• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
luci - dneska je takovej dvnej, budí se hodně brzo a furt by pil, tak uvidime... Ale mlika mám dost... :confused:
23. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
Jani určo se přidej :wink:
23. zář 2009 ve 14:56  • Odpověz
Kate neboj to bude dobrý a mlíčko stačit bude :wink:
23. zář 2009 ve 14:57  • Odpověz
lucianas - moc díky za info a uklidnění, na ten ultrazvuk se tesim, ale výsledků se hrozím. sakra ještě tři týdny...musím se nějak zabavit...
23. zář 2009 v 15:21  • Odpověz
Vidím, jak se BRM postupně přesunuje na MK :grinning: Z anší červenové diskuze je většina holek už mamkama, teď je nás tam 5 těhu, 3 se snaží a 1 se nesnaží....pokud teda dobře počítám :grinning:
S tím focením obrazovky - nevím, jak to je u těch UZ, ale třeba u horších TV nebo monitorů je problém , jak mají malý MHz, tak jak se prostě ty jednotlivé "obrazovky" mění po delší době než u lepších, tak to třeba na foťáku udělá takové pruhy a je fotka na prd. :confounded:
23. zář 2009 v 15:21  • Odpověz
Ahojte, tak nevím, kdy vás stihnu dočíst...asi až nebudu furt v práci:slight_smile:
holky, když vám dělá gynekoložka UZ a dá vám fotky, ty se taky platí?
23. zář 2009 v 15:48  • Odpověz
Hani - moje gyn. za nich chtěla 100,-
23. zář 2009 v 15:49  • Odpověz
hani,tak po mě za první obrázek chtěla dr. 50,- Kč.. tak to má asi každý dr. jinak..
23. zář 2009 v 15:54  • Odpověz
Já platím za fotku 50 kč
23. zář 2009 v 16:00  • Odpověz
tak ta moje bude chtít tak 200:slight_smile:. vždycky jdu z ordinace doktorky k sestře s papírkem, co mám platit. tam se platí za vše....ale chtěla bych prácvě foto, abych mohla udělat přání pro babičky a dědečka:slight_smile:.....
janinka22 , blanka.k vy jste byli kdy prvně u doktorky a jak ste dopadly, kdy jste měly srdíčko a tak:slight_smile:
23. zář 2009 v 16:02  • Odpověz
Hani,já byla teprve teď v pondělí, dr. říkala že z toho má velice dobrý pocti,což mě potěšilo :slight_smile: taky jsme viděly srdíčko..bylo to zvláštní a hezký-tak brzy jsem nevěděla že je něco vidět :grinning:
23. zář 2009 v 16:05  • Odpověz
janinka22
já se chystám k Dr. příští čtvrtek, což budu 6+5, tak bych ráda, kdyby bylo taky srdíčko vidět :slight_smile: to ty si byla taky tak nebo už 7tt?. a kde máš doktorku?
23. zář 2009 v 16:07  • Odpověz
Hani - já byla poprvé v 7tt, to byla vidět jen dutinka ,pak min. týden v 8tt, to už bylo 6mm dlouhé a bylo vidět srdíčko. Měla jsem být přesně 7+4, ale prý jsem byla tak 6+2. A dostala jsem rovnou průkazku a brala mi krev na všechny ty nemoci, Rh faktor, atd. Ale hned v tom 7tt jsem byla ještě na endokrinologii, kam chodím, tam mi taky brala krev na št.žlázu a prolaktin, ale to jsem věděla už od svatby, že až se zadaří, tak musím hne dv 2. měsíci na kontorlu, takže jak mi gyn. potrvila při první návštěvě těhu a 7tt, tak jsem zašla na endokrinologii, že se obejdnám, ale ona mě vzala rovnou :slight_smile: A na gyn. platím akorát těch 30,- za tu krev, ale te´d mi říkala, že jak mám už průkazku, tak to bude zdarma. A pak se mě ptala jeslti chci tu fotku, tak jsem platila celkem 130,-.
23. zář 2009 v 16:10  • Odpověz
já se v tom ještě moc neorientuju,řekla mi že podle posledního menses jsem v 6 týdnu,takže těhotná jsem asi 4 týdny... :sweat_smile: jsem z toho trošku zmatená,tak nevím jak se to pořád píše ..tt+.. tak tomu nechápu :grinning:
Mám dr. v Komárově a jsem u ní spokojená :wink: a ty?
23. zář 2009 v 16:10  • Odpověz
Blani, tobě brali krev už tak brzy? Já právě nevím kdy by mi ji měli prvně brát..
23. zář 2009 v 16:13  • Odpověz
Jani - já si koupila 2 chytré knihy, protože před těhu jsem se o to vůbec nestarala, nějaká ovu, délka cyklu atd. mi bylo toršku fuk, tak teď jak ležím, tak konečně studuju. Prý se vždy uvádí datum od poslední MS, takže jsi třeba v 7tt, ale těhotná jsi jen 5tt, ale stejně se píše 7tt. akortá během různých vyšetření se prý zjistí, že třeba mimčo je mladší (třeba když máš dlouhé cykly), tak pokud je dítko o víc než týden jinak oproti poslední ms, tak se bere datum podle toho ulttrzvuku, když je rozdíl do týdne, tak se bere datum podle poslední ms. Snad to píšu srozumitelně. :grinning:
23. zář 2009 v 16:15  • Odpověz
jasně,to bych docelá chápala,ale proč se teda píše číslo+číslo? To je jako číslo od posl. MS a druhé číslo je skutečná doba těhotenství? Jéé nechápu to jsem pitomá asi taky budu muset studovat :grinning:
23. zář 2009 v 16:18  • Odpověz
Mě to taky překvapilo, prý se bere v 8-11 týdnu (podle mých chytrých knížek), ale mě ji vzala hned te´d v pátek (7+4, dle UZ 6+2). Ale i tak už některá vyšetření (třeba ta štítná žláza, kterou taky bverou automaticky), už mám za sebou z toho 7tt na endokrinologii.
23. zář 2009 v 16:18  • Odpověz
to první je týden těhotenství a to druhé den v týdnu. RTakže 7+4, je 7 týdnů a 4 dny :wink:
A na gyn. chodím do centra Šárka na Vranovské (jsou tam 2 super dokttorky)
23. zář 2009 v 16:20  • Odpověz
blanka.k to je super, že už máš i těhu průkazku:slight_smile: to asi dávají jak kde...tak držím pěstičky, aby bylo vše ok :slight_smile:
janinka22 - tt znamená ve zkratce týden těhotenství, koník a doktoři ho vždy počítají od prvního dne poslední menstruace. takže když si v 7tt, ve skutečnosti si 5 týdnů těhotná. a¨le nikde se to tak nepočítá. jen pak tt podle poslední menstruace může být s ultrazvukem jiný, třeba když si měla později ovulaci. já třeba přesně na den vím, kdy sem ji měla (pač 2 roky jsem ji sledovala kvůli nechtěnému těhotenství) tak sem zvědvá, jestli mně tt potvrdí i doktorka, no třeba se taky pletu:slight_smile:
23. zář 2009 v 16:20  • Odpověz
tak sme si to pěkně vysvětlily:slight_smile:...já chodím na vinohrady
23. zář 2009 v 16:22  • Odpověz
jo tak už to konečně vím :grinning: bezva..já si jdu pro průkazku 13.10. ..
23. zář 2009 v 16:23  • Odpověz
já jsem si koupila tuto knihu.... http://www.grada.cz/katalog/kniha/vyvoj-miminka-pred-narozenim_4476/ prootže jsme byli na prvním UZ a byal tam jen dutinka,další týden už bylo srdíčko, ale muž byl zase zklamaný prý se těšil na malýho, že mu bude mávat ručičkama a nožičkama :sweat_smile: Tak jsem mu koupila knihu, a dala na to velkou ceduli: Pro tatínka, aby věděl, jak zrovna vypadám. Je tam týden po týdnu vždycky popsáno, co se jak dítěti vyvíjí, fotka z UZ, 3D, atd. Takže si vždycky prohlížíme tam, jak asi arovna vypadáme. Je tam vždy odtasvec o manmince (co může být za problémy , kolik asi přibere, jak se cítí), pak odtravec o tom plodu (kolik má mít cm, gr., jak má vyvinuté orgány, atd) a pak ty fotky.
A pak mi moje spol. co má vystudovanou lékařskou a te´d zrovna někdy má TP, dorporučila knihu o mateřství... http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=132798 Psali to čečští autoři a je to tam docela hozky, i nějaké cviky, a pak i první 3 roky miminka....
23. zář 2009 v 16:27  • Odpověz
autor
Jejda já tu chvíli nejsem a vy toho napíšete, to nevím jeslti dočtu.
Jinak Luci jsem v 18tt takže to docela valí.

A dneska jsem se objednala na začátek listopadu na 3D utz.
23. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
Suny a kam jsi se obědnala?
23. zář 2009 v 17:32  • Odpověz
autor
Miši do prenatalu. na 3 listopadu. to budu nějak v 24tt na začátku. ted jsem 18 začátek tak asi tak no. snad to není už pozdě.
23. zář 2009 v 17:33  • Odpověz
NE není to pouzdě je to tak akorát :wink:
23. zář 2009 v 18:08  • Odpověz
autor
No uvidíme už se nemůžu dočkat ted mám trochu obavy z toho 20tt utz.
23. zář 2009 v 18:12  • Odpověz
Neboj vše dobře dopadne :wink:
23. zář 2009 v 18:21  • Odpověz
autor
Jj snad jo no. co už. :wink:
23. zář 2009 v 18:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.