• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
hanulik - protoze jsem zadala zrejme delsi cyklus nez ty, dala jsem 30 dnu, protoze se mi MS upravovala teprv od laparoskopie po mimodeloznim tehu, prvni jsem dostala po 32 dnech, druhou po 30 a pak uz ne :D, tak jsem zadala 30, nefandim si, ze by to kleslo :slight_smile:, jinak jsem dneska 5tt+1, jinak na kontrolu si me pozvali na 22.9 - to budu 5tt+6, takze uz pujde mimi pekne videt :slight_smile:

holky s tim oblecenim taky vaham... sice mam jeste cas... i kdyz vcera jsem mela co delat, abych se odvalila v normalnich riflich z pizzerky... :D ale koukala jsem taky kolem. v Omeze na nam. svobody je nahore cely obchod pro tehule, pak je i ve spalicku, ale ceny nevim, zatim jsem tam nezavitala... kalhoty jsem koukala na netu, ale taky se bojim, ze kdy to nejde vyzkouset... i kdyz maji tam supr teplaky a kdyby v kamenym obchode nebyly za tu cenu, tak ty si klidne pres net lajznu koupit, tam se clovek tak nesplete.
17. zář 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahoj,

Hannah, tak to je super informace. Těším se, až se Kate ukáže.
17. zář 2009 v 08:42  • Odpověz
Já si těhu rifle kupovala přes mimibazar přes net, a měla jsem štěstí. opravdu mi sedí. pořádně jsem proměřila míry, odsouhlasila s prodávající, a do týdne jsem je měla doma. a za super cenu, ještě s dárečky. :wink:
17. zář 2009 v 08:44  • Odpověz
Já mám taky jedny těhu rifle přes net a v pohodě, pak mám něco s HaM a taky dobrý.......přímo v těhu obchodech jsem koukala, ale ceny hrozný a zboží taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....jo jinak ahoj holky:slight_smile:
17. zář 2009 v 09:47  • Odpověz
Tegga, tak to je přesný. V těhu obchodech to mají docela dost předražený, řekla bych. Já si koupila pak ještě jedny kalhoty v C&A, plátěný. Ale ty jsem nosila tak do července. Přibrala jsem i na stehnech, a tak už mě to táhlo. Tak jsem to řešila kraťasama krátkýma, od vietnamců. A vystačila jsem si.
17. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
No ono být přes léto těhule je sice drsný, myslím co se týče veder a tak....ale zase s oblečením je to jednodušší....já jsem ráda, že nemusím shánět a kupovat nějakou mega bundu na podzim a zimu....teda aspoň doufám, že prcek pohne a nebudu ji potřebovat:grinning:
17. zář 2009 v 11:11  • Odpověz
Ahojky holky, tak trika kupuji v normalních obchodech jen o číslo větší :wink: Jinak mám jedny kalhoty těhu z teska za litr a jsou super, pak jsme si jedny obědnala z aukra za polovinu a a taky naštěstí sedí :wink: Ajednu sukňi těhu z obchodu za 700 kč a taky je dobrá :wink:
17. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz
eleanthis - já cykly pravidelný něměla, vím, kdy byla ovulace, tak sem zadala 28 a spočítalo to toto:slight_smile:... v tom tvém týdnu 5tt+6, už může být vidět srdíčko nebo je ještě brzy?....já plánuju jít až za 14 dní, to budu mít 19 dí zpoždění a měla bych být v 6tt+6. chtěla sem aby byslo vidět srdíčko. od kolikátýho týdne teda může být vidět?

s tím oblečením já taky počkám, vůbec nevím, kolik můžu přibrat, tak aby mně to nebylo malý:grinning:
17. zář 2009 ve 14:27  • Odpověz
Tegga, přesně tak. Jsem taky ráda, že nebudu muset kupovat novou bundu, svetr a tak. Přeci jen nějaký to tričko nebo halena se dá v pohodě nosit, šaty to stejné. Jen nanejvýš koupit nějaký ty kalhoty pro chladnější dny.

Míšo, ty máš už pěknou výbavičku pro sebe. A za dobré penízky. To jde.

Hanulík, srdíčko jde vidět jak u koho. Většinou v tom šestým už jde, někdy se ale stane, že jde vidět až v osmým týdnu. Opravdu záleží na každé těhulce.
17. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se k Vám přidat?
Od minulého týdne mám nařízený klidový režim, tak ležím, mám u sebe notebook a lítám po internetu. Začala jsem mít velké bolesti v podbřišku a taky stahy, tak mě moje dr poslala na konzultaci na Obilňák, tam se jevilo všechno v pořádku, jen dr zjistil že mám čípek jen 20mm a taky že mám buď zdvojenou placentu, nebo mám dvě, tak druhá zasahuje do DS (což nevím co znamená). Tak jsem se pěkně vystrašila a hned se ptala na rizika, tak naštěstí žádné, jen při porodu se to musí pohlídat. Dostala jsem 6 injekcí magnezka a další kontrola v 21.9. s tím, že mám hodně odpočívat. Magnezko naštěstí zabralo, ale jen na ty dny kdy byly injekce i bolest v podbřišku ustala. Ale včera jsme měla tvrdnutí zase a dnes taky, pouze 2, ale i tak mě to vystrašilo a ležím. Dnes mám jít zase na těhu cvičení, ale asi budu mít až do porodu utrum.
Holky měly jste tak brzo tvrdnutí břicha. Přijde mi že 24.týden je hodně brzo. :frowning2:
17. zář 2009 v 15:18  • Odpověz
Ahojky holky,taky bych se ráda přidala, už jsem tu teda párkrát byla, ale moc jsem nepsala.

besinko....já to měla od 16tt ležela jsem s tím aji na kapačkách na Obilňáku, beru na to magnesium, daly ti na to něco?
17. zář 2009 v 15:53  • Odpověz
Ahojky holky, pěkně se nám to tady rozrustá :wink:

Já měla první tvrdnutí asi v 17 tt naštěstí jen dva dny a beru magnézko a teď až na to bolení břicha za poslední tři dny je klid :wink:

Dvě tvrdnutí za den je v klidu někde jsme četla , že až nad deset tvrdnutí za den se něco děje. Tak snad to bude v klidu :wink:
17. zář 2009 v 16:39  • Odpověz
misicka taky beru magnezko ale mě to břicho stejně pořád tvrdne, tak nevím
17. zář 2009 v 16:49  • Odpověz
Kelly, beru magnesolv 3-4/2 denně. Pokud by se to zhoršilo (čipek i tvrdnutí) špitál mě stejně čeká. Naštěstí co se týče nákupu tak mám akorát oblečení a přebalováky, postýlku, peřinky ani povlečení ještě nemám. No vlastně je toho víc co ještě nemám. Tak mám strach, kdybych musela zůstat ve špitále že to nebudu mít připravené, naštěstí existuje internet!!
Misičko, to mi říkal i dr. že do 10 případů za den je tov pořádku od 30tt je to až 20.
Kéž bych už byla po 30tt.
Minulý pátek podle UTZ měla malá jen 520g což je fakt ještě hodně málo.
Tak jsem na cvičo nešla a raději ležím. Sice je ta televize už leze krkem, ale raději 2 měsíce u telky, než předčasný porod!!!
17. zář 2009 v 17:01  • Odpověz
Elean, krásná fotečka. Gratuluji ke kontrole úspěšné!!!

Besinka, vítám tě mezi námi a gratuluji k těhulkování. Klidný režim opravdu dodržuj, a na těhu cvičení už raději nechoď. Přeci jen raději odpočívej, ať holčička ještě co nejdéle vydrží u tebe v bříšku. Jinak to tvrdnutí si myslím, že u mě začalo až kolem toho třicátýho týdne, ale nevím jistě, možná dřív. Magnézko beru taky, třikrát denně, občas zapomenu, tak teď už spíše jen dvakrát. A zatím vše v pohodě, musím teda zaťukat.

Kelly, jj, byla jsi tu. A určitě zase zajdi, můžeš i častěji.

Míšo, tak to jsem slyšela taky, ale záleží taky na období. Zhruba před dvěma třemi týdny sestřička říkala, že tak pětkrát šestkrát denně je to v pohodě.

Mě nejvíc tvrdne při jízdě autem. Doma je to až teď v poslední době.
17. zář 2009 v 17:01  • Odpověz
Pardon, ne naštěstí ale neštěstí je co se týče nákupu, nějak jsem to spletla :wink:
17. zář 2009 v 17:04  • Odpověz
Já už bych taky brala abych měla na začátku tu trojku pak už bych se tolik nebála :wink:

Tak jsem našla Kubíka od Kate :wink:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=462794&vReferer=%2Fphotos%2Fk.ate
17. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
besi neboj to bude v pořádku, ty jsi už 25tt a to by se mimi už zachránit dalo...já byla 18tt a když mě přijmali na Obilňáku tak mě řekli, že je to v rukách božích jestli se mimi udrží,že kdybych porodila tak to je potrat...myslela jsem že mě odvezou a podívej 34tt a bříško mě stejně pořád tvrdne.
17. zář 2009 v 17:07  • Odpověz
luci určitě budu chodit častěji :wink: díky
17. zář 2009 v 17:08  • Odpověz
Kelly a kde jsi rozhodlá rodit?
17. zář 2009 v 17:12  • Odpověz
Na Obilňáku a ty?
17. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: tak u nás asi taky ten Obilňák :slight_smile:
17. zář 2009 v 17:17  • Odpověz
Já tam i ležela v tom 18tt ale i tak jsem vždycky chtěla tam....aji jsem se tam narodila. A jinak je u tebe vše v pořádku??
17. zář 2009 v 17:19  • Odpověz
moje kamarádka (ještě že ji mám a mám z čeho čerpat :slight_smile: ) měla tvrdnutí od 24tt, dostala taky magnesium a porod ji nakonec museli vyvolávat, malýmu se nějak nechtělo na svět:slight_smile:.
17. zář 2009 v 17:24  • Odpověz
Holky co se týče porodu, tak jsem asi taky pro Obilňák, už jsem tam ležela 3x, tak to znám :wink: ...
Kelly já vím, že jsem těsně za hranicí, ale přijde mi to děsivé!.
17. zář 2009 v 17:29  • Odpověz
Hanulíku, to mi říkal dr taky, že s takovým čípkem a tvrdnutím břicha můžu klidně ještě přenášet!!
Do 24.týdne jsem měla ukázkové těhu, žádný nevolnosti všechno probíhalo tak jak mělo a já to přechválila a druhý den co jsem povídala kamarádce, že jsem naprosto v pohodě to začalo :frowning2: , tak teď když se mě někdo bude ptát jak se daří, tak řeknu jen dobrý, abych nic nezakřikla ....
17. zář 2009 v 17:33  • Odpověz
besinka - to určitě není tím, že si to zakřikla. ty ses cítila naprosto ok a to bylo určitě fajn i pro mimi. vidíš, že to tvrdnutí májí i holky tady:slight_smile: tak si ted poležíš a bude vše ok:slight_smile: sestřenice tak do 26tt byla celkem ok a pak šla rychle na gyndu s bolestí břicha a hrozilo ji zkracování čípku, tak má klidový režim na pár dní a pak zase může trajdat po obchodech a kupovat výbavičku:slight_smile:......držím pěstičky, aby to bylo ok:slight_smile:
17. zář 2009 v 17:39  • Odpověz
Ahojky...
ted nejak nestíhám číst a vše si pamatovat....jste se rozjeli v tom psaní! :slight_smile: :wink:
No srdíčko by melo být už vidět v 9tt, pak vystavují těhu,průkazku, když je vše ok. nás to čeká příští čtvrtek, už se moc těším!! :slight_smile:
No a těhu věci mají i v CaA, třba ve Vaňkovce, maj tam celkem pěkný, dá se vybrat.
A já rodila U Milosrdných a byla jsme naprosto spokojená :grinning: , na Obilňák jsme slyšela jen špatné reakce, ale tím nikoho nechci odrazovat :wink: :slight_smile:
|Každopádně doporučuju se zajít do yvbrané porodnice aspon podívat,když to tam člověk třeba nezná, at se pak třeba nediví,že?! :grinning: :slight_smile: :wink:
No a břicho mi začalo taky tvrdnout celkem brzo, taky kolem toho 24tt, ale s Magnéskem to bylo Ok. A taky to od nejakýho 34tt vypadalo že budu rodit dřív, bo se to už chystalo, a stejně jsme přenášela :unamused: ...hlavně nestresovat, to je pak ještě horší. :wink:
Určitě se tu všem narodí krásná a zdravá miminka!!!! :slight_smile:
17. zář 2009 v 17:50  • Odpověz
Holky, díky, není nad uklidňující slova.
Vím, že musím být naprosto v klidu, jak se jen trošku začnu nervovat (s čímkoliv) tak mám tlak v podbříku.
Oblečky jsem kupovala různě, něco mám taky od švagrové po neteří a taky na mimibazaru.
Zatím mám jen velikosti 56-62, větší budu pořizovat až pak.
Holky maminy, řeším postýlku, nevím jestli se sundávací bočnící nebo pevnou, prosím poraďte.
díky
17. zář 2009 v 18:02  • Odpověz
Tak já nejprve chtěla rodit v Bohunicích, ale jelikož malá má srdeční vadu tak to asi bude Obilňák, prý jsou tam na komplikované porody nejlíp vybaveny a pro malou chci to nejlepší jelikož jak se řiká je to vymodlené dítě a to doslova :wink:

My měly srdíčko už v 6 plus něco a průkajdu dostaly až ve 12 tt, ale zaleží na doktorce :wink:

Besinka mě bylo taky fajn a teĎ už skoro týden ležím jak je mi blbě neboli nějak divně :unamused: Bolí břicho asi tím jak se vazy natahujou.
17. zář 2009 v 18:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.