• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
to má haňulík pravdu....stejně tak se dají ve zdravotnických potřebách koupit levněji takový ty jednorázový podložky na přebalování, jestli víte, co myslím...akorát jsou jednobarevný a jsou bez obrázků :wink:
19. zář 2009 v 17:02  • Odpověz
Ahojky tak jaká byla sobota? My byly u tchýně na obídku a koukaly na to 3d video , pak nakoupit . Dokonce jsem si libovala jak je mi dneska fajn, a jen jsme dojely domů tak pocity na zvracení :unamused: te´ˇd už je to naštěstí dobrý jen mám v břichu dneska nějaký celodenní ligový zápas :grinning: :grinning: :grinning:
19. zář 2009 ve 20:12  • Odpověz
Ahojyk holky :slight_smile:

Dneska možná pojedu za kámoškou na kafčo, no uvidíme jak bude v noci jsem se vůbec nevyspala

Dneska bych možná ještě chtěla setřídit oblečení pro malou abych věděla co nám chybí i když toho bude asi moc, ale připadne mi to nějaké divné , že už začinám chystat věci pro malou, asi je ve mě pořád nějaký blok strachu aby vše vyšlo či co :unamused:
20. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem doma. Byla jsem na tom kafíčku a bylo to super :slight_smile:

Koukám, že přes víkend si tu píšu sama :grinning: :grinning:
20. zář 2009 v 17:37  • Odpověz
Dobré ranko holky, tak tu máme zase pondělíčko a já se snad konečně dám do nějakého úklidu :slight_smile:
21. zář 2009 v 08:40  • Odpověz
Ahoj,

super, tak příští týden nakoupím ty jednorázovky. Čekám jen na penízky, jak mi dojdou. Teď nemám za co nakupovat, je to hrozné s těma penězama. Ty jednorázový podložky jsem koupila v bille, měli je v akci za šedesát kaček deset kusů, tak snad to není drahý. jinak nevím, kolik normálně stojí.

My jsme tu o víkendu měli tchýni s tchánem, tak jsem ani na pc nebyla. Docela to šlo. V sobotu večer jsme měli posezení z mateřskýho centra u jedné z maminek, což bylo taky super. Vzala jsem tam své výtvory z korálků a hned nějaké prodala.

Míšo, že by malá sportovkyně u tebe v bříšku? :slight_smile: ... jinak pomaličku si to určitě dej do kupy, co máš, a co ne. Já si udělala taky takovou tabulku, co máme, pod to vypsala, co je ještě potřeba, a jsem za to ráda. Aspoň jsem měla přehled, co pokupovat. .... to věřím, že kafíčko bylo super. Člověk se hned dostane do jinýho prostředí, než být doma, že?
21. zář 2009 v 08:43  • Odpověz
No nejprve jsme myslela, že je brzo něco zhačít chystat, ale pak je fakt že nevím zda v osmím měsíci budu moct vůbec chodit , třeba budu mít nakázáno ležet a pak budu nadávat , že není hotovo :grinning: Takže se do toho pomalu pustím a v týdnu pojedeme i pro postýlku :wink:

Jé tak to musí být prima to mateřské centrum, že se takhle můžete potkávat. Já tu u nás žádnou těhulu nemám a z holkama tady z netu se člověk potká tak jednou za měsíc či dva,tak vůbec nevím ským budu chodit vozit :unamused: Třeba když vyjedu z kočárem tak někoho potkám a seznamím se, no uvidíme :wink:
21. zář 2009 v 08:47  • Odpověz
Míšo, já to právě tak měla. Nic jsem nenachystala a pak jsem dostala nařízený ležet. díky poctivému ležení se to zlepšilo a tak jsem to vše dohnala. ale být tebou, tak za nějaké dva tři týdny už bych klidně pomaličku začala. Člověk nikdy neví, co se dál vyvrbí. Kamarádka třeba byla pak poslední tři měsíce v porodce, že měla stálé tvrdnutí bříška, a už nic nenachystala. Dítko se ale udrželo až do termínu. Takže pokud můžeš, tak opravdu si to chystej už teď.

To mateřské centrum je super. Funguje od března 2008, jsou tam maminy teda už s dítkama, teď pomaličku se tam přidávají nové maminy, těhulky, a i nové holčiny zatím bez dítek. Většinou mají program pro ty děti právě, a jednou za čtrnáct dní jen pro samotné maminky. Tam se pak něco tvoří a trošku se tak na to centrum vydělává.

Určitě někoho potkáš s kočárkem, si myslím, že to se člověk seznámí nejrychleji. Já mám tady sousedku, která bydlí naproti. Jen se zdravíme, nic víc. Má týden starýho / mladýho kloučka. Ale myslím, že jak budeme obě kočárkovat, tak se dáme do řeči a budeme kočárkovat společně.
21. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
ahoj holky, tak se konečně po dlouhý době hlásím, konečně nás s malým propustili z porodnice...
21. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky a speciálně k.ate:grinning:....obrovksá gratulace k pr´dolkovi a povídeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej:slight_smile:, kde jsi rodila, jaký to bylo, jestli jste oki, jak to zvládáte a tak, zajímá mě úplně všechno:slight_smile:
21. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz
tegga - rodila jsem na obilňáku... a porod byl celkem v pohodě, rychlej... 15. jsem se v 1:15 vzbudila, protože mě bolel podbřišek po pěti minutách, po hoďce jsem vzbudila manžu, že bychom asi mohli jet do pordnice a jeli jsme rozjezdem do porodnice :D Tam jsme ze zastávky došli zhruba kolem 3 hodiny... Dělali mi monitor celkem dlouho, ale neukazoval žádný kontrakce, i když břicho pobolívalo pořád, tak to vypadalo, že mě s poslíčkama pošlou domů... Po vnitřním vyšetření doktorka zjistila, že jsem otevřená na 3 - 4 cm, takže začla vypisovat příjem. Hned mi napíchli antibiotika a než stihly vykapat prdla mi voda a pak to šlo ráz na ráz... Nestihli mi dát ani klistýr, ani mě oholit, protože mrňous už se tlačil hlavičkou ven... Tlačení bylo celkem náročný (s manžou jsme šli spát asi o čtvrt na dvanáct, takže jsem měla naspaný jen dvě hodiny :frowning2: ), museli mě nakonec nastříhávat a malej mě vevnitř potrhal, protože je to kus chlapa (3850g - manža říkal, že měl 3880, ale zaokrouhlili to dolů a 51 cm). Každopádně v 5:15 byl na světě :slight_smile: a nebejt toho šití, ani nevim, že jsem rodila...
Jinak z porodnice nás pouštěli až dneska, protože malej měl žloutenku a 3 dny byl na fototerapii a první den a noc po porodu byl na novorozeneckým, protože jsem byla hotová a motala se mi hlava, než se tělo srovnalo s tou krevní ztrátou, tkerá prej byla celkem velká... Možná i proto jsem ze spousty věcí celkem mimo a občas mám pocit, že jsem úplně nemožná, ale jinak je malej hodný miminko. Dneska při propouštění měl už 3800 g, je to žrout :grinning:
No a v porodnici přístup celkem fajn, jen co chtěl člověk vědět a s čím chtěl poradit, na to se musel zeptat, jinak nevěděl lautr nic... :confounded: A taky mě štvalo, že místo aby řekli na rovinu, že s našema hodnotama toho bilirubinu půjde domů místo v pátek nejspíš až v pondělí to bylo pořád "uvidíme zítra"... Mě by spíš potěšilo, když bych šla dřív, než mi řekli, než když jsem se dva dny pokaždý těšila, že už nás pustí a oni nás tam ještě nechali...
21. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
Ale já si myslim, že to podávání informací podávání pacientovi je obrovskou slabinou našeho zdravotnictví obecně... :confounded: Až na pár světlých vyjímek...
21. zář 2009 ve 14:07  • Odpověz
K.ate a nějaký recept na to, abych měla taky tak rychlý porod nemáš:grinning:? zatím všechny, co kolem mě rodí a jsou prvorodičky, tak to mají raz dva, já tam budu dva dny beztak:slight_smile:.......ale jinak jsi borka, že jsi jela tou dopravou, to je docela mazec:grinning:...hlavně, že jste to s prdísem všechno pěkně zvládli a jste zdraví......a hlavně, už ho máš konečně u sebe a to je krásnýýýýýýýýýýýýý:grinning:......toho, že nebudu vědět, co a jak, se taky trošku bojím :sweat_smile: .....jinak s tím podáváním info ve zdravotnictví, to musím jen souhlasit, pokud se neptáš a neptáš, jako blbec dokola, nic se nedozvíš, je to i tím, že zdravotníci berou spostu věcí jako samozdřejmost a nedojde jim, že laik to může vidět jinak...na druhou stranu, raděj, ať si mě nechají v nem. o nějaký den dýl, než aby mě pustili a pak byl nějaký problém a museli jsme se tam vracet.....
21. zář 2009 ve 14:14  • Odpověz
tegga - u nás to bylo tak, že manža byl naštvanej, že škola na krku, malej nikde a my s tím "nic neděláme" (jako vyvolávání pomocí sexu :grinning: ), tak jsem se naprdla a řekla v pondělí v noci, že to teda zkusíme :grinning: Šli jsme potom spát a za tři hodiny jsme jeli do porodnice :grinning: :grinning: :grinning:
No já byla ve stresu v pátek, protože mě propustili, ale malýho tam nechali a já nevěděla, jestli mě vůbec v té nemocnici nechaj (nakonec jo jako doprovod dítěte)... :confounded:
21. zář 2009 ve 14:16  • Odpověz
k.ate my už jsme to taky zkoušeli......a nic:grinning:....horká vana......taky nic:grinning:.......kamoška s tím na obilňáku měla taky problémy, bydlí asi 70 kiláků od brna, malá se narodila v . měsíci, ji pustili a nechali ji dojíždět, no pakárna.......k.ate a už jste měli paní doktorku na návštěvě?
21. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz
tegga - nám na návštěvu nepřijde, musíme dojet za ní... má moc pacientů, tak to nestíhá...
21. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
tegga - jinak nás pouštěli dneska, takže by to sem stejně ani nestihla ještě :grinning:
21. zář 2009 ve 14:50  • Odpověz
aha, já myslela, že včera...už se těším, až se zbavím té těhu demece:grinning:....i když doktorka, kterou jsme vybrali, mi do telefonu říkala, že přijde hned druhý den, co nás propustí
21. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
nazdárek holky :slight_smile:
Tery ty jsi furt celá? :grinning:
21. zář 2009 ve 14:52  • Odpověz
Kate super porod já měla taky rychlej, jinak ti moc gratuluji k chlapečkovi :wink: at jste zdraví :wink:
21. zář 2009 ve 14:57  • Odpověz
kate, my se ještě neznáme, ale moc gratuluji k mimi:slight_smile:. nechci se zastávat zdravotníků, pač je pravda, že kolikrát je přístup otřesný, ale konkrétně co se bilirubinu týče, ti vážně nemohli říct, půjdete domů zítra, pač po fotu může klesnout rychleji nebo taky pomaleji. pravda je, že mohli říct, že je to většinou individuální a bude záležet na hladině Bi.

jinak sem zase holky chytla svoje otřesný obavy. dnes sme došly do práce a zjistily, že jedna kolegyně má neschopenku, holky nadávaly, že se to všechno pěkně hroutí. to neví, že sem těhu, fakt si neumím představit, kdybych nebyla ok, já bych snad do té práce chodila, pačch , měla výčitky, že sme měli počkat :frowning2:no ono by to snad ani nešlo abych odešla. ale rozhodla sem se, že nebudu čekat až do toho 12 týdne, hned jak mně potvrdí vše doktorka a potvrdí mně srdíčko, tak to řeknu, at s tím už počítají a sou na případný "problémy nachystaný"
21. zář 2009 v 16:08  • Odpověz
kate,
koukám, že už jste z porodnice doma, mocinky moc gratuluji :wink: :slight_smile:
21. zář 2009 v 16:29  • Odpověz
hanulik - já vim, že je to individuální, ale nám pak říkali, že vzhledem k tomu, jak ta hodnota byla vysoká, že další den domů nepůjdem... Ale ot bylo až potom, co jsem se fakt ptala, jinak by mi neřekl nikdo nic, což je na prd... :confused:
21. zář 2009 v 16:31  • Odpověz
kate - s tím souhlasím, ale zase je fajn, že se zeptáš, sou i takový, co se nezaptají a pak nadávají....takže se prostě ptát, ptát a ptát....no pak už jim možná polezete na mozek :grinning:
21. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
snad se nezlobíte, já to prostě beru tak, že su v tom denně:slight_smile:
21. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
Kate tak vítej s prckem doma a ještě jednou gratulace a chci taky tak rychlej porod :wink:
21. zář 2009 v 17:23  • Odpověz
hanulim já v tom taky byla denně...a právě proto bych se zdravotnictví v málo čem mohla zastat, protože vím, jak to chodí.....je to otřestný
21. zář 2009 v 18:09  • Odpověz
však já souhlasím, jde to od desíti k pěti :frowning2: je to smutný, i když jsem pracovala na více odd, tak můžu říct, že všude to horzný není.... :slight_smile:
21. zář 2009 v 18:14  • Odpověz
Kate, moc a moc gratuluji k malýmu Kubíkovi, a přeji mu do jeho života hlavně zdraví a štěstí, ať vám dělá jen samou radost. ... koukám, že porod byl docela v pohodě. Tak snad nás všechny čeká taky takový. Co se týče těch dotazů, tak si myslím, že je to opravdu všude. že čekají, co tě bude zajímat. Proč by zbytečně vykládali věci, které třeba dotyčná už ví.

Lucajdak, i tobě gratuluji k narození chlapečka. A vítám tě tu. Jsem tě tu zatím ještě nějak nepostřehla.

Hanulík, záleží na tobě, kdy se jim to rozhodneš říci. Já to řekla jen blízkým kolegyním dřív, než v tom dvanáctým, to jsem pak řekla až vedoucímu. Snad to i nadále budeš mít bez problémů. Ale pořád měj na paměti, že mimi a ty jste na prvním místě.
21. zář 2009 v 19:14  • Odpověz
hanulik můžu se zeptat kde a v jaký nem.pracuješ?.....m§žeš do IP, jestli to nechceš psát tady
21. zář 2009 v 19:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.