• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahojky holky, tak zase super noc . Vůbec jsem nespala strávily jsme jí na pohotovosti Včera z ničeho nic když jsme jely z prochajdy Verča začala mrnat a doma pak hystericky dvě hodiny řvala a nešla zastavit.Vyzkoušely jsme snad vše,teploměr v zadečku, cvičení, jídlo, vanu , sabíka prostě vše a nešla utišit . Z toho začala zvracet a tak jsme se rozhodly a valily na pohotovost. Tam jí prohlídly a doktorka říkala, že jsou to asi zaražený prdy no jsem si připadla jak blbec, ale že když jsme ti kardiaci tak aby se něco nezanedbalo tak , že počkáme na doktora z kardia a , že nás vyšetří . Tak za půl hodiny dorazil udělaly EKG to bylo v normě a pak už byla protivná, že má hlad tak jsme jí tam dala najest vysála mi šedesátku a trochu se uklidnila takže jsme byla za blce podruhé, že nedám svému dítěti najest. No echo bylo taky v normě tak doktor přemýšlel zda si nás tam nechat na pozorování, ale to už Verča vytuhla. Nakonec , že nás pošle domů, že aby jsme ještě něco v té nem, nechytly jako bonus. No o půl noc jsme dojely , daly ještě najest, ale chudák VEru furt byla taková mrňavá abi se neusmála byla ůplně vyblitá prostě hrůza. Pak jsme na hodinu vytuhly když mě vzbudila zase bejkáním, tak jsem ju vzala a málem jsem se o ní spálila horečka 39 tak jsem volala zpátky na pohotovost zda máme dojet a že jestly mám něco na snižení horečky tak jsme našla paralenovej čípek tak jsem jí hod dala jenže do půl šesté nespala jen tak plakala, no hrůza pak usnula z vyčerpání. V sedm ráno zase budíček a horečka naštěstí klesla, ale i tak jsme jely k obvodní at se nani podivá.Tak nám vzala stery z nosu a krku . Koupily jsme Nurofen a máme hodně zavodnovat, jenže je to težký ona čaj , vodu prostě nic nechce takže valíme každou chvilku aspoň po lžičce a kontrolujeme teplotu Chudina vypadá ůplně hrozně, ůplně lesklé očka a taková bílá Holt jí něco je , ale nevíme co Takže jen pozorovat a kdyby teplota nešla dolů tak jet do nem., a nebo kdyby byla hodně dehydratovaná. Takže fakt super , prostě se ani chvilku nemůžeme nudit
:unamused:
Jinak doktor z kardia mě v té nem. docela dojel , že jsem zase odcházela se slzama v očích. Holt není nad upřimnost a pokaždé mi holt každej musí připomenout jak je to s nou važný a , že prostě normální život mít nebude

Ale jak říká děda , Veru je bojovnice a bude bojovat
20. dub 2010 v 16:02  • Odpověz
Míšo - jejda, co to tu čtu? :sweat_smile: To mě mrzí, že pořád se musí něco sr...t :frowning2: Držím moc, moc palce, ať se z toho malá brzo vyseká. :wink:
20. dub 2010 v 18:21  • Odpověz
Tak se malá vzbudila a teplota je už jen 37,3 po odečtu takže to je jen mírně zvíšená tak snad to do zítřka přejde a nebo bude zase o něco lepší . Dokonce si už i hraje a kope tady do mě
20. dub 2010 v 18:22  • Odpověz
Miško myslím na vás...opravdu se stále něco sere...ale Verunka je opravdu velká bojovnice :slight_smile:

Berto moc gratuluji k Danečkovi :slight_smile: a ať krásně roste dělá jen radost

Já dneska byla u doktorky nechat malého převážit, po tom co nám tak často blinkal...a jupí za týden jsme přibrali 290g, takže super :slight_smile:
20. dub 2010 ve 20:07  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se dneska vrátila z chalupy, byli jsme tam 5 dní a fakt jsme si to užili...akorát Tedík spadnul a má odřenou půlku obličeje a pořád ho trápí ta hnusná rýma, už asi 2 týdny :frowning2:

Mišičko to mě mrzí, že malá má zase potíže, snad bude brzy fit..

Berta gratuluji k mimču :dizzy_face:

Jinak Hannah co se týká těch výživ, tak je tam sice napsaný od 4měsíců, ale má se k tomu přičíst 2měsíce u kojených dětí, u nekojených je to sice jinak, ale stejně bych ještě počkala, a možná dávala na večer kaši, aby ti začal víc přibírat pokud chceš, jinak po kaši ti vůbec nemusí spát, to je jen mýtus...já Tedíkovi dávala kaši a v noci se budil ještě víc, ale aspon začal přibírat :wink: jo a některé ty výživy jsou pěknej humus, takže bacha na složení, sice tam píšou od 4m, ale to co to obsahuje, tak dítě třeba může daleko později...do toho roku jsem to fakt řešila co mu dám a nedám na jídlo, aby neměl zbytečně problémy, ted už jí všechno...a je taky hodně vybíravej :unamused: takže není kam spěchát, čím víc pozná různá jídla, tím si taky více začne vybírat, co bude a nebude jíst...
20. dub 2010 ve 21:38  • Odpověz
Nikol dík za radu, to vím, že u kojených dětí příkrm až od 6.měsíce, ale já ted jsem jen zkusila mrkvičku a dál budu zkoušet až od 5. nebo 6.měsíce.Nepotřebujeme to ani tu kaši, ale tchýně mi ji koupila, tak jsem ji načla.Malý ted přibírá dobře.Od 19.3. do 12.4. přibral 600 nebo 700g ted nevím přesně.
No toho 12.4. měl 5560g a 62cm.
20. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz
co se týká těch příkrmů, tak na kojeni.net jsou dobrý rady a taky tabulka odkdy co dítě může a jak má vypadat jeho jídelníček, ze začátku mi to moc pomohlo :wink:
20. dub 2010 ve 21:57  • Odpověz
ahoj holky, tak ted jsem se dala do praní oblečků pro miminko a nemůžu uvěřit, že Tedík kdysi něco takového nosil, vždyt to je jak pro panenku :slight_smile: ten čas strašně letí :unamused:
21. dub 2010 v 09:05  • Odpověz
Míšo - IP
21. dub 2010 v 11:14  • Odpověz
Ahoji, tak já si včera zabalila tašku do porodnice. nechce se mi věřit, že fakt půjdu rodit. nejvíc mně to asi došlo, když jsme šli v sobotu na předporodní kurz :slight_smile: při představě, že do těch dveří polezu s kontrakcema se mně podlamovaly kolena :grinning: znovu sem se přítele ptala, jestli i tom kurzu tam semnou půjde, řekl, že jo....ale dobrá poznámka, že ty boxy jsou malý, postele natlačený ke zdi, a že neví, kam se teda schová :grinning:
je tady některá, co jde na obilnák nebo všechny do bohunic?
21. dub 2010 v 11:18  • Odpověz
Hani dík za Ip.

Jo takoví pocit jsem měla taky pořád mi to nedocházelo, snad ani ten den co jsme jely na vyvolání :grinning:
21. dub 2010 v 11:22  • Odpověz
Hani - jo, ten pocit taky znám. Když jsem před 14 dny hlásila, že mám už několik hodin bolesit po 4 min, tlaky na konečník, lítám na WC atd., a tchýně mi do telefonu řekla, že takto rodila, tak že jedeme...tak se mi vůbec nechtělo, chtěla jsem to všechno zastavit, takový divný pocit....a po 2 hodinách, když mi řekli, že holt jsou to silnější a vytrvalí poslíčci, a vedle mě byla paní, co jí ruupla voda, tak jsem byla zklamaná, že chci rodit taky, že nechci zas domů :grinning:
21. dub 2010 ve 12:15  • Odpověz
Člověk vždy chce to co nemá :grinning: :grinning:
21. dub 2010 ve 12:31  • Odpověz
už to chci mít za sebou, protože sem fakt neohrabaná :angry: ale zároven mám šílený strach. a nejvíc asi z epiziotomie a nasledného šití. jako prevenci každý den masíruju hráz, mamka to prý dělala taky a nestříhali ji ani u jednoho z nás....tak natahuju co se dá :grinning:
21. dub 2010 ve 12:32  • Odpověz
Já mám koupený olej na hráz i Epino a ještě jsem se do toho nepustila, nemám sílu a náladu. Večer jsem tak zvracela, že dnes mě od toho bolí celý břicho, tak jsem vždycky ráda, že ležím... :sweat_smile: Už jsem dospěla do fáze, že je mi vše jedno, hlavně už chci mít pokoj od těch permanentních bolestí, pálení žáhy, zvracení atd... :sweat_smile: Jestli mě nastřihnou až po prd... mi je jedno :sweat_smile:
21. dub 2010 ve 12:40  • Odpověz
Ještě je prý dobrý pít před porodem maliník a chroupat lněné semínko, je taky na uvolnění porodních cest aby člověk nebyl tak potrhanej.
21. dub 2010 ve 13:01  • Odpověz
jojo, maliník jsem koupila v průchodu ze Svoboďáku na Veselou, furt si pletu ty 2 domy (Dům p.z Lipé nebo Kunštátu ...jeden z nich), jak je v hale Student Agency, tak zatím je Světluška...ét.oleje, přírodní kosmetika, sypané čaje... jestli stál ten sáček malin.čaje 20,- nebo tak nějak? A s medem je výborný. Lněný semínko neriskuju, ono na mě působí jak projímadlo, což teď nepotřebuju, lítám dost i tak :sweat_smile: Bych si ho mohla uvařit, včera jsem si udělala 0,5l hrníček a vydržel ve mě 30 min a letěl ven :zipper_mouth:
21. dub 2010 ve 13:07  • Odpověz
Holky ty pocity znám, taky jsem měla strach z něčeho nového, nevěděla jsem do čeho jdu a hráz jsme taky masírovali a natahovali a nci nepomohlo, sice jsme to nějak nehrotili, protože to dost bolelo a bylo nepříjemný, ale to stříhání je v poho i šití.Vůbec jsem nevěděla, e mě stříhala a šití se dá zvládnout, dr. se mnou mluvila a já jsem koukala na manžela jak drží Matěje a bylo to v pohodě.To je ještě člověk z toho všeho paf.Teda aspon já a je moc štastnej tak skoro nevnímá nic jinýho než to svoje dítko.
21. dub 2010 ve 13:17  • Odpověz
To říká hodně holek, že nástřih vůbec nevnímají, jak se to stříhá při těch kontrakcích a že třeba na šití to torchu umrtví :wink: Taky doufám, že budu mít oči jen pro ty 2 moje chlapy :grinning:
21. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz
Hanko já budu rodit na obilnáku :wink:

jinak co se týká toho masírování hráze a pití maliníku, tak mám kamošky co to poctivě dělaly a stejně je nastřihávali, prostě někdo má k tomu dispozice a někdo ne, jelikož já opět celé těhu trpím na záněty, tak budu zase hodně potrhaná...to že mě nastřihávali si vůbec nepamatuji a šití taky nebolelo, akorát pak ten hematon co mě šili, to bolelo jak prase, ale to je zase jiná věc, to jsem nakonec musela dostat i narkozu, ale to nemá s normálním šitím po porodu nic společného...

co se týká porodu tak mám daleko větší strach než poprvé, už vím co mě čeká a chci to mít úspěšně za sebou...a taky se bojím jak to pak zvládnu, 2 malé děti to bude síla, jak Tedík přijme sourozence, ani nevíte jak to máte o mnoho jednodušší, i když je člověk nezkušený co se týká mateřství...
21. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz
jo a neměly bychom se zachvíli přejmenovat, když všechny ted porodíme :wink:
21. dub 2010 ve 13:33  • Odpověz
Já jsem taky rodila na obilňáku :wink: Ale u ná to nakonec šlo císařem, takže šití bylo a moc, ale bylo to umrtvený :grinning: :grinning:
21. dub 2010 ve 13:49  • Odpověz
Tak pak se přesuneme do jiné diskuze a bude :grinning: Něco jako.. nevyspalé a otrávené maminy z Brna :grinning:
21. dub 2010 ve 13:51  • Odpověz
Ok, tak až poslední z vás porodí tak se sunem jinam a název ještě vymyslíme :wink:
21. dub 2010 ve 13:52  • Odpověz
tak to jsem zvědavá kdo poslední porodí, jestli já nebo hanka...
21. dub 2010 ve 14:08  • Odpověz
Nebo jáááá :grinning: Já mám obavu, že mě všichni mudr. furt straší, a nakonec budu přenášet a poslíčky a tvrdnutí mít ještě po 20.5. :sweat_smile: :zipper_mouth: I moje gyn. před 14 dny říkala, že furt se snažili mi dávat různé prášky a ležela jsem atd., ale že už vysadíme vše a nebudeme tomu bránit, abych pak prý ještě nepřenášela a nemuseli mi to vyvolávat, že i to se stává, že furt to vypadá na předčasný porod a nakonec mimčo nechce ven. Ale prý když se za 14 dní k ní nedostavím, že se zlobit a divit nebude...což je zítra a prd, u nás vše při starém, poslíčky i tvrdnutí mám pravidelné, ale nejsou to velké křeče, nezhorší to voda,....ach jo, asi jdu umývat okna a násilnit ty chlapy :grinning:
21. dub 2010 ve 14:28  • Odpověz
Blani i to je možný , že budeš poslední i kdž bych ti to moc nepřála :wink:
21. dub 2010 ve 14:29  • Odpověz
Koukám, že tu řešíte nástřih hráze...

Tak já měla taky nástřih a jediné co si z toho pamatuju, tak že jsem slyšela, jak šmikly nůžky, ale nic jsem necítila...to opravdu myslíte úplně na něco jiného...já upřímně v té chvíli myslela na to, že už to chci mít za sebou a aby byl malej venku. A co se týče šití? Tak jsem cítila, jen jak mi to umrtvovali a pak už jsem to jaksi nevnímala. Jen jsem přemýšlela, co ta doktorka tam tak dlouho dělala, když mi říkali, že jsem nastřihnutá jen trochu a steh jen jeden větší :fearful: ale jak píše Hanča...jste z toho tak paf a koukáte spíše na miminko a manžela :slight_smile:
21. dub 2010 v 17:44  • Odpověz
Ještě mě napadlo, kde se dá v Brně nejlevněji sehnat odsávačka mléka Medela? Já odsávačku nepořizovala, doku dnení potřeba, přece jen jsou to zas pěkný prachy, ale kdyby náhodou byla hne dpo porodu potřeba, že bych zaúkolovala M., aby ji zajel někam koupit :wink:
21. dub 2010 ve 22:14  • Odpověz
Blani,já jsem ji měla z lékárny.
Záleží jeslti by jsi chtěla elektrickou,nebo manuální.
S tím nástřihem,záleží v jakém rozsahu to je.U prvního ,mš nastřihli hodně a nejspíš nečekali na kontrakci jelikož to teda bolelo hodně,ale u dalšich mě natsřihli malinko,bylo to v pohodě.
Myslím,že důležitý je fakt,že až se dostanete do toho stádia je to nejhorší za váma.
22. dub 2010 v 10:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.