• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
Katy ta manduca je pěkná ale celkem drahá :o( tak to zatím zkusim vydržet s tím co máme a doufat že se to zlepší, i když malej teď je skoro pořád vzhůru - jestli usne na půl hodinky jsem fakt ráda. Někdy má teda dny které prospí, ale už jich bohužel moc není. Chtěla jsem koupit šátek, ale je to asi tak měsíc co v telce plašili, že to není vhodné pro děti do 3 měsíců tak jsem se na to radši vykašlala.
30. dub 2010 v 16:16  • Odpověz
cher, já to asi zatím nechám tak a ještě si tu antinu rozmyslím. Mě se do ničeho nijak nechce, ach jo...

zarzu, já nakoupila kvanta volovin, hraček, kolotočů, blbostí, taky se mi nechtěla dávat trojka tenkrát za to Ergo, ale byla jsem zoufalá... Tak jsem ho vzala a byla to ta nejlepší investice ze všeho, přísahám, stejně tak ten šátek teď... A právě že mi to Ergo tenkrát vyřešilo to, že Denča mi přes den spala třeba jen dvakrát po dvaceti minutách :astonished: Nikdo nechápal, jak tak malé mimčo může být furt vzhůru, ale bylo to tak. Pak jsem v těch jejich 6 měsícíh koupila ergo a hned při prvním pokusu mi spala na břichu přes hodinu :confused: :dizzy_face: Pak i déle, fakt jsem z toho byla nadšená a dodnes lituju, že jsem nezkusila dřív třeba ten šátek :frowning2: , asi bychom si ušetřili spoustu nervů a proplakaných nocí :frowning2:
Čas nevrátím a tak jsem se to snažila napravit u Kačenky. V kočáru se mi taky budí, v postýlce moc nespí a je furt vzhůru, ale když je v šátku, tak prospí skoro celý den a v noci taky pak spí :confused: Dneska jsme byli na jedné akci venku na čarodějnice, měla jsem ji v šátku od jedné do půl šesté a celou dobu spala :dizzy_face: S tou telkou je to nesmysl, prostuduj si diskuze-i s lékaři a uvidíš. Babička s tím taky plašila a pak jak viděla Kačku v šátku, tak sama usoudila, že to je blbost, že tam říkali, že má mimčo zakloněnou hlavičku a tak, to je fakt blbost, teda když to uvážeš správně pevně...
Nebo když nevěříš šátku, tak investuj do té manducy a ta ti vydrží dlooouho, je nějak do 20kg nebo kolika, využiješ i když prcek začne chodit a nebude chtít být v kočárku a po chvíli ho budou bolet nohy, vezmeš do Manducy, nemusím sebou tahat kočár... Nechci vypadat, že za to tak lobuju, ale Denča podle toho co píšeš byla to samé a jak říká, dodnes lituju, že jsem ji nenosila dřív :cry: Nebo si ji zkus půjčit, existuje fůra e-shopů, kde ti ji půjčí na vyzkoušení za zálohu...
1. kvě 2010 ve 21:25  • Odpověz
Zarzu, odkud jsi? Našla jsem pár lidí, co ji půjčují, i novou, pošlou ti ji poštou a jestli se ti osvědčí, tak si ji rovnou necháš, když ne, pošleš zpátky a oni ti pošlou zpátky prachy a vezmou si jen za půjčení...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14833945&tab=0
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25187469&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27163294&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25265479&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=32361971&tab=5
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31101850&tab=3
1. kvě 2010 ve 21:34  • Odpověz
jůů Katy ty jsi zlatíčko :o) zkusíme si ji tedy vypůjčit a uvidíme jestli to bude lepší. Včera Domča spinkal přes den jen hodinku zbytek byl vzhůru a plakal, už měl chudinka k večeru uplně pytlíky pod očima. To mě tak nějak přesvědčilo, že to musíme fakt nějak řešit. Někdy má dny kdy se budí jen na kojení a hned zas spí a někdy je zas celou dobu vzhůru. Ta Manduca mě nadchla, že je fakt do těch 20 kil, právě proto, že nemusím pak všude tahat kočár to je super. Ta investice se fakt asi vyplatí.

Už jsme byli donuceni vyměnit i vaničku za kyblík, v tý vaničce hroozně plakal, tak jsme už dvakrát koupali v kybliku, poprvé teda taky řev, ale spíš kvůli tomu, že jsem nevěděla jak na to, a podruhé to bylo super, krásně se uklidnil, uvolnil a koukal.
3. kvě 2010 v 08:43  • Odpověz
zarzu, 100% se ti to vyplatí, ono to pak zase i úplně bez problémů prodáš, až už ji nebudete potřebovat, je to fakt super věc :wink: Hlavně to pak nevzdávej po prvním použítí, některé děti si na to musí zvyknout, ale snad všem se to pak líbí :wink:
A kyblík je bomba, já ho miluju, další věc u které lituju, že jsem ji neměla u Denči, protože každé koupání prořvala. Jak Dominička popisuješ, tak mi to příjde, že je jako byla Deniska :pensive: Soucitím s tebou, proto chci, abys zkusila všechny metody, i ty, které jsou spíše AP typu a většina lidí to neuznává, abys to zkoušela zavčas a nelitovala pak jako já :cry: , že jsem na to přišla pozdě. Ona se Deniska pak tím nošením i celkově uklidnila, asi jak trávila nějakou tu hodinu denně přitisknutá na mě, tak byla pak víc v pohodě. Vidím to i na Kačce :wink:
3. kvě 2010 v 11:04  • Odpověz
ahojte holky, co u vás nového? jak mimískové rostou?Asi taky nemáte moc času na vysedávání u počítače že :o)
Jak jste na tom s antikoncepcí? mě doktorka předepsala Azalia - beru to týden a už mě to štve, varovala mě, že můžu začít špinit, ale že to bude hned to jsem teda nečekala :o( jsem z toho docela zklamaná
18. kvě 2010 ve 14:07  • Odpověz
Ahoj zarzi, u nás se zrovna marodí, Elenka má zánět průdušek :frowning2: Jinak ale roste krásně, je hodná a spokojená :wink:

já mám týden zavedenou mirenu a až na ten zákrok samotný je to zatím fajn. Nic mě nebolí ani nešpiním, tak doufám, že to tak zůstane i nadále :wink:
18. kvě 2010 v 17:51  • Odpověz
Ahoj holky, u nás docela dobrý, Kačka v pohodě, Denča jak kdy, antikoncepci nemám zatím žádnou, tabletky určitě nechci, takže zatím asi nic.

Cher, to je mi líto, že jste marod :frowning2: Chudinka malinká :frowning2:
A to zavedení Mireny o ničem, jo? Bolelo to? :confounded:
18. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz
Kat, jj, bolelo :sweat_smile: sice jsem měla injekci proti bolesti, ale víceméně k prdu, protože jsem měla vyšší sliznici a nechtěla tam ta můra držet, tak ji musel doktor krapet seškrábnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nicméně nebolelo mě ani tak břicho, jak noha, nemohla jsem pak skoro chodit :astonished: Krvácela jsem fest, ale jen ten den a pak už to všechno přešlo a te´d jsem happy :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 20:24  • Odpověz
cher, ty vole :zipper_mouth: Tak to se té Mireny bojím teď ještě víc :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :confounded:
18. kvě 2010 ve 22:02  • Odpověz
porod je 100000000x horší :wink: dá se to přežít neboooooooooooooooooooooooooooj :sunglasses:
18. kvě 2010 ve 22:26  • Odpověz
Tyjo s tou Mirenou taky veselo. Ja se ji bojim, tetka po ni mela vždy 14denní menzes a o to moc nestojim i když každý na to reaguje jinak. Marodění už máme naštěstí taky zasebou Domča měl zánět nosohltanu, osvědčila se nám aspon odsavačka do vysavače - super věc. Tak ať se brzy maličká uzdraví, u těch miminek je marodění hrozný, chudinky neřeknou kde je bolí :frowning2:
19. kvě 2010 v 10:44  • Odpověz
Ahojte holky, tak mám konečně taky manducu. Chtěla bych se vás zeptat - jak je v tom taková novorozenecká vložka - používáte ji. Malej se mi do toho nevejde - tak už asi nevadí když ho tam mám normálně bez toho ne?Neměli jste pocit že ty nožičky jsou moc roztažení a že to není dobrý na zádíčka - já jsem takovej plašan :sunglasses: Malej v tom vypadá spokojeně skoro vždy hned usne
26. kvě 2010 ve 12:20  • Odpověz
zarzu, já mám sice Ergo, takže s novorozeneckou vložkou neporadím, ale myslím, že už by to mělo být ok i bez ní a ty nožičky jsou tak správě :wink: Právě to, že má ty nožičky tak od sebe a podsazený zadeček, tak je to ok a není to nezdravé nerozdíl od těch klokanek :wink: A ty nožičky od sebe jsou super na kyčle, já třeba takhle nosím a nemusím dávat široké balení :slight_smile: A jsem moc ráda, že jsem tě ukecala, že jsi do toho šla a Dominkovi se v tom líbí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Supééér :dizzy_face:

zarzu a jak pokračuješ s tou Azalkou? Mě ji doktor taky napsal, rovnou na tři měsíce :unamused: Myslela jsem, že ji nejdřív měsíc vyzkouším a pak se uvidí, ale až doma jsem si všimla, že je to rovnou na tři, tak jsem to sice vyzvedla v lékárně, ale ještě jsem to nezačala jíst. Furt špiníš?
27. kvě 2010 v 17:52  • Odpověz
cher, ujištění, že porod byl horší mě jaksi nepřesvědčilo :grinning: Takže zatím jsem si nechala napsat ty tabletky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. kvě 2010 v 17:53  • Odpověz
Zarzi, my tu vložku používali do těch 3 měsíců jak udává výrobce, ale pokud je Domča moc velký a nevleze se do ní, tak to neva, nevšímej si jí :wink: Ona je tam právě pro menší děti, aby tam "neplandali" :sweat_smile: Ale jinak my se taky nějak nedokážeme domluvit s nožičkama, pořádně nevím, jak ji je tam napasovat :fearful:

Kat, to už ji je mám jakoby směrovat kolem mého pasu :astonished: já se bojím, že ji je vykloubím :stuck_out_tongue_closed_eyes: zatím je tam má jakoby skrčené, že má kolena nad úrovní zadku :confused: tož nestěžuje si, ale mě to přijde taky jakýsi divoký :rolling_eyes:

Jinak Mirena je v pohodě, bolest zapomenuta :grinning: Akorát jsem teď prodělala už druhé krámy od skončení šestinedělí :angry: U Nikolky jsem neměla MS hrubě přes rok a tady nastoupila týden po šestinedělí... No nicméně ta příští už by se díky hormovu v mireně dostavit neměla, tak doufááááám :sweat_smile:
27. kvě 2010 ve 20:09  • Odpověz
cher, to je právě správně, ten podsazený zadeček a hlavně ty kolínka výš než zadek :wink: Tohle jsem právě zjistila, když jsem hledala info o vázání šátků a co na to říkájí ortopedové a tak, a tam je u těch malých dětí přesně tohle to základní a nejdůležitější pravidlo, aby byly kolínka výš než zadeček :wink:
27. kvě 2010 ve 20:28  • Odpověz
aha, tak to je potom super :wink: a kdy ji pak budou ty nohy trčet ven? jako že mi obejme pas? to se asi naštělují sami, až bude dostatečně velká, že? :sweat_smile:
27. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz
cher, já přesně nevím jak u té Manducy, ale my měli Ergo já nevím asi v půl roce a to jí ty nožičky ještě tak spíš trčely-rovně, prostě je měla roztažené kolem pasu-pak už i zad, ale neměla ještě pokrčené kolínka, kolem sedmi měsíců už je začínala mít svěšené, ale ona byla Denča prcek, takže možná to mají jiné děti takhle dřív.
27. kvě 2010 ve 21:17  • Odpověz
tak to jo, ona si ty nožky asi přizpůsobí sama, podle toho jak ji tam vlezou :sunglasses: :slight_smile:

a jak se jinak máte?

u nás teď trochu krizovka, máme růstový spurt, do toho úbytek mlíčka k vůli krámům, takže noční spaní je v řiti, budí se cca každé 2 - 3 hodiny :pensive: už jsem skoro jak zoombie, ale věřím, že se to spraví, snažím se víc rozkojit odsáváním, což tedy bolí jak prase, střídám prsa při jednom kojení jak v porodce... je to mazec :unamused:
dokonce jsem ji nabídla na noc i UM, jenže ona to nechce, zkusila jsem už Hami a Nutrilon a bez úspěchu a další vzorky nemůžu sehnat, takže bojujeme jak jen to jde :cry: do toho ještě Ela prodělala zánět průdušek, takže fakt plodnej týden :sweat_smile:
27. kvě 2010 ve 21:29  • Odpověz
My vstáváme v noci co 2-3 hodiny furt, takže to mi nevadí :sweat_smile: Spurt jsme měli-máme teď, to se budí i co hodinu :astonished: Ale naštěstí hned usne, takže i tak dobrý :slight_smile:
Denča už je lepší, už se tak nevzteká, je docela hodná, už mi i příjde, že má Kačenku ráda, podá ji dudlík a tak, dřív jí nechtěla podat nic, schválně to ještě někam hodila a podobně :confounded:
Kačenku nebudu chválit, protože pokaždé, co to udělám, tak se to na pár dnů pos.re, ale :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: psssst :zipper_mouth: :grinning: Pořád hodně spinká, když nespinká tak si i sama hraje a tak :dizzy_face: To jsem u Denči nezažila :frowning2:
Taky mám sem tam málo mlíka, hodně piju, střídám prsa, kojící čaje, taky jsem i odsávala...
UM jsem teda ještě nězkoušela a doufám, že ani nebudu muset, ale jestli bude Kačka jak Deniska, tak by si stejně žádné UM nevzala... Chudáček, zánět průdušek :frowning2:
27. kvě 2010 ve 21:51  • Odpověz
My jsme zatím zdraví, všichni, ťuk ťuk. Snad to tak zůstane. Ve třech měsících asi bude první hexa :confounded: , já ty očkování tak nesnáším :unamused:
27. kvě 2010 ve 21:52  • Odpověz
Katy fakt dík, žes mě na tu Manducu přesvědčila - je to opravdu super věc. S tou novorozeneckou vložkou už jsem si poradila - šlo spíš o to přijít na to jak ho tam pořádně šoupnout. Nožičky mu koukají ven a má je jako podél mého pasu. Včera chtěl Domču nést v krámě tatínek, aby si to taky užil jenže jak on je široký tak mu nešli ty nožičky kolem pasu a měl by je jako divně skrčený že by ani nekoukali ven - přišlo mi to pro něj hrozně nepřirozený tak jsem mu to nedovolila ho takhle nést - nevím co s tím nechci mu to odpírat Domču nosit je na něh hrozně hrdý a užívá si každý minutky kdy se s ním může předvést. Nějak na to snad přijdem, aby mohl nosit i tatínek.
Tak Azalia je Katy už v pohodě, volala jsem kvůli tomu doktorce a říkala ať 3 měsíce vydržím, že by se to každopádně mělo srovnat, že mi akorát teď tělo neudrží hormony. Krvácení přešlo po týdnu a teď už je to uplně v pohodě. Akorát nevím jestli tě na to Dr. taky upozorňovala - že se musí brát opravdu přesně, i když tam píšou že zpoždění je možné 12 hodin- když to vezmeš třeba o 4 hodinky později tak už můžeš začít špinit.
Holky to noční vstávání po 2-3 hodinách vám teda nezávidim. Domča spinká první etapu 5 hodin v kuse a pak tak 3-4 hoďky tak musím zaklepat že se zatím vyspim.
28. kvě 2010 v 09:30  • Odpověz
Cher jak oblíkáš malou do manduci když jdete ven? Včera jsem mu dala jen bodýčko s dlouhým rukávem a semišový overálek a přišlo mi že nahoře mu bylo moc vedro a ty nožičky by měl asi studený kdybych ho neměla pod svou mikinou
28. kvě 2010 v 09:52  • Odpověz
zarzu, na tu Azalku jsem zvědavá, jestli mi sedne nebo ne, ale zatím jsem ji jíst ještě furt nezačala :sweat_smile:

S tím oblíkáním do šátku mám taky furt problém, ale už na to pomalu přicházím. Předevčírem jsme byli na procházce až k večeru a Kačenka měla bodynko, na tom tričko a na nožičkách polodupačky, tepláky a teplé papučky a dobrý, trochu jsem zvažovala dát ještě kabátek, protože přece jenom nebyl extra hic, ale dobře, že jsem ho nedala i tak byla dost teplá :slight_smile:
28. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz
Zarzu, netřeba děkovat, jsem ráda, že jsem nějakému mimču zpříjemnila první měsíce :wink: :dizzy_face: Je mi moc líto, že jsem na to nepřišla u Denči a ten první půlrok byl takový, jaký byl :pensive: :cry: Tak aspoň "pomůžu" jiným stejně laděným dětem :wink: Mám z toho fakt velikou radost, že je Dominiček spokojený :dizzy_face:
28. kvě 2010 v 10:00  • Odpověz
A ta manduca se ti hodí ještě hodně dlouho a pak ji v pohodě střelíš, tohle se prodává dobře :slight_smile:
28. kvě 2010 v 10:01  • Odpověz
Zarzi, my jsme venku byli snad jen 2x zatím :grinning: a to byla zima na kombinezku... teď si spíš užíváme kočárkování, protože je tam Ela mooooc spokojená a klidně spí.
Manducu nosím doma, hlavně když jsou krizovky, ale brzy nám začnou dělat výtah, takže manduca to jistí... ale s oblíkáním budu mít i tak problém. Mám ho aj když je v kočárku :grinning:
28. kvě 2010 v 10:19  • Odpověz
cher, já mám taky problém s tím oblíkáním všeobecně :grinning: :rolling_eyes: Měla jsem ho už u Denči, tak jsem myslela, že při druhém budu profík a prd :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Furt ji navlíkám jak pumpu :grinning: :pensive:
28. kvě 2010 v 10:23  • Odpověz
To oblíkání je asi opravdu záhada pro všechny, já spíš zas mám někdy pocit že oblíkám málo, ale malej je teploučkej tak snad je to ok. Oblíkám ho skoro stejně jako sebe, akorát když má slabší gaťky tak pod to dám polodupky a když mám já tričko s krátkým tak jemu dám dlouhý atd. Snad se to časem vychytá. Do kočárku to je v pohodě, ale právě u té Manduci s tím asi budu bojovat. - z jedné strany ho hřeju já, ale co ta druhá. Já ven taky chodím jinak s kočárkem, ale chystám se jít do města a ne všude se s kočárkem dostanu, tak vyrazím právě s tou manducou :o) už se těším.
Tu manducu pak prodávat hned nebudu, protože cca za 5 let bychom chtěli dalšího mimíska tak se to využije dost :grinning:
28. kvě 2010 ve 13:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.