• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Dobré ránko,
Cincolina - mě nic nedošlo, rovnou mi došla část MD za březen na účet, papír ale žádný
Do kdy se můsí žádat o poordné? Já nevím, kdy se tam dostanu, jsem doma na ATB, včera jsem jela do porodky, že 2.den silně krvácím a je mi zle , a mám zánět dělohy, poku dse to nezlepší do 2 dnů, tak zas si tam poležím :frowning2:
17. kvě 2010 v 10:40  • Odpověz
Blani-nemusíš mít strach,porodné lze uplatnit do 1 roku.Všechny papíry co tam poneseš musí být originál,jen aby jsi tam neletěla znovu. Rovnou si vezmi žádost o rodičovskou.
A kojíš i s ATB? Drž se.
17. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz
Blani teda tak ať se to zlepší at nemusíš do špitálu :wink:
17. kvě 2010 ve 13:19  • Odpověz
Ahoj Míšo-o jakou operaci teda půjde a co tě tak vyděsilo po operaci.
Vy za ní chodíte do dětské,myslela jsem ,že do Prenatalu.
Jak Verunka ted papá,už se to zlepšilo?
17. kvě 2010 ve 13:22  • Odpověz
No teď už chodíme do dětské aji natočí nám tam i Ekg a asi jí to víc vyhovuje i když mě to zase víc vyhovovalo na té Veveří, ale třeba až budeme po operaci tak budem chodit zase na tu Veveří, Jde o to , že malá má tu plicní Hypertenzi a vlastně strašně velkej tlaka na ty plíce a oni se to budou snažit jako by uvolnit aby tam takovej ten tlak nebyl. No, ale ten pooperační stav, že byvá docela hroznej jak to prostě najednou uvolní a že se to bude muset hlídat , no prostě tak nějak jako , že abych neočekávala zázraky hned po operaci a že to může mít nějaké komplikace , ale to každá operace , že?Taky s ebudou koukat na tu chlopen tak se uvidí co stím .
17. kvě 2010 ve 13:28  • Odpověz
Blani, tak at jsi brzo v pořádku a nemusíš do nemocnice, kojíš a co malej???
Miši snad vše dobře dopadne, jste holky statečný.
Jinak my jsme přišli od dr. a jsme nachlazení a dostali jsme fenistil kapky a sterimar do nosíku.
17. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz
Leo - díky, tak do roka se tam snad dokulím :grinning: O rodičák budu žádat až někdy koncem roku, ještě po vyčerpání MD budu žádat o čerpání asi 1,5 měsíce dovolené od zaměstnavatele (skoro celá loňská + letošní), tak až pak budu žádat o RD, mě účetní upozorňovala, že jak požádám o RD, tak mi zanikne nárok na tu dovču :wink: A kojíms ATB+paralenem, prý se to s nima dá :sweat_smile:
míšo - držím palce, ať to dobře dopadne
17. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz
Malej naštěstí docela v pohodě, dnes dojde pediatr, tak ještě sním chic probrat ledvinové pánvičky, které v těhu vypdaly blbě a v porodce mudr. nic na UZ neviděla, tak se ho chci zeptat na jeho názor. :wink: alejinak to docela jde, přes den většinou nakojím , přebalím a za chvíli spí, ale v noci trochu řádí, no aspoň všichni hned ví, že máme doma mimčo :grinning: Naštěstí dost pomáhá M., mě se blbě nosí, si ho nemůžu o to bolavý břicho pořádně opřít, a teď poseldní 3 dny stejně jen ležím a spím :sweat_smile: V noci malýho vytáhnu na postel, nahodím prso a usnu :grinning:
17. kvě 2010 ve 13:49  • Odpověz
Blani, ještě že ty tatínky máme a pomáhají nám, že???
17. kvě 2010 ve 13:53  • Odpověz
tak nám došel dopis z Motola máme dojed 27.5 a operace je druhý den. Je mi šíleně blbě
18. kvě 2010 ve 12:40  • Odpověz
Míši to bude dobrý, malá je bojovnice.Pohlad ji za mě a at vám vše dobře dopadne, myslíme na vás.
18. kvě 2010 ve 12:42  • Odpověz
Míšo - držte se , budeme vám držet palce :wink: jak píše Hanka, tak malá je bojovnice největší, už toho má tolik za sebou, že zvládnete už vše. :wink:
Hani - jak byl Matěj starý, když jste se byli fotit u Anety?
19. kvě 2010 ve 13:18  • Odpověz
Ahojky, tak venku pořád hnus už mě to začiná to počasí trochu neba :angry:
19. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz
Míšo - to mi povídej, já se těšila, že se po 14 dnech kouknnu na 20 min ven s kočárkem, jak malej brečí, tak mu vykládám jak půjdeme další den už ven v kočárku, k rybníčku, jak tam jsou kačenky atd....a prd. A chčije a chčije :angry:
19. kvě 2010 ve 13:48  • Odpověz
No snad víkend bude lepší , že by jsme si ještě to počasí užily :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj holky, nevíte něco o Cin? :confused:
19. kvě 2010 ve 14:24  • Odpověz
Blani asi 2, nebo 2 a půl měsíce, ale ona fotí i malý mimi fotila i pár týdenní mimi, mrkni na její stránky na blog tam má fotky toho malého mimi.
To počasí je fakt hnus.
Taky by mě zajímalo co je s cin, jestli už porodila.
19. kvě 2010 ve 14:56  • Odpověz
Tak jsem psala cincolině a máme tu další přírustek, od včera mají holčičku Ester, 2830g a 49cm.Dost malinká na to, že se narodila po termínu.Až bude doma tak se ohlásí.
19. kvě 2010 v 15:22  • Odpověz
Jé tak to super další gratulace a co Niki tá jde zítra na vyvolání ne? Mě kamoška porodila taky včera teď se to rodí o sto šest :grinning:
19. kvě 2010 v 16:01  • Odpověz
Tojo ted to jde jedno za druhým, Niki má jít zítra na vyvolání a hanka má taky brzy termín a to už myslím tady budem všechny maminkami.
19. kvě 2010 v 16:12  • Odpověz
Ahoj holky nevíte o někom kdo by půjčil na 14 dní cestovní postýlku, jedu v neděli k rodičům a u tchýně ještě malý nemá postýlku, spí se mnou ve velké posteli, ale tchýně si ho chce na noc vzít k sobě at se vyspím.Postýlku sháním i dr¨řevěnou ale zatím bez výsledku, nechci nějakou drahou.A vracíme se 4.6.Tak kdyby některá jsmte věděla tak prosím dejte dvědět, moc děkuji
19. kvě 2010 v 17:38  • Odpověz
ahojky po dlouhe dobe! dodatecne moc gratuluji vsem maminam,tedy vlastne jen blance a cin..

blani, porod sis tedy vyzrala..jsem ti prala,aby to probehlo rychle as hladce, kdyz uz sis protrpela vetsinu tehu:(ale hlavne,ze uz mas tomaska u sebe..at se dari!

hani: ja cestovni bohuzel nemam,rada bych ti pomohla,ale nestihla jsem poridit..ted jsme byli na vikend pryc a malej spal s nami v posteli. jedine ti muzu nabidnout, ze pokud by se ti podarilo tak narychlo nejakou dobrou a ne drahou vybrat, ja bych ji zaplatila a hned bys ji mohla vyzkouset...a po vylete bys mi ji vratila.
20. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz
Ahoj holky, chci se zeptat, jste tu uz vsechny tehulky nebo maminky, nebo je tu i nejaka snazilka? :slight_smile:
20. kvě 2010 ve 12:59  • Odpověz
carmen: myslim, ze vsechny jsme maminy/tehulky, ale treba se pletu...

jo a holky, kdyz jsme u toho pujcovani... jestli mate nektera vahu na kojence, a mohla byste ji na den, max. dva postradat, + jste z brna, budu moc rada za pujceni :slight_smile: porad bojujeme s krmenim,ale nechci si vahu kupovat, jak se znam, stala bych se otrokem vazeni..i tak je to nekdy na budku...:(
20. kvě 2010 ve 13:55  • Odpověz
Bbberta, dík za nabídku, ale cestovní jsem volila jen pro ted na rychlo, jinak chcem koupit dřevěnou, i tak díky, to by sis navíc musela vybrat ty postýlku.Jinak váhu nemám, ale kdyby jsi od nikoho nesehnala, tak se dá půjčit http://www.mamicentrum.cz/pujcovna-pomucek.html
20. kvě 2010 ve 14:03  • Odpověz
carmen6 taky pokud vím tak jsme tu jen těhulky/maminky
20. kvě 2010 ve 14:04  • Odpověz
Hani - mě právě Aneta nabízela, že můžu dojít klidně chvilku po porodu udělat pár fotek, ale nějak teď to nějak nejde, tak sjem si říkala, že ty fotky vašeho malého by byly ok, že zas nevypadá extra velký, tak to by nám taky stačilo, přece jen máme to k ní docela kus a nechci teď s malým jezdit MHD :wink:
Zítra jdu na kontorlu do pordnice, jak zabrala ATB na zánět, a budou i výsledky stěrů, tak doufám, že se nade mnou slitujou a vezmou mě nějak přednostně, když tam budu mít malýho :confounded: A dnes jsem byli porpvé kočárkovat...potkali jsme pár známých a až na jednoho se všichni ptali, jeslti máme holčičku (kočárek má být červený, ale na světle má takovo usvětlejší barvu, narůžovělou :sweat_smile: )
20. kvě 2010 v 19:45  • Odpověz
Já váhu mohu teď postrádat klidně i 14 dní :slight_smile:
21. kvě 2010 v 19:36  • Odpověz
Ahoj holky, můžete poradit, kde v Brně vyfotit mimčo? Díky :slight_smile:
21. kvě 2010 ve 21:26  • Odpověz
ahoj holky..dneska jsem se vrátila z porodnice...17.5. ve 4´25 se nám narodil Adámek, míry 3,30kg a 50cm...porod byl paráda, do poslední chvíle jsem nevěděla jestli rodím nebo poslíčkuji, od půlnoci mi začly nepravidelný kontrakce, ale nic hrozného, 2x jsem si udělala vanu a trochu se to zhoršovalo,tak jsem volala do porodnice a řekli že si mám ještě na půl hod. udělat koupel a pak uvidím, po koupeli jsem už měla kontrakce po 5min. ale trvaly tak 20sec. nic hrozného, tak jsem nakonec zavolala ségře at přijede hlídat Tedíka, do porodnice jsme přijeli ve 3´40, Dr. mi udělala monitor, propíchla vodu a já začla tlačit, ani mě nenastříhavali, nezašívali, po porodu jsem byla úplně fit..vysněný porod :slight_smile: a ani moje kamarádka mě nerodila, protože by nestihla přijet....ted jsem doma a vybalujeme věci, včera muž přestěhoval všechny věci ze starého bytu a ted jsme v novém,ale je tu chaos a bordel :unamused:
21. kvě 2010 ve 21:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.