• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky jaro 2010 ♥♥♥

(Zamčená)
20. října 2010 
misi,ahojky,no mě sestra řekla,že musím mít v těhu průkazce razítko od zubaře a od praktické dr. ...tak tam zajdu. Já vím,právě proto že ty triply vychází často pozitivně,tak mám obavy,aby mě to zbytečně nerozhodilo..navíc by mě zajímalo,co by teda dělala,kdyby byly pozitivní,ale NT+ mám v pohodě..to jsem zvědavá..ale snad to bude taky dobrý..
Já jsem zatím zdravá,všude kolem nemocní..zatím odolávám,doufám,že na mě žádnej bacil neskočí :sunglasses: a co ty?
12. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
faaaakt, to mě doktorka nic neříkala...asi to každá doktorka dělá jinak....ale zatím mi nic o zubaři a praktické neřikala...Víš, co důležité je, že nt+ testy ti dopadly dobře, ty jsou přesnější :slight_smile: a triple testami bych se pak nestresovala...to mě třeba vyšly na hranici a moje doktorka mi říkala ať se na to nedívám, že jsou pro ně přednější nt+ testy..a pak stejně půjde na ultz na vývojové vady :slight_smile: Tak to se drž nadále, zdravá jako rybička...To na mě ty bacily pořád nějak dosedají...jsem co chvíli nachlazená :frowning2: ale chodím do práce....ale pokud to tak půjde dál..tak půjdu asi marodit...zatím se ale držím :slight_smile:
12. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
jasně,jen nechápu,když už mám NT+ proč mi ještě bude dělat triply..hlava mi to nebere :sweat_smile: no co jsem slyšela tak k zubaři by se mělo snad jít i dvakrát za těhotenství..ale nevím..zajdu tam a oni mi kdyžtak řeknou..já mám stejně nejvyšší čas na preventivku,jsem tam už zase delší dobu nebyla :grinning: u praktické se prý dělá EKG,tak uvidím no.. Tak to se drž,hlavně být v teple a ták,snad tě to nezkolí,abys musela zůstat doma..každopádně když se nebudeš cítit dobře,tak radši doma zůstaň,víš jak,nesmíš to podceňovat :wink:
12. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
jooo, tomu já jsem taky nerozumněla...ale triple testy mají předapsané, jako povinné, takže možná proto, kvůli vykazování pojišťovnám, víš...a NT+ si hradíš sama..to je vlastně nadstandard.... Faaakt, tý jo..to já jsem u zubaře už nebyla ani nepamatuji..hihi..no tak uvidím, ale zatím mi moje doktorka nic neříkala...EKG ti udělá tvůj praktický lékař, jsem myslela, že to ti udělají v nemocnici, ne?
Jojo držím se dřžím, aby mě to neskolilo...a ještě jak teď bude řádit ta prasejda..snad se to u nás moc nerozpukne...to by bylo fakt blbý...
A copak ty v práci, zatím vše ok? už to ví kromě tvé šéfové ještě někdo? :slight_smile:)
12. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz
tý jo, te´d čtu že v chebském gymnáziu je už 270 dětí nakažených prasečí chřipkou...to je drsný..jak se to rozšířilo...
12. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
ahojky, taky me desi jak se ta prasecni chripka siri, ale popravde se docela bojim i te normalni a vlastne vseho co by mohlo ublizit miminku :confounded:. Laduju se vitaminama, tak snad to ustojime...
12. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
jojo skretik, musíme doufat, že se nám to vyhne obloukem...v těhu je to blbé něco takového prodělávat :frowning2:
12. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz
to nevím kde měří EKG,jsem to jen slyšela,tak uvidím,třeba mi jen buchne razítko do průkajdy a půjdu :grinning:
V práci dobrý,no ví to šéf,pak ještě tři kolegyně..ale ono se to roznese,to je mi jasný :grinning: je jen otázkou kdy..
nestrašte s praseší chřipajznou..ty jo,je to děs,co je to za virus že se to tak šíří :angry: tak snad nás takové nemoci minou..
12. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz
ahoj holky, tak trošku jsem nestíhala psát :confounded: ale o dnešní kontrole musím poreferovat :wink: kluci jsou už velcí, jeden má odhadem 350 g a druhý 400 g :slight_smile: byla jsem na velkém utz, takže kromě nožiček, ručiček, srdíček a dalších orgánů jsme s manželem viděli i 2 pindíky :wink: :wink: fotku jsem hodila do albíka :wink: za 3 týdny jdu ještě na srdíčka, když jsou 2 a po ivf, tak to nebylo zas tak dobře vidět...

a co tady nového???????

no to je síla... kani a skretík už jsou ve 14.tt. to to letí...
12. lis 2009 ve 14:38  • Odpověz
jani, já jsem byla u obvoďačky, ta mi napsala do průkajdy nějakou tu zprávu a na EKG mám prý přijít ve 30tt. k zubaři jdu v pondělí :confounded: bléééé, tam fakt chodím ráda.... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
12. lis 2009 ve 14:42  • Odpověz
HOjky,

Jani, gratuluju k NT :wink: Ty tripple testy i kdyby vyšly nějak hraničně, tak se pořád budou posuzovat s výsledky NT... tehdy mi to doktor vysvětlil tak, že kdybych nebyla na NT a triply by vyšly hůř, tak by mi mohli doporučit amnio, ale když mám NT, tak ta samá hodnota triplů by amnio neznamenala...
Když se prostě dělají triply samostatně, tak je tam větší pravděpodobnost špatných výsledků, než když máš možnost je srovnat i s jinými hodnotami. Ale žádné stresy, určitě to bude OK :slight_smile:

Zlati, tak nakonec opravdu dva kluci :dizzy_face: a co jména, už jste přemýšleli? Super, že je vše OK...

Já jsem teď došla z diabetologické poradny... mám dietu :frowning2: Sice ji nemusím dodržovat tak striktně jako cukrovkáři, ale musím si prostě dávat pozor na to kolik čeho jím... :confounded:
12. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz
cher, děkuji :wink: jména zatím moc neřešíme, občas se o nějakém bavíme, jestli se líbí nebo jak. myslím, že to teprve začnem brát vážně :wink:
12. lis 2009 v 15:03  • Odpověz
cher, tak to je opruz... dieta v těhu, když jde huba vandrem... no snad to nebude zase tak veliký omezení asi hlavně vynechat to sladký, viď... :confounded:
12. lis 2009 v 15:04  • Odpověz
autor
cher to zmákneš však už jen chvíli a budeš zas mlsat co budeš chtít :wink: :slight_smile:

zlati gratulka ke klučíkům :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

a ženy matky mám dotaz. Chci si začít kolem vánoc nakupovat plínky do zásoby - papírovky. Tak bych chtěla vědět jaký jsou pro vás ty nejlepší pro miminka. Písněte mi to prosím do IP ptám se na více diskuzích a udělám si žebříček :grinning:
12. lis 2009 v 15:05  • Odpověz
Zlati, mě ani tak o sladké nejde, nemusím ho a těch pár čtverečků čokolády, co si za měsíc na chuť dám mě chybět nebude... ale musím vynechat (značně omezit) těstoviny, bílé pečivo, hranolky :astonished: Pak bych měla pít holou vodu, což teda nevzládnu ani kdybych se rozkrájela... a tak celkově je toho povíc, ale asi občas hřešit můžu, podle toho, jak na mě doktorka mrkala :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale vánoce budou asi záhul, to nepopírám :confounded:

Musil, jdu na IP :wink:
12. lis 2009 v 15:08  • Odpověz
autor
cher moc děkuju :slight_smile:
12. lis 2009 v 15:09  • Odpověz
Tý jo Jani, tak to mě teda nikdo nic o EKG neříkal :astonished: . No já si myslím, takové zprávičky se rozšíří hned....však počkej zachvilku budeš středem pozornosti:slight_smile:
Prosím tě když pořád někde čtu o té prasejdě..tak mám i obavy..a v čr se to začíná taky pěkně rozšiřovat, když už zavírají školy....

Ahoj zlati, jééé...tak to velká gratulace ke klučinům :slight_smile:))to budete mít doma veselo :slight_smile: takže už může začít nakupování výbavičky? takže hlavně, že se cítíš ok a je vše v pořádku :slight_smile:

Ahoj cherub..takže tě čeká dietka ...a řekli ti co smíš za potraviny a co ne? tak uvidíš, že to zvlvládneš a nebude to až tak drastické....hlavně bud psychicky v poho...Ale říkala si, že ji nemáš nějakou velkou ne....to budeš mít jen na hranici, ne?
12. lis 2009 v 15:10  • Odpověz
Musilko, až dokončíš svůj průzkum, tak dej vědět, na co jsi přišla :grinning:

Misko, mám hraniční hodnoty v krvi a nadhraniční v moči... dostala jsem papír s dietou, měla bych potraviny odvažovat... vyloženě vyhnout se asi nemusím ničemu, ale rozhodně musím svůj jídelníček překopat, protože podle toho papíru jsem jedla fakt blbě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2009 v 15:15  • Odpověz
autor
cher no už mám dost názorů v IP a tvůj tip jednoznačně vede. Až budu mít ještě pár odpovědí tak udělám procentuální koláč jako na nově :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 v 15:17  • Odpověz
tak super, na koláč se těším :grinning: ale docela mě tedy překvapuješ, protože ve svém okolí jsem si se svou oblíbenou značkou připadala spíše jako exot :grinning:
12. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
autor
cher no tady na vsi holky hodně používaj ty co ty a to jsme konečník světa :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 v 15:31  • Odpověz
Musil tak doufam, ze nam ten kolac pak ukazes at vime :wink: :grinning: .

Zlati gratuluju k chlapeckum, to bude doma veselo :grinning:, chtelo by to pak jeste nejakou spojenkyni :grinning:

Cherub to je mi lito, ze mas dietu, ale neboj to zvladnes, uz to mas za par :wink: . Po porodu by se to zase melo srovnat, ne?!

Ja uz jsem byla u obvodni a ta me poslala na EKG na polikliniku, tak uz jsem tam taky byla, sestricka to chtela mit doplnene do pristi kontroly, i zubare tam chtela, tak tam uz jsem si taky skocila, jeste tam musim v unoru znova...

Holky, vy zkusenejsi, reknete mi, kdy jste poprve citily pohyby???
12. lis 2009 v 15:32  • Odpověz
jj Skretik, mělo by to po porodu samo odeznít :wink:

taky jsem byla na EKG a u obvoďáka - to jsem měla za úkol do 16tt... zubaře jsem zaškrtlého neměla, ale dočetla jsem se tady, že by mi pak někdy mohla pojišťovna dělat problémy, že nemám komplet vyšetření, tak jsem tam raději šla a v lednu mám přijít ještě jednou. Vše bylo OK :slight_smile:

Skretik, u Nikolky jsem první jakoby bublinky cítila až ve 21tt a od 24tt to byly už řádné a pravidelné kopance a teď u druhého prcka jsem cítila slaboulinké kopanečky od 17tt, ale bylo to strašně málo a nepravidelně a festovní kopance, které cítí i manžel mám cca od 21 - 22tt :confused: :slight_smile:
12. lis 2009 v 15:37  • Odpověz
však to cherub zvládneš neboooj, si upravíš trošku jídelníček ...a po porodu se ti to vrátí do starých kolejích...však počkej to uteče jako voda :slight_smile:
Teda holky, vy jste nějaké v předstihu...mě nikdo nikam neposílá na žádné EKG a a k zubaři ..to je ale zvláštní :astonished:
No skretik já jsem měla pohyby snad až ve 22-23 týdnu :slight_smile:
12. lis 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
misk já už mám obvoďáka EKG i zubaře úspěšně za sebou :slight_smile:

skretik no naše prtě je strašlivě aktivní první pohyby jsem cítila tak v 17-18 tt a ve 20 tt už to zřetelně cítil i manža. a to co mi tam předvádí teď to už jsou psí kusy dneska u zubaře mi vykopávala tričko :grinning:
12. lis 2009 v 15:41  • Odpověz
zlati,jéé to je hezký :slight_smile: gratuluju! No jo už to letí...zítra už hupsnu do 15tt! :slight_smile: s tím EKG-uvidím no,prostě k té svojí praktické dr. zajdu a uvidí se. Beztak to každej určitě zas dělá jinak - viz jak píše skretik ..

cher,tak to naštve-dietka..to by mě asi fakt dostalo! no aspoň že si nepotrpíš na sladkosti .. to já jo a byl by to pro mě dost záhul asi nějaká dieta!!
12. lis 2009 v 15:44  • Odpověz
Byli jsme na UZ, ale schovavalo se pred nami potvoratko :rolling_eyes: doktor i my jsme neco videli, ale za 14 dni to snad bude videt!!!
12. lis 2009 v 16:42  • Odpověz
chtela jsem napsat ze to bude jasneji videt:grinning:
12. lis 2009 v 16:50  • Odpověz
musil, díky :wink: a koukám, že na plínky jdeš vyloženě vědecky... :sunglasses:

cher, tak vánoce mi nedošli... a těch omezení je teda opravdu povíceru... :frowning2:
12. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
miško, dík :wink: do nákupu výbavičky se pustím :wink: pomalu začnu odškrtávat seznam :grinning: jen doufám, že vystačí kč... nejhorší to bude s kočárem. většinou jsou hodně těžký a já bydlím v centru města, kde jsou kočičí hlavy a samá dlažba, takže nafukovací kolečka a 100% odlehčený, takže i víc kč... :confounded: a co jsem zatím slyšela, tak ty dvojkový jsou dost zhuntovaný, že nemá cenu vybírat po někom... :confounded:

jinak se cítím celkem dobře, jen ten pupek, to je maso. ze dne na den jsem prostě byla těhotná... bundě dávám tak ještě týden a budu ji moct dočasně vyřadit... štěstí, že manža má jednu, co se mi líbí a nenosí jí. tak ta je zatím ještě velká, tak schválně jak dlouho :grinning: dneska mě poprvé pustila paní sednout v tramvaji :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.