• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Holky, na těch monitorech v Bohunicích se zazvoní na pordní sál, to natočí sestřička a pak se čeká venku v čekárně než dojde nějaký mudr? Asi nemá cenu tam být nějak extra dlouho dopředu,a si to stejně neurychlím, co? prý se tam dost dlouho čeká na toho mudr. :sweat_smile:
27. dub 2010 v 16:00  • Odpověz
Blani co mi pamět slouží tak minimálně hodku tito zabere, jinak si myslím, že to tak je, napřed ti udělá monitor, a pak jdeš k Dr. až bude mít čas...a pokud budou nějaký porody, tak tam budeš tak 5hod...

já jdu v pátek na monitor ke svému Dr....

jinak dneska jsem dostala klíče od bytu, příští týden začneme s úpravami a za ten další se budeme stěhovat, tak snad mimi počká do termínu...
27. dub 2010 v 17:17  • Odpověz
Nicol - já jdu na 11:30, a M. právě začíná v tu dobu meeting do 13:00, tak jsem domluvená, že mě tam na 11 hodí autem, protože MHD to je přes hodinu, a pak pro mě dojede, si myslím, že ty 2 hod. mi to zabere určitě, že na něj čekat nebudu muset :wink: Třeba půjdu z monitoru rovnou rodit a bude po problému (kéž by :zipper_mouth: ) moc gratuluji ke klíčům, tak snad to všechno zvládnete. A co bříško? už je konečně na tobě něco vidět, hubeňoure? :grinning:
27. dub 2010 v 17:21  • Odpověz
No já si připadám jak vorvaň, ale mimčo musí počkat, i když mám tušení, že to tak nebude, tenkrát jsem to měla taky naplánovaný státnice a porod, a nakonec byl jen porod a státnice až za 5 měsíců, no a ted bych chtěla se přestěhovat a dodělat ještě věci do školy, no ale dneska jsem měla tlak kolem 135/90, tak uvidím co zítra, a když tak brnknu té kámošce z obilnáku...u Tedíka mě ten tlak taky začal haprovat kolem 37.tt
a ještě dneska se mi zdál sen že mi praskla voda....u Tedíka se mi to taky zdálo a tu noc mi praskla
27. dub 2010 ve 20:41  • Odpověz
blanka: to cekani je jak kdy, ja tedy byla jen dvakrat, poprve sok,ze po 2 hodinach se to vubec nehnulo,a podruhe sok, ze po 2hodinach uz jsem byla venku..zalezi na tom, kolik je tam doktoru (jestli neni zrovna u porodu, na obede nebo nekde zatoulanej). na monitor se neceka vubec a u doktora je to taky rychlovka,akorat musis prijit na radu:slight_smile: drzim palce,at na sebe s manzou moc dlouho necekate
28. dub 2010 v 08:13  • Odpověz
jinak se hlasim zpet mezi zive..tedy relativne..
jeste jednou diky hance za rychlou reakci a vraceni te odsavacky..teplota nastesti uz klesla (ale vic jak 30 hodin porad pres 39,5 a nic nepomahalo,pak den 38,5 a ted uz normal), sice bohuzel za pomoci paralenu a mozna i antibiotik,ale jsem rada,ze muzu uz jakz takz fungovat, tatka nas opet opustil - dva dny a tri noci mel nonstop 100% sluzbu - chystani jidla, krmeni, prebalovani, myti, chovani, jezdeni do lekarny a k mudr,nakupovani, starani se o me..ja jen spala,potila se a odsavala..coz byl peknej opruz (sice to nebolelo, ale trvalo mi to hodinu a odkapala jsem 60-70ml)..parkrat jsme museli dat nutrilon,coz me stve, ale doktor rikal,ze malej ma byt krmen kazdy tri hodky a ze ma vypit 80ml!!coz se mi jaksi odsat nepodarilo:(mam strach, ze ubyva na vaze,ale od vcerejsiho vecera se snazime kojit - pres kloboucky - kaslu na rezim,chci co nejcasteji a nejdele- jen v noci to byl boj, nebyl vubec k probuzeni - takze ja sice vstavala kazde dve az tri hodky, hodinu se ho pokousela budit,ale marne :(takze v noci stejne sosal jen po peti hodinach a to kdovi kolik..dnes si chci pujcit vahu,bud se uklidnim, nebo holt budeme dokrmovat.
28. dub 2010 v 08:23  • Odpověz
Nicol - to si ty děti umí naplánovat a narušit tvoje plány, co? :sweat_smile:
Berta - zítra holt nakoupím noviny, pak mám rozečtenou detektivku, ještě mi zbývá asi 250 stran,....no, snad mi to bude do čekárny stačit :grinning: Držím palce, ať jsi brzo úplně fit :wink:
Jsem dnes jela na Husitskou, jak tam prodávají nějací ti ťamani v Jadranu, tak tam mají za 60,- bílé a tělové koojící podprdy, tak sjem si chtěla koupit 2, než se mi nějak prsa ustálí a pak si teprve koupit nějaké normální "značkové", a oni měli vel 95, 100D :frowning2: prý vel. 80, 85 dostávají 1x týdně, takže mám dojít vždycky ve středu ráno (ehmm...nevím, dnes jsem tam byla v 9:10 a je středa... :sweat_smile: )
28. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz
Pěkný den, mohu se k Vám přidat. Jsem 25tt, z Brna, čekáme chlapečka v sprnu.
28. dub 2010 v 15:38  • Odpověz
Iva - ahoj :wink: Jak se ti vede? Všechno v pohodě? :wink:
28. dub 2010 v 15:55  • Odpověz
blanka:a ja uz se tesila, ze mi davas tip na dobrej kup, taky bych nejakou potrebovala..ale 100 opravdu nee:slight_smile: tak zkusime pockat na dalsi stredu :grinning:
holky,mate nekdo odhad,kolik presne vazi pocurana plinka?
28. dub 2010 v 16:07  • Odpověz
Berti, já si zatím koupila do porodky takovou obyč. z Teska za asi 230,- :wink: Mě stejně všechny přijdou stejně hnusné, ať stojí 200 nebo 700 :sweat_smile:
28. dub 2010 v 16:11  • Odpověz
Ahojky holky, zdravím a koukám zda se nám, to tu už rozrodilo :grinning: Já nějak s tou Verčou jak je nemocná nic nestihám pořád jen kňíka , tak se musí chovat a ke všemu začala kašlat a jak kašle tak jde i jídlo ven :angry: Takže krmíme každou chvolku po malích částech, ale už to vypadá že už začiná být líp, jsme dva dny bez teplot tak ještě ten kašlík a rýmu :wink:
28. dub 2010 v 16:23  • Odpověz
Ahojky Ivi jen se přidej :wink:
28. dub 2010 v 16:23  • Odpověz
blanka: no ja tenkrat koupila jednu v lidlu, kdyz meli v akci ruzne stahovacky, brisni pasy, podprdy atd..v porodce jsem se vyfotila v te podprsence a brisnim pasu..a je to pohled k nezaplaceni... :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt mazec..ale doma ted chodim uplne bez niceho, ani tricko nenosim (nastesti nemam velke vnady), snazim se vetrat,aby se lepe hojily ty bradavky..uz se tesim mezi lidi az budu moct dokoupit,co mi chybi!!
uz se ti to taky blizi,ze?to bylo strachu, ze porodis predcasne,co?
28. dub 2010 v 17:29  • Odpověz
ani mi nepovídej, mudr mi v 36tt říkala, že mi vysadí Mg, atd., a že se nebude divit, když na další kontorlu nedojdu,...a prd, nic se neděje, akorát mám furt poslíčky, tvrdnutí břicha, už i pěkný kontrakce na monitoru, ale zavřená jsem , tak prd velebnosti :frowning2: Ani břicho nekleslo, spíš je čím dál výš, jak malej roste, takže se žáhou je to horší a horší, o ranních nevolnostech nemluvě :zipper_mouth: Já teď taky chodím celý těhu, jak jsem doma, jen v nočních košilkách, hezky bez spoďárů, ale docela je to poznat na prsou, už tak hezky "nedrží", spíš už je drží pupek :grinning: Tak jsem zvědavá, jak budou vypadat po porodu až se nalijou mlíkem a nebudoumít na čem ležet :zipper_mouth: :grinning: kamrádka mi zas ukazovala fotku v koj.podrpsence a těch poporodních síťovaných kalhotkách, taky sexy dívka Blesku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. dub 2010 v 17:33  • Odpověz
Blani, tak se pochlub, jak je malej "velkej"? :slight_smile: já jdu na první monitor ted v sobotu, tak jsem zvědavá, kolik bude mít
28. dub 2010 ve 20:06  • Odpověz
Ahojte,
Ivi, vitej :slight_smile:.
Ja jsem si koupila kojici v Centexu za tri stovky. No ale v te kabince jak jsem se videla, tak mne to spis desilo :grinning:. Doufam, ze mi bude aspon trochu sedet... Ja jdu na monitor zitra, doufam, ze tentokrat ho mimino cely neprospi jako minule a predminule. Chodim porad k dr., takze vahove odhady nemam, to az kdyztak v porodnici.
Blani, dneska pri uplnku by se ti treba ten porod mohl rozjet ...
28. dub 2010 ve 21:47  • Odpověz
Jinak vítám tě Ivi.Zjištuji v poslední době, že všem mým známým se narodí chlapeček.
28. dub 2010 ve 21:55  • Odpověz
Cincolina, máš krásný bříško.Jinak moje mimi taky při monitorech nespolupracovalo, i když vždycky se nakonec nějak umoudřilo a semtam se hýblo.V porodnici mi poprvé dělali monitor asi hodinu.Maty byl dost líný, moc se nevrtěl ani jsem moc o něm nevěděla, ale za to ted je to rošták, dost aktivní.
28. dub 2010 ve 21:59  • Odpověz
Hannah, diky :slight_smile:. Byla jsi na Polni i driv nez pri porodu? Kdyz jsme se tam byli podivat, tak nam rikali, ze bychom meli prijit uz pred porodem, na monitor a i na ten odhad porodni vahy. Ale muj dr. mne propusti asi az pri pripadnem prenaseni...
28. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz
cincolina: i kdyz chodis ke svemu mudr az do konce, klidne se do porodnice objednej, ani nepotrebujes doporuceni od sveho mudr, a je to lepsi, kdyz te tam aspon 1-2x pred porodem uvidi. ja to taky resila..ve str jsem byla u sve mudr a v patek v porodnici:slight_smile: holt dovji pece:slight_smile:
29. dub 2010 v 08:20  • Odpověz
hanka: diky moc za tip!ta by mi mohla stacit..potrebuju jeste i jine drobnosti,takze hned dnes delam objednavku! jsi moc hodna!ale napred holt vyzehlit a aspon minimalne zkulturnit domacnost..pro zmenu..
29. dub 2010 v 08:35  • Odpověz
Cincolina: určitě,mě moje dr. v určitou dobu poslala do porodnice na monitory s tím, že se s ní uvidím po šestinedělí, v porodnici na monitoru jsem byla dvakrát a potřetí už jsem to nestihla.Jinak já si myslím, že dr. musí v určitou dobu tě odeslat na sledování do porodnice.Mě řekla at se tam objednám, tak jsem tam volala sestra se mě zeptala na pár věcí a objednala.
Bbberta, nemáš za co jak s odkazem tak s odsávačkou naopak já ti děkuji.JInak já jsem si jednu kojící podprsenku koupila v akci v tesku a dvě jsem dostala k vánocům od manžela, jednu bílou a jednu černou.ALe černou jsem měla asi jen dvakrát, je sice hezká krajková, ale prosvítají přes ni prsní vložky, když je mám, nevím jak to tak blbě navrhli.
29. dub 2010 v 17:42  • Odpověz
Ahoj, tak hlásím, že malý je špekoun, zatím mám 3400g, takže rozhodně neplatí, že má podobnou váhu jak rodiče :zipper_mouth: Jinak ráno měl blbý monitor, hodně vysoký tep, ještě jsem na vložce zkoušela činidlo a na čísti mi to ukázalo plodovku, ale v poordnici vše ok, neotvírám se, čípek skor ostejný jak před rtýdnem, takže teď v 5 veče kontorlní monitor....a skákaly tam krásný kontrakce (až na max.) hezky po 5 min. Takže když to viděl druhý mudr, tak myslel, že jsem dojela rodit, tak jsem vyzvětlovala, že ráno mi jeho kolega řekl, že rodit se rozhodně nechystám a že to tvrdnutí a bolest břicha přesně po 5 min mám už delší dobu, že to zas třeba ráno přestane :zipper_mouth: Tak říkal, že teda mám jetdomů, ale že kdyby se to horšilo, tak na Obilňák, že oni mají stopstav :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže dnes rodit nechci...
29. dub 2010 v 19:04  • Odpověz
Blani nám říkali na prvním nebo druhém monitoru v porodnici, ted nevím kterém, že malý má asi 3800g a měl 3610g.
29. dub 2010 v 19:42  • Odpověz
Tak ja si tam radeji pristi tyden zavolam a domluvim se... Muj dr. by mne tam poslal az v pripade prenaseni. Tak radsi at se s nima seznamim drive ;). Dneska na monitoru bylo mimco uz rozumnejsi, prvnich dvacet minut prospalo, ale jak zacala sestricka vyhrozovat, ze mne pan dr. posle do porodnice na jeste jeden monitor, tak se umoudrilo. Akorat mam pozitivniho streptokoka :rolling_eyes: , tak googlim info, moc nadsena z toho, ze mimco dostane prvni ATB jeste pred narozenim nemam :unamused: .
Blani, tak to zacina vypadat nadejne, ne?
29. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz
Cincolina, toho se neboj to má skoro každá mamina, já to měla taky, jen to musí vědět v porodnici aby ti píchli cosi.Ale ono ti to je v tu dobu jedno co je, já ani pořádně nevím co mi píchali, i když jo to na streptokoka mi píchli hned a pak mi dali ještě něco po porodu.
29. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz
Cincolina - taky mám streptokoka, + další dvě podobný "svině", který taky žijou klas.ve střevech. Sranda je, že jsem na streptokoka brala před pár týdny ATB (za který jsem doplácela 500,-! a pak další prachy za následnmou léčbu mykozy z těch ATB :slight_smile:) a na EColi jsem brala půl roku autovakcínu a podle stěrů v 36tt mám zas oboje zpět :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavní to je mít v průkazce jasně napsáno,jak píše Hanka, moje gyn.říkala, že by se měly dát cca 4 infuze během porodu,a le ono se to někdy nestíhá, hlavní je ochránit mimčo, stejně je streptokok v nás za pár týdnů zpět :sweat_smile:
Jinak dnes jsem v Bohuních měla štěstí na sestřičky - ráno super PA i mudr, k tomu asi 2 holky studentky, co se snažily, teď večer jiný mudr(Arab), a PA v pohodě, po monitoru nás tam nechala sedět a ačekat a zatím jsem si s ní povídaly, jak poznat porod oprotoi poslíčkům, popisovala nám naše monitory , jak jsou ty křivky dobré/špatné,... :wink: Kéž by to tam tak bylo pokaždé :zipper_mouth:
29. dub 2010 ve 20:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.