• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
holky,ohledne te medely - jak sterilizujete? co s temi plasty? to se asi nevyvaruje,ne?:( mam odsavacku pujcenou, chtela bych ji pripravit, kdyby nahodou..ale nemam ani sterilizator, ani tablety..
13. dub 2010 v 16:47  • Odpověz
No malý pil dost dlouho a v pohodě, ale pak to nějak upadalo ta délka, ale neřval po kojení.Já jsem včera četla na stánce www.kojeni.net články od holek a spousta měla problém s dítětem kolem 2-4 měsíců, že pili kratší dobu a poradili jim , že to není špatné, jen se prostě nají rychleji.Kdyybych to věděla dřív, tak bych asi jednala jinak.Ale každý říkal, že je malý moc chudý, mamka mi dokonce řkla, že je jak z koncentráku.No a doktorka nic až pak řekla, že je to fakt málo co přibírá.Tak jsme měli začít dávat 40-80ml po kojení.Ale jsem ráda, že si jakžtakž to kojení držím, i když žádná sláva, ted koumám jakou odsávačku a taky se mi di toho nechce moc investovat.No tak uvidíme, dneska jsem zatím jednou odsávala a jen30ml, je to víc jak včera ale nic moc, tak budu znovu zkoušet.
13. dub 2010 v 16:51  • Odpověz
Nevíte o někom kdo by půjčil odsávačku, bylo by to na chvíli, laktační poradkyně, co půjčuje odsávačky, mi řekla, že plné kojení se může vrátit za 3-10 dní
13. dub 2010 v 16:53  • Odpověz
Já jsem jí parkrát vyvařila, ale ten plast pak tak jakoby je škaredej. Ale teďka jsem našla takové tablety a ty jsou super.
13. dub 2010 v 17:17  • Odpověz
na to kojeni.net, jsem tu kdysi posílala odkaz a myslím že tobě, škoda že ses tam nekoukla dřív nebo jsi nenapsala te poradkyni co je na tom kojení...já ji asi 3x psala, taky jsme měli problém kolem toho 3.měsíce a tchýně mi říkala že je malý hladný, že mu mám dát UM, a asi takhle měsíc do mě hučela a bylo to fakt na budku, ale díky té mé kamarádce jsem to vydržela, strašně mě podporovala a taky jsem si hodně četla na tom kojení.net...ale chápu že to muselo být pro tebe těžký, když do tebe všichni hučí, to člověk pak povolí, kdybych neměla tu kamošku, tak bych taky povolila, ale Dr. říkal že přibíra naštěstí normálně...před tím přibíral 800g za měsíc a pak 500g
13. dub 2010 v 17:17  • Odpověz
Sterilizace Milton má již 50 let zkušeností. Důvěra maminek, pediatrů a porodních asistentek přetrvává v mnoha zemích již přes 50 let. Milton patří k jedné z nejpoužívanějších sterilizačních metod doma, v porodnicích a nemocnicích.100% ochrana před mikroby - je klinicky dokázáno, že Milton chrání Vaše dítě před všemi mikroby ( bakterie, plísně a houby, viry), které mohou způsobit gastroenteritidu, moučnivku, salmonelu nebo znehodnotit jídlo tak, že by se jím dítě mohlo otrávit. Bezpečnější než vyvářen. Metoda Milton zaručuje úplné zničení všech mikrobů během 15 minut (doloženo laboratorními testy). Tradiční vyvařování není tak bezpečné. Bod varu (100°) nezničí všechny mikroby a zejména jejich zárodky. S Miltonem nemusíte nic vyvářet nebo zahřívat, snižujete tím riziko poškození dudlíků díky vysoké teplotě. Jedna tableta umožní sterilizaci dětských lahví, dudlíků, kousátek, mističek, lžiček, plastikových hraček atd. v průběhu celého dne. 100%bezpečnost - roztok Milton je naprosto neškodný pro Vaše dítě.

http://www.lekarnaparizska.cz/milton-sterilizacni-tablety-p-3787.html
13. dub 2010 v 17:20  • Odpověz
Hani zkus kontaktovat tu firmu Medela, oni prý ty elektrický za malej poplatek i půjčujou. Mrkni na net a určo něco najdeš nebo na aukru či minibazaru někdy kápneš na dobré ceny :wink:
13. dub 2010 v 17:22  • Odpověz
no já mám ted půjčený za 30kč na den, ale musela jsem si něco za celkem 267,- koupit a medelu zkusím oslovit, bo jsem s nimi spolupracovala když jsem ještě dělala v nemocnici, tak vím, že jsem byla u předávání odsávaček a taky jsem slyšela, že některé nemocnice půjčují odsávačky.
Jinak malý tehdy neměl ani kilo navrh od porodní váhy ve třech měsících.A ted má skoro dvě kila nahoře ve čtyřech měsících.
13. dub 2010 v 17:32  • Odpověz
vyvařovala jsem všechno a v pohodě, ale nevím jestli máš tu stejnou, ale asi jo...moje je taky z umělé hmoty, ale pak jsem si koupila sterilizační tabletky v DM a do toho jsem to ponořovala

jinak fakt netuším kde by se dala půjčit odsávačka, já si ji koupila, a pak mi ji proplatila pojištovna
13. dub 2010 v 17:33  • Odpověz
My máme zatím od porodu taky jen kilo nahoře, ale co člověk nadělá když to nejde tak to prostě nejde :unamused:
13. dub 2010 v 17:34  • Odpověz
to je ale docela málo kilo za 3měsíce, to se mi zase nezdá, že by ti přibíral v normě, to fakt chtělo přikrmovat....ale fakt je dobrý kontaktovat ty lakt. poradkyně ty hodně pomůžou

jj...ten milton jsem používala, sterilizovala jsem v tom hrnky, atd...
13. dub 2010 v 17:37  • Odpověz
a to já jsem se nervovala, že malej přibírá málo....ale ted mi taky nejí a je ze všech dětí od kamarádek nejmenší, v 18m měl 10kg a 81cm, ale jednou je určitě všechny přežene, i ty vaše dítka :wink:
13. dub 2010 v 17:39  • Odpověz
TAk mi se pokoušíme otočit z boku na břicho a je to sranda pozorovat :grinning: :grinning: Ale už jsme se ze zad přetočily na bok.
13. dub 2010 v 18:37  • Odpověz
Miši to my se už taky občas přetočíme na bok a už se mu i podařilo na přicho, ale to ležel na malým polštářku a jak se vrtěl, tak byl hned na břiše.
Jinak ted ode mě pil 10minut
13. dub 2010 v 18:55  • Odpověz
No tak to je hezký , že tak pěkně pije :wink: My jsme se teďka překonaly a vypily devadesát jenže to je třeba jen jednou za den a jinak pijeme tak 30 až 50ml :unamused:
13. dub 2010 v 19:01  • Odpověz
Nebo deset min je málo?
13. dub 2010 v 19:01  • Odpověz
Ale je to sranda pozorovat jak se snaží :grinning: :grinning:
13. dub 2010 v 19:02  • Odpověz
My jdeme koupat u toho je taky čurina :wink:
13. dub 2010 v 19:02  • Odpověz
Ahoj holky,
já už chci rodit, už mě ty bolesti štvou :frowning2: Včera večer začalo boelstivé tvrdnutí hned přesně po 8min, ve 2 v noci už po 5, ale bylo mi tak zle, že jsem jen ležela, v půl 7 jsem šla do sprchy, torchu jsem zvracela, pak si na hcvíli lehla, že vzbudím M., ale vytuhla jsem unavená :sweat_smile: Pak jsem volala mé gyn, a že prý mám jet do porodnice, takjsem šla zas do sprchy a pak si na hcvíli sedla na postel...a byl skoro klid, takže jsme nikam nejeli. teda jo, na líčení ke kosmetičce a teď jsme do čtvr na 7 byli u fotografky, tak jsem ráda, že jsme to stihli, už můžu rodit, fotky s pupíkem máme :sweat_smile: Fakt to malý mrně asi zkouší, co vydržím :sweat_smile:
Míšo - držím palce, ať to s malou nějak brzo dotáhnete do zdárného konce. Ti doktoři, to je fakt na zabití. Já se prostě rozhodla, že pokud nepolezu bolesstí po stěně, tak nikam nejedu. Aby mi zas nějaká "hodná" setřička říkala, že v mém tt je na poslíčky brzo a na porod tuplem :frowning2:
13. dub 2010 v 19:28  • Odpověz
Blani to je mi líto, že se tak trapíš tak snad to už nebude dlouho trvat :wink: A máš někde pak k nahlednutí ty fotky :wink: ?
13. dub 2010 v 19:54  • Odpověz
No tak holky mě trápí děsnej kašel, takovej ten hnusnej suchej a dávivej...šla jsem do lékárny a tam mi řekli, že jako jěhotná nic nemůžu, pak našla aspon jeden bylinný lék, který by mě mohl pomoct, tak jsem zvědavá

Blani ty posly ti fakt nezávidím.... snad nebudeš přenášet a mimčo se rozhodne jít třeba za týden nebo 2 ven
13. dub 2010 ve 20:32  • Odpověz
No já když jsme byla v těhu marod tak na kašel jsem směla sirup Stodal.
13. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz
Jsou to homeopatika.
13. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz
na ten se taky koukala, ale je v tom alkohol a je tam napsaný jen na doporučení Dr. tak mi ho nechtěla dát...mám nějakej Sinupret
13. dub 2010 ve 20:43  • Odpověz
Jé Blani já myslela, že to focení máte až zítra.A jak jste dopadli dobře, taky bych pak ráda viděla fotečky.
JInak Miši malý dřív pil tak 20min i víc.Ale dřív byl v poho i když pil jen deset minut, takže mu to asi stačilo, ted když pije tak jak mu to neteče tak je nevrlý pláče, prostě je líný sát to zadní mlíko.
13. dub 2010 ve 22:46  • Odpověz
hannah: jestli chces, mam medelu mini electric, tak na tyden ji muzu urco postradat,neb stale 2v1 a pak kdovi,co bude.
14. dub 2010 v 07:52  • Odpověz
o tabletach milton vim, meli je mit v DM,ale tam je ani neznali:( nemate nekdo tip, v ktere drogerii jdou v brne sehnat??
14. dub 2010 v 07:55  • Odpověz
teda blani, to je mazec, co ty si vsechno vytrpis..snad ti to tomasek vse vynahradi a bude to hodne miminko!! jak to ctu, az se skoro stydim, ze ja jsem stale tak v pohode...malej si hodku az dve vecer zabouli a zaskuba a zakope na mocak (a az na ten mocak je to prijemne,jsem rada, ze ho citim a vim o nem), jinak je klid :slight_smile:
14. dub 2010 v 07:57  • Odpověz
tak pry milton ma byt v DM i v tescu..no jeste to zkusim..preci jen termin se blizi :slight_smile:
14. dub 2010 v 08:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.