• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
Hezké ráno :slight_smile:

Martinko, vítej doma a ještě jednou moc gratuluju. Koukala jsem na fotky a Matěj je překrásnej :dizzy_face:

Jak se všechny máte? fůra práce, co :grinning: U nás je všechno docela v pohodě, akorát nás večer trápí ty histeráky... už to trvá i hodinu a půl, od čtvrtku je to každý den cca od 19:30... jsem z toho už na bednu, vždycky přijdu z ložnice jak zmlácenej pes :frowning2: Už ať máme 3 měsíce, pak by to mělo přejít... :pensive:
29. bře 2010 v 09:03  • Odpověz
Dobrý ranko holčiny :grinning:
Co máme miminka tak už to tu tolik nejede co :wink: dneska jsme měli v noci hodinku proplakanou kvůli prdíkům, to je trápení. Nakonec nám asi zabrala mastička Pupík. Máte něterá z vás taky doporučeno široké balení? Jak to řešíte, dáváte zvlášť ještě svrchní kalhotky nebo to jen fixujete bodýčkem?
29. bře 2010 v 10:51  • Odpověz
Zarzi, my máme široké balení a řeším to ještě svrchníma kalhotkama, protože jen bodýčko mi přijde málo, nehledě na to, že máme mít 3 pleny :confused: Takže jsem koupila ortopedické kalhotky http://www.obchod-pro-deti.cz/plenkove-kalhotky/ortop-kalhotky/-/ortopedicke-kalhotky/5399.html :wink:
29. bře 2010 ve 13:02  • Odpověz
Jinak mi právě přišla manduca a jsem z toho manuálu taková celá rozvrkočená :sweat_smile: :grinning: tak trénuju na plyšákovi a musím říct, že je to dobrej tělocvik :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
Cher přesně tyhle kalhotky mám objednané, tak snad to s nimi bude ok :wink: doufám, že brzy přijdou.

Jů ta manduca to je taky pěkný, my máme i. GO nosítko Cybex a teda než jsme přišli na to jak to celé pozapínat :grinning: je to dobrej hlavolam.
29. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz
cher, na ty hysteráky se strašně "těším" :rolling_eyes: U Denči jsme si je užili dloooouuuhooo, skoro do půl roku :rolling_eyes: Teď taky večer pláče, ale zatím je to v normě. Noci máme jakž takž, budí se do 2,5 hodiny na kojení, pak jí trvá tak půl hodinu než zas usne, ale dá se, Michal mě většinou ráno nechá ještě pospat, takže nejsem chodící mrtvola :pensive:

Dneska jsme byli u doktorky nic moc :unamused: Kačka se jim tam ukázkově obloukem poblila, což se vůbec nelíbilo Mudře, načež samozřejmě málo vážila, jako přibrala, ale jen 80g, ale doktorka říkala, že to nemůžeme počítat, páč je to zkreslený tím zvacením... Porostla od porodu o 2,5 cm, celkově se doktorce líbila, že prospívá hezky, jen to zvracení Takže v pátek jdeme znovu a jestli bude každý den takhle zvracet, půjdeme na sono...

Bříško jí bolívá už teď, strašně v ní škručí, kroutí se, pláče a pak se jí podaří prdnout-fakt rána , :sweat_smile: a pak je klid. Na chvíli...
29. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz
Jinak Zarzu gratuluji k prckovi :dizzy_face: Porod nic moc, viď, ale stojí to za to :wink:

Marti, tobě taky gratulka. Těším se na ten popis porodu :slight_smile:
29. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
My máme na nošení tentokrát šátek. Vyzkoušela jsem ho hned první den, co jsme se vrátili z porodky a super :dizzy_face: Vždy v něm usne :slight_smile: Hlavně jsem nadšená z toho, že můžu s Denčou jít ven, k řece a tak, prostě tam, kde by to s kočárem nešlo, můžu vzít psa, prostě jako dřív. Můžu se v těch chvílích 100% věnovat Denči, ona ty procházky miluje. S kočárem a se psem zárověň by to fakt nešlo, navíc bychom mohli jen do menšího terénu atd... Prostě super :slight_smile: Vázání se mi povedlo taky hned na poprvé, párkrát jsem koukla na you tube na video a dobrý.
29. bře 2010 ve 20:38  • Odpověz
Ahojte holky,
já jsem nějaká jak praštěná. Trápili nás v noci prdíci :unamused: zkoušeli jsme mastičku Pupík a přijde mi že to už nezabírá :o( nemáte nějaký fígl jak mu pomoct, aby si pořádně řampnul? Masáž bříška a tak to máme vyzkoušeno, ale řve u toho dvakrát tolik :rolling_eyes:

Já jsem si chtěla teď kupovat šátek, ale nevím jaký je rozdíl mezi elastickým a normálním? Navíc teďka na primě plaší tím že děti do 3 měsíců by se v šátku neměli nosit vůbec, tak jsem z toho taková, že nevím jestli pořidit nebo ne :confounded:
30. bře 2010 v 08:12  • Odpověz
zarzu, nahřívat polštářkem s peckama z třešní z DM, masírovat, Sab Simplex, Baby Calm a rektální rourka :wink: S rourkou mě při Denisce všichni strašili, že se to nemá, že si vytvoří návyk a blá blá, bála jsem se, ale ona na ty prdy strašně trpěla, takže jsme ji přes strašení používali několikrát denně a žádný návyk si nevytvořila :wink: Tentokrát to vůbec nebudu řešit a pomůžu trubičkou :sunglasses:

Šátek je super, narozdíl od klokanek a podobně... Nám ho třeba doktor doporučil už u Denči a to měla tři týdny, tak si vyber... Elastický je jen pro menší mimča a je s ním jednodušší manipulace, teda pro začátečníky prý. Mě to s ním jde super. Mám Moby. Je nějak do 11 kg nebo tak nějak, já víc nepotřebuju, páč máme Ergo, až bude větší přešoupnu malou do něj. Pevný šátek je tuším neomezený kilogramy, tedy nějaký ten kvalitní.
30. bře 2010 v 09:59  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Zarzi, tak Kat na prdíky poradila vše co je možný :grinning: tak snad vám něco zabere :wink: My používám Sab Simplex. Je to mnohem lepší, než bez nich, ale pořád by to chtělo ještě něco pro snadnější úlevu :unamused:

Právě jsem vyzkoušela Manducu. zatím jen doma, ale je to boží :dizzy_face: Elenka byla spokojená, po 10ti minutách slintání na mé tričko usnula a probudila se až jsem ji přendala do postýlky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera večer jsme se obešli bez histeráku, doufám, že to nebyla světlá vyjímka. I když už se pomalu začínám psychicky připravovat na dnešní večer :confounded:
30. bře 2010 v 10:22  • Odpověz
autor
Zdárek :slight_smile: Dneska je nádherně co ? Krásně jsme pokočárkovali a pak jsem sidřepla na terásku uvařila si kakajíčko a ještě jsme hoďku poseděli než začala kočenka moje chtít mléčnej nášup. To sluníčko úplně nabíjí.

Kat gratulka k dnešním dvoutýdeninám :grinning: já fakt žasnu jak to děcko už za ty dva týdny udělá strašný pokroky. Každej den už je to takový jiný miminko :sweat_smile: ALe pořád je to zlatíčko hodný.

Cher taky to teď po tři večery máme hoďku prostě nesmyslně řve je vykoupaná napáplá přebalená a stejně ječí. Ale asi to je normální včera jsem se na to ptala doktorky.

Zrazi peckovej polštářek můžu jen doporučit. Na prdíky sice ťuk ťuk netrpíme ale včera jsem si já chytrá dala dva trojúhelníčky pizzy a asi to malý zrovna nesedlo tak jsme večer nahřáli polštářek promasírovali pupíček těma peckama a ona úplně vrněla jak byla spokojená a krásně se vyprďákovala sice až skoro za krk to vylítlo ale ulevilo se jí :wink:. Pak jsem jí ho šoupla když ještě pořád hřál i pod deku když šla spinkat a spala 4 hodiny v kuse :dizzy_face:

Moc se omluvuju že tu moc nejsem obdivuju kat i cher že to takhle perfektně zvládají se dvěma prckama já mám jednoho celkem hodnýho a nějak prostě nestíhačka :sweat_smile: mám pořád pocit že musim uklízet :grinning: Takže když usne tak gruntuju místo abych si já trubka šla lehnout taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: No a pak to vypadá tak ž vytuhávám s malou v osm večer po koju :grinning: :grinning: :grinning:
30. bře 2010 v 11:21  • Odpověz
hojik bramborky.... ja nejak nestiham netik:frowning2: prcek je zlatej, ale nechce nam pribyvat na vaze:frowning2: tak snad to dozeneme!! me se stalo dnes rano, ze jsem vytuhla s Matejickem... a pak jsem ho teda dala do postylky a chrnel a Maja me zbesile budil, ze jsem ho zalehla.... :sweat_smile:
30. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
Ahoj holky, teda ty miminka doma vam zavidim, je to sice zahul, ale urcite radostny zahul :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ja jsem ted posledni 2dny v praci a pak uz snad konecne nastane ten zaslouzeny odpocinek, jsem ted tak abosolutne vycerpana a bez energie, ze ty posledni dny opravdu jen prezivam :confounded:.

Jinak vsem jeste jednou moc moc gratuluju a preji vam krasne jarni dny s vasimi radostnymi uzlicky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz
Dík za rady, od té rourky mě právě taky zrazovali že se vytvoří návyk, ale budu ráda za cokoli co pomůže.
Taky už se moc těším až budeme smět ven, zatím mám dávat jen k otevřenému oknu, ale ne když je ošlivo. Zítra jdem na kontrolu kyčlí, tak snad bude vše ok.

Musil taky vytuhávám v osm večer, a manža taky, asi než si zvyknem na ten nový režim tak budem jak praštěný.
30. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz
zarzu, fakt jsme roukovali hodně často a nic. Pročítala jsem tenkrát fůru diskuzí a prý je ten návyk spíš u nedonošených dětí, že nemají vyvinutý ten svěrač nebo reflex nebo co... Denča fakt kaká úúúplně sama :grinning:
30. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz
Holky, jak budete kdo řešit antikoncepci po porodu? Jsem myslela, že si dám Mirenu, ale po přečtení diskuzí mám smíšené pocity :confounded:
30. bře 2010 ve 14:26  • Odpověz
Katy tak s tou antiko jsem taky na vážkách, před těhu jsem měla náplast Evru a k té se hned bohužel vrátit nemůžu. A já nejsem ten typ co by rád a pravidelně bral nějaký pilule, tak jsem zvědavá co mi Dr. navrhne.
30. bře 2010 v 15:17  • Odpověz
Kat, mě zaujala antikocepční tyčinka, která se zavádí na vnitřní stranu paže. Je tuším na 3 roky a stojí cca 3 tis :confused: Pokud mi ji doktor nějak nezhaní, tak do ní půjdu :slight_smile: Jinak pak asi mirenu, i když té se docela bojím :sweat_smile:
30. bře 2010 v 17:05  • Odpověz
autor
Jé koukám že ta naše neplodnost je aspoň k něčemu "dobrá " :grinning: antiko fakt řešit nemusíme :sweat_smile: ale když mě propouštěli z porodky tak mi chtěli dát recept na nějakou co se smí při koju někde tu mám k ní leták kouknu a písnu vám :slight_smile:

Jinak noc u nás pohoda už máme i jakš takš třetí den nějakej režim v šest cákačka od sedmi hodinu řve v osm usne v postýlce první kojo v půlnoci a pak ve tři a v šest a pak ještě do devíti chrní teď byla hoďku vzhůru a chrní zas. Ven jít bohužel nejde páč chčijá tak jí obalim a otervřu aspoň okno :unamused:
31. bře 2010 v 10:35  • Odpověz
musil, při kojení se může Cerrazette nebo jak se to píše, ale je to strašné svinstvo :angry: Snad každý s tím měl problém a vysadil to. A co máte za problém s tou neplodností? Abys totiž nedopadla jak Marinka odsud, taky byli po umělém, nechránili se, manža měl nějaký dost špatný spermiogram a buch otěhotněla přirozeně :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Už má doma dvě holčičky :grinning:

cher, co to je za tyčinka? Jak se to jmenuje? To se může při kojení?
31. bře 2010 v 10:39  • Odpověz
autor
kat tak to u nás nehrozí nemám vajcovody :wink: respektive jeden jo ale ten je v polovině dýlky srostlej takže jako by nebyl.
Já myslim že to neni ono co nám chtěli napsat ještě se to jmenovalo jinak zeptám se Marti tý to určitě taky doporučovali
31. bře 2010 v 10:52  • Odpověz
Musil, tak to snad neotěhotníš :wink: A ty tabletky jsou ještě jedny, ale nevím jak se jmenují a taky jsou prý na prd. Jak jsem studovala teď ty různé diskuze o Mireně a jiných, tak jsem narazila na nějaké další tabletky, co se můžou při kojení, ale taky na ně nadávali, takže jsem si ten název ani nezapamatovala :sweat_smile:
31. bře 2010 v 11:13  • Odpověz
ahojky :dizzy_face:

Kat, může se i při kojení :wink: http://www.vitejdoma.cz/zdravi/zdravi.4/antikoncepcni-tycinky.5796.html

já brala po Nikolce Cerazetky a byla jsem spokojená :grinning: ty další prášky jsou tuším Azalia :confused:
31. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
Cher, díky, kouknu na to. A ty jsi byla spokojená? :confused: Jsem na to od všech fakt slyšela jen kritiku, od nás holky po tom krvácely a tak :confused:
31. bře 2010 v 11:32  • Odpověz
já jsem nekrvácela více jak půl roku, pak jsem měla problém se špiněním, které trvalo asi 3 týdny, pomohl mi až ascorutin. Pak zase čtvrt rok pokoj a pak znovu špinění, ale už asi jen 10 dní a pak zase pohoda... První MS jsem po porodu Nikolky dostala snad až po roce a půl :sweat_smile: byla jsem prostě spokojená :wink:
31. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
autor
ženy ještě dotaz jak jste na tom s krvácením po porodu ? Mě přijde že na to že jsem 14 dní po pořád strašně leju :confused: Hlavně teda po koju to je výlev jak blázen :unamused:
31. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz
musil, to je normální, taky toho mám ještě dost, ale při Denči to bylo horší a měla jsem to fakt celé šetinedělí :rolling_eyes:
31. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz
autor
to se mám teda ještě 4 neděle nač těšit :stuck_out_tongue_closed_eyes: už mi z toho vložkování hrabe nesnášim to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz
Musil, já jsem tekla jak Niagára 3 týdny, bylo to děsný... ale pak jako když utne a je klid. Už asi 5 dní jsem úúúúúúúúúplně čistá :dizzy_face: U Nikči jsem krvácela 10 týdnů, takže teď mi to tělo snad vrací jako vyrovnání :sweat_smile:
31. bře 2010 ve 13:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.