• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
Tady :wink:
22. bře 2010 v 16:50  • Odpověz
Ahoj Lucik, moc dekujeme, ten je nadhery :dizzy_face: , teda tady na teto diskuzi jsou sama krasna miminka :grinning: , jsem v dobrem tematu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. bře 2010 v 16:52  • Odpověz
jo jo, je to krasavec :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. bře 2010 v 16:56  • Odpověz
Ahoj holky,

gratuluji Martince :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Holky, děkujeme za pochvaly fotek, ale s tou modelkou musím teda nesouhlasit, vypadám tam "jetě" :sweat_smile: Ale na to, že je pár hodin po porodu to není zlý, uznávám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Doma je to docela hustý. Deniska malou krásně přivítala :dizzy_face: Furt chodila, že tatínek přivezl miminko :grinning: -michal ji přinesl z auta :stuck_out_tongue_closed_eyes: a že má Kačenku a koukala na ní, bylo to roztomilé :dizzy_face: Jenže pak začala brutálně zlobit, ale neskutečně a to trvá dodnes :pensive: Vzteká se, kňourá, brečí kvůli každé blbosti, provokuje, ničí věci, dělá bordel, no děs :angry: Takže jsem vyždímaná :pensive: A to nechci vidět, až spolu budeme samy, takhle nám furt někdo pomáhá.
Kačenka je hodná, docela hezky spinká, v noci stává co dvě hodiny na kojení, ale většinou hned usne, takže dobrý, přes den taky dost spí :dizzy_face: Miluje koupání v kyblíku :dizzy_face: Strašně ji žeru :dizzy_face:
22. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz
Hezké ráno :slight_smile:

Kat, vítejte doma :dizzy_face: Mrzí mě, že ti dává Deniska zabrat, ale věř, že to bude trvat jen pár dní :wink: U nás Nikolka taky zlobila víc než obvykle, ale i přesto byla o proti jiným expertům co známe zlatá :grinning: Děsila jsem se toho, že jak půjde manžel do práce, tak se tady z ní zcvoknu a víš co? Nika je zlatá... když jsme spolu sami doma, tak o ní skoro nevím, je fakt hodná (až na nějaké slabé chvilky), ale jakmile přijde domů Tom, tak se z Niky stane ďábel :astonished: vůbec to nechápu, ale je to tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bude dobře, uvidíš :sunglasses:
23. bře 2010 v 08:51  • Odpověz
Ahoj cher, dáváš mi naději :dizzy_face: Je fakt, že včera jsme byly spolu hodinu samy a bylo to úplně v pohodě. Michal chtěl jít dneska do práce, ale pak radši zůstal doma. Zítra už jde, mohl by se hned ráno přijet můj táta a po obědě se vystřídat s mámou, ale to dopoledne asi chci zkusit být s nima sama, uvidíme jak to půjde :slight_smile:

A jak to jde teď u vás? Nikolka je teda už hodná, jo? Jak chodíte na procházky? Jde to? A co Elenka? Jak v noci? Přicházejí na ni ty proplakané večery nebo vás to míjí? :slight_smile:
23. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
Kat, určitě to zkus být s ní sama a uvidíš, že budeš překvapená :wink:

Nikolka už je v pohodě. Už ani tolik nechce pečovat o Elenku a chápe, že když něco chce a já třeba kojím, tak prostě musí počkat. Jako občas má nějaký výlev nebo zlobivou, ale který dítko ne, že :sunglasses:

A Elenka už není přes den tak spící, zrovna dneska spala dopoledne jen půl hodiny :astonished: Teď teda vytuhla, tak konečně můžu něco sníst, už jsem šilhala hlady :grinning: občas vydrží v postýlce klidně ležet a koukat na hračky, ale z toho chce chovat a pokud se ji to nedostává tak řve :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nebo sice leží v postýlce, ale furt plive dudel a hučí že ho chce zpět, tak třeba do minuty musím 3x vstát... chtělo by to nějakou gumičku kolem hlavy :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
No nicméně už jsem si objednala manducu, tak to pak při takových nespacích dnech půjde snadněji a Nikolka nebude mít k obědu polívku z pytlíku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A v noci je to zatím v pohodě, první kojení je po 5 - 6 hodinách od usnutí (cca v 19:30) , pak za 3 - 4 hodiny a pak už je ráno :grinning: Už jsme měli před usnutím asi 3x takovéto "ventilování zážitků" - bezdůvodný pláč - ale narozdíl od Nikolky kdy to trvalo třeba i 2 hodiny, to zatím bylo cca půl hoďky :sweat_smile:
23. bře 2010 v 11:26  • Odpověz
cher, kéž bys měla pravdu, dneska je to zatím fakt v pohodě oproti předešlým dnům :slight_smile:
Deniska chtěla o malou pečovat jen první den, teď na ní kašle, jako chodí na ni kouknout, sem tam jí tam chce naházet nějaké hračky, aby si prý hrála, ale jinak si jí nevšímá.

My teda kojíme co 2-3 hodiny, ale většinou hned usne. Jen dneska jsme měly hodinovou pauzu od tří do čtyř. Překvapuje mě, jak moc už prdí :confused: Denča začala až tak v měsíci, zato jí to pak dlouho vydrželo a užili jsme si s tím fůru řevu :confounded: Kačka prdí od porodky o stošest, sem tam jí to nejde, tak chvíli popláče, ale pak kanonáda :grinning:
Přesně to "ventilování zážitků" jsem myslela. Denča to měla i víc jak pět hodin v kuse :rolling_eyes: , to byl vopruz :zipper_mouth: Se modlím, aby to teď bylo aspoň trošku lepší, páč z toho jsme byli na mašli :pensive:
23. bře 2010 v 11:51  • Odpověz
Hezké ranko :slight_smile: Tak jak to jde novopečeným maminkám? :wink:

U nás už se projevilo téměř měsíční stáří absolutním nespaním přes den :stuck_out_tongue_closed_eyes: Venku v kočárku chrní, ale jinak máme smůlu... jenže venku být pořád nemůžu, Nika je teď nemocná a navíc taky někdy musím vařit atd, což teda s dítětem na rukách taky dost dobře nejde :sweat_smile: No je to mazec, někdy nemám čas se ani najíst :grinning: I teď sedím pořád v pyžamu, ale Nikolka je obstaraná a dokonce i kuře už se mi peče :sunglasses: :grinning:
Už aby přišla ta manduca, věřím, že se tam Elence bude líbit a pak bude všechno snad mnohem jednodušší :fearful:

A pořád myslím na Zlatovlásku, jak se asi mají a jestli už jsou doma :slight_smile: a tedy vůbec ji ty dvojčátka nezávidím :sweat_smile:
24. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
haló, haló, prase kozu potrkalo

hlásím návrat z porodnice... pustili nás v pondělí a v tom zmatku jsem nakrmila před odjezdem jen Adámka. Filípek v porodnici vřískal jako tur, po naložení do autosedačky usnul. Adámek doma začal vřískat, proto v domění, že krmím Filípka, dostal další porci. no a Filípek stále spal. Když jsem ho chtěla po nějaké době zbudit, tak se mi to nepodařilo. Štípaka jsem ho do tvářičky, snažila mu vnutit papání a on stále nic. Tak jsem volala rychlou a skončila jsem s Filípkem v Motole. Byla jsem s nervama v prd... Nereagoval na svlíkání, poslech stetoskopem, prostě nic. probral se, až když ho sestřička píchla do prstíčku na odběr krve. No tak pak jsem se ho snažila nakrmit. Manža pro nás přijel, to už byl Filípek ok. No den propuštění jak malovanej. Mě pak ruply nervy a bulela jsem jako želva a klepala jsem se jako osika... A včera proběhla další hitovka, když jsem chtěla děti krmit, už asi podesáté ten den, když krmím co 2 hodiny, zjistila jsem, že už kojit nemůžu, protože jsem rozhousaná do krve. Když to viděl manža, rychle jel koupit odsávačku. Než přijel, měla jsem horečku 38,5. Naštěstí odsávačka fachá super, ale já dostala zimnici a za chvíli jsem měla 39,6. To všechno udělalo to nahromaděný mlíko a tím pádem nevyprázdněný, tvrdý a horký prsa. Ještě štěstí, že tady spala máma, protože máma přebalovala, Honza krmil a já odstříkávala mlíko. Dneska pokračuju v odstřikování, ale už můžu taky přebalovat a fungovat. Ufff. Takže vás zdravím a neslibuju, kdy zase písnu. Moc vás zdravím a myslím na vás!!!!!! Všem čerstvým maminám blahopřeju a držím palce.
24. bře 2010 v 15:18  • Odpověz
jo, vložila jsem fotky našich zlatíček do alba :wink:
24. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
zlati, ještě jednou gratuluji :wink: Ale teda musím říct, že jsem měla při čtení úplně husí kůži :pensive: Ještěže to dobře dopadlo :pensive: A řekli ti, co mu bylo??? Držím palce, ať vám to jde doma co nejlépe :wink:

cher, mě malá dneska taky málo spí, furt kouká i víc pláče :confused: , ale když ji nosím, tak je ok. Takže jsem vytáhla šátek a dobrý. Dokonce jsme byli i chvíli venku, Kačka v šátku, Denča hezky capkala, šli jsme k řece, tak jsme vzali i tu naši dalmatinku, krásná procházka :dizzy_face: Jsme teda dneska poprvé samy a měla jsi pravdu je to docela v pohodě, neříkám, že Denča nezazlobí, to jo, ale zatím oproti včerejšku paráda :slight_smile: Ale znáš to, nechval dne před večerem, možná mi to ještě nandá :sweat_smile: Ale ne, za chvíli přijede na chvíli máma, pak i Michal, a pak už půjde Denča spát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2010 v 15:29  • Odpověz
Zlati jsou krásní :dizzy_face:
24. bře 2010 v 15:32  • Odpověz
bylo to vyčerpáním z nedostatku papání. vlastně chuděrka nepapal asi 7 hodin. no nic, jdu na ně :wink:
24. bře 2010 v 15:35  • Odpověz
Zllati teda takových šoků :astonished: to je mazec, taky mě úplně mrazilo :pensive: Ale hlavně,ž e je vše ok :wink: a z toho plyne taky ponaučení, že bych nedávala klukům stejný oblečení, ale pěkně barevně rozlišené :sweat_smile: :grinning:
A moc moc gratuluju, Adámek i Filípek jsou překrásní :dizzy_face: Tak hlavně zdravíčko přejeme!!!
24. bře 2010 v 19:07  • Odpověz
Katy, tak super, že je Deniska lepší, když jste sami doma :wink: Uvidíš, že se srovná ještě víc a bude pak úplně hodná, jako před tím :sunglasses:
Když jsi měla malou v šátku, jak jsi ji měla oblečenou venku? nebo má i tu speciální bundu a Kačenka byla schovaná i pod ní? Já právě přemýšlím, jak pak budu Elu oblékat, až vyjdeme v Manduce :confused:

Dneska bylo překrásně, schovala jsem fusak a Ela měla body s dlouhým, teplejší gaťata, svetr, čepičku a byla v zavinovačce a přes ni jsem měla deku... byla teploučká jak kamínka :slight_smile:
24. bře 2010 v 19:10  • Odpověz
cher, s tím oblíkáním právě vůbec nevím. My byli venku po jedenácté dopoledne, bylo krásně, teplo... Bundu jsem neměla, já měla tričko a svetr, na tom ten šátek a byl mi hic. Kačku jsem asi navlíkla moc :confounded: Ale byla jsem s šátkem poprvé a nějak jsem to neodhadla, asi... Měla dupačky a bodyčko, na tom svetr, kamaše a takovou flecovou kombinézu-trošku vyteplenou, no a čepku. Ale asi jí byl hic. Nebyla sice spocená, ale dost teplá. Jak má to tělíčko na mě, tak se hřejeme navzájem, ale zase aby jí nebylo zima na zádíčka... No fakt nevím, asi dám příště místo svetříku jen druhé tričko a nějaké bavlněné polodupky místo těch pletených kamaší. Jsem se bála, aby neprochladla, přece jenom je to počasí takové zrádné :unamused:
24. bře 2010 v 19:50  • Odpověz
U nás se už spí Denča chtěla jít spát už před šestou, ale s koupáním se to protáhlo do půl sedmé. Pak jsme vykoupali Kačku, opět pěji ódy na kyblík :dizzy_face: Nechtěla vůbec ven :slight_smile:
Dneska to bylo fakt dobrý :slight_smile: Až na pár vyjímek, ale ty byly i když jsme ještě Kačenku neměli. Kačka taky trošku pořádila, ale odpoledne přijela před čtvrtou máma, tak jsem si s ní i na hoďku schrupla :slight_smile: Kdyby to takhle šlo každý den, tak bych byla spokojená. Ale nedělám si iluze :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2010 v 19:52  • Odpověz
já právě na Elenku žádnou zimní kombinézu nemám... jako jednu jo, ale i když je to 56 tak je tak monstrozně veliká, že v tom nemůže být ani v kočáře :confounded: a tak právě řeším, jak moc ji budu muset vrstvit. doufám, že bude teplo a bude po problému :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. bře 2010 ve 20:32  • Odpověz
jinak u nás se spinká cca od 19:30, Nikolka ještě dřív, je chuděra nemocná a tak je zmožená :frowning2: jenže mi nemá kdo pohlídat Elu a k doktorce mezi nemocný děti ji tahat nechci, tak léčíme doma svépomocí, ale jestli se to po víkendu nezlepší, tak už budu muset naklusat i s Elou, protože Nika má ten kašel už týden :confounded:
24. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz
cher, Kačce je ta kombinéza taky větší, taky to byl docela balík, jak jsem ji měla v tom šátku :sweat_smile: Snad bude brzy teplo :slight_smile:
A držím palce, aby byla Nikolka brzy zdravá :wink:
24. bře 2010 ve 20:58  • Odpověz
Tak jsme nakonec byli u dr. už dneska, protože noc byla šílená a blíží se víkend, tak abychom ještě nemuseli na pohotovost... Nikolka má zánět horních cest dýchacích. Chjo, další starost navíc :pensive:

Jak se dneska máte????
25. bře 2010 v 15:08  • Odpověz
Ahoj Cher, tak to me mrzi, snad bude Nikolce brzy lepe. To musite byt ted doma,vid ?! :frowning2: . Hlavne at to Elenka nechyti!!!!

Kat drzim palce at se Deniska brzy umoudri a je hodna, ale podle toho co pises, je to den ode dne lepsi,vid?! Tak at to tak jde dal a uzivas si mimiska.

Zlati, taky jsem mela uplne mraz po zadech, kdyz jsem cetla tvuj pribeh, super, ze to nic nebylo. Kluci jsou na fotkach nadherni. A jsou hodne stejni, musis je nejak rozlisovat, treba maslickou :grinning: nebo tak? Ale myslim, ze po prvni zkusenosti uz je s papanim nezamenis,vid?! Tak drzim palecky at to v klidu a pohodove zvladate a moc si to uzivejte.

Ja vam ty miminka uz doma zavidim, uz bych ho taky chtela mit doma. Jeste me ceka poslednich par dnu v praci a pak aspon konecne odpocinek doma a atak. Ceka me teda priprava na prichod miminka :sunglasses: . Nakoupeno uz sice mam, ale ted jeste prani, zehleni, generalni uklid a tak, znate to :grinning: . Ale uz se na to mooooc tesim.

A co Musilka? Jak se mate?

Martinka je asi jeste v porodnici, tak snad uz ji taky brzy pusti domu.
25. bře 2010 v 15:26  • Odpověz
Ahooojte holky :grinning:
tak se taky hlasíme s Dominičkem, narodil se 20.3. ve 14:51, měl 49 cm a 3450g. Pěkně mě potrápil, kontra mě chytly v jednu v noci po pěti minuách a do hodinky to bylo po 3 minutách, tak jsme raději vyrazili do porodky. To jsem ještě ty bolesti vnímala jako celkem pohodu a věřila, že to bude rychle za mnou a případně že existuje Epidural.
Kolem pátý už byly ty bolesti fakt nesnesitelný, ani jsem nemohla být zticha, prostě to nešlo. Tak mi rupli vodu, s tím, že mi pak dají nějaký analgetikum, které zabere. Bohužel ani malinko nezabralo :frowning2: tak mi během další půl hodiny napíchli Epidural, že ten zabere určitě. Ale prd, bolesti uplně stejné ne-li horší, Epi mi dali celkem dvakrát a ani jednou jsem nepocítila žádnou úlevu, a to byl podanej včas. Jediný co mi pomáhalo překonat ty kontra bylo to že jsem ve sprše hopikala na balonu, ale jakmile jsem měla jít na monitor chcípala jsem. Tak dvě hodinky před koncem mi ještě píchli jeden oblbovák, který opět nezabral, už nevěděli co se mnou, otevřená jsem byla na 5 a zatím se to nehejbalo. Do hodinky to šlo najednou na 7 a říkali mi, že musíme počkat na otevření na 10. Ale už jsem to nemohla vydržet, tak mě nakonec rukou roztahovali protože jsem chvílema přestávala uplně vnímat a nakonec za pomocí porodní asistentky, která mi nalehla dvakrát na břicho jsem ho vytlačila. K tomu, že jsem dost krvácela při porodu a že nezabrali analgetika mi akorát řekli, že se to bohužel někdy staně že to vůbec neúčinkuje a kor u světlých tipů, že bohužel jako zrzka s tím nic neudělám. :unamused:

Pak to bylo jako když mě nakopne a únava a bolest totálně pryč a já už měla ze všeho srandu, ani jsem nevěděla že mě nastřihli a šití jsem říkala, že oproti těm předchozím bolestem lechtá. Jsem fiklá teda dost, asi 5-6 stehů - sotva sedim, ale přežili jsme to :o)

Bylo mi teda děsně líto manžela, protože tam brečel skoro celou dobu, že mi nemůže nijak pomoct, přitom mi strašně moc pomáhal,kdybych tam byla sama tak asi fakt umřu. Toliko k porodu.

Malej Domča je jinak zlatíčko, nechá nás celkem v noci vyspat, tak doufám, že to tak zůstane :wink:

Jinak ke všem novým přírustkům co tu jsou moooooc gratuluju :slight_smile:
25. bře 2010 v 18:03  • Odpověz
Zarzi, mooooooooooooooooc gratuluju :dizzy_face: Domča je krásnej kus chlapa :sunglasses: Ale že tě teda potrápil :astonished: Chuděrko, úplně si to dovedu představit :confounded: Ale důležitý je, že už je to za váma, jste doma a v pořádku a šťastní :dizzy_face:
25. bře 2010 v 19:04  • Odpověz
Skret, ven chodit můžeme, pokud nebude teplota (ale ta právě vyskočila :frowning2: ), akorát nesmí Nikča běhat a zadýchávat se... ale tak to problém není. O víkendu má být zima, tak to stejně nikam nepůjdeme a pak už snad bude líp :slight_smile:
25. bře 2010 v 19:05  • Odpověz
Ahoj bramborky!!!! Tak konecne jsem se tady ukazala, co:grinning:

Zatim nemam cas vas docist!!! Ale urcite si ho brzy najdu a podivam se co je tady noveho!!! Vecer chci sesmolit jaky to bylo, tak sem pisnu!!!! Mejte se krasne a uzivejte ty uzlicky stesti, je to neskutecny pocit!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. bře 2010 v 16:00  • Odpověz
Ahoj marti, taky zatím nedočítám. Velká gratulka k návratu domů a ke krásnému chlapečkovi :wink:
27. bře 2010 ve 22:24  • Odpověz
jé, zarzu, ty to máš taky za sebou :wink: moc gratuluju!!!
27. bře 2010 ve 22:26  • Odpověz
Ahojky Marti, Matějík je nádhernej moc gratuluji. :grinning:
Zlati oba chlapečkové jsou nádherní, ať vám dělají jen samou radost. :grinning:

Tak jsme to holky nakonec zvládli že :wink: jak vám to doma s mimčátkama jde?
28. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.