• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
ahoj holky. dikky moc, zitra tam zavolam a snad me vemou co nejdriv? jeste jsem se chtela zeptat v kolikatem tydnu se delaji triple testy?
28. zář 2009 v 10:13  •  1 dítě  • Odpověz
ty by se měli dělat v 16tt, pokud mi pamet dobře slouží :slight_smile:
28. zář 2009 v 11:02  • Odpověz
verisku, radsi volej vcas, mela jsem pocit, ze moc volnych terminu nemaji, mne to sice klaplo tusim az na 14.tyden(resp. prelom 13. a 14.), ale pujdu k dr. vlasinovi, tak jsem rada. obecne by se mely delat v 10.-13.tydnu.
28. zář 2009 v 11:04  • Odpověz
Jo pamět ti dobře slouží dělají se kolem 16 tt :wink: Ale když máš to vyšetření NT tak bych na triply nešla :wink:
28. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
holky prosim dotaz - co si myslite o letani v tehotenstvi? doktorka tusim rikala, ze do letadel berou do 20.tydne, v 8. tydnu jsem to prezila, ale ted se jedna o dost dlouhy let, chtela bych na par dni kolem 18.-19.tydne. je to velke riziko?
28. zář 2009 v 11:06  • Odpověz
Koukni semka je tu hodně diskuzí o letáni tak ti poradí :wink:
http://www.google.com/search?q=site%3Awww.modrykonik.cz/forum/show.php%20let%E1n%ED

A o jak dlouhej let se jedná? Já bych se zeptala na to své doktorky a taky bych se řídila podle toho jak se citím :wink: Já bych třeba v těhu neletěla, ale je to o tom že ho mám fakt jakoby rizikové tak to riziko nebudu ještě zvedat, ale jestli se někdo cití fajn a nic mu není a doktorka mu řekne , že může tak v tom nevidím problém. Mám dojem, že tě vezmou tak do sedmého nebo osmého měsíce do letadla pak už se ani nesmí :wink:
28. zář 2009 v 11:10  • Odpověz
ahojky, no ja hned po odeslani dotazu taky zabrouzdala. bude to tusim 12hod..ale taky treba 11 nebo 14. presne tak, zeptam se doktorky, jestli povolí, poletím. a taky hlavne podle výsledků screeningu.. :astonished: bohuzel nevim,jak se budu citit za mesic, ted tedy nic moc, ale pricitam to prvnimu trimestru:slight_smile:. s koupí letenek holt vyčkám do 14.10., ale doufám..
28. zář 2009 v 11:19  • Odpověz
a na ty triply nemusíš, když máš to NT dobrý? vím že švagrová měla dobrý NT ale špatny triply a chtěli ji brát plodovku,ale nakonec po domluvě s Dr na to nešla a má zdravou holčičku...je fakt,že ty triply často dopadnou špatně,i když je všechno v pořádku
28. zář 2009 ve 12:03  • Odpověz
Nemusíš jít na nic když nechceš :wink: Spíš je to o tom, že to Nt vyšetření s e platí a triply jsou za dáčo.Mě třeba NT vyšlo blbě tak jsme pak už na triplech ani nebyla.
28. zář 2009 ve 12:45  • Odpověz
bbberta: zitra tam zavolam, snad to klapne a vemou me :slight_smile:
holky jeste jsem se chtela zeptat, premyslela jste nektera o tom,ze si zaplatite doktora k porodu? popripade mate s tim zkusenost? ja nad tim uvazuju, moje kamaradka v praze to tak udelali, staral se o ni cele tehotenstvi, na domluveny termin prisla do porodnice, porod ji vyvolal a za 4 hodky byla mala na svete, domluvil ji i nadstandart. pokoj
28. zář 2009 v 16:35  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky holky, jdu vás zkouknout...jaksi nestíhám, máme teď poslední běhání kolem svatby a tak je toho docela dost...do alba dám fotečky našeho kočárku, se můžete juknout...
¨
Verisku já o ničem takové abych se přiznala ani neslyšela, že si to takto domluvíš dopředu...

Holky a chodíte některá na cvičení nebo plavání v těhu?
28. zář 2009 v 16:48  • Odpověz
TAk VErisek o tom jsem ještě nešlyšela, kdyby jsi o tom věděla víc tak dej info :wink:
28. zář 2009 v 17:09  • Odpověz
Janulev pěknej kočár :wink:

Já bohužel plavat i cvičit chtěla chodit, ale moje dr. mě odmítla napsat doporučení :unamused:
28. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
Misicko díky...a ona ti to jako zatrhla, ty máš rizikové těhu?
28. zář 2009 v 17:12  • Odpověz
no samozrejme to neni oficialni, proste ho podmaznete :slight_smile:
28. zář 2009 v 17:55  •  1 dítě  • Odpověz
Verisku aha, tak to potom jo, ale ani tak mi o tom nikdo neříkal...

Ale já osobně to nechám, až to příjde tak to příjde...dostali jsme sice nabídku, že pokud budeme rodit v bohunicích, tak že by nám to tam domluvili, ale já chci rodit u miloušů...
28. zář 2009 v 18:26  • Odpověz
to by se mi líbilo mít svého porodníka...jenomže nikoho známého nemám,takže nevím koho bych si vybrala...mám dobrou kamarádku,co dělá porodní sestru na obilnáku, ale budu asi rodit zase v bohunicích,i když po prvním porodu jsem řekla,že do bohunic mě už nikdo nedostane...ale po zkušenostech ostatních,zjištuji,že je úplně jedno,kde rodíš a v bohunících to už znám a vím co mohu čekat
28. zář 2009 v 19:05  • Odpověz
Nicole a proč jsi nebyla v bohunicích spokojená, jestli se můžu zeptat?
28. zář 2009 v 19:15  • Odpověz
samotný porod byl docela dobrej,ale pak se vytvořil hematon a museli ho zašít...dělá se to pod narkozou nebo i bez ní a pan Dr.si myslel,že to zvládnu bez ní,ale ta bolest byla stokrát horší než porod,řvala jsem tak šíleně,že pak to nemohl poslouchat a tu narkozu mi dal...no a Tedík se napil trochu plodovky a nechtěl pít z prsa,a pak dostal žloutenku,takže jsme měli problémy s kojením a každá sestra mě to učila jinak a všechno je tam takovej rychlokurz a nikdo vám nic pořádně neukáže...ale našli se tam i milé sestry i Dr....prostě je to tak půl na půl, ale rodila tam kamarádka a byla max. spokojená...je to hlavně o lidech,jak se kdo vyspí,jestli nedělá přesčas,atd...a to je všude,švagrovka rodila na obilnáku a nemůže si to vynachválit,kamarádka taky rodila na obilnáku a po svém zážitku už nikdy nechce znovu rodit vinou doktorů...
28. zář 2009 v 19:32  • Odpověz
Aha takto potom chápu...kamoška ta z BOhunic nemá taky dobré zkušenosti, ale jiná si to nemohla zase vynachválit...je to opravdu o lidech a jak se kdo zrovna vyspí...
Já chci určitě k miloušům, jezdím tam vždycky když se něco děje, teď tam chodím aj na cvičení, tak snad budu mít u porodu dobrého doktora a sestřičky budou taky hodné
28. zář 2009 v 19:41  • Odpověz
s milouši nemám vůbec žádnou zkušenost...jen jsem slyšela,že preferují hodně přirozený porod a nechají tě zbytečně dlouho trápit než udělají císaře,ale to je jen z doslechu...ale za 2 týdny tam bude rodit kamarádka,tak pak ti můžu napsat její zkušenost :wink: hlavně tě rodí porodní sestra a Dr. se pak přijde jen kouknout,pokud je všechno v pořádku...tak zvažuji ten obilnák,že tam dělá kamoška,ale já se stejně rozhodnu zase až před porodem, a taky záleží na tom jestli tam bude místo a nepošlou tě někam jinam
28. zář 2009 ve 20:07  • Odpověz
holky a od kolikateho mesice tehu muzete jit na prohlidku porodnice? nekde jsem cetla, ze snad ve 30tt, to mi prijde teda docela pozde..
28. zář 2009 ve 21:45  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
nejak poslední dobou nestíháme..jsme co nejvíc venku,at si to malá ještě užije.
Jinak já o tom porodu s domluveným doktorem nekde četla...ale ne každý doktor by šel, ale na to možnost bych se klidně zeptala. Za optání nic člověk nedá,né? :wink: :grinning:

Já rodila u Milosrdných,jak už jsem psala, a fakt spokojenost!!! maj dobře vybavený porodní sály, sestry super i ve 3h ráno, fakt bez problémů. Doktoři taky sympaťáci. A podívat jsme se tam byli když jsme byla nějak v 7měsíci..kdyby se nám tam nelíbylo, tak at stihneme kouknout i nekam jinam :wink: .

No a minulý čtvrtek jsme byli na kontorle a UTZ, malé roste jak má, termín podle PM a UTZ vychází stejně, na 1.5.2010 :grinning: . Takže už mám i těhu průkazku. na kontrolu jdeme za měsíc.
No a už jsme konečně naučili i Julinku že mi nesmí skákat na pupek.. chodí a ukazuje mi na bříško a říká ,,mimi" :slight_smile: :slight_smile: :grinning: takže dobrý. :grinning: :grinning:
29. zář 2009 v 08:33  • Odpověz
Janulev ona prostě řekla, že jsme na neschopence tak mi to nenapíše i když bych byl aschopná klidně chodit :wink:
Já jsem nastupovala na neschopenku, že jsme krvácela.Pak to bylo dobrý , ale dr. mi tu neschopenku nechala jelikož jsme byla na odběru plodové vody a z to¨teplo o prazdninách jsem nějak nesnášela nejlíp a v práci jsme si to nedovedla představit. No a nakonec , že mi ji nechá do mateřské, přece mě už nebude posílat v patém měséci do práce, že?
29. zář 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahojky holky,
tak mi dneska došly poslední oblečky pro malou a už nic neobědnavám. snad mi to vydrží :grinning: No ono za chvilku už nai nebde za co :grinning: :grinning: Za chvilku jdu k doktorce na kontrolu štítné, pro jistotu :wink: A chci se stavit koupit ty látkové pleny mám jen tři a to je jaksi málo.Venku je pod mrakem , ale na tu zimu co hlásily to nevypadá :wink:
29. zář 2009 v 08:49  • Odpověz
já když čekala tedíka tak jsem výbavičku začala pomalu kupovat až od 30tt :slight_smile: a měli jsme jen to nejnutnější, a zbytek jsme nakupovali až když se narodil...my si nenechali říct pohlaví, takže jsme měli ty základní věci v neutrální barvě...a ted mám zase spoustu věcí po synovi,takže taky nic nebudu kupovat až když se mimi narodí...opět si nenecháme říct, co to bude :slight_smile:
29. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
Ahoj holky, nicole no já taky přemýšlím že bych měla začít nakupovat začínám 5 měsíc no tak se to trochu blíží ale asi začnu nakupovat asi až po velkým utz což je v polovině října.
29. zář 2009 v 10:13  • Odpověz
Ahoj holky,
v první řadě bych chtěla pogratulovat Luci k narození miminka a popřát hodně štěstí do života
:slight_smile: .
My o víkendu konečně koupili komodu na věci pro malou, tak jsme ji včera složili i postýlku a dneska si tam ty pidi věcičky poskládám. Už jsem se chystala, že bych i všechno vyprala, ale je škaredě a asi bude i pršet, tak to odkládám.
Suny já začala nakupovat od 23tt, to se mi zdálo tak akorát. Ale koukala jsem v obchodech snad už od prvního měsíce :grinning: .
Jinak já se cítím OK, břicho tvrdne jen velice málo, tak snad se to uklidňuje a já budu mít pokoj, ikdyž cvičení mi dr už asi nedovolí a já bych to tak potřebovala, protože poslední dobou mě tak strašně bolí záda a v kříži až hrůza. Musím se jí zeptala alespoň na pár cviků, protože jinak to do porodu nevydržím.
Mišičko, tak jsem už naznala, že oblečků už mám dost a nebudu už nic kupovat, no a kdyby mi náhodou něco scházelo, tak teď není problém vlézt do obchodu a během pikosekundy to koupit i pak.
V sobotu jsem si koupila puzzle s motivem od Anny Geddes, tak se jdu bavit :slight_smile:
29. zář 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahojky holky, tak já dneska od rána lítám a sháním...vím, že to sem jaksi nepatří, ale můžete mi někdo poradit, kde seženu v Brně za slušnou cenu podprsenku bez ramínek, potřebuju ji jít koupit zítra, jelikož jedeme zkoušet šaty..
Do toho jsem ještě nastydlá, tak musím ráno k doktorovi, abych do příštího týdne ještě neomarodila...

Kamarádka u Miloušů rodila a byla spokojená, ale budu ráda, když mi pak pisneš jak tam kamarádka byla spokojená...

Miško já jsem sice taky na neschopence, ale doktorka mi to naštěstí napsala...to je škoda, že teď už ti to nechce povolit, pokud nemáš žádné problémy...já jsem od 8 týdne na neschopence a budu až do mateřské a dovolila mi chodit i na plavání i cvičení, že v tom žádný problém nevidí
29. zář 2009 v 11:30  • Odpověz
to je zase den...syn je od rána mega protivný a uřvaný a mně se chce mega spát až bych brečela :frowning2:
29. zář 2009 v 11:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.