• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
tak to bylo jediný štěstí, že když usnul o půlnoci, tak vstával v 11h, ale když se v noci probudil na kojení, tak byl zase problém ho uspat...ted vstává mezi 7-8h, ale někdy se stane že je vzhůru už v 6h jako dneska :angry:
7. dub 2010 ve 20:36  • Odpověz
Tak rýmu máme taky a ne a ne se jí zbavit takže skoro denně odsavám.
7. dub 2010 ve 20:52  • Odpověz
No my by jsme spaly celou noc, ale jelikož moc nejí tak jí v noci ještě budím dvakrát na papu aby aspoň něco málo snědla.
7. dub 2010 ve 20:53  • Odpověz
Jdu do hajan, dobrou
7. dub 2010 ve 21:04  • Odpověz
Začínám chytat depku, u nás v květnovkách se to nějak rozrodilo...ráno jedna, teď druhá s termínem o den dřív bude během pár dní rodit (nejpozději o víkendu), a další se stejným termínem odjela právě te´d, že jí odchází voda... :sweat_smile:
7. dub 2010 ve 21:05  • Odpověz
Tak, před 5 min, přibylo dlaší miminko, pro změnu od holky z TP 5 dní přede mnou :sweat_smile: Nejsou nějaké erupce na slunci? :sweat_smile:
7. dub 2010 ve 21:29  • Odpověz
jejda....tak to víš, jaro dělá divy, je už teplo, tak mimča chcou ven :slight_smile: měla bych koečně zabalit tu tašku do porodnice :grinning:
7. dub 2010 ve 22:27  • Odpověz
misicka: jesteze mate termin tak brzy,at uz mate dalsi krok za sebou!!budu moc drzet palce!
holky neplaste se stop stavy!!ja chci bohuniceeeeeeeeeeee!!!ale teda jeste par dnu pockam,az se to tam uvolni :grinning: beztak ma prcek zakaz vykouknout driv nez v sobotu.. :slight_smile: ale spis to vidim az za tyden az 14dnu.. neni kam spechat :slight_smile: strasne se desim spolecnych socialek na obilnaku - a celkove mi to tam prijde nesympaticke..ale vybirat si asi nebudu moct..a na druhou stranu obilnak mame 8minut pesky od domu,bohunice tak 8autem :slight_smile: radsi nic neplanovat, nekde skoncime..a jestli je pravda, ze obilnak stop stav nikdy nehlasi, aspon neco - nerada bych jezdila po celem jihomoravskem kraji ]-
8. dub 2010 v 09:16  • Odpověz
Holky zbytečně se stresujete, někde porodi musíte :wink:
8. dub 2010 v 09:21  • Odpověz
No já když chodila na monitory do Bohunic, tak tam nechali jednu holku pomlu porodit na chodbě, čekali až se uvolní por.box, a ty kontrakce musela vydýchávat v té přeplněné čekárně a ještě jí bylo zle, tak chodila na ten hnusnej záchod tam, asi takhle 1,5h ji tam nechali trápit
8. dub 2010 v 09:37  • Odpověz
nicole:nestras!!! :slight_smile: i kdyz - aspon ji tam nechali a neposlali jinam :grinning: zitra jdu do bohunic na monitor, tak to tam zkusim okouknout.. :slight_smile:
8. dub 2010 v 10:23  • Odpověz
To bych jim teda poděkovala :angry:
8. dub 2010 v 11:55  • Odpověz
proto je nejlepší jet do porodnice, když máš kontrakce už po 5min. dřív ne, i ta kamoška co dělá na obilnáku, to říká
8. dub 2010 ve 14:55  • Odpověz
Ahojte kočky, tak plavčo máme zařízené...budeme chodívat v sobotu v 1 a když táta bude chtít, tak může s náma :slight_smile: vstup je pro dva :slight_smile:

Hani psala jsem si do toho cenapu na to cvičení...a nabídli mi, že chodit můžu, jen mají volno až od června ale to nevadí :slight_smile:

Jo a holky, co se týče odjezdu do porodnice, tak já jela hodinu po tom, co mi odtekla voda. Cítila jsem jen tahové menší tvrdnutí břicha, na monitoru se ukázaly pěkné kopce, ale do rána ustaly. Sestřička byla ale moc fajn, hnedka mě dala na porodní box, na ten nejlepší co u miloušů je a šli jsme s manžou se válet...já usínala a on koukal na telku :slight_smile:
9. dub 2010 v 07:28  • Odpověz
Ahoj holky,
na tom kurzu taky říkali, že jet nejdřív po 2 hod. kontrakcí po 5 min., nebo do 2 hod. když odteče voda, pokud je pozitiv.streptokok, tak hned :wink:
Včera jsem byla u gyn., natočila mi monitor, vše ok, tak jsem jí říkala, že mám od soboty nonstop poslíčky (skoro furt po 3-4 min.), ty různé tlaky na konečník, kostrč bolí, atd., a že mám furt jíst Mg, tak říkala, že ho mám do neděle vysadit , že nebudeme zbytečně bránit porodu, že už jsem 36tt, abych nakonec ještě nepřenášela díky těm utlumením lékama... tak jsem zvědavá, včera jsem snížila dávkování, takže mi teď min2x do hodiny tvrdne břicho, jak píše Jana, takové jak kdyby mě tam někdo tahal,do toho ty menstruační boelsti, atd....no fakt doufám, že až přijdou kontrakce, tak budu skučet boelstí a lapat po dechu, jinak to nepoznám :grinning: :grinning: :grinning:
Včera jsem byla na kosmetice zkusit líčení na úterní focení, tak jen doufám, že to stihneme :grinning:
9. dub 2010 v 09:52  • Odpověz
Já jsme byla dneska na testu na cukrovku po šetinedělí a byl to ještě vetší hnus jak minule.

Ted se jdem oblíct a valíme za chvilku ven, jo a ještě se musíme pochlubit, ale abych to nezakřikla. Verči jsem včera večer vytáhla sondu a zkoušely jsme pít z flaše. Takže večer v deset 60, ve dvě v noci 80, ráno 65 a pak zase 80ml . Holky kéž by to vydrželo a nebo ještě lépe se to zvedalo
:wink:
9. dub 2010 v 11:54  • Odpověz
Ahojky, holky co už rodily mužu se zeptat jestli stačí do porodky jen kopie Oddacího listu, nebo musí být origoš :sweat_smile: ?! tohle se mi nějak za ty 2roky vytrousilo z hlavy.
A ještě kolik se ted zhruba platí za den v porodce mamča+mimčo......

díky moc a přeju poslední týdny bez komplikací. :wink:
9. dub 2010 ve 13:05  • Odpověz
Míšo - držím palce, ať to malé vydrží a krásně přibírá :wink:
Bejunka - rodný list i oddací stačí kopie (teda dle toho, co mám v papírech z Bohunic), já to kopírovala zrovna včera :wink: A cenu myslíš za nadstand.? To je 1290,- za noc, jinak jen ten poplatek 60,- za noc za hospitalizaci. :wink:
9. dub 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj holky, jelikož tady máte všechny už nachystaný věci pro mimčo, tak v neděli jedu do ikei koupit komodu, kam dáme oblečení pro miminko, a vytáhneme ten pytel s věcmi po Tedíkovi a začnu prát, at jsem taky připravena....

včera jsme byli nakupovat ve Velrybě na zelnáku, jestli to znáte, mají tam dobrý věci za pár kaček, nakupuji tam hlavně oblečení pro Tedíka na ven, jako na pískoviště, atd...protože to hned zašpiní a je škoda mu dávat něco značkovýho, a tam mají taky docela hezký kousky...
9. dub 2010 ve 14:35  • Odpověz
Nicol - ve Velrybě nakupuju teď za pár kaček noční košile pro sebe.... jelikož jinak běžně nosím saténové košilky, ale do těch se teď nenarvu, tak jsem tam nakoupila ve slevách za 60,- docela hezké obyč. košile, i s větším výstřihem, že snad i kojit z tohopůjde, a až se mi nějak ustálí váha, tak zas nakoupím nějaký "lepší". Na ty věci pro mimča jsem koukala a co mě třeba překvapilo, že ty body jsou fakt z tlusté bavlny, možná ještě silnější než z CaA, Teska... akorát na mě bbyly moc barevný, ale koupila jsewm tam za 90,- krásnou bavlněnou osušku, co chci používat jako deku. :wink:
9. dub 2010 ve 14:46  • Odpověz
misicka: to jsou skvele zpravy! tuktuk,at to vydrzi! resp. at se to jeste zlepsi, jak pises!!!

holky, taky jste me mohly varovat, ze v bohunicich je to na taaaak dlouho...oni tedy varovali, ze to budou dve hodky...ale dosla jsem, bylo prede mnou 8 tehuli...a po 2hod bylo prede mnou...porad 8tehuli!!zazrak,co :grinning: to jsou holt ty vterky, co jsou cele nedockave rodit a pak znamosti...a taky obidek. :frowning2: jesteze jsem tam byla poprve a priste snad uz budu vterka..nebo aspon knizku s sebou..jsem tam malem vytuhla..a navic po tom cekani me teda doktorka neoslnila (sedlakova,mlada) - docela neprijemny kukuc, asi ji nesednul obed - a vnitrni vysetreni od ni docela dost neprijemny,..no ale aspon pry premerila prcka..a svete div se, nakonec to fakt bude prcek!!!tedy podle ni, jeste nerikam hop :slight_smile:
jinak v tescu zase slevy na detske, 25% na vse a na nšco az 50%..
9. dub 2010 v 16:27  • Odpověz
Tchýně hodně kupovala Tedíkovi tam bodíčka, ale na mě je to taky moc barevný, tak právě ty věci hodně využívam doma anebo na pískoviště, kde fakt nepotřebuji aby mé dítě bylo vymoděné, jelikož je hned jak čuník...

bberta už jsem tu jednou psala,, že se v bohunicích hodně čeká, já tam čekala i 5hod.
9. dub 2010 v 16:58  • Odpověz
Blanka- díky za info... :wink:
a fakt nestačí jen oddací list, když jsem vdaná? ...Rodné listy rodičů by měli být jen v případě že nejsou sezdaní... :confused: ?!!

... jiank do nadstandartu nejdu :slight_smile: ....příjde mi to zbytečný a byla jsem s maminama na pokoji spokojená...sice tam není takový intimčo..ale zase když člověk chytne depku, tak má aspon s kým splknout :grinning:
A do Velryby chodím taky..hlavně pro Julču oblečení na ven, nebo pižamka....a občas se tam najde i neco pěknýho na mě...
9. dub 2010 v 19:09  • Odpověz
Jani a budeš chodit od června na žížalky nebo ještě do poupátek???
9. dub 2010 v 19:51  • Odpověz
bejunka:Jaké s sebou vzít doklady?
občanský průkaz
těhotenskou průkazku se všemi lékařskými dokumenty, které s sebou nosíte do poradny kartičku pojišťovny
oddací list
prohlášení o jméně miminka – pakliže nejste s tatínkem miminka oddáni – získáte jej na matrice v místě vašeho bydliště
9. dub 2010 v 19:59  • Odpověz
Jinak já jsem rodila v pátek ráno a odcházeli jsme v úterý ráno a platila jsem 240,- a rodila jsem u Milosrdných bratří
9. dub 2010 ve 20:01  • Odpověz
Rodný list s sebou nemusíš brát, co si pamatuji...my byli zrovna včera na matrice kvůli jménům, jelikož nejsme ještě vzití, a jméno pro kluka jsme vymysleli mezi dveřmi, ale třeba to ještě změníme...a to budou v porodnici fakt štastní :grinning:
9. dub 2010 ve 21:19  • Odpověz
Mám papír, co mi dali přímo na kurzu v porodnici v Bohunicích a tam ten rodný list je psaný, tak já jsem ho ofotila... :wink: A nadstandatr chci kvůli klidu a návštěvám, pro rodinu by byl dost problém ty jejich návšt.hodiny, a hrozně chceme, abychom tam byli celou dobu i s tatínkem. A těch 60,- se platí za každý den, kdy první a poslední se počítá za 1 den :wink:
Na mě nějak padá depka, že už se to tak blíží, všichi si ze mě dělají prd...., že příští týden porodím, ideálně to na mě přijde, jak pojedu na focení pupíku :sweat_smile:
10. dub 2010 v 09:11  • Odpověz
Teda pět hodiny čekat na vyšetření :astonished: :astonished: A to jsemnadávala na obilnák kde jsme čekala dvě hodiny :grinning: :grinning:
10. dub 2010 v 10:43  • Odpověz
Hani jé tak to nevím...paní mi jen napsala, že kdy mi začínají kurzy a že se mám zastavit to tam podepsat...

My jsme byli dneska s Filípkem na pohotovosti, od včera mi po jidlé vždycky hodně blinkal, stále plakal a blinkal i po tom, co jsem jej kojila po 10hodinách...tak má prý tu dětskou koliku, že je to ve 3 měsících normální, jelikož začínají více jíst a ještě nemají žaludek tak roztažený. Mudr nám řekla, že máme v lékárně koupit rýžový odvar a dva dny mu dávat jen to...objeli jsme všechny lékárny co jsou v sobotu otevřeny v Brně a nesehnali, tak jsem jej normálně nakojila a malej je v pohodě...asi jej vyléčilo to dvouhodinové čekání v nemocnici. Tak snad už bude v pořádku

A papír stačí do porodnice ofocený
10. dub 2010 ve 21:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.