• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
Jani, tak ji zkus zavolat té své doktorky a zeptat se jí na to a uvidíš tu její reakci..ale každopádně si myslím, že je dobré na to jít :slight_smile: mě to říkala, když jsem byla myslím v 8tt :slight_smile:
2. říj 2009 v 10:10  • Odpověz
Skretik - v Praze si myslím, že to vůbec problém nebude..tam bude asi víc institucí, co to budou dělat ..mrkni na net:slight_smile: ty si ještě nedostala těhot.průkazku? já jsem se právě v 8 tt, už objednávala na to nt+, raději taky zavolej té své doktorce jak Janča..a zeptej se :slight_smile: možná někteří doktoři to ani nenabízí, když si to každý musí platit sám...
2. říj 2009 v 10:12  • Odpověz
misi,děkuji,já jí zavolám a pak se tam hned objednám,určitě na to totiž chci jít...já bych taky řekla,že to kde kdo nenabízí a neříká o tom,protože je to péče navíc-ne standardní-a navíc si ji pacienet hradí sám..ale se divím že mi o tom neřekla fakt,zrovna u té mojí dr. bych čekala,že mi takové věci řekne..no co už
A ty jsi byla na té Veveří? Kolik to tam stojí?
2. říj 2009 v 10:16  • Odpověz
No ja dostanu prukazku az ve 12tt, to uz jsem se ptala. Uprimne receno zatim se ke me moc jako k tehotne nechovaji, pry je to porad rizikove obdobi, takze zatim me jen vzdy prohlidne, udela UTZ a tim to konci. Sestricce jen pak zaplatim 30,- a jdu. Naobejdnana uz jsem dopredu. Prijde mi to zvlastni, ale od toho 12tt je tam pry ta pece vyborna, tak ten mesic uz to vydrzim a pak uvidim, ale urcite se na ten nt+ zeptam
2. říj 2009 v 10:16  • Odpověz
Jani, určo ji zavolej ať se tam můžeš pak hned objednat :slight_smile: Právě každý doktor k tomu má jiný přístup :unamused: ale myslím si, že by měli informovat o všem..hlavně když vědí, že tripple testy jsou přesné 60% a nt+ 95%, to je si myslím rozdíl a takhle vystraší pacientky až na těch tripple testech, které nejsou tak přesné :frowning2:
Na tom veveří to stojí kolem těch 1500,- Kč víc, ne..myslím, že je to 1450,- Kč....jojo tam chodí v Brně snad všichni...vezmou ti krev, potom se posadíš do čekárny a pak tě vezmou na ultrazvuk, a tam uvidíš na velké plazme mimi , i bušení srdíčka ti pustí a když si řekneš vyjede ti i obrázek 3D:slight_smile:
2. říj 2009 v 10:22  • Odpověz
Skretik - to mi přijde docela pozdě, že tu průkazku dostaneš až tak pozdě, většinou se dává na začátku, a když by si šla na nt+ ve 13tt, tak tu průkazku si máš brát sebou..já ji ale zapoměla a taky se nic nestalo :slight_smile: Tak asi záleží na přístup doktora :frowning2: to já třeba ani neplatím těch 30 Kč :slight_smile: Ale za zeptání u své doktorky nic nedáš :slight_smile:
2. říj 2009 v 10:25  • Odpověz
misi,dobře,tak to je bezva..tak to tam můžu vzít sebou i manžu ne? Aby se koukl taky :grinning: já si teda pro průkajdu jdu taky až za 10 dní..podle mě to vystavujou jak kde...ale stejně je to divný,všude by to mělo být stejný a ne všude jinak-co se týče průkazky i těch informací..ach jo,no co naděláme že..
2. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
Jani, jasně manžílka vezmi určitě sebou :slight_smile: ten bude koukat na tel ultrazvuk..to si nemůže nechat ujít :slight_smile:
To ano je to fakt blbý, když každý doktor podává jiné informace, a mají to zařízené jinak :frowning2: člověk pak je z toho zmatený....
2. říj 2009 v 10:39  • Odpověz
skretik - já jsem byla v Praze ve screeningovém centrum u MUDr. Miroslava Břeštáka (Fetální medicína). Sice jsem měla žádanku od své gyndařky, ale i tak byl problém se tam objednat. Nakonec mi to musela vyřídit ona sama. Na vyšetření jsem tam čekali asi hodinu a půl, ale nic jsme neplatili a pan doktror byl velice pečlivý. Tento týden jsem se tam objednávala na další screening ve 20tt. Tentokrát to bylo bez problémů a objednali mě na 3.11.09. V Praze to také ještě dělají v Genetu na Letné (tam mě nejprve chtěli šoupnout z toho screeningového centra).
2. říj 2009 v 11:29  • Odpověz
páni,tak koukám,že někde to dělají zadara a jinde na tom pěkně rejžujou že.. :confused:
2. říj 2009 v 11:31  • Odpověz
Holky a je mozne, aby to provadel sam gynekolog v ordinace? on ma totiz veskere vybaveni a pry se u nej na zadny UTZ nikam jinam nechodi.no v pondeli tam zavolam, dnes tam nejsou.
Jinak Ajjiku dekuji za tip :wink:
skretik: v tom článku jednom psali,že to dělá myslím jen 37 lékařů v ČR a musí na to mít nějaké spešl zkoušky či co a chodí jim tam pravidelné kontroly na zkoušky. Možný to je,že to ten tvůj bude dělat,ale já bych spíš řekla,že to budou dělat ve specializovaných centrech,ne? To se chce opravdu na to zeptat..
2. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
Jani, můj manžel byl také semnou a byl to pro něj neopakovatelný zážitet - prvně viděl našeho cvrčka a byl z toho dost naměko.
Také nemůžu pochopit, že u každého doktora je to jiné. Jak už s podáváním informací tak i s placením. Já jsem hrozná, ale pořád nechápu co jsou ty tripple testy? V tom 12tt ve doktorka poslala na NT a příští týden jdu na odběry krve, což je nějakých 5 zkumavek na zjištění krevní skupiny plodu,atd.
2. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
ajji,já mám z toho v hlavě čím dál větší zmatek :sweat_smile: proč se ti doktoři neshodnou a nedělají vše stejně,ach jooo :angry: jo a manžu určo vemu sebou :slight_smile:
2. říj 2009 v 11:37  • Odpověz
Ahoj holky, sice nemám dočteno, ale koukám, že řešíte ty doktory...
Oni by se asi i všichni shodli, nebo teda aspoň ti modernější, co se zajímají o ty pokroky v medicíně, já mluvila s několika doktory a zatím se všichni shodli, že by nejradši dělali jen NT, jenže pojišťovna proplácí jen triply, ty jsou od 80.let zavedeny jako "jediný" test na vývojové vady a tak je prostě ze zákona povinost ho provádět. NT je poměrně nová záležitost a znáte naši legislativu :angry:
Triply spočívají jen ve vyšetření krve a porovnání s délkou těhu, jenže to, podle MS často nesedí-pozdní ovu a tak, a pak to samozřejmě nesedí a vůbec je to na prd, ale co se dá dělat...
2. říj 2009 v 11:50  • Odpověz
Aji priste jdes na ty tripl testy:wink:

Dnes se standardně provádí odběrem krve mezi 16. - 17. týdnem těhotenství, při kterém zjišťujeme hladiny tří hormonů (alfafetoprotein, hCG a estriol - proto název triple test) a přepočítáváme na věk ženy.

Ja jdu na to ve ctvrtek:wink:
2. říj 2009 v 11:51  • Odpověz
autor
Taky mě barovali že často vycházej ty testy ne zrovna přesně ale bohudík u nás vše v pohodě nejspíš i díky tomu že jsem byla na umělku a tudíž přesně vím den kdy mi dávali embryjka takže datum porodu je asi přesnější.
2. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz
autor
barovali :grinning: píšu jak tatar sorry :grinning:
2. říj 2009 ve 12:02  • Odpověz
Jani, však uvidíš, že zachvilku v tom mít zmatek nebudeš a budeš zběhlá :slight_smile: hlavně, když se tady dozvíš tolik zajímavostí :slight_smile:
Holky to já jsem byla na těch tripple testech a višly mi na hranici, moje doktorka mi řekla, že to není důležité, že prvotní jsou pro ni ty testy nt+, které jsou přesnější :slight_smile: takže ty tripple testy mi přijdou i zbytečný..a možná i vystraší pacientky, proto je opravdu lepší zajít v tom 13tt na NT+.jak říká Katarinka úplně souhlasím :slight_smile:))
2. říj 2009 ve 12:45  • Odpověz
Preji vsem krasny a odpocinkovy vikend a dekuji za vsechny rady a zkusenosti, jste moc fajn :sunglasses: .
2. říj 2009 v 16:12  • Odpověz
Ahoj holky,jak jste se měly přes víkend? Něco nového? U mě trvají stále nevolnosti,naštěstí stále bez zvracení :slight_smile: tak doufám,že to tak i zůstane... Jinak mám novinku,volala jsem na svou gyndu ohledně těch testů v I. trimestru..doktorka je na 3 týdny mimo republiku :frowning2: ale sestřička mi sama poradila a řekla co a jak,je moc milá,říkala,že tyhle testy dr. ani nenabízí páč se hradí,tak dělají až UTZ v 13. týdnu a berou krev v 16. týdnu,ale že je to na mě,jestli chci mít větší klid-jako že chci :grinning: tak jsem se holky objednala dneska a jdu tam 3.11. tak už aby to bylo! :slight_smile:
5. říj 2009 v 08:56  • Odpověz
Hola hoj:wink:
5. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
autor
Dobré ránko :slight_smile: Jaký jste měli vík ? My vcelku fajne včera jsme se s manžou celej den pelešili :sweat_smile: Jinak jsme konečně vybrali skříň a komodu na chodbu ak to zítra jedeme koupit a v sobotu se do toho pustíme vymalujem polepíme strop polystyrenem složíme skříně a byteček bude hotovej. Aj připravenej na mimíse :sweat_smile:
5. říj 2009 v 08:59  • Odpověz
hezké ráno :slight_smile: my jsme o víkendu odpočívali a včera grilovali, ale jsem na hromadě. bolí mě v krku, mám rýmu jako trám a hlavu jak škopek :angry:

Dneska odpoledne jdu na kontrolu a doufááááááááááááááááááááááááám, že mi bude dělat UTZ a půjde něco vidět :sweat_smile: a podle výsledku se nejspíš zítra vrhnu na vyklízení Nikolčiny skříně. A buď ty věcičky schovám pro druhé miminko nebo je proberu a rozprodám za nějakou symbolickou cenu :cry:
5. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
autor
cher tak s tím případným rozprodáváním počkej na 3.11. když mi na 3 D UZ potvrděj holčičku tak si něco odkoupim :sweat_smile:
5. říj 2009 v 09:19  • Odpověz
Musil :grinning:
5. říj 2009 v 09:27  • Odpověz
Dobré ránko všem přeji :slight_smile:)

Jani - tak to je moc fajn, aspoň ses uklidnila co se týče těch testů a víš co a jak :slight_smile: ty jsi ale rychlík, že už jsi objednaná,super :slight_smile: vidíš každá doktorka to má jinak, ještě, že jsi informovaná..a mohla sis tam zavolat sama :slight_smile:

Musilka - tak to budete mít pomalu vše nachystané na mimi :slight_smile: tak to se už zachvilku taky dozvíte, co to bude :-e
To já jsem o víkendu vyklízela skříně a dělala pořádek, abych tam uvolnila místo :slight_smile: a přebytečné odveme k rodičům :slight_smile: ať se v tom bytečku taky trochu hneme :slight_smile:

Cherub - jéé ty se máš, že jde už na ultrazvuk na kontrolu..tak to ti už dneska řeknou pohlaví, že :slight_smile: to už se nemůžete dočkat...a holky cítíte už pohyby miminka na dotek?
Já ještě ne :frowning2: a všichni se mě ptají jako to....
5. říj 2009 v 09:45  • Odpověz
Misko, to víš že se nemůžeme dočkat, ale zároveň se strašně bojím toho výsledku :sweat_smile:

pohyby na dotek ještě necítím... občas se mi v tom břichu něco pomele, pokope mě, ale je to tak 2x denně a hrozně nezřetelně. rukou nejde cítit vůbec nic. až si někdy říkám, jestli je to vůbec v pořádku :pensive:
5. říj 2009 v 09:49  • Odpověz
Cherub - tak to jsme na tom stejně :frowning2: já jdu ve čtvrtek na ultrazvuk, těšíme se moc...tak doufám, že vše bude v pořádku...když taky ještě necítím na dotek pohyby..a ještě všichni tak na potvoru se ptají, že by ty pohyby už měly být...fakt dokáží jen vynervovat...
Tak si budeme držet palečky, aby vše dopadlo dobře :slight_smile: musí :slight_smile:
5. říj 2009 v 09:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.