• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Besinka..my máme se stahovací bočnicí a využiješ to spíš až bude trochu větší a budeš mít matraci níž třeba...ale jakože by to bylo nejak moc potřebné to vůbec. Takže si myslím že je to uplně jedno!! :wink: spíš jde o to aby se ti postýlka líbyla!! oni s tou stahovací bočnicí zase tak moc nejsou, spíš se sundávacíma šprušlema uprostřed.
17. zář 2009 v 18:08  • Odpověz
Mišičko, mě boleló břicho minulý týden, v neděli to přešlo a bolelo to tak, že jsem se nemohla ani přetočit na posteli a každý krok mě děšně bolel. Ale od neděle byl klid.
Asi to bylo díky srůstům, které mám v břiše a kvůli kterým jsem měla 2 mimoděložní těhu. Dr ale nemohl zjistit přoč mě to tak bolí. Dělal mi UTZ dlooouho a bylo vše v poho, až na ty 2 placenty :astonished:
17. zář 2009 v 18:09  • Odpověz
Misi..sestřenka ted v květnu rodila na Obilňáku, bo u malého oběvili taky vadu srdíčka a po porodu ho měli okamžitě operovat, ale nakonec byl tak šikovnej že neoperovali a je v pořádku :slight_smile: ..tak držím palečky at je to u vás stejně. Ale Obilňák je na to fakt nejlepší a jinam by ti ani nedoporučili!!
17. zář 2009 v 18:10  • Odpověz
Bejunko díky, je fakt, že ty pěknější jsou právě s těma oddělávacíma šprušličkama.
No tak asi mám taky vybráno :slight_smile: :slight_smile:
17. zář 2009 v 18:13  • Odpověz
jsou no :grinning: , a navíc nemluvě o ceně, se sundávací bočnicí jsou dražší celkem o dost :unamused: ...ale nám to kupovala prababička, takže jsme to neřešili a navíc to vybýral manža..ale postýlka je pěkná!!
17. zář 2009 v 18:16  • Odpověz
No právě , že jsme se bavila s naší kardioložkou a tá je pro Obilňák já tam nechtěla skrz tu poporodní péči, jsem slyšela , že trochu zaostávaj, ale jak řikám pro malou aby byla zdravá vydžím vše :wink:

No jestly mě to do víkendu to bolení břicha nepřestane tak asi taky zajdu na gyndu :wink:

Tak my máme postýlku vybranou z Ikeii tak si pro ni příští měsíc pojede, zatím tu je takovej binec ( děláme novou koupelku) , že jí nemáme kam dáti :grinning:
17. zář 2009 v 18:17  • Odpověz
Míšo, ty jsi ale šikula. Kubík je moc pěkný!!!

Besi, já sice mamina ještě nejsem, ale zvolila jsem polohovací, do třech poloh. Bočnici ani žádné šprušle vyndávací nemá. Foto mám v albu - výbavička.
17. zář 2009 v 18:22  • Odpověz
a nebo odrodíš na Obilnáku a pak přinejhorším by vás odváželi do dětské nemocnice... tam sestřenka byla na pozorovnání s malým asi 2týdny, ale všechno se zvládne,kvůli malému.. :wink:
17. zář 2009 v 18:22  • Odpověz
Do Ikei, se taky chystáme, potřebuji komodu na přebalovák.
A co kočárek, jaký máte vybraný? My X landera XA 2009, ale jen je škoda, že u sporťáku nejde udělat aby prcek byl čelem ke mě.
Mišičko, určitě běž, ono raději 2x zbytečne, než jednou a pozdě!! četla jsem tvůj příběh, taky to nemáš lehký!!
Já u dr v poradně říkám a ptám se úplně na všechno, sice někdy ze mě musí být na nervy, ale to je mi jedno. Je to naše vymodlené mimi, tak nechci nic zanedbat!
17. zář 2009 v 18:24  • Odpověz
Beju, tak to je moc pěkný. A věřím, že i Mišičce to tak dopadne. Budu jí držet palečky, aby byla malá moc zdravá!!!
17. zář 2009 v 18:24  • Odpověz
Jasně kvuli mále cokoli :wink:

My máme komodu z Ikeii asi za 1500kč a je super, ještě koupím do ní nějaké řadiče :wink:

Besi nemám to lehký, ale zato my to zvládnem :wink:

Kočárek bych chtěla Implast Bolder, ale ješt to není konečné rozhodnutí :wink:
17. zář 2009 v 18:27  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem trochu dočetla.Jinak já si chci ted koupit těhu rifle s laclem, dneska jsem byla v CaA n zelnáku a neměli, tak ještě zkusím Vankovku a pak budu muset do těhotenský mody.Jinak triko na podzim si koupím někde v obyčejnym obchodě nechce se mi dávat skoro 600,- za triko s dlouhým rukávem v CaA, navíc když ted nedostávám žádný peníze a vše táhne můj.
Jinak postýlku jsme si vybrali s úložným prostorem a kupovat ji budeme asi v polsku.Jo těhu rifle za docela dobrou cenu mají v CaAKoupila jsem si tam na začátku těhu hnědé kalhoty a nosím je až do ted a jsem spokojená a stály myslím do 700,- a jsou i na podzim, jen nevím jestli mi brzy nebudou malé přes stehna.

Obilnák je prý výborný na porod, ale poporodní péče je zastaralá.Já budu rodit u milosrdných, už jsem tam chodila na začátku těhu na vyšetření s cystou.A mám to nejblíž.
17. zář 2009 v 18:30  • Odpověz
Mišičko, ten jsem měla ze začátku taky vybraný ale pak jsme se zašli podívat do obchodu (čáryfuk na cejlu) a bylo vybráno. Chodíme často do přírody a i s prckem v tom chceme pokračovat, tak potřebuju kočárek s velkýma nafukovacíma kolečkama, nejlépe čtyřkolku a aby přední kolečka šly od i zaaretovat.
Jen mě straší to že zadní kolečka jsou nějakých 67cm od sebe, tak doufám, že potom nebude problém kdekoliv projet :unamused:
17. zář 2009 v 18:35  • Odpověz
Tak do toho obchodu se tak chystám tak třeba ta´m něco taky vybereme :wink:
17. zář 2009 v 18:39  • Odpověz
Já myslím že určitě :slight_smile: :slight_smile:
Mají i e-shop a dobrý ceny, tak tam budeme kupovat víc věcí :slight_smile:
17. zář 2009 v 18:41  • Odpověz
Jo ještě, byli jsme tam v sobotu dopoledne a zrovna tam nebyl jiný zákazník, tak se nám paní věnovala skoro hodinu a řekla nám dost dobrých rad, které na internetu v shopu člověk nezíská. Proto jsme se rozhodli koupit kočárek u nich, taky i proto kdyby byla nějaký reklamace :wink:, jsou z Brna, všechno by bylo jednodušší.
Teď mají otevřeno myslím i v neděli.
17. zář 2009 v 18:45  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš do fóra to, co patří do interní pošty".
17. zář 2009 v 18:46 • fajra
Krásný podvečer přeji :slight_smile:

teda holky Vás si číst s tou výbavičkou, tak mě chytají chutě se do toho taky pustit. Ale strach je zatím pořád větší tak budu sbírat informace a pak Vás tu budu znovu otravovat, až se do toho pustím :wink:

Tegg a byla jsi ve 2 nebo ve 3 patře??? Jestli jsi byl na monitoru tak asi ve 2.? No na to já si ještě počkám, ale je pravda, že jsem tam nakoukla kolem 13:30 a hledala tam kamarádku a ta byla zrovna ve vnitř. A ty jsi jak daleko?

Holky omlouvám se, že pokaždé když sem vlezu tak jen samé dotazy - tentokrát jsou to pohyby. Kdy jste je začaly cítit???Já jsem ted v 17 týdnu a pohyby zatím pořád nic a nebo to nepoznám :frowning2:

S tím oblečením děkuji za tipy, vůbec jsem netušila že v CA je taky těhu oblečení. Tak tam asi zajdu.

No nic jdu se vykoupat abych se pak mohla kukat na Ordinaci :sweat_smile:

Přeji všem krásný večer jo a ještě jeden dotaz, nechce se ke mě některá přidat od 1.10 chodit na těhu cvičení +přednášky do Větrníku??????

papa
17. zář 2009 v 19:06  • Odpověz
Jé holky tady se to nějak rozrůstá:grinning:...tak koukám, že mám asi jako jediná vybraný bohunice, ale to je dobře, aspoň budou mít volno a nebudou mě posílat pryč pro velký množství mamin:grinning:.......jinak já tam te´d byla párkrát na kontrole na monitorech a zatím spokojenost...ale já to moc neřeším, někde odrodit stejně musím:slight_smile:.......břicho mi tvrdlo asi od třetího měsíce, měla jsem magnézko a klid a jak vydíte straším tady ještě te´d:slight_smile:.....pokud je tvrdnutí do desíti za den, tak j eto oki.....pokud víc a nezkracuje se čípek, tak taky.......se zkracujícím čípkem už je to pak horší, ale mě doktorka celý těhu strašila a budu ráda, když porodím aspoń ve 40tt:grinning:......jo a srdíčko už nám doktorka potvrdila v 5tt
17. zář 2009 v 19:06  • Odpověz
Na monitory se chodí přímo tam, kde je sál, takže ve dvojce....do trojky tě pošlou jen pro štítky, pokud jsi tam nikdy nebyla.....nijak zvlášť to tam nevypadá, teda šestinedělí je prý pěkně spravený....ale mě moc o to, jak to vypadá nejde....spíš o odbornou stránku, ta je pro mě nejdůležitější :wink:
17. zář 2009 v 19:08  • Odpověz
Ob.soklina-já ted chodím do cenapu je to zdarma, mají cvičení, plavání a předporodní kurzy i pro otce.Sídlí kousek od nových sadů.www.cenap.cz
misi-dobrý je i obchod www.anicka.cz
17. zář 2009 v 19:11  • Odpověz
Tegg já to mám taky dáno v Bohunicích a máš pravdu je to tam ted nově udělané. Už jsem si tam poležela skoro měsíc hned na začátku těhu a je to tam pěkné. Je pravda že o Obilnáku jsem taky často slyšela, že super přístup při porodu, ale co se týká po tak hrůza, ale zase jsou tam nejlepší na miminka. No jo všude se musí přimhouřit oko.

Hanah děkuji za adresu- kukla jsem a vypadá to super. Zaujalo mě to plavání, ale smůla - obsazeno. Netušíš jestlito plavání ve slané vodě nedělá i někdo jiný???
17. zář 2009 v 19:31  • Odpověz
Tak já bych moc ráda někam chodila cvičit, ale bohužel doktorka mi nenapsala doporučení :unamused:

Pohyby no spíš takové lechtáni a bublinky jsem začala cítít někdy v 18tt a na kopanečky až něk¨dy po 20tt :wink:
17. zář 2009 v 19:41  • Odpověz
Ob.soklina-to neva, že je tam napsané obsazeno, já jsem prostě vyplnila přihlášku bez toho abych tam zasdala termín a oni mi poslali podle termínu porodu ještě pět lekcí začínám 5.11. prostě jsem to zkusila stějně i na tu předporodní péči a nelituji je to super
17. zář 2009 ve 20:15  • Odpověz
Ahoj holky! Soklinka já taky chodila do cenapu, jak na cvičení, tak na ty kurzy.....cvičení tam můžu mooooc doporučit......zkus si tam zavolat nebo napsat email, mají velký množství zájemců, je možný, že budou otevírat další kurzy, tak se zkus zeptat.....kdybych rodila předčastně nebo čekala nějaký problém s mimísem, tak zrčitě obilňák, oni děti z bohunic převážejí tam, pokud je nějaký problém
18. zář 2009 v 07:23  • Odpověz
Dobré ráno holky,
já pohyby začala cítit někdy v 17.tt, ale to bylo jen takové šimrání, první malý kopanec jsem dostala přesně 31.7. (18.tt) protože jsem byla hodně nervózní a chystali jsme se na veveří na genetickou poradnu :slight_smile:. Ale pořádné kopance začaly až ve 20tt.
Na cvičení + teorie jsem se přihlásila do Devítky na Údolní ulici, byla jsem tam jednou a hned další týden jsem začaly mít bolesti, tak jsem šla jen na teorii a včera jsem dokonce nebyla vůbec. Jsme zvědavá, jak to se mnou bude, jinak bych se musela domluvit, že bych si alespoň to cvičení vybrala potom, až s prckem.
To plavání ve slané vodě myslím dělá jen cenap :frowning2: . Taky jsem tam chtěla chodit, ale bohužel termín mi paní nabídla až koncem listopadu a to už se mi zdálo zbytečné.
18. zář 2009 v 09:43  • Odpověz
Ahoj,

Sokli, já cítila pohyby až ve 20+2tt, a už to cítil i manžel. Nějaké mini pohyby si nějak zpětně neuvědomuji. Takže neboj, ještě je čas na pohyby.

Besi, my máme vybraný a už koupený, Caren Gondola. Je velký, prostorný, s přehazovací rukojetí a má ještě další vychytávky. A hlavně, není moc drahý. Což si myslím, že je taky zbytečný, kupovat nějaký kočárek kolem patnácti, dvaceti, třiceti tisíc.

A co se týče porodnice, tak já mám vybraný Ivančice. Je to malá porodnice, a je dost chválená jak ze stran lékařů, tak i rodiček samotných.
18. zář 2009 v 09:50  • Odpověz
Luci, jdu se na Váš kočik mrknout, já právě nechtěla moc drahý, x lander nás vyjde cca na 11tisíc (sporťák+hluboká korba) vajíčko budeme mít půjčený.
18. zář 2009 v 10:07  • Odpověz
autor
Ahoj holky, mám prosbičku, nemáte někdo zkušenost s přechodem k jinému dr v těhotenství jak je to s neschopenkou??? jeslti pokračuje dál nebo ne,????
18. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
Ahoj suny....na neschopence se nic nemění....s registrací k jinýmu lékaři to podle mě nemá nic společnýho
18. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.