• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahoj,

Kate, a na monitory chodíš kam? Já myslela, že tím, že někam chodíš na monitory, jsi tam tak jako už registrovaná a počítají s tebou tam.
31. srp 2009 v 08:57  • Odpověz
Ahojky, tak my jestli si budeme moct vybrat tak Bohunice máme je za kopcem :wink:

Já jdu dneska do poradny a pak asi politám trochu město tak zatím páčko :wink:
31. srp 2009 v 08:59  • Odpověz
autor
Ahoj holky jdu se na vás kouknout, musím dočítat. v sobotu jsme měli v rodině svatbu byla moc krásná a povedená. pohodička
já dneska musím uvařit a nechce se mi nic.
Chtěla jsem se zeptat,když jste na nemocenské dýl tak o kolik peněz mín máte výplatu? jsem zvědavá co mi příjde ted ten první měsíc byl hroznej.
31. srp 2009 v 09:08  • Odpověz
luci - na monitory nechodím nikam :confused: jen pořád na kontroly k mojí doktorce do porodnice mě bude předávat až teď. Nám na obilňáku na předporodním kurzu PA říkala, že máme co nejdýl chodit ke svýmu gynekologovi, že když budem chtít chodit tam, zbytečně tam můžem potom čekat, protože všechny akutní případy mají přednost před objednanejma lidma... A hlavně, že absolutně nezáleží na tom, jestli tam někdo už na monitory chodil, že buď mají místo a nechaj tam odrodit každýho a nebo místo nemaj a odmítnou taky každýho... Že je lepší si předem zavolat, než se vyjíždí a pak tu chvilku, než člověk přijede mu třeba to místo "podrží", ale že chození na kontroly k nim jako jakási "předregistrace" nefunguje...
31. srp 2009 v 10:27  • Odpověz
Adelka, přesně tak. V Brně se v porodnicích neregistruje. Naštěstí. Taky jsem se s manželem rozhodla až teď, kam vůbec půjdu rodit. Jinak ke gyndr. chodím mimo Brno, takže neporadím, kdo je dobrý, a kdo ne. ... Na utz držím palečky, srdíčko už určitě bude. Držím palečky.

Míšo, hodně štěstí na poradně. :slight_smile:

Suny, to muselo být opravdu krásné, ta svatba. Bych šla taky na nějakou, hned. .... já byla na nemocenské, bude to pomaličku stoupat. Ze začátku jsem měla myslím 7500, naposledy už to bylo 9300. Ale ono záleží dost na platu, jaký jsi měla. Jsem dost zvědavá ale i na mateřskou, jakou mi dají.
31. srp 2009 v 11:04  • Odpověz
Já kdybych měla rodit dřív, tak si vyberu určitě Obilňák, myslím, že tam jedině mají novorozeneckou jipku, takže pokud se něco děje, převáží mimča tam....jinak mám vybraný bohunice kvůli tomu, že to mám kousek, je to tam hezčí než na Obilňáku a po odborné stránce tomu víc věřím, než milosrdným, ale to jde jen o nějaký můj pocit, ničím nepodložený:grinning:....
Jinak v brně je to přesně tak, jak píše k.ate......moje kamarádka chodila na monitory do Bohunic, když začala rodit, tak tam frčela, ale nebylo místo, takže ji poslali na Obilňák......já myslím, že nám to nakonec bude úplně jedno, hlavně, když to dobře dopadne:slight_smile:
Já chodím na monitory pořád ke své doktorce a zatím nevypadá, že by mě do porodky vůbec kdy posílala, tak nevím:slight_smile:
Neschopenku jsem ke konci mívala už tak jen o 2000 nižší, než svůj plat, docela to šlo....já te´d čekám na první mateřskou, tak jsem taky zvědavá
31. srp 2009 v 11:19  • Odpověz
Jooo a ještě pokud někoho odmítnou v Bohunicích vezme ho Obilňák a naopak, prej se nestane, aby obě porodnice zároveň měly stop stav... Jen na Obilňáku si prej občas nechávají rezervu, kdyby tam přijela maminka s předčasným porodem, protože na to jsou zařízení oni, ne Bohunice... Tzn, že pokud tam někdo jede v termínu, můžou vzít maminu, co přijede po něm, ale rodí předčasně a jeho pošlou do Bohunic... (ufff to je ale zamotaný, co? :grinning: )
31. srp 2009 v 11:22  • Odpověz
K.ate vůbec, mě to přijde docela logický:grinning:
31. srp 2009 v 11:55  • Odpověz
Jsme zpět z kontroly a nic moc mám hodně zvýšenej tlak :unamused: Tak jsme dostala nějaký šumivé vitamíny a na kotrolu jdu už za deset dní . Říkala,ale že by to mohlo být i tím zítřkem , že jsme už nervozní :unamused: Ale já jsem v klidu fakt :confused:
31. srp 2009 ve 13:48  • Odpověz
Jinak s těma porodkama je to tedy zamotaný :grinning: :grinning:
31. srp 2009 ve 13:49  • Odpověz
misicka tak si udělej doma pohodu, nic nedělej....a aspoň máš brzy kontrolu, to je na tom pozitivní.....
31. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz
Odpočivám odpočivám :wink:
31. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
misicka - ten tlak je na prd... Mně vždycky u doktorky tlak vylítne, ale jen na gyndě u obvodní jsem měla nízkej, u babičky mám nízkej, jen v poradně vysokej :grinning:A pak si má jeden vybrat :slight_smile:
31. srp 2009 v 16:47  • Odpověz
autor
Ahoj holčenky jak se máte? Musím dočítat hodně. Misi všechno bude v pořádku uvidíš.
A je dobře že odpočíváš zítra touhle dobou už budeš vědět víc ne?
Ale ten tlak je prevít, ale myslím si že to máš z nervičků. to tak je většinou.
31. srp 2009 v 16:49  • Odpověz
misi - jinak držíme pěsti ať je všechno OK :slight_smile: Ono určitě bude.
31. srp 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
Kate přesně tak bude a hotovo.
:grinning:
31. srp 2009 v 16:52  • Odpověz
Kate, já myslela, že ty monitory jsou u každé těhulky. Tak asi ne. Zase další novinka pro mě.

Tegga, přesně tak, hlavně, když někde v pohodě odrodíme a vše bude probíhat bez komplikací, že?

Míšo, ten tlak může být opravdu tím zítřkem. I když si myslíš, že jsi v klidu, tak přeci jen ten vnitřní strach tam je. A navíc, i to počasí dusný k tomu, tak dělá taky svoje. Já myslela, že dnes u doktorky omdlím, jak mě polívalo horko. .... jinak jak píšou holky, odpočívej, ať nabereš na zítřek co nejvíce sil a ať nám můžeš pak napsat jen a jen krásné zprávičky. Držíme palečky!!!

Tak jsem na dnešní kontrole opět dopadla dobře - se slovy paní doktorky, je to docela dobré (no, snad tím myslela, že je to v pořádku). Jen výsledky krevního obrazu nejsou nic moc. Hned měla dotaz, že málo piju, tak jsem to přiznala. Takže doporučeno více tekutin a předepsáno železo v tabletách (1x denně). A další kontrola za 14 dní. Tak jsem i ráda, že jsme dopadli s mimískem relativně ještě dobře. Vypsala mi papír se žádostí o mateřskou, ukončila neschopenku. Asi to odvezu osobně do práce, ať je to rychlejší.
31. srp 2009 v 17:05  • Odpověz
autor
Luci tak to gratuluju, a zítra dobrý zprávičky ještě od Míši a bude to uplně super.
Jinak já piju zatím taky hodně málo a nevím jak se mám donutit víc, tak ted piju kiwi sirup a vodu tak uvidíme no.
31. srp 2009 v 17:07  • Odpověz
suny - já si kupovala magnesii, zjistila jsem, že když mám u sebe flašku, vypiju víc :grinning: Ale občas tomu taky moc nedám...
31. srp 2009 v 17:45  • Odpověz
autor
No já tak litr denně víc nedám no, prostě mi to nechutná.
Dneska jsem za celý těhu měla poprvé rybu a brambory mnam ale od oběda je mě hrozně zle tak nevím asi to tělo na to není zvyklý. :wink:
Kate je možný že už mi ve 4 měsíci vyrostlo břichoa le o hodně???
31. srp 2009 v 18:10  • Odpověz
Suny, díky. Taky nevím, jak se donutit víc. Ale vypozorovala jsem, že jakmile držím třeba půllitrovou flašku s pitím v ruce, tak piju častěji, než když si mám jít vodu napustit nebo si pro pití skočit. Takže prostě budu chodit jen s flaškou. :grinning: .... teď čtu, že to Kate má stejné. Mít prostě flašku u sebe. :wink:
31. srp 2009 v 18:16  • Odpověz
autor
Děkuju za typ Luci zkusím to.
Jede mi tam konečně Ulice jdu koukat
papa
31. srp 2009 v 18:52  • Odpověz
holky taky mi pomáhá, když mám flašku.....nutí mě to ji vypít, jinak je to s pitím tragédie......misi zítra držím všechny prsty co mám :wink:
31. srp 2009 v 19:10  • Odpověz
ahoj, jdu pozdravit :wink: :wink: :wink:
neschopenka od 60.dne je cca 70% denního vuměřovacího základu, co je na výplatní pásce :wink:
31. srp 2009 v 19:18  • Odpověz
suny, taky jsem se koukala. celé léto jsem se těšila, až ji zase budou dávat. je to takový oddychový seriál.

tegga, tak tento způsob pomáhá asi vážně většině. s tím pitím tekutin. jinak je člověk dehydrovaný.

evanek, ty jsi účetní, že tomu rozumíš? ... já jen, jestli se v budoucnu třeba na tebe můžeme obrátit. :wink:

míšo, na zítřek myslíme na tebe i na malou holčičku, a hlavně držíme všechno, co můžeme. hlavně nám dej pak vědět. budeme očekávat jen a jen dobré zprávičky.
31. srp 2009 v 19:39  • Odpověz
suny - s bříškem ti neporadím, já ho hodně dlouho měla malý, všichni se mě ptali, kde to mimčo schovávám, až teď poslední měsíc a půl je konečně vidět, že jsem fakt těhotná a jen si to nevymejšlím :grinning: Ještě druhýho července na promoci to nebylo moc vidět :grinning:

luci - s tím pitím to máme stejně, my teda máme doma půllitr do kterýho si děláme s manžou šťávu, ale jak máme kuchyňku přes chodbu a musíme ven z pokoje, je to na prd a ani jednomu se nám pořádně nechce :grinning: Magnesii už nemáme, protože dělohu už hořčíkem uklidňovat nepotřebuju, tak je to s tím pitím zase horší :grinning: Ale ten půllitr pomáhá, ono je lepší vypít za den 4 půllitry než 8 čtvrtlitrovejch hrnků (aspoň po té psychické stránce mi přijde, že toho vypiju jakože míň :grinning: )
31. srp 2009 ve 21:57  • Odpověz
Holky tak já piju hodně , ale pak trpím jsme poříd na záchodě :grinning:

Holky vyjiždíme ve tři a ve čtyři je kontrola bojím bojím :slight_smile:
1. zář 2009 v 10:46  • Odpověz
autor
Misi ahoj prosímtě bude to dobrý od rána na tebe myslím, musí to být ok. a kam jdete na tu kontrolu?
1. zář 2009 v 11:02  • Odpověz
Jdeme na veveři do toho genetického centra do Prenatalu k paní kardioložce.
1. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.