• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
autor
ježiš neděste mě :sweat_smile: :grinning: Já jsem jinak krom toho krveprolejvání úplně v poho , ani pipka už nebolí břicho mám jak v patnácti zatažený krásně :sweat_smile: kozeny jak vozy fakt jsem teď se sebou spkojená doufám že to tak zůstane a nepřiberu :sweat_smile:
31. bře 2010 ve 14:03  • Odpověz
Hm tak holky to krvácení je fakt na budku, už to taky nesnáším.
Musil taky na sebe čučím do zrcadla jak blázen, čekala jsem jaký to bude fuj tělo po porodu a ono je až překvapující jak se to dalo rychle dokupy :grinning: mám z toho děsnou radost.
31. bře 2010 v 15:27  • Odpověz
tak to vám holky ty vaše těla závidím :sweat_smile: já mám sice o 2kg méně než před otěhotněním, ale břicho mi prostě zůstalo... obléknu gatě a převyslá kůže se vyvalí ven :pensive: jsem hnusná, špekatá a nepřitažlivá :cry:
31. bře 2010 v 15:29  • Odpověz
Musil, taky nesnáším vložkování, fůůj, už se těším na svůj kalíšek... Ale i tak doufám, že ho ještě dlouho potřebovat nebud :slight_smile:

Jinak já mám nahoře ještě 8kg, ale vypadám normálně, nevím, kde těch 8 mám :confused: Asi tak celkově, páč se mi ještě blbě zapínají rifle-přes boky, ale jinak břuch mám jak obrácený lavor, už je i docela pevné, kozy mám taky velké :sweat_smile: , v tom nějaké to kg navíc taky bude...
31. bře 2010 v 15:34  • Odpověz
cher, myslím, že to vidíš moc černě, na fotkách vypadáš jako krásná maminka :dizzy_face: :wink:
31. bře 2010 v 15:35  • Odpověz
Jaky byl porod...

V sobotu jsem sla jako obvykle se Sonnickem na cvicak! Kdyz jsme se vratili, tak me tak divne zacalo pobolivat bricho, rikala jsem si, ze jsem jenom pretazena, tak jsem zvesela uklizela a gruntovala bytecek. V pet jsme vyrazili na prochazku a to uz mi nebylo dvakrat do zpevu. Vecer na pul devatou se k nam priritila navsteva a ja hypnotizovala hodiny, aby uz sli, protoze jsem sedela opravdu s pretrpenim, aby na me nic nepoznali:grinning: v devet odesli a ja si sla konecne dat veceri. Pak jsem zalehla na gauc a bylo mi divne, ze je to nejak casto ta bolest. Tak jsem zacala merit. a ejhle behem hodiny se to zpravidelnilo na 7 minut. Napsala jsem sestrence jestli mame jet do porodnice a nebo to je plany poplach. Hned volala, at okamzite vyjedeme, abychom to stihli a neporodili nekde na dalnici! Zacala jsem se pomalu balit, jeste jsem kontrolovala veci na seznamu jestli mam opravdu vsechno a prihodila backorky! Sonnik byl ten vecer silene nervozni, porad chodil u me, lezel vedle me a kam jsem se hla, tam sel i on. I kdyz to bylo treba jenom na zachod. Zavolali jsme tchana, aby hlidal Sonnika ja se s nim rozloucila, poplakala a frceli jsme do porodky. Cestou jsem jeste pocitala, jestli se to nahodou nezkracuje, ale porad to bylo po sedmi minutach. Celou cestu nam silene proprselo, ale rikali jsme si, ze nam prsi stesti! Kdyz jsme prijeli do porodnice, tak me sestra vzala na prijem, poslechli si ozvy srdicka a pak me vysetril doktor. Rekl, ze jsem zavrena a ze jsou to s nejvetsi pravdepodobnosti poslicky, ale ze si me tam nechaji a uvidime do rana. Sla jsem se s Mareckem rozloucit a samo, ze jsem to obrecela. Dali me na pripravny pokoj, pichli mi injekci prostalginu a ja celou noc protrpela, pac bolesti jsem mela porad stejny, takze jsem byla co sedm minut vzhuru. Protoze mi zrovna neslo pri tom lezet. Radeji jsem se prochazela a nebo sedela na zidli. Rano prisla vizita a vysledek stejny jako v noci na prijmu. Prelozili me na normalni pokoj s pani co ji meli v pondeli vyvolavat porod. Celou nedeli jsem skoro prospala, nebo spis jsem se snazila spat. Bolesti byly porad. A kdyz uz konecne clovek usnul a myslel si jak nespal dve hodiny, tak to vetsinou byla hodinka... Vecer mi pichli dalsi injekci. Melo mi to ulevit od bolesti, ale prislo mi to horsi. Do pulnoci jsem delala frajerku a rikala si, ze oreci nebudu prudit, kdyz to neni jeste tak hrozny jak vsichni rikali. V jednu v noci jsem to uz nevydrzela a bolesti byly po peti minutach, ze jsem se sebrala a sla za sestrou, ta me prohlidla a konecne se neco delo. Dali mi klystyr, ktereho jsem se nejvic obavala, ale bylo to v pohode. Od sobotni vecere me moc chut na jidlo nedoprovazela, tak jsem ani moc nepotrebovala klystyr. Volala jsem Mareckovi, ze tak za dve hodinky bude moct prijet, ale, ze mu zavolam, za pul hodiny mi prisla smska, ze ceka pred nemocnici!! Dve hodinky si tam prospal a pak mi ho konecne dovolii zavolat. Dali nas na sal a uz to jelo. Nemohla jsem lezet, stat, sedet, chodit. Do sesti se skoro nic nedelo, jenom ozvy srdicka a kontroli jak jsem postoupila. Doktor pichnul vodu. Asi v sedm jsem myslela, ze budu lezt po zdi, Maja unaveny, ja total KO.Tak jsem doktora prosila o epidural, ikdyz jsem rekla, ze do nej nepujdu. To cekani na primare ARA bylo nekonecny, sestricka me radeji uz dala na kozu, pac pak bych tam asi uz nemela silu vyskocit!!!! Marecek byl vyborny, hrozne mi pomahal podporovoval. Konecne prisel primar, ale to uz jsem jenom lezela a cekala na dalsi kontra. Musela jsem si sednout a schoulit se aby mi mohli pichnout epidural. Vubec to nebolelo. jenom jsem citila jak mi tam putuje ta latka. Od bolesti mi to bohuzel nepomohlo, ale zaplat pan buh mi to urychlilo porod!!!! Doktor nakazal Mareckovi jeste 5 kontra a pak se pujde na vec, pri treti jsem myslela, ze uz to nedam. Zacinala jsem mit potrebu tlacit, ale jeste zbyvaly dve. Pri 4 se nademnou doktor smiloval za velel otocit na zada a jde se na vec. Marecek me celou dobu drzel za ruce!!! A pomahal mi s tlaceni, pac uz jsem nemela silu. 4x jsem zatlacila dvakrat mi pomohl doktor a Matejicek byl na svete!!!! Je to neskutecny pocit, kdyz je miminko venku. Dali mi ho na brisko a byl tak kluzky a tak vonel!!!! Marecek sel hned fotit, pak vzali prcka na mereni, vazeni, kontrolu a Maja sel s nim. Docela dlouho me sili, trosku to tahalo, ale dalo se to vydrzet!!!! Ale hned jak byl malej venku, tak jsem zapomela na tu bolest pred tim. Bala jsem se ze porod bude horsi, ale opravdu to za to stalo!!!!
Vsem doporucuji mit manzela nebo pritele u porodu!!!! Maja se bal, ze k druhemu uz nebude chtit, ale povidal, ze tam byt musi, kvuli tomu jak jsem trpela!!!! Hrozne mi pomohl a byl mi velikou oporou!!!!
31. bře 2010 v 19:00  • Odpověz
marti: pááááni... já vůbec nemám slov.. jak to popisuješ, jako bych tam byla s tebou :grinning: (úplně mě tu polilo horko x)) já teda mimi ještě nemám, jsem mlaďoch a na koníka občas skočím, juknout na diskuze a na mimi, protože je mám hrozně ráda a klíďo bych za pár let pořídila.. ale teda.. musí to být úžasný pocit, když svoje dítě uslyšíš poprvé křičet a musí to být hrozná úleva.. a pak když ti ho dají k sobě.. ježiš, málem jsem tu uronila slzu :dizzy_face: Matějíček je naprostou kouzelný dítě a Mája skvělej manžel!! Moc moc gratuluju k tak úžasným chlapům :slight_smile:
31. bře 2010 v 19:35  • Odpověz
Tak Marti koukám, že ti Epidural od bolesti taky nepomohl :unamused: ale aspoň, že ti to urychlilo porod. U mě to bohužel nemělo efekt vůbec žádný :o(

Hlavně, že jsme to všichni zvládli a fakt díky našim úžasným chlapům, kteří nás drželi. Nebylo to pro ně vůbec jednoduchý vidět nás takhle trpět. Jiřík se z toho vzpamatovává doteď, ale je pevně rozhodnutý, že k druhému porodu půjde opět, že mě tam nemůže nechat samotnou :wink: :wink:
1. dub 2010 v 07:39  • Odpověz
Hezké ráno :slight_smile:

Marti téééééda, to bylo vzrůšo :sweat_smile: ale zatraceně dlouhý, co :confounded: Je ale fajn, že už myslíš na druhé :grinning: :dizzy_face: Krása :sunglasses:

Katy, já myslím, že to moc čeně nevidím, to je prostě fakt :confounded: mám klokaní kapsu, které se jinak než pomocí sklapele fakt nemůžu zbavit... Zbylo mi dost kůže na břichu i po Nikolce a teď je to ještě horší. Nemám ji elastickou, tak se prostě nestáhne. Strie o tom vypovídají :rolling_eyes: :pensive:
No a jestli mi to na fotkách sluší, tak to bude asi tím, že tam mám jen hlavu a možná prsa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. dub 2010 v 09:04  • Odpověz
Ahoj holky,
i já se musím konečně pochlubit s naší princeznou Barborkou, která se narodila 23.3. v 5:30 hod s mírami 3200 g a 50 cm.

Kontrakce mi začaly v pondělí 22.3. kolem 22 hod a rovnou docela dost bolestivé a pravidelné po 10 min. Ve 2 hod, když byly po 5 min a já málent bolestí lezla po zdi jsem přestala dělat hrdinku a vyrazili jsme směr porodka. Tam mě napojili na monitor, vyšetřili a prohlásili, že na porod to rozhodně nevypadá a že jsou to nejspíš poslíčci. Už jsem tomu začala věřit i já, neboť jakmile mě napojili na monitor kontrakce ustaly, mě bylo dobře a styděla jsem se, že tam otravuju uprostřed noci s poslama. Nicméně manžela poslali domu a mě si tam přes noc nechali na porodním pokoji s tím, že buď se to rozjede nebo mě druhý den pustějí domů. Kolem 4 hod, jsem se dostala do postele, kde se opět o slovo přihlásily bolesti a to ještě horší než doma. Asi v půl 5 mi praskla plodovka a chvíli na to PA po vyšetření prohlásila, že rodíme ať zavolám manželovi, ale že už to asi nestihne. Pak nastal pěkný "fičák" - pár kontrakcí jsem prodýchala a mohla začít tlačit . Asi na 4-té zatlačení vykoukla hlavička a při dalším tělíčko. V tom okamžiku dorazil i manžel a my byly ta nejšťastnější rodina na světě. Pak následovalo delší čekání na placentu (už jsem začínala mít strach) a šití, které sice nebolelo, ale bylo dost dlouhé a nepříjemné (byla jsem nastřihlá jen trochu, ale paní doktorka si dala záležet). Ale stačilo se podívat na manžela jak svírá v náručí naší dcerku a porodní bolesti jsem byly zapomenuty a šití snesitelnější :slight_smile:.
V porodnici jsme byly 3 dny. Domů nás pustily v pátek 26.3.
2. dub 2010 v 09:51  • Odpověz
Ahojky Ajji , Obrovská gratulace k malé princezně, je kouzelná. Koukám porod nakonec sám o sobě byl docela rychlý :o) jste šikulky :wink:
2. dub 2010 v 11:14  • Odpověz
Ajji, obrovská gratulace :dizzy_face: Malá se vám mooooc povedla a porod byl asi fakt fofr, když to taťka skoro nestihl :sweat_smile: takže ty bolesti jaké jsi asi měla si dovedu úplně představit :stuck_out_tongue_closed_eyes: protože čím rychlejší, tím bolestivější :astonished: :confounded: :sweat_smile: :wink:
2. dub 2010 v 11:57  • Odpověz
ajjik: ta ja naprosto kouzelná <3 :slight_smile:
2. dub 2010 v 19:07  • Odpověz
ahoj holky, tady to jsou samý krásný miminka a šťatné maminky, to je pěkný :wink: :wink: :wink:
4. dub 2010 ve 20:43  • Odpověz
AHOJTE holky, jakpak se máte? už štastné maminky :slight_smile: Nemáte někdo zkušenost s pylorostenozou u kojenců?
5. dub 2010 ve 13:34  • Odpověz
Krasny den po dlouhe dobe holky vam preji!!!!!!

Ja ten net moc nestiham, kdyz je takhle krasne, tak jsme klidne pet sest hodinek venku a opalujeme se:grinning: uz mam vypalene ruce z kocarku:grinning: tak je to tak nabijejici to pocasi!!!

Matej je kouzelnej, vubec nebreci, jenom obcas si bekne, ale neni to nic hrozneho, spinka krasne, polozim ho do postylky a chvili si tam pobrukuje a pak usne!! Dokonce uz smatra na hracky v lehatku:grinning: a vcera kdyz jsem ho dala na brisko, tak se mi prekulil na zada, asi omyl, ale je to sranda, jak se ty deti meni behem chvile a co vsechno se uci:wink:

Tak si ty vase prcky uzivejte je to ta nejvetsi radost v zivote!!! :dizzy_face:

Jinak vsem maminkam blahopreji!!!! :dizzy_face:
7. dub 2010 v 11:17  • Odpověz
ahojky Martinko:slight_smile:))velká gratulace k prckovi:slight_smile:))to máš super, že je malej tak hodnoučkej...teda to vydržíte dlouho na procházce:slight_smile:)
Tak si to pěkně užívej:slight_smile:kolik má vůbec prcek?no jo děti rostou jako z vody:slight_smile:
7. dub 2010 v 11:37  • Odpověz
koukám, že se to tady nějak zaseklo...

tak maminy, přeju všem hodně radosti s dětičkama :wink: vám pevné nervíky a miminkům velikou pusinu na čelíčko :grinning:
22. dub 2010 v 19:13  • Odpověz
Tak co holky jak to zvládáte s prckama? Domča už si naštěstí trošku srovnal svůj papací režim, ale na prdíky nám nezabírá nic, přijde mi, že si prostě každýho miniprdíka musí prořvat :unamused: někdy jsem z toho už na palici.
26. dub 2010 v 08:57  • Odpověz
Zarzule a zkusili jste tresnove pecicky???? Nam hrozne pomahaji, kdyz nas to trapi:wink:
26. dub 2010 ve 14:16  • Odpověz
Ahoj Zarzu, to je mi líto, že tak pláče :frowning2: My to takhle měli s Denčou, prořvala mi, ale fakt doslova a do písmene prořvala první asi čtyři měsíce :unamused: :frowning2: Bylo to hrozný, ve dne, v noci, nepomohlo nic, ani pecky, ani Sab, ani Babycalm, jen trošku rourka, ale taky né vždy :pensive: Přeji pevné nervy. Kačka taky brečí, ale pomáhá nám šátek, v něm prostě neřve, nebo jen chviličku a pak spí i tři hodiny :dizzy_face: Ale celkově ty prdíky snáší lépe, než Denča. Moc mě mrzí, že jsem v té době šátek neměla a zkoušela jen ty dementní kolokanky :rolling_eyes: :confounded: , ona to nošení taky potřebovala jak sůl :pensive:
26. dub 2010 ve 21:56  • Odpověz
autor
zarzi ach jo chudák prcík :frowning2: SOfi mi poprvé včera taky delší dobu plakala a já byla úplně mimo. Poštářkovali jsme rourkovali a nic. Prdíky to teda nebyly tak nevim co jí trápilo. Ale na uklidnění nám moc pomáhá gymnastický míč. I normálně večer když nemůže usnout což teda většinou usne u prsa ale když ne tak chvíli pohopsáme a je klid.
Včera jsme byly na KO ( 5 týdnů a 6 dní) a máme 4,5 kilečka takže o kilo víc než po porodu. Je to už takový úplně jiný miminko jak vzhledem tak chováním ale pořád je strašně hodná. Krásně spinká v půl sedmí ráno vstáváme a pak v půl devátý zase na tři hoďky usne v kočíku pak jdeme zase kočárkovat v půl druhý a zas minimálně do čtyř spinká pak v šest koupačka a v osm jsme tuhoňka v pelechu. Ale u nás v pelechu :sweat_smile: Nějak do toho prvního koja nočního se prostě naučila spát u nás.... To jsem sice moc nechtěla ale je fakt že v noci člověk jen vyhodí kozenec ona se přicucne a spí dál i při pití :grinning:
27. dub 2010 v 08:08  • Odpověz
jů tady někdo je :grinning:

my jsme v necelých 7 týdnech měli 4710g a 61cm :sunglasses: Jinak je Elenka moc hodná, docela si to mateřství užívám teď víc, než s Nikolkou :sweat_smile: Ráno vstávme teda různě a režim se pak odvíjí podle toho, většinou je ale cca 2 hodiny vzhůru a pak na chvíli usne i doma, ale když jdeme ven, tak je schopná spát i 6 hodin v kuse (ssamozřejmě s přestávkou na krmení)... od 17:30 ji ale nekompromisně držím vzhůru, v 18h koupeme, pak je asi půl hoďky na prsu a pak lelkuje do 19:30, kdy odnesu do ložnice, pohladím, chvíli tam s ní zůstanu a ona usne :dizzy_face: Prostě lahoda :grinning:

Zarzu, přeju pevný nervy :pensive: My na prdíky taky trpíme, ale rozhodně to není nic hrozného, jak popisuješ ty :astonished: I tak jsem z toho ale rozhozená, protože u Nikolky jsem to vůbec neznala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. dub 2010 v 08:51  • Odpověz
Ahojky, peckový polštářek jsem nakonec nekupovala, zkoušela jsem nahřátou plínku, ale jakmile jsem mu jí dala na pupík řval dvakrát tolik. Jediné co zabírá je když si ho na sebe připlácnu a hopsáme po bytě, nesmím sedět, ale musím s ním chodit a pak to z něj vylítne. Teď jsem ještě k tomu dostala první MS, myslela jsem si, že když kojím, tak se mrcha hned tak nevrátí :unamused: a malej je z toho asi taky nějak nevrlej achjoo. Navíc mě skolila viroza takže fakt bomba tejden :confounded:

Byli jsme na měsíční kontrole tak Domís už váží 5,5 kila a vyrostl o 10 cenťáčku šikulka :grinning:

Cher teda závidim, že malá spinká i 6 hodin v kuse to je super. Malej mi vydrží akorát v noci výjimečně 4,5 hodinky, ale to už musí být.
27. dub 2010 v 09:24  • Odpověz
Zarzu a co taky zkusit tu manducu nebo beco? dítko máš na sobě taky připláclý a u toho pochodování můžeš i něco dělat :slight_smile: Jinak nezbývá než vydržet :pensive:

Já už mám za sebou taky týden krvácení, ale nebyl to MS ale rekace na antikoncepci :rolling_eyes: Tak jak jsem u Nikolky Cerazzete snášela naprosto fantasticky, tak teď jsem po 10ti dnech začala krvácet... hned jsem ji tedy vysadila a 12.5. si jdu pro Mirenu :sunglasses:
27. dub 2010 v 10:30  • Odpověz
jinak to že je Ela schopná prospat celé odpoledne je jen za předpokladu, že jsme venku :sweat_smile: pokud jsme doma, tak rozhodně nespí a je spíš protivná :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže chodíme moc ven, ovšem práce mi doma stojí a že bych si lehla alespoň na půl hoďky nemůže být řeč :confounded:
27. dub 2010 v 10:34  • Odpověz
Cher mám nosítko Cybex I go, malej v tom může mít polohu i v leže, ale není to ono, stejně nic neudělám :grinning:

Já jdu na gyndu příští týden, tak jsem zvědavá co vymyslíme za antiko
27. dub 2010 ve 13:35  • Odpověz
cher, vidíš, jak jsme se bavily, že jsi snášela to Cerazzete super a já se divila... :confounded: Už je to tady :frowning2: Jdeš do Mireny? Taky jsem chtěla, ale váhám, to dlouhodobé špinění se mi nějak nelíbí :confounded:

zarzu, jakékoliv nosítka jsou na prd, bud šátek nebo Manducu nebo Ergo, případně Beco, dítě máš připlácnutý na sobě, je tam ten kontakt tělo na tělo a o to jde :wink: Kačka i když má zrovna nějaké trápení a nezabírá nic, tak takhle zaručeně vždycky usne, při největších katastrofách do deseti minut max :wink: Miluju ten šátek, fakt jo, škoda, že jsem ho neměla u Denisky.
27. dub 2010 ve 20:30  • Odpověz
My byly dneska na kyčlích a šestitýdenní prohlídce, kyčle už máme mnohem lepší, už je to skoro ok, ale široké balení nechat-nedávám, máme ty látkovky :slight_smile: A máme 57cm a 4650g, takže tak normálně a více méně stejně jako ostatní děti, co se narodily jako my a měli porodní váhu mnohem nižší, takže tlusťoch z ní asi nebude :sweat_smile: Doktorka spokojená, že přibrala hezky. Kontrola ve třech měsících :slight_smile: S Dečnou jsme tam byli furt :rolling_eyes:
27. dub 2010 ve 20:30  • Odpověz
Katy, zkusím Mirenu, budu doufat, že špinění, natož tak krvácení nebude. Kámoška ji má a zatím bez problémů, je max spokojená, tak snad nebudu ta jedna z mála, co má problémy :sweat_smile: Bez HA zůstat rozhodně nechci a u Cerazzetek teď krvácím, takže to nepřipadá v úvahu. A kondomy fakt nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:

My už máme kyčle taky OK, nemusíme mít ani široké balení, tak jsem strašně moc ráda :slight_smile: A váhu v šesti týdnech mají všechny naše dětičky obdobný, jen ta výška je u nás nějaká divná :grinning:
27. dub 2010 ve 21:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.