• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahojky.
Tak včerejší kontrola dopadla dobře. Jsem moc ráda. SIce jsem šla se strachem, co mi doktorka řekne opět na přibraná kila, ale v pohodě. Sestřička poslouchala srdíčko, prý bije jak zvon. Výsledky kultivace jsou negativní, takže super, jsem moc spokojená. Dostala jsem žádanku na první monitor, tak se dnes budu objednávat. :wink:
22. zář 2009 v 08:17  • Odpověz
Jsem objednaná, jupí. Jdu příští čtvrtek. Docela jsem zvědavá, co mě tam vše čeká. Na každého mají vyhrazenou hodinku, tak uvidíme. Budeme sepisovat i dokumentaci, tak jsem zvědavá, co jim zapomenu říct, nebo co nebudu vědět. :confused:
22. zář 2009 v 09:30  • Odpověz
Luci a kam jdeš na ten monitr, v těch Ivančicích? hodinka, to je docela dlouho, já na něm sedím vždycky tak dvacet minut a pak jdu ještě na prohlídku, no myslím, že víc jak půl hoďky to nezabere.....ale v bohunicích to mají tak, že při první návštěvě sepíšou jen základní anamnézu a takový ten dotazník se píše až v den příjmu.....
22. zář 2009 v 09:45  • Odpověz
ahoj holky, muzete mi poradit nejake dobre cviceni pro tehotne v Brne?kam jsete treba chodily nebo chodite? jsem teprve na zacatku, ale uz pomalu neco shanim jelikoz se mi nechce drepet doma :slight_smile: diky moc za rady
22. zář 2009 v 09:59  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj verisek! zkus mrknout tady...........http://www.cenap.cz/index.php......je to tam zdarma a já jsem byla spokojená
22. zář 2009 v 10:04  • Odpověz
autor
Ahoj Verísku, já budu chodit k Unionu je to u sparu na vídenské. je to bomba chodila tam kamoška a je to prý super.
22. zář 2009 v 10:05  • Odpověz
a muzes mi poslat do IP nejaky kontakt? moc dekuji
22. zář 2009 v 10:20  •  1 dítě  • Odpověz
autor
Jejda oni to tam nemají na stránkách ale je to posilovna průvan zítra tam jde mamka cvičit do posilky tak jí řeknu at se poptá a pak bych dala vědět. já tam budu chodit asi od října.
22. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se přidat? Na MK jsem nakukovala akorát na alba holek z BRM, o těhu se nějak nezajímala, takže jsem taková neznalá. Jak je to s vybíráním porodnice, jak moc dobředu se musí hlásit? Třeba v Praze už bych musela teď, ale v Brně prý je to docela ok. A to cvičení jak se ptá Verisek mě taky zajímá, ideálně někde na sevru Brna, kdyby jste měly typ...Krpole, Řečkovice, Medlánky,.... předem díky za odpovědi.
22. zář 2009 v 10:47  • Odpověz
Tegga, jj, jdu do těch Ivančic. Ona už tu dokumentaci chce se mnou sepsat. Už to říkali i na takové té informativní schůzce. A asi si nechávají i nějakou rezervu. Je to malá porodnice, tak si to mohou dovolit. Taky jsem slyšela, že ty monitory vezmou tak dvacet minut, půl hodinky. Nevíš, dělá se i utz, nebo ne?

S cvičením neporadím, já nechodila.

Blanko, určitě se přidej, jsme rády za každou novou tvář tady. Gratuluji k těhulkování a držím palečky, ať je vše ok a probíhá bez problémů. ... na porodnici je opravdu čas. Já ji své gyndr. říkala až teď , respektive včera. Ale je dobrý si to předem obejít, tak zkusit si pozjišťovat dny otevřených dveří, nebo termíny informativních prohlídek. Ale to klidně stačí taky až tak kolem 20tt.

Verisek, i tobě gratuluji k těhulkování. Nejsem si jista, že jsem tě tu zahlídla, tak pro jistotu tě vítám. A přeji taktéž pohodové těhulkování.
22. zář 2009 v 11:25  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Ahoj Blani, myslím, že se známe z BRM, jinak co se týká porodnic, tak se nikde registrovat nemusíš, jeť tam kde chceš rodit.Já rodila U milosrdných a vřele doporučuji, skvělý porod, přístup a ochota :slight_smile:
Jinak cvičení doporučuju www.cenap.cz :slight_smile:
22. zář 2009 v 11:25  • Odpověz
Ahojky holky, tak se nám to tu rozrustá o nové těhule jen tak dále :wink:
22. zář 2009 v 11:38  • Odpověz
Holky, díky moc. Já jsem rozhodnutá pro Bohunice, byla jsem se tam i kouknout, když tam rodila kamarádka. A i další dvě moje spolužačky tam rodily a byly max.spokojeny. Já tam chodím na gastrokliniku a musím jim dát 1 s hvězdičkou, jak se tam ke mě chovali. :wink: Takže času dost na zamluvení, to jsem ráda.
Lucajdak - díky za tip, má to docela dobrou polohu. Teď jsem měsíc na neschopence , bez vycházek, ale jeslti to pak bud eožné, tak bych někam chodila, ať se torchu hýbu, jinak budu brzo jak dělo :sweat_smile:
22. zář 2009 v 11:46  • Odpověz
Blanko, taky jsem uvažovala nad Bohunicemi. Dost chvály jsem na ně slyšela. I když nakonec jsem zvolila porodnici menší. NO, snad nebudu litovat.
22. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz
Já akorát vím, kde bych nechtěla ani aby mi vytahovali třísku... v nemocnici v Boskovicích :sweat_smile:
22. zář 2009 ve 12:20  • Odpověz
Holky, byla jste některá na tom screeningu v 1.trimestru na Veveří?
22. zář 2009 ve 12:27  • Odpověz
hanulik - to já se ptala, ale občas jsem měla pocit, že je tím otravuju... :confounded:

jinak všem děkuju za gratulace... :slight_smile: Dneska jsme se byli ukázat paní doktorce, tak mrňous povyrostl, má už 55 cm a váží 3800 g, takže se blíží k porodní váze :grinning: Teď už zase chrní v postýlce :slight_smile:
22. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Já byla. Jsem moc ráda, i když to stálo 1450 Kč, ale je to jedno z nejlepších vyšetření. Co bys chtěla vědět k tomu?
22. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
Co se ti stalo v těch Boskovicích, že bys tam nešla ani s třískou?

Kate, to je zlatíčko. A je krásné, jak jde vidět i jen týden, jak roste. Tak hlavně hodně zdravíčka i nadále. :slight_smile:
22. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz
Kat - Kubík je krásný, ať vám dělá jenom radost...
Luc - já se tam léčila před 14 -10 lety na gastru a byl to boj :sweat_smile: , ale já dopadla docela dobře (i když moje současná lék. v Bohunicích měla nějaké poznámky na adresu Boskovic), mého tátu tam málem zabili díky jejich léčbě... letos ho operovali v brně u sv.Anny a divili se, jak mohl přežít cca 15 let předhcozí "léčby", ale to by bylo na dlouhé povídání....
A letos tam byla moje mamka na gyn. na operaci, samozřejmě ji pak ještě operovali asi 2x, protože furt tam měli nějaký problém, mamka byla úplně ko, brečela, jak hrozně se k ní chovají,prý tam kdysi byla docela vyhlášená gyn, ale před pár lety odešli mudr , kvlli nějakým neshodám jinak a prý to jde do háje. Nevím, jako dost tam tu gyn.vylepšili, je to tam teď nové, hezké, ale když mi mammka říkala, jak se k ní chovají, tak to mě fakt namíchlo. :confounded:
S tím screeningem mi mudr. říkala, že se platí, ale co by člověk pro mimčo nudělal, že :slight_smile: to tam berou krev a dělqjí UZ a toť vše? mě teda paní do telefonu nic neříkala, tak asi se tam může normálně jíst ne na lačno, že? a jak dlouho to asi trvá? A odpovídají ty objednací doby? mě je to jedno, já nespěchám, ale aby si muž napsal dostatečně volno....
22. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
A mám ještě jeden dotaz - kde se v Brně dají sehnat nějaké hezké obyčejné noční košile? Bavlněné. Já mám doma asi 20ks nočních košilek, ale většina je saténových, nebo krajkové atd. A zas aby nestála 1000,- Jsem o víkendu byli v e Vaňkovce a Tesku, ale nikde nic :frowning2: Buď je to na ramínka, nebo design jak na moji babičku :sweat_smile: A já teď furt klepu kosu a to máme doma stabilně pořád cca 27st, tak jsem degradovala mužova trička na spací, sexy modýlek... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2009 ve 13:33  • Odpověz
Luci mě poprvé v nem. na monitoru dělali i ultrazvuk, ale já jsem si o něho řekla, měla jsem předtím nějaký problém....a úplně v pohodě mi ho udělali, u mé doktorky jsem si vždycky připadala, že ji s tím ultrazvukem strašně obtěžuju...jestli se to dělá standartně, to si myslím, že spíš ne.....
Jinak blani zdravím:slight_smile:......já na Veveří taky byla, přesně tak vezmou krev a pak jdeš na ultrazvuk, byla jsem tam i ve 20.tt na genetickým ultrazvuku, když si řekneš, tak ti i za 500 nahrají dvd....na lačno být určitě nemusíš, lidí tam mají dost, takže se může stát, že úplně v objednanou dobu se na řadu nedostaneš.....
22. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
Tegga - děkuji, koukám, že už to máš za pár.... :wink: To DVD to je takové to 3D, jak tu občas mají holky v albíčkách? Já se v tom nevyznám, 1. den na MK.... se snažím toho zjisit vco nejvíc, než zas na mě padne spavá nemoc :grinning:
22. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz
No, že už to bude za pár mi doktorka vykládá už měsíc.....ale nemám pocit, že yb to prcek nějak hrotil:grinning:........ne, já mám dvd s normálním ultrazvukem.....na 3D se chodí až kolem 25.tt.....jo a pěknou košili jsem si koupila u vietnamců v podchodě:grinning: nebo to nejsou možná úplně vietnamci, ale prostě tam mezi nima:grinning:
22. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz
To je fakt, že "žirafky" v podchodě byly fakt to nejhezčí co jsme viděli :grinning: Tak zatím mi jsou mužova trička, podle našcih hmostností má přede mnou ještě 42kg náskok, takže mi jeho velikost snad ještě nějakou dobu vydrží :grinning: :grinning:
22. zář 2009 ve 14:18  • Odpověz
Ahoj holky,
omlouvám se že jsem se od pátku neukázala, ale zase to stojí za starou bačkoru.
Včera jsem byla na kontrole na Obilňáku, jak na potvoru klidný břicho a podle cervikometrie se čípek nekrátí, ale 23mm na mou délku těhu je to dost málo, takže mám nařízený klidový režim nadále. Ptala jsem se dr, jestli vůbec můžu na procházku, no moc se netvářil a pak jen řekl občas a na krátkou. Jen co jsem odešla tak mi zase začalo tvrdnout břicho, ale to přikládám tomu, že jsem tam v čekárně tvrdla 3 hodiny než jsem přišla na řadu, no hrůza, jediné moje štěstí je, že další kontroly už u mojí gyndr.
Dneska jsem obsolvovala glukózový test, další chuťovka, málem jsem to neustála. Takže chvilku po vypití jsem se zdejchla domů (mám to cca 10minut pěšky) a vrátila se těsně před dalším odběrem. Protože čekat tam celkem 3 hodiny se mi fakt nechtělo.
Je ale poznat že málo ležim, protože když jsem byla o víkendu jen na gauči a to v leže, tak bylo břicho klidné, ale jak udělám pár kroků navíc začne tvrdnout. Takže raději ten klidový režim budu dodržovat
:frowning2: .
Teď jsem vybrala na internetu povlečení do postýlky, peřiny, rychlozavinovačku a fusak do kočárku, tak si udělám radost a jdu to objednat :slight_smile:
O víkendu mě přijedou opečovávat rodiče, tak se těším, jak si s mamkou sedneme nad pidivěcičkama a budeme se kochat :slight_smile: :slight_smile: Všechno zatím mám v igelitkách, protože nemám komodu kam bych vše strčila :frowning2:
22. zář 2009 v 16:15  • Odpověz
Blanko, tak to je docela síla, to co tady popisuješ. Jejda, takové nemocnici se opravdu vyhnout obloukem. ... ten screening se opravdu platí. Stojí 1450 Kč. Odeberou ti krev, udělají ultrazvuk přes bříško. Automaticky dostaneš fotečku. Já tam šla na lačno, byla jsem objednaná na ráno. Ale myslím,že se normálně můžeš najíst, protože to dělají až do odpoledne,a to být na lačno, to by asi nešlo. Jak se budeš telefonicky objednávat, tak uvidíš, co ti řeknou, klidně se zeptej té paní, co to zvedne. Objednací doby moc neodpovídají, spíš to ber orientačně. Záleží, kolik je tam lidí. Někoho i posílají chodit na chodbu, když potřebují, aby se mimi obrátilo jinak. To byl zrovna můj případ. Tak proto i ty časy se hýbou a nesouhlasí s těma objednanýma. ... a ohledně toho nahranýho dvd, tak se mrkni, až tam přijdeš, u recepce mají vylepený ceník, co je tam možné a za kolik.
... co se týče těch nočních košilí, to ti opravdu neporadím. Já spávám většinou v bavlněným dlouhým triku, nebo triku a krátkých kalhotech. Většinou to nakupuji i vietnamců. Takže vážně neporadím. Možná zkus ještě Centrum na Kobližné.

Tegga, tak uvidím . Já právě včera, jak byla u doktorky, tak sestřička doplňovala do žádanky na ten monitor něco a pak šla za doktorkou, že mi to napsala jen na sono. Tak z toho právě jsem usoudila, že by tam byl i ten utz. Tak uvidíme. Budu ráda, když bude.

Besi, jejda, tak hlavně vážně odpočívej. Být tebou, tak se snažím ani ty procházky neabsolvovat. Já měla taky nařízený klidový režim a vážně jsem ho dodržovala. A opravdu se to srovnalo. I když já teda neměla nic s čípkem,jen jsem měla dělohu níž, než měla být. Hlavně, ať vydržíš s miminkem co nejdéle. Podlož si zadek polštářem, nohy nahoru na opěradlo sedačky třeba a odpočívej a relaxuj. Vážně to nemá cenu nic riskovat. ... to máš dobrý, že jsi mohla domů. Já seděla po testu na cukrovku dvě hodinky v čekárně. Byla jsem tam sama, ale zvládla jsem to. ... jinak pak nezapomeň dát do alba vybrané věcičky, se pokocháme krásnýma věcičkama moc rádi.
22. zář 2009 v 19:45  • Odpověz
autor
Blani je se zeptám, neměla jsi loni svatbu na Bouzově???
22. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
Ahoj,
přeji krásné ráno.

Suny, stále si to ještě v pase nechceš změnit? Ze snažilky, na těhulku? Nějak nemám přehled, jak jsi ty s mimískem daleko.
23. zář 2009 v 08:59  • Odpověz
lucianas, asi blby dotaz, ale k tomu screeningu na veveří - přes bříško znamená, že se ani nevysvlékáš, jen vyhrneš triko?? já jen jestli si mám holit nohy :wink: :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a myslíš, že by bylo blbý vzít si tam svůj foťák a vyfotit si jednu fotečku, abych měla elektronickou? známí to tak udělali, ale nevím, jak by se na to koukali tady v brně:slight_smile:
jinak při objednávání paní výslovně říkala, že nemám přijít nalačno!! (jsem zvědavá, jak tak brzy ráno do sebe něco dostanu). už aby to bylo za mnou, ty stresy jsou hrozné.
23. zář 2009 v 10:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.