• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahoj holky, jen jsem chtěla napsat, že momentálně prodáváme po naší malé slečně přebalovák (po oddělání vrchní desky zůstane krásná komoda), tak kdyby jste měla některá zájem nebo o někom věděla, díky za zprávu, jsme ze Židlochovic u Brna. Je fakt jak nová :wink:
14. kvě 2010 v 07:58  • Odpověz
Ahojky holky, tak co nějaký další porod?

Venku je tedy pěkně hnusne jen leje a leje a to jsme chtěla vyrazit ven :frowning2:
14. kvě 2010 v 10:10  • Odpověz
ahoj holky,
sem myslela, že Niki už rodí, když tu tak dlouho nebyla :slight_smile:
já jdu dnes taky do porodnice, sem ráda, že je to dnes, pač jinak bych tam snad i jela. ráno jsem totiž vstal a začla trochu krvácet :unamused: , tak aspon zkontrolují, že je vše v pořádku :slight_smile:
14. kvě 2010 v 10:39  • Odpověz
Ahoj holky, díky za gratulace.
Porod byl horor, takový bolesti (i přes epidural) jsemnezažila, 3 dny trápení, pak nakonec sířa kvůli hypoxii (či jak se to píše) malého, takže v 14:35 jsem začala naplno tlačit při kontrakcích, ale s malým to vypadalo zle, a v 14:45 byl prý už na světě :sweat_smile:
Jinak šla jsem 6.5. na monitor, vše ok, neotevřená, čípek jen zkrácený a měkký, nepřipraveno nic, ale říkala, jsem že se mi motá hlava 2 dny a otíkají mi nohy až nahoru, naměřili vysoký tlak, tak mi vzali krev, moč, a odpoeldne na kontrolu, kde mi zoznámili, že mám preklampsii a jde se vyvolávat :sweat_smile: Vřele doporučuju nadts.pokoj,já pak lezla z WC po 4, a chodila tamsnad po každé kontrakci, mohla jsem si vzít balon do sprchy, ty první 2 dny jsem i TV a rádio využila, abych přišla na jiný myšlenky, takže těch 500,- za ty 3 dny se opravdu vyplatilo, a ve psrše jsem byla furt. Bohužel pak jsem byla na JIP, takže malého jsem dostala až v podnělí, takže docela depka, a nevyspání (spala jsem cca 2 hod.denně), v úterý se uvidlnil nadtsandart s 2 lůžky, takže jsem jako jediná tak měla nonstop tatínka, bylo to skvělý. :wink:
14. kvě 2010 v 10:53  • Odpověz
Jééééééééééé Blani Ahojky :slight_smile:
14. kvě 2010 v 10:57  • Odpověz
Kámoška má termín za týden a dneska byla v porodce už 14 dní jí nedělaly vnitří vyšetření vždy jen monitor a dneska tomu doktor nasadil korunu je to její třetí dítě, že už rodila tak až to na ni přijde tak to bude vědět :grinning: No na to, při obou dvouch byla už týden před porodem v porodce kvůli tlaku a první bylo císařem a druhé vyvolávaly tak má docela strach.No jo doktoří :angry:
14. kvě 2010 v 11:00  • Odpověz
Blani a nakonec jsi rodila v těch Bohunicích?
14. kvě 2010 v 11:02  • Odpověz
Ahoj Blani, tak už máte ale vše zlé za sebou a můžete se radovat z malého uzlíčku ,co máte doma.
těším se na fotečky malého, tak jak budeš mít čas, tak sem nějké dej :slight_smile:
14. kvě 2010 v 11:06  • Odpověz
Blani, hlavně že jste oba vpořádku...
Hannah, do porodnice jsem dneska volala a objednali mně na úterý, tak třeba se něco hne do té doby.
Hanka., že by to byla hlenová zátka?
14. kvě 2010 v 11:12  • Odpověz
Míšo - ano, v bohunicích. Měli stop stav, ale vzhledem k tomu, že mi našli tu preklampsii a šlo se hned rodit (tedhdy mě teda uklidňovali, že třeba se to rozeběhne přes noc samo :sweat_smile: ), tak mě dali rovnou na nadst.porodní box, jinak bylo plno, i vím, že v ordinaci se mnou byla holčina 21tt a mudr. volala, že jí potřebujjí hospitalizovat a říkali, že mají poslední místo volné, že to je posdlní pacientka. I pak třeba během těch pár dní furt řešili, že nemůžou brát maminy po císaři, že ten "JIP" pokoj je plný , že prostě je musí dát na jiné oddělení, však i mě řekli, že budu na tom pokoji do pondělí a najednou v neděli dělali dole zase akutního císaře a já tam na pokoji byla nejdýl, tak šup se mnou na klasický pokoj. Aspoň to bylo blíž na WC, ta JIP ho má na chodbě o kus dál. :sweat_smile:
14. kvě 2010 ve 13:43  • Odpověz
Jo a kdo chodíte do Bohunic třebna na monitory, tak v Campusu v prodejně Babypark dávají zadarmo knihu od Petry Paroubkové o těhu a pak rodičovství. je to velký formát, má asi 250 stran a nevypadá špatně, M. tam šel cestou z porodnice potrvdit záručák na kočárek a slyšel reklamu v rádiu, tak jí máme doma :wink:
14. kvě 2010 v 17:06  • Odpověz
Tak Blaničko,vítej doma.
Ty matky vytrpěj,kdyby ty děti věděly.Škoda,že nerodí chlapi,to by jsme vymřeli.
A přesto všechno máme dvě i více dětí,asi se ti to zdá neuvěřitelné.
Takže ti vyvolávaly porod,pochopila jsem od tvé kamarádky,že se nic nedělo,takže kontrakce jsi měla,ale neotvírala ses?
Já měla nejlepší 3porod,kontr.jsem měla hodinu a malej byl na světě.
Souhlasím,že nadst.porodní box,je super.Já jsem tam lítala nahá,do sprchy a do pokoje.Vyplatí se to.
Co porodní asistentka,byla jsi spokojená?
Tak si doma pěkně najděte svůj režim,at je vám fajn.A kojení dobrý?

:slight_smile:
14. kvě 2010 v 17:14  • Odpověz
Leo - on asi i ten chlap trpěl, když mě viděl a já na něj řvala, kde je ta PA s další dávkou epiduralu :sweat_smile: :zipper_mouth:
Kontrakce jsem měla, první a druhý den takový normální, ale jak pak poseldní den prdli vodu, tak to byl mazec, vůbec to nešlo do podbřišku, ale do křížů, já nevěděla, jestli sedět na baloně, nebo na 4 na žíněnce na zemi, pak mě dali na to pordní křeslo,já každou kontrakci prořvala bolestí, otevřený okno dokořán, cca 10m od toho chodníku co vede okolo, no asi sradna mě poslouchat :sweat_smile: PA byly super, jjá jich vystřídalo plno, jelikož se po 12 hod. střídali, takže 2 směny ve čtvrtek, 2 v pátek a 1 v sobotu, ta mě rodila, nějaké řecké jméno měla, super :wink: Jako všichni tam, akorát 2 sestřičky z dětské a 2 doktokry byly takové neslané nemastné, jedna vyloženě kráva, jsem M. brečela do telefonu, když odešla, že chci domů na reverz , ze mě udělal todálně neshcopnou krávu, pak jsem stála ještě s jednou maminou u dveří na dětské a ta měa stejnou zkušenost :sweat_smile:
14. kvě 2010 v 17:20  • Odpověz
a kojení docela ok,malej pije, v pordnici přibíral, ale mám hodně bolesivý bradavky, občas pěkně hodně zatahal, jak kdyby mu to prso chtěl někdo ukrást a od té doby se to s náma táhne. Dnes jsem zkoušela ten klobouček,moc to nepomáhá, stejně to bolí, když to zmáčkne a ještě se mu to nelíbí, tak snad to nějak přejde :sweat_smile:
14. kvě 2010 v 17:21  • Odpověz
To jsi pěkně dlouho blokovala ten porodní box.
14. kvě 2010 v 17:26  • Odpověz
Leo - jojo, ještě jsme si dělali srandu, jsem se ptala PA, jestli nebudou chtít nějaký příplatek, že někdo má za těch 500 za 2 hodiny odrozeno a já tam jsem 3 dny :grinning: A to nemluvím o tom, že jsem vždycky byla 30min pod tekoucí sprchou, pak na WC, na chvíli na monnitro a pořád dokola, tak jsem se ještě ze srandy ptala, jestli vodné a stočné se neplatí zvlášť :grinning:
14. kvě 2010 v 17:52  • Odpověz
Blani tak tomu se řiká nadstandart :grinning:
14. kvě 2010 v 18:08  • Odpověz
Vítám tě doma Blani a závidím, že to máš za sebou...já jdu na vyvolání ve čtvrtek, zrovna když se máme stěhovat, takže muž bude běhat mezi porodem a stěhováním :grinning: ten porod ti nezávidím...já se modlím at je to stejný jak u Tedíka, za 3 hod. byl na světě, ty křížový bolesti jsem měla taky...snad po minutě a nic nepomáhalo, nadstandart jsem tenkrát neměla ale nějak mi to nevadilo, jelikož sprcha mi nepomáhala a bylo to spíš ještě horší, ale ted si ho možná vezmu, a bude mě rodit ta kamoška, tak uvidím jak to zvládneme...dneska mě Dr. pořádně prohmatávala a třeba se to rozjede samo, což by mi nevadilo..jo a mimčo váží 3300g
14. kvě 2010 ve 20:58  • Odpověz
Nikol a co že to musí vyvolávat???
15. kvě 2010 ve 13:57  • Odpověz
Kvůli tomu tlaku...sice je ted docela o.k., ale beru spoustu léků a přenášet mě nenechají
15. kvě 2010 v 18:43  • Odpověz
Aha tak at vše dobře dopadne.
15. kvě 2010 v 19:21  • Odpověz
Ted to tu bude jedno mimčo za druhým, cincolina, Nikol, Hanka...doufám, že jsem na nikoho nezapoměla.
15. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz
Ahojky holky, jen zdravím dneska jsme byly celí den u tchýně a teďka jdu předat malou mamině a valíme ještě na chvilku ke znamím. :wink:
15. kvě 2010 v 19:47  • Odpověz
Ahoj holky, dneska byla hrozná noc, spala jsem asi jen 3 hodiny a to ještě ne v kuse.Malý pokašlává od včerejšího odpoledne, myslela jsem, že se jen trochu napil při plavání vody, ale ne je nemocnej, tak jsme byli v lékárně pro sirup na kašel, tak snad to bude lepší a zítra zajdem k dr.V noci se mi navíc ještě po mlíčku dvakrát poblil(fakt poblil, letělo to pěkně), takže jsem dvakrát převlíkala, vše mokré, ale ted už s mlíkem dobré, jen kucká a semtam se mu v nose udělá snoplík.
16. kvě 2010 v 09:39  • Odpověz
Asi tu naší žížalu uškrtím o půl šesté zase bugr a teď si chrápe :angry: No nic jdu dneska péct buchtičku mňam mnam :dizzy_face:
16. kvě 2010 v 11:14  • Odpověz
Hani tak ať je malej co nejdříve zase zdraví :slight_smile:
16. kvě 2010 v 11:15  • Odpověz
Hannah, to počasí je fakt na nic, to je asi nachlazení hotový hnedka. Já pořád nic, zítra první monitor v porodnici, tak jenom doufám, že se něco hnulo. V noci jsem měla trochu pocit, že by už asi 3xposlíčci, ale možná jsem si je jenom vsugerovala :grinning: .
17. kvě 2010 v 07:48  • Odpověz
A ještě prosím poraďte, přišlo Vám od sociálky nějaké vyrozumění o přiznání výše mateřské? Mně totiž nic a vím, že kamarádce, která teda bydlí mimo Brno, nějaký papír přišel... Jsem na MD od 1.dubna, takže jestli mělo něco přijít, tak už by asi bylo na čase...
17. kvě 2010 v 08:18  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsme zpátky z kontroly a hurá voda už teče i když zatím rezavá , ale tá odteče :wink:

No dopadly jsme tak nijak žádna změna tlak na plíce pořád velkej takže se pořád bude čekat na tu operaci . Ale pochválila nás, že mála vypadá doře , že jde vidět že se o ni dobře staráme a že si ji i vykrmujeme :grinning: :grinning: :grinning: JEn mě vysvštlila tu operaci a fakt bojim bojim a ten pooperační průběh , že bude taky docela maso no tak snad to zvládnem už aby to bylo za nama :wink:
17. kvě 2010 v 10:23  • Odpověz
Jo já mám dojem, že mi něco došlo, ale teď nevím zda si to nepletu s papírem o porodným.
17. kvě 2010 v 10:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.