• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
http://www.e-lady.cz/zbozi/37/pradlo-pro-maminky-a-tehotne

ahoj
já jsem sice z Brna, ale třeba máte globus i v praze. Tak v hypermarketu Globus mají dobrý – celý bavlněný myslím kolem 400. Značku už jsem zapoměla ale maj jen tu jednu značku, od jiných firem nic. Je to německá firma, která dodává jen do sítě globus (jsem s tou podrpdou spokojená a hledala jsem kde by se dal sehnat širší sortiment – smůla jen to co maj v globu)

Ahojky,
tak já koupila jednu obyčejnou kojící podprsenku asi za 350,– Kč a druhou právě z Tveretu – http://www.tveret.cz/detail.php?… – za 1300,– Kč a v praxi to vypadá tak, že tu za 350,– nosím jen v okamžiku největšího zoufalství, když mi ta tvereťácká neuschne .
Je to úplně něco jiného, mám dost citlivá prsa a kdybych měla vybírat znovu, na tu levnou bych se asi úplně vybodla…
Takže asi tak
Jo a vyzkoušela jsem si ji v prodejně TVERET v Brně ve Špalíčku.
18. únor 2010 ve 21:27  • Odpověz
Tak podle té tabulky velikostí mám něco mezi G a H :grinning: :grinning: :grinning: Což bych teda nechtěla vidět ty košíčky :sweat_smile:
Tveret vůbec neznám a to jsem dnes ve Špalíčku byla, ale zas 1300,- teď za podprdu nedám, když nevím,kolik ještě přiberu :sweat_smile: Já teda naivně doufám, že přes prsa už ne, že se max.po porodu nalijou :sweat_smile: V Globusu vždycky jen proletím, nevím proč, ale vždycky je mi tam strašně na omdlení, ale příště se pokusím tam kouknout, díky za tip. :wink:
18. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz
a ještě dotaz na zkušené maminy - mě se te´d i zvětšil obvod pod prsama, ale vypadá to, že je to tím, že mi to břicho roste hned pod prsama (prostě se odtam hned rozšiřuje), tak nevím,jestli když porodím a břicho splaskne, jetli teda zas se mi to vrátí o ten obvod míň. Teda aspoň mi to tak přijde... :sweat_smile:
18. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz
http://www.akcniceny.cz/letak/tesco-6603/p/1/ Podle tohoto mají v tesku akci 1+1 balení (libovolná kombinace) Pemprsek zdarma :wink:
18. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
18. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz
http://www.akcniceny.cz/letak/6570/p/4/ a ve Sparu sleva na vše možné, i na koj.podprdy :grinning:
18. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
Blani ten obvod pod prsami se ti zmenší, proto by ta kojící podprda měla mít menší obvod než máš ted...

Hani nám taky proplachovali kanálky a naštěstí to pomohlo, jinak ti přibírá pěkně málo, tak snad se to správí a nebudeš muset přikrmovat, my taky ze začátku bojovali s váhou a nakonec jsem kojila až 15m :wink:
a to budeš tak dlouho bez muže...to bych se asi zbláznila
18. únor 2010 ve 22:55  • Odpověz
Blani ta marina je prý taky dobrá, včera jsem četla nějakou diskuzi a ve sparu se dá zkoušet.JInak ten tveret má webové stránky a pak je ještě jeden obchod na Masaryčce, ale tam nevím jestli mají podprdy.

Nicol to my už dávno kojíme většinou 20min , ale doktorka říkala, že mám kojit třeba co dvě hodiny a ne 3 nebo 4 hodiny pauza a taky se moje mamka bavila v práci s kolegyní a ta říkala, že je možné, e mám málo hodnotné mléko, protože jinak ho mám dost, když jsme byli u doktorky tak zjistila, že malý za jedno 20minutové kojení vypil 100ml, takže uvidíme kolik bude vážit v pondělí, posledně měl 50g za 14 dní

No budu tak dlouho bez Petra, ale je to pro něj velká šance, bude tam mít víc jak dva měsíce anglický kurz a pak zbytek se přesune někam na americký výcvik a tak to prý bude pro nás lepší co se týká struktur nato, což znamená, že bysme mohli někdy vyjet na tři roky do ciziny(všichni)
ted bych za ním taky mohla jet, ale s malým by to nebylo ono, tak budu tady tak vegetit a jezdit na sever za rodičema...
19. únor 2010 v 10:11  • Odpověz
Hani,

mě doktor říkal,že tzv.slabé mléko,neexistuje,že to mají možná ženy někde v Africe,ale možná by potřeboval víc pít.
Asi by se ti vyplatilo ho vážit,aby jsi věděla kolik vypije.
každopádně by měl přibývat 100-150g.týdně.
Ale jistě to brzy vyřešíte,ale vím,že je to trochu stres pořád vážit.

manžel pracuje v armádě? Že jsem tak zvědavá.
19. únor 2010 ve 12:21  • Odpověz
Leo jo manžel dělá u armády, pracuje ve Vyškově

jinak uvidíme kolik přibere, ted jíme tak 7-8x denně, co říkala doktorka že bysme měli asi 8x
19. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
No jinak jsem začla jíst polívky, prý je to dobré, tak možná e to co jsem jedla nebylo moc hodnotné, nevím
19. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
Nicol - no to doufýám, že sed změnší, hlásím konečně úlovek, akorát vel. 85E jsem fakt nečekala, ale když mě nic tak nějak nesedělo :sweat_smile: :zipper_mouth: Nakonec jsem si jednu koupila v obch.Linia v Omeze a pak Playtex v Tesku, bylajsem i ve Sparu, ta měli ty akční, ale blbý tvar a malé velikosti. Tak jsem aspoň koupila ponožky, dudlík a 2 Sebamed krémy za ceny 1 :grinning:
19. únor 2010 ve 14:46  • Odpověz
Hannah Lea má pravdu málo hodnotné mlíko neexistuje,je to pověra, možná tak 1 žena z tisíce, řekla bych že ti malej vypije spíš málo mlíka, on třeba jednou může vypít těch 100ml a další kojení jen 20ml, oni pijou různě, takže by jsi ho musela vážit celý den po každém kojení, aby jsi věděla kolik toho skutečně vypije...já měla půjčenou váhu asi první 3měsíce, 2-3 dny jsem vážila po každém kojení, a pak stačilo 1x za 3dny, že jsem měla jistotu že přibírá...takže bych ti ji doporučila si někde vypůjčit....to co jíš má spíš vliv na to, jestli mu dáváš dostatek vitamínů tou stravou, a taky na to aby se ti to mléko tvořilo, ale slabé mléko fakt není, a já Tedíka kojila po 2h snad do půlroku, protože byl závislák na prsu :slight_smile: a ještě bych doporučila kojit z obou prs....jinak super stránky o kojení jsou na www.kojeni.net tam ti poradí :wink:
19. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
Mléka mám dost, furt mi teče, dokonce se mi někdy stává, že mám skrz mokrou prsní vložku, no ted kojím tak, že jedno kojení jeden prs dvacet minut, chci aby dostal i to zadní mlíko
jinak váhu si asi půjčím podle toho jak v pondělí dopadneme, vedle doktorky ji půjčují za 35,- na den taky si tam chci půjčit ten šátek na nošení na měsíc za 350,-
19. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
Tak asi vypije málo...jinak není možné,aby nepřibíral, ale mě taky občas proteklo mléko skrz podprsenku, zaléží jak dlouho jsi nekojila z toho prsa, já kojila 40min, takže jsem používala obě prsa, a taky jestli kojíš v noci, no až budeš mít tu váhu tak budeš chytřejší a budeš vědět skutečně kolik za ten den vypije... a před tím příbiral dobře? až ted se to zastavilo?
19. únor 2010 v 19:21  • Odpověz
To se holky kojí tak dlouho? Já myslela tak 10 min :sweat_smile: no nazdar :sweat_smile:
19. únor 2010 v 19:25  • Odpověz
záleží na tom jaký budeš mít mimčo...chlapečci jsou většinou líní a taky záleží i na váze, 4kg dítě si mlíko vytáhne rychleji než 3kg, já zezačátku kojila i hodinu, čím víc přibíral, tak se to zkracovalo...a nakonec stačilo jen 5min.,ale to už měl taky rok :grinning:
19. únor 2010 v 19:31  • Odpověz
no přibíral tak na hranici, v albu mám psané jak nás vážili a pak jsme byli na kontrole v sedmi týdnech a naše doktorka tam nebyla a ta co ji zastupovala, tak nic neřekla na to, že v sedmi týdnech měl jen o 440g víc než při porodu, tak jsem tam ted v pondělí šla, to už tam byla ta naše a ta mi řwkla že je to málo, a než zjistila, že malý vypil 100ml, tak mi říkala něco o tom, e bych třeba 40ml dávala UM, jinak my jsme na začátku kojili tak 10 min a pak jsme přešli na 20min někdy i během delší doby dýl
19. únor 2010 ve 20:01  • Odpověz
no uvidíš jak dopadnete, na dalším vážení...ale mohla to být jen náhoda že vypil zrovna 100ml...Tedík taky jednou vypil třeba 100, a pak 20, pak zase 80....zaleží kolik vypije za celý den...já zezačátku dávala taky UM, ale asi jen prvních 14dní a tak 1-2x za den, a pak jsme se rozkojili
19. únor 2010 ve 20:11  • Odpověz
ale zase ti vyrostl o 7cm, což je docela hodně...když víc vyroste tak i mín přibere, ale stejně přibral strašně málo....Tedík měl při narození 3,20kg a 51cm a v 6týdnech 4kg a 55cm, a byl na předposlední křivce
19. únor 2010 ve 20:17  • Odpověz
Hani,
hlavně se s tím nestresuj,i když ono se to řekne.Váha stojí 1000kč,oni chtějí 35/den,to mají za chvíli zpět.třeba má u tebe v okolí někdo nějakou.Řekla bych,že se ti možná vyplatí nějakou pořídit,jelikož to bude na delší dobu,ale samo je to tvoje věc.

Taky jsem voják,i když ted tak nevypadmt.Jsem z nemocniční základny Hradec Králové.
19. únor 2010 ve 22:23  • Odpověz
Ahojky holky, tak mi byly včera poprvé venku s kočárem a bylo to prima :wink: Dneska jedem do poradny tak doufám, že nás doktorka nesprdne , že málo přibíráme malá mi zase za poslední tři dny nějak odmitá jíst :unamused: Teda jí , ale málo už jsme z toho na budku :frowning2:
22. únor 2010 v 08:49  • Odpověz
Holky, vidím, že se tu trápíte s váhou. Nebojte, ude to dobré, hlavně, že jsou mimča zdravá :wink: Držím palce, ať všechno dopadne dobře. Mě zas sestřička sprdne, že jsem hodně přibrala, ale moje mudr.to neřeší :sweat_smile: Tak vám každé kilo pošlu pro bobky :sweat_smile:
22. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
Tak mám domluveného pediatra, kousek od konečně v Řečkách, tak mám radost :slight_smile: Všechno mi tam ukázal, všechny představil, tak jsem ráda. :wink:
22. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
Blani já už na tu váhu radši nestoupám...pokaždé jsem o kilo těšší...zachvíli budu mít 30kg, jestli to půjde tak dál :sweat_smile:
23. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz
Ta jsme byli včera u té doktorky a malý měl o 160g víc než před týdnem, takže už máme 4260g a je nám víc jak deset týdnů, další kontrola je ve třech měsících plus očkování
23. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
Hani - to je dobře, že pěkně přibírá, jen tak dál. :wink:
A hurá mateřská... http://www.novinky.cz/domaci/193033-poslanci-schvalili-navyseni-materske-na-lonskou-uroven.html :wink: (no ještě, že budou ty volby a zas slibují vše možné, že :sweat_smile: )
24. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
ahoj holky... tak já dneska měla šok v baráku jsem potkala opupinkovaný a zapudrovaný dítě a jen doufám, že to nebyly neštovice...nevím jestli jsem je prodělala nebo ne, musím se na to zeptat mamky...ale vyděsilo mě to

jinak Tedíkovi rostou zuby a má šílenou rýmu, takže taky super...se baječně v noci vyspíme, muž spává v obýváku aby mohl fungovat v práci...
24. únor 2010 v 17:20  • Odpověz
Ahojte, tu mateřskou musí ale ještě schválit senát. to bylo ve zprávách :unamused:
Blani, chci se tě zeptat, jak to máš s dovolenou tento rok? ty si na neschopence od podzimu 2009, máš nárok na dovolenou i v roce 2010, i když jsi na nechopence a pak jdeš na mateřskou? máme neschopnou učetní a myslí si, že když jsem letos nic neodpracovala, tak na dovolenou nárok nemám. ale neví to, musí to prý zjistit.
a pak su naštvaná, ještě mně nedošla neschopenka ze sociálky za leden. chjo, to sou problémy, pořád se někde doprošovat o peníze :frowning2:
24. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
Hani - na dovču nárok máš, protože potřebuješ za kalendářní rok odpracobvat asi 60 dní a pak máš nárok na dovču. A jelikož se MD počítá jako "práce" a trvá 28 týdnů, tak tím si těch 60 dní v pohodě odpracuješ a nárok ti vznikne. :wink: Akorát za každých asi 100 dní na neschopence se dovolená krátí o 1/12. Tak nějak. Takže třeba místo 20 dní budeš mít nárok na 18, ale i tak dobrý :wink: jen mě účetní upozorňovalaa, že o dovču mám zažádat hne dpo skončení MD, a až pak zažádat o RD (o ten prý jde i zpětně, že nemusím hned třeba den poté co skončí dovča, třeba i týden, dva,....) . Jen si na to dát bacha, že když bych si po MD zažádala hne o RD, tak už si nemůžu vybrat tu dovču, když už budu na RD, tak prý bacha na to! :wink:
Neshcopenka za leden mi taky nedošla, ale to neřeším, vzhledem k tomu, že mi první došla v prosinci a jsem doma od půlky září :sweat_smile:
A co týká mateřské, tak pokud to neschválí senát nebo prezident, tak je může přehlasovat sněmovna, takže si myslm, že to mají všichni dobře spočítané, že je zbytečné tomu bránit, a že ot hne dodhlasují a podepíší. :wink:
24. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.