• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
autor
ajj povedlo se byla to ňamka a určo to udělám znovu. Je to rychlovka stačí jedna hluboká pánev a neni z toho žádnej bordel všechno se pěkně vaří najednou společně :slight_smile:
Tak jsem si ženy dala dvojku čeveného a jsem sťatá jak motyka :grinning:
5. bře 2010 v 18:22  • Odpověz
Ajjik tak na ty jsem dneska taky koukala, v nejakych testech vysly absolutne nejlip, hlavne co se tyce dosahu a nejakych prekazek pri prenosu. Jen ta cena no :confused:.

Musil super, ze se veca povedla. Tak ted bys mohla zacit rodit, meli by v porodnici urcite radost ze state rodicky :grinning: :grinning: :grinning: . Tak si uzijte krasny vecer a at je vse ok!!!!

Marti doufam, ze nam sem pisnes info az budes vedet, ze to na Musil prislo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 v 18:39  • Odpověz
Nikdo neporodil, jo? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Chůvičky máme i s monitorem dechu angelcare, spokojenost.
5. bře 2010 ve 20:10  • Odpověz
Ahoj holky... jsem se dlouho neukázala... ale musím se vám pochlubit... malé je dneska už týden :slight_smile:

Jmenuje se Julie. Narodila se 26.10 v 1.19 ráno a vážila 3720g a měřila 52cm. Byl jí teda kus. :slight_smile: Borod přirozený bez jakýkoliv zásahů, celkem mazec, ale zpětně když se na to podívám tak vlastně to šlo přežít.. ale ty bolesti fakt masakr :slight_smile: Nastřihli mě a mám tři stehy, uvnitř nepotrhaná akorád jsem jim začala hodně krvácet, že ani žíly na rukou mi nešly napíchnout. Nakonec do mě narvali co se dalo :( Ráno jsem jim omdlela ve sprše, ale byla tam se mnou sestřička tak mě chytila a na zemi probudila :slight_smile: Jinak první chůze bez břicha byla drsná, přepadávala jsem dozadu.
No a už normálně sedím asi tři dny, ve středu jsem už jela na matriku autem pro rodný list a přihlásit malou na pojišťovnu. Hold samotná ženská si musí umět poradit... Mamka byla s malou doma
Jsem docela dost unavená, jsem kost a kůže a bledá a kruhy pod očima... no hotové strašidlo :slight_smile: Už se těším až bude sluníčko abych nabrala trochu barvy.

Kdo už má doma taky mimi ať to nemusím dočítat?
5. bře 2010 ve 20:29  • Odpověz
Mayla, já jsem to dneska sem chtěla napsat, že ses dlouho neukázala, že beztak už jsi v porodce :dizzy_face: Gratuluju mooooc :dizzy_face:

Miminko má jen Cherub :wink:
5. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz
Hele narodila se 26.2., ne? :sweat_smile: A jak ti porod začal, jak dlouho trval, jak dlouho jsi byla doma, kdy jsi vyrazila do porodky, tak povídej :wink:
5. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
mayla a co maličká? Hodná? Spinká? Kojíte? Látkujete? To asi ještě né, co?
5. bře 2010 ve 20:38  • Odpověz
Jo jo narodila se 26.2. nevím co mě to napadlo :D Asi jsem myslela 2010 :slight_smile:

Malinká je moc hodňoučká spinká a papá pořád dokola, nepláče max tak 2min za den :slight_smile: Zatím, snda ji to vydrží.

No porod mi začal 25. hnedka kolem 1 hodiny ráno, ale to byly jen takové slabé nepravidelné kontrakce, nicméně jsem toho už moc nenaspala. Dopoledne přišla dula a mě bolesti přestaly, tak jsme se šly projít. Pak už zase začaly ale velmi nepravidelné. Pravidelné začaly být po 7 minutách ve dvě odpoledne ve tři rupla voda... to byla sranda, zvuk jak bych si prdla :grinning: no v 6 večer kontrakce po 3 minutách, jeli jsme do porodky, otevřená jen na 4 cm, jsem myslela že to bude víc teda. No a bolesti mi vystřelovaly z třísel do stehen, břicho nebolelo. Nemohla jsem sedět ani na balonu, bylo mi to nepříjemné, celou dobu jsem stála ve sprše. Malá se narodila po 1 hodině ráno 26. Byla jsem už na 10 cm otevřená ale lem u spony pořád držel, takže jsem musel v neskutečných bolestech ležet na levém boku asi hodinu.. to už hraničilo s týráním :grinning: jakmile jsem měla povolení tlačit... tak se vytratily kontrakce... byly slabé a tak co 6 min... takže se vždycky čekalo, pak už jsem vytlačila kousek hlavy a nešla protlačit úplně celá tak mě střihli a pořád nic a kontrakce nikde tak jsem jí musela vytlačit bez kontrakcí, byla už v porodních cestách a měla málo kyslíku. dost se nalokala plodovky, jn mi ji na chvíli ukázali a hnedka odnesli do inkubatoru a i kyslík ji dávali trochu.
Nastřihli mě, prý velice pevná hráz (jak od sportovce - já lenivec nesportovní) mám tři stehy, uvnitř nepotrhaná. Ale začala jsem jim tam dost krvácet, nemohli mi napíchnout žíly na rukou, mám modřiny od prasklých žil než někde napíchla něco. Dali mi tuším oxytocin cištý a pak ještě celý kapák a nějakou šílenou injekci něčeho co nevím co bylo do stehna. No a co bylo nejlepší bylo že mě před tlačením poslali čůrat a mě se prostě nechtělo, tak jsem jim řekla ať mě vycevkují a oni že není třeba, že kdyžtak pak když nepůjde malá vytlačit. No a tak mě nakonec vycévkovali až po porodu a jen úžasných 3/4 litru tam bylo... nemít plný močák tak ji asi hezky pěkně porodím!
No nevadí, celkově to bylo dobré a vím že i tak velké bolesti se dají přežít a teď jsem ráda, že to mám za sebou :slight_smile:
5. bře 2010 ve 21:39  • Odpověz
Látkovat se chystám od zítra... papírovky fakt smrdí... a když ona kaká i 8x za den to je děs to furt vyhazovat, to to rači vyperu.
5. bře 2010 ve 21:41  • Odpověz
teda maylo :wink: velká gratulace k princezně :wink: chvíli nedávám pozor a máme další miminko :wink:
5. bře 2010 ve 23:43  • Odpověz
mayla, super :wink: Ještě jednou gratulujeme :dizzy_face: Hele, bolí to cévkování? :confused: Pak napiš, jak to látkování, jsem zvědavá, jak mi to půjde. Mám nakoupený i hnusky, ale fakt chci zkusit látku co nejdřív, aspoň na doma. Uvidíme.
6. bře 2010 v 07:48  • Odpověz
autor
May moc gratuluju k maličké :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Já tu dneska nebudu jdu kuchtit za chvíli obídek a po o jedeme ke kamarádům na návštěvu poňufat si miminečko aby ta naše potvůrka začala žárlit :grinning: Ale dneska nerodim páč má tchán se švárou svátek a to jsou lidi který já fakt nemusim takže takovou radost abych porodila na jejich svátek fakt nikomu neudělám to si tam radši strčim čpunt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Takže si užívejte pěknou sobotu k obídku máme rybičku s kašičkou :slight_smile:
6. bře 2010 v 08:54  • Odpověz
čauky, brý ráno :wink:

musilko, tak to je upřímné přiznání :grinning: mít takový vztah, tak se taky zašpuntuju :grinning: naštěstí mám tchýni v poho :grinning:, ale ta má narozeniny v dubnu, takže já radost neudělám nikomu :grinning: teda všem, hlavně nám, ale nabude to žádný narozeninový ani svátečnický :grinning:
6. bře 2010 v 09:01  • Odpověz
May taky se přidávám ke gratulaci k Julince :grinning:
Teda vytlačit mimíska bez kontrakcí musí být asi docela mazec co. Hlavně, že jste to zvládly holky šikovný.

Včera jsem se dozvěděla úžasnou zprávičku, moje svědkyně ze svatby je ve 4 měsíci tak budem mít prďolky jen půl roku od sebe :slight_smile: mám z toho hroznou radost jak malej Jarda :grinning:

Holky proč vy zavrhujete jednorázovky pleny - kvůli financím nebo z jiného důvodu?
6. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
autor
zlati :grinning: já mám narozky za deset dní takže pro mě to takovej dáreček dopředu bude :dizzy_face:

kat a k tomu cévkování... jako zdravotník co cévkovat nesčetněkrát ti můžu říct že je to různý někdy bolí někdy ne. Záleží na případným poranění moč. trubice třeba ale hlavně záleží na tom kdo ho provádí. Pokud se dělá s citem tak vim že je to ženskejm nepříjemný ale nebolí to. ALe pokud je sestra ras a spěchá tak pak to asi trochu bolí :confounded:
6. bře 2010 v 09:27  • Odpověz
A to u porodu cévkují vždy? nebo jen když si sama nezvládnu dojít ? :confounded:
6. bře 2010 v 09:30  • Odpověz
zarzu, to je hezký, takový radosti :grinning:

já o jiných plenách než jednorázových zatím neuvažuju, bych se s dvojkama picla... jen jsem řešila, jak to budu dělat, asi koupím ty pytlíky na pleny, aby to u nás nevonělo jako na veřejných záchodkách...

musilko, tak to je prima :wink: to bude dáreček :wink:

my máme s manžou už narozky za sebou, manža v lednu a já v únoru, takže teď budeme mít březňátkový chlapečky :grinning:
6. bře 2010 v 09:34  • Odpověz
Mě to cévkování když ho zaváděla nebolelo, jen takový divný pocit. Ale když to vytahovala, tak mi neřekla a potáhla a to bylo docela dost nepříjemné, ale pak hnedka ok. Prý když si po porodu nezajdeš vyčurat, tak hrozí zánět močáku, že se tam při porodu mohlo do moč. trubice něco dostat. Mě vycevkovali, protože jsem krvácela a postavila jsem se na svoje nohy až za 7 hodin a to jsem ještě omdlela. :slight_smile: no a pak jsem se byla schopná ploužit až večer.

Jinak kojení mi jde, mlíka už mám docela hodně, ale bradavky mě zlobí, naštěstí se to hojí, ale pomalu. Dneska jsem ale zjistila, že když se mi zduří tak mám jednu bradavku bílou, tak snad to není nějaký ten syndrom bělavé bradavky, jdu to zkoumat na net.
6. bře 2010 v 09:51  • Odpověz
Zlati já na netu našla nějaký kyblík na plínky, Měla jsem ho mít půjčený od švagrové, ale bohužel někde ztopila víko :cry: tak si ho asi koupíme. O pytlíkách jsem neslyšela - to jsou nějaký dobře uzavíratelný?

ten kyblík prý má nějaký antibakteriální povrch a smrádeček z toho neuniká stojí do 400,- pak jsou i nějaké kyblíky s filtrem proti smrádku ale to už mi přijde zbytečný a drahý.
6. bře 2010 v 09:58  • Odpověz
autor
hodila jsem fotouše pupka raního tak co žuchnul nebo ne ?
6. bře 2010 v 10:26  • Odpověz
Hola hej... tak jsem cekala zpravicku a ono nic... teda Jaruse.. koukej zitra vylezt:grinning:

Market me to brisanko prijde porad stejny:frowning2: ale asi to je tim uhlem porovnani!!! Ze jsi natocena vic na zrcadlo... :sweat_smile: :confounded:
6. bře 2010 v 10:32  • Odpověz
Musi mě přijde, že ho máš trošánku níž :wink:
6. bře 2010 v 10:35  • Odpověz
autor
marti ona prostě kašle na autority nedá si nic přikázat :grinning: ví že na ten dnešní svátek prostě vylízt nemohla a nemůže :grinning:

marti mě právě přišlo že sežuchlo páč mě netlačej kostice z podprdy jako třeba předevčírem to jsem tam měla vytlačeniny a teď už je tam nemám :confused:
6. bře 2010 v 10:35  • Odpověz
autor
tak to jste mě moc nepotěšili ženy :grinning: :grinning: :grinning:
6. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
Market, tak jestli to citis takhle, tak asi jooooo.... :dizzy_face: tak by se to snad mohlo rozbehnout do uterka!!!! Ale vzpomela jsem si, ze kamaradka taky prenasela holcicku a v utery sla na vyvolani a mala byla v jednu na svete:wink:
6. bře 2010 v 10:39  • Odpověz
autor
marti ono to vyvolávání působí na každýho jinak. Někdy to jsou dost horory někdy zas pohoda je to různý jako porod samotnej. ALe v úterý už bude určo venku tak si užiju poslední 3 dny s pupkem :grinning:
6. bře 2010 v 10:53  • Odpověz
Hezké ráno :slight_smile:

Nejprvé obrovská gratulace Mayle :dizzy_face: Máme holky narozené ve stejný den :grinning: :dizzy_face:

Musilko, mě se nezdá, že by žuchnul :unamused: ale zdá se mi o dost větší :grinning: ale asi to vážně bude tím jiným úhlem focení :fearful:
Jinak se moc nerouhej, že nechceš rodit dneska :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky jsem si říkala, že nemůžu rodit 26. protože má švagr narozeniny a chtěla jsem, aby měl každý svůj den... no a vidíš to :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak dneska jsem vstávala až v 8:30, Tom s Nikčou v 7h odešli z ložnice a nechaly nás s Elenkou chrnět. To bylo bájo :dizzy_face: :grinning:
6. bře 2010 v 10:55  • Odpověz
Market.. jojo uzivej.. pak asi bude chvili chybet...

Jo no vidite... taky gratuluji k male Julince :dizzy_face:

Cher pekne jste si pochrupkali :dizzy_face:
6. bře 2010 v 11:08  • Odpověz
Musil to je nádherné břuško.. jéééé. vypadá krásně. Jaruš má pěknou "schránku" :grinning:
6. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
Chebrub taky velká gratulace !!! tak to je sranda, že jsou ve stejný den. To jsem nečekala :slight_smile:

Jinak látkování... no dneska dvakrát čč ale budí se mi ze spaní a spí pořád mezi kojením, což jsou 3 hodiny volna, tak teď šla spát po obědě... tak zas má látkovku :unamused:
6. bře 2010 ve 13:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.