampiony v plechovce jsem objevila takže do toho prdnu brokovku a žampky a nivu se smetanou a hotovo žádný s tim crcání :sweat_smile:
3. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
Já dneska budu dělat svíčkovou, slíbila jsem to manžílkovi, tak se snad povede :o)
Já teda musím ťukat, ale v noci jdu max jednou na záchod :slight_smile:
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.