• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahojky holky mohl bych se k vám přidat?

Jsem z Brna, v říjnu se s přítelem budeme brát a v lednu čekáme našeho andílka :slight_smile:

Jinak jsem vás tak trošku pročetla a gratuluji těm co mají už mimíšky u sebe...
25. zář 2009 ve 13:22  • Odpověz
Ahojky holky,

Janulev určo se přidej koukám, že máme skoro stejný termín :slight_smile: Podle utz bych měla rodit prívě 17.1 :wink:

Holky já na tom testu v prvním trimestu byla dělá se zhruba kolem 12tt :wink: Platí se zaleží kde , ale většinou to je 1450kč :wink: Dělají ho v Brně v Prenatalu a v Heliosu a taky na Orlí. Znamená to, že udělají velký utz na vyvojové vady a změří takové zahlaví za hlavičkou mimča řiká se tomu projasnění šije. Zdravé děti mají do 2,5( my bohužel měly 3,4) potom vezmou krev a vypočitají riziko daunova syndroma a ostatních vývojovích vad. Jestli výsledky dopadnou blbě tak navrhnou odběr plodovky a nebo čekat do 20tt na velký utz, kde se taky zkoumají vývojové vady plus se kouká na srdíčko.
Nám dopadl jak utz tak krev blbě, plodovka dobře, ale utz nám pak ukázalo tu vadu na srdíčku. Ale znám hodně připadů co měly to projasnění vysoké či vyší než my a čekaj a nebo mají zdravé děti :wink:
Potom bych už nešla na ty triply když bych měla tohle vyšetření zasebou :wink:
Tak snad jsme trochu pomohla kdo se rozhoduje jít či nejít na to vyšetření :wink:
25. zář 2009 ve 14:03  • Odpověz
My jsme ráno byla na tom testu na cukorvku nic moc,vypít se to dalo, ale ten hlad a že člověk nemůže pít byl nejhorší. Manžel se rozšoupl a už máme koplet jak pojedeme z porodnice pak nafotím, doteď jsme spala :grinning:

Konečně mě došel ten kojicí a těhu polštář v jednom a je super :wink:
25. zář 2009 ve 14:03  • Odpověz
Ahoj Misko děkuji...třeba budeme rodit ve stejný den...já mám podle MS termín 11.1. ale měla jsem ji docela nepravidelnou, takže podle UTZ 17 :slight_smile:

Na tom testu v 12.tt jsem byla na Orlí, mám tam gynekoložku a platili jsme za to myslím že 1450,-...my jsme od začátku byli rozhodnuti, že tam půjdeme, abychom věděli, zda se miminko vyvíjí dobře a je v pořádku...

No o testech na cukr mi ani nemluv...dopadly mi testy dobře, ale vydržet tak dlouho nejíst a nepít...no hrůza, jelikož už ráno vstávám s přítelem a musím se jít najíst, jelikož mám hrozný hlad
25. zář 2009 ve 14:27  • Odpověz
Já právě po ránu taky asi do deseti min musím do sebe něco nasoukat jinak je mi blbě :unamused:

Já podle ms mám termín 14.1 .

A kde jsi rozhodlá rodit? My budeme na Obilňáku tak se třeba potkáme :wink:

Ke komu chodíš na tu Orlí Dvořáková nebo Kutějová?
25. zář 2009 ve 14:37  • Odpověz
Misko my budeme rodit u Milosrdných, už jsem tam jednou na gynekologickým rodila a teď co jsem těhu, tak jsem tam byla dvakrát na pohotovosti, takže jsem rozhodnutá pro ně...už tam chodím i na cvičení a pak i na předporodní kurzy...

A na orlí chodím ke Kutějové...ty tam taky chodíš?
25. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
Jo já na Orlí chodím, ale bohužel k té druhé :unamused:

Tak to se nepotkáme mi máme nakázáno Obilňák. A ty už budeš mít druhé nebo to poprvé nevyšlo :unamused:
25. zář 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahojky...mohla bych se k vám taky přidat..jsem z Brna a jsem ted na samém začátku těhotenství...doma mi už ale pobíhá roční diblík, tohle těhotenství nebylo úplně v plánu, ale když už se stalo, tak jsme rádi :slight_smile:
25. zář 2009 v 19:27  • Odpověz
Krásný dobrý večer holky,

tak jsem Vás konečně dočetla. Budu sem muset opravdu začít chodit častěji nebo budu jen číst a číst :wink:

Teggy moc gratuluji a přeji Vám at jste s uzlíčkem brzy doma a jste spokojení a zdaví. :slight_smile:

Holky mám opět dotaz - ten tripltest se musí dělat v tom 16 týdnu??? A to jsou odběry či co???? Já totiž byla v 16.na poradně Dr. mi před tím o tom říkala a pak se nic nedělo. :frowning2: tak ted nevím. 7.10 jsem objednaná na ten druhý scrinnig, ale to je něco jiného že jo????
Jinak jsem tu četla, že se některé holky ptaly na ten první - taky doporučuji dokonce to i hrozně uklidní ty peníze za to stojí.
Další dotázek - byli jste někdo se srdíčkem u Dětské nemocnice. Tím že mám trombofilii tak Dr. říklala že tam raději s malým zajdeme - je to tam fajn???Myslím přístup??

A pak ještě jedna věc a to už je pro pokročilé těhulky - nemáte některá seznam věciček co je vůbec potřeba pro ty naše drobečky???? Já mám sice nějaké knížky, ale nic moc - asi jsem špatně nakupovala :unamused:

Přeji všem krásný večer a snad i já budu mnoci někdy poradit :sweat_smile:
25. zář 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahojky Nicole, jasan přidej se :wink:

Jo ty triple jsou jen odběry krve :wink:

My se srdíčkem chodíme do Prenatalu a po porodu netuším.
25. zář 2009 ve 20:47  • Odpověz
když si vás tady takhle pročítám,tak zjištuji, že už jsem spoustu věcí zapomněla,co mě všechno čeká :wink: ..a to jsem byla těhotná nedávno :slight_smile: ...ale je pravda,že ted už to tolik neřeším a taky není na to ani tak čas...
25. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
holky diky moc za radu, urcite na to pujdu uz ted.. takze rikate Orli, Prenatal nebo Helios?
Blani ty si objednana kam?
25. zář 2009 ve 21:16  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky holky, přeji krásnou sobotu. Pořádně si ji užijte vypadá to na poslední teplej víkend :wink:
26. zář 2009 v 11:12  • Odpověz
Ahojky holky, zdravím z prosluněné soboty...

Já před chvílí dorazila od sestry, zkoušeli jsme česat svatební účes, takto za 14 dní už budu vdaná paní :slight_smile:

Misi těhotná jsem potřetí, ale teprve teď je všechno v pořádku...proto jsem řekla, že zaplatíme za všechno, co je možné, abychom věděli, zda je naše miminko zdravé
26. zář 2009 ve 14:54  • Odpověz
Ahoj. Omlouvám se, že Vám sem lezu, ale mám pro Vás zpávu od Lucky (lucianas) - mé sestry

Mé jméno je Daniel, narodil jsem se mamince a tatínkovi 26. září 2009 v 7,25 hodin. Vážím 2290g a měřím 46 cm.

Lucka i Daniel jsou pořádku. :slight_smile:
26. zář 2009 v 15:12  • Odpověz
Ahoj všechny.

Přidám se k vám,i když jsem již témeř u konce těhotenství,zbývá ještě 7týdnů do termínu.
Jiné né příliš veselé příspěvky mám u tématu vrozené vývojové vady.

Veríšku-tak na první vyš.screeninng,bych tedy určitě šla a určitě bych upřednostnila Prenatal a na všechny UTZ vyš.bych se objednávala k MUDr.Vlašínovi.
Je to velmi uznávaná kapacita.

Jinak já chodím na Orlí,tak jako Míša k paní doktorce.Nechci se k tomu moc vyjadřovat,ale intenzivně přemýšlím o změně gynekoloka.

Co se týká kardiologie v Dětské nemocnici.
Tak já sama jsem byla u MUDr. Navrátila.Byla jsem tam velmi spokojená.Je to ambulance kardiologie Dětské interní kliniky,objednat lze na tel.532 234 480.

Holky všechny zlomte vaz a pokuste se zjistit co nejvíce a podstupte co nejvíce vyš.Někdy mám pocit,že se člověk u doktora toho moc nedozví,tak aspon tady.Zde jsou přímo příběhy ze života.

Pokud mohu doporučit všem,tak kardiolog.vyš. ve 20tt, v Centru Hellios u MUDr.Navrátila,bohužel neplatí pojišťovna,stojí 500kč,myslím každou středu.Lékaři o tom neinformují,ale srdečních vad je stále mnoho.
26. zář 2009 v 15:26  • Odpověz
dasulag - gratulujem :slight_smile: Klouček si teda pospíšil na svět... :slight_smile:
26. zář 2009 v 15:29  • Odpověz
jsem tu pár dnů nenakoukla a koukám jsou nová mimminka,
ta mocinky moc gratuluji teggy i lucii :slight_smile: :wink:
26. zář 2009 v 16:04  • Odpověz
holky,
vidím, že řešíte NT versus tripply. No, u nás to bylo tak, že Nt vyšlo blbě, čekalo se na tripple, opět zle, rozhodla se plodvka a než ji udělali, tak nám z UZ před odběrem řekli, že malý žít nebude. I tak se ale od 11tt čekalo s porodem do 17+6tt a ty nervy nikomu nepřeju :pensive: :pensive: :pensive: Takže to není tak, že jak najdou, byl by to hned fofr, nechávají to být a čekají, jak se to vyvine, ono dobře udělat plodovku jde až od 16tt, dřív je velké riziko potratu...
26. zář 2009 v 16:13  • Odpověz
Jééééééééééééééééééééééééééé Luci moc moc velká gratulace , no to je super a je to kluk :slight_smile:
26. zář 2009 v 17:54  • Odpověz
Janulav tak koukám, že už toho taky máš hodně za sebou tak přeji aby to tentokrát vyšlo :wink:

Leopolda já jsem rozhodlá po porodu změnit dr :wink:
26. zář 2009 v 18:00  • Odpověz
omlouvám se že sem lezu, ale Lucce moooc gratuluje, bobíšek to určitě brzo dožene :slight_smile: hlavně že jsou vpořádku :dizzy_face:
26. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz
Janulev - ahoj, další "stará známá" z BRM. Už se ti ta svoboda krátí, co? :wink:
Veri - jsedm objednaná do Prenatalu. Já ani nevěděla, že to dělají na víc místech, mě dala mudr. letáček v ordinaci a tak jsem se tam objednala.
Luci - moc gratuluji k malému, hlavně ať vám zdraví slouží a malý krásně roste a nezlobí!
Leopolda - tak to už máš za pár, tiše závidím :grinning:
27. zář 2009 ve 12:30  • Odpověz
Holky ten Prenatal je dobrej jsou tam na to specializovaní :wink:
27. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
Nevíte, jestli se v tom Prenatalu dá platit pl.kartou? :wink:
27. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz
blani,
myslím, že ne :unamused:
27. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
Jé tak to teda netuším, ale taky si myslím, že ne.
27. zář 2009 v 15:42  • Odpověz
já že tam chodím na kontroly a nikdy jsem si nevšimla, leda by to šlo na recepci, tam není pod pult vidět :wink: :slight_smile:
27. zář 2009 v 16:52  • Odpověz
Nejlepší je si tam zavolat :wink:
27. zář 2009 v 19:41  • Odpověz
taky mohu vřele doporučit Mudr. Vlašína...sice jsem u prvního těhotenství na ten NT screening nešla,ale ted určitě půjdu...ale byla jsem tam asi 3x na UTZ...i když vás zrovna nemusí vyšetřit zrovna on,ale mají tam nejlepší UTZ v Brně :wink:
28. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.