• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Já mám dneska taky den na pytel...ještě ke všemu mě naštvali zase kvůli nemocenské...takže den lepší už být nemohl...
29. zář 2009 ve 12:16  • Odpověz
Ahoj holky,
Veri - jeslti myslíš ten NT+ screening, ten s dělá v 11-13.tt. Když se tam objednáváš, tak ona se zeptá, v kterém jsi tt (nebo na psoeldní MS) a podle toho tě objednají.
My dnes byli akutně u gyn. Mám už týden horzné křeče, ale myslela jsem ,že je to nějaká stř.chřipka (jeden den jsem běhala celý den na WC).... obvodní mě okamžitě poslala na gyn, bublina je v pohodě, akorát předminulý čtvrtek jsme podle UZ byli 6+2 a dnes jsme 7+2, takže rosteme nějak málo, ale prý je to ještě v normě, hlavně vypadámě zdravě a bije nám pořád srdíčko. Tak se mi ulevilo. Akorát to vypadá na slepák, zítra jdu na krev a pak se uvidí. :sweat_smile:
Janulev - já sehnala pěknou v HaM (nebo CaA???), smetannovou za asi 400,-, ale byl to boj, mají max. tak C, vyjímečně vetší. Větší podrpsenky kupuju v pohodě na Svoboďáku na rohu s Rašínovou (jak jezdí tram na Čáru) nebo ve výprodejích v Tesku, tam mají pořád nějaký výprodeje. V obchodech ve Vaňkovce kromě Triuphmu mají taky max. C, možná D :sweat_smile:
O mudr. u porodu jsem neslyšela, amoje gyn, nabízí privátní tel.číslo (už nevím za kolik za rok...1000?), kde je ti k dispozici 24 hod. denně, 365dní v roce. :wink: Já akorát vím, že chci 100% nadstandardní pokoj, pokud se povede v Bohunicích bylo by to super, ale ať už budu rosdit kdekoliv a budou to nabízet, chci to :grinning:
29. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj holky.

Já jsem v roce 2006 rodila u Milosrdných,neměla jsem nic domluveno a byla jsem moc spokojená,jak na sále,tak na šestinedělí.
Loni jsem rodila v Bohunicích,měla jsem domluvenou porodní asistentku a to bylo super,měla jsem k ní důvěru.
Od bolesti mi samozřejmě nepomohla,ale byla jsem moc spokojená.
Nechtěla jsem tam jít jako anonymní rodička a čekat,kdo tam bude a jakou bude mít náladu.
Já jsem zdravotní sestra,vždycky jsem se ke každému pacientovi chovala hezky,ale vím jak to chodí. :slight_smile:
29. zář 2009 ve 13:25  • Odpověz
Blani ahojky, tak hlavně, že jste oba dva v pořádku a srdíčko bije jako o závod :slight_smile: Zítra půjdu do města, tak se zkusím podívat na tom svoboďáku, děkuji za typ...
Já jsem chtěla taky nadstandard, ale bylo by mi tam smutno, že bych tam byla sama a přítel by tam být se mnou stejně stále být nemohl, jelikož máme pejsana v bytě...tak jsem si řekla, že půjdu na normální pokoj, kde budeme alespoň dvě nebo tři

Leopold děkujeme za tvé zkušenosti s porodnícemi...já žádnou známou bohužel nemám, jen u milosrdných, ale ta nedělá na porodním...
29. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz
švagrovka měla nadstandart ale celou dobu tam byl s ní její manžel,tak to bylo super...já byla na pokoji s 2 maminkami, pokud nebudeš mít u sebe muže celou dobu,tak bych nechtěla být sama na pokoji...nemáš si s kým pokecat a taky si navzájem pohlídáte mimi...ale když jsem rodila v bohunicích,tak dole na 6nedělí bylo plno a ležela jsem na rizikovém oddělení,kde je to zrekonstruovaný a sprchy a záchody byly hned na pokoji,tak to bylo super,jelikož se po porodu chodíš pořád sprchovat
29. zář 2009 ve 13:53  • Odpověz
ach jo, tak z planovane minidovcy v 19. tydnu nic nebude.. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: doktorka nedoporucuje letat - dle meho alibistka (mimochodem v 7.-8.tydnu me v pohode pustila, pritom je nejrizikovejsi prvni trimestr,ne?i kdyz tedy pravda je rozdil let 1,5h a 12h), rizikove tehotenstvi totiz nemam (aspon nerikala), jen pry zmena tlaku a ze nevim, jak budu reagovat, a ze bych si to pak vycitala...sakrys, a ja se tak strasne moc tesila!!!
29. zář 2009 ve 14:59  • Odpověz
Bbberta - my si taky den před objevením // na testu vybrali dovču, nahlásili v prosinci celý měsíc volno v práci, já už si nakoupila nový plavky, opal.krémy v letních slevách,... a chystali se na let do Dominikánské na 3 týdny přes vánoce. Ale hned jsem to zavrhla. Ale zjistila jsem, že prý horší než let je návštěva těhotných právě v třeba v tom Karibiku, atd, prostě kde řádí víc ty různé střevní potvory atd, které zdravému neublíží, ale u těhotné můžou mít fatální následky. V 1. a posledním tirmestru s eprý létání nedoporučuje a v tom posledním prý požadují některé aerolinky potvrzení od murd. a od určitého tt neberou na palubu vůbec. Já jen chvíli uvažovala aspoň nad letem třeba do Paříže nebo Říma, to je chvilka, ale i tak se mi nechce nic riskovat, cestování neuteče... :sweat_smile: Te´d si vůbec nedovedu předtsavit, že jedu někam autobusem/vlakem do neměcka, pak čekat na letišti, 12 hod. let, pak ještě transfer po ostrově..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: pro mě je teď cestou na konec světa jízda šalinama z Řeckovic do Černých polí k mudr... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dnes jsem si dovolila sedět na vyhraz.sedadlech vepředu a nepustit důchodce :sweat_smile:
29. zář 2009 v 15:16  • Odpověz
já letos chtěla jet strašně moc k moři, měli jsme jet jen do slovinska,ale i tak...minulej rok jsem nebyla,protože jsem byla před porodem a ted jsem si to chtěla užít,a co se nestalo :frowning2: ...týden před odjezdem syn dostal angínu a bral antib. takže nakonec jsme zůstali v ČR :unamused: a když se uzdravil,tak jsme jeli do východ. čech..no a příští leto zase nikam nepojdeme kvůli mimi
29. zář 2009 v 15:20  • Odpověz
blanka.k to naštve..dominikána je super...já právě všude čtu, že létání v těhotenství není problém, pokud se holky cítí dobře. a 17.-19. týden je podle mě méně rizikový než 6. nebo třeba 32.... navíc se nejedná o rizikovou destinaci, pár dlouhých letů za sebou mám, vždy jsem vše skoro prospala - a otravovalo mě, že mě 5x budili kvůli jídlu:slight_smile: do paříže jsem to prospala celé, pamatuji jen vzlet, let ani přistání nee:slight_smile: teď mi taky nebývá vždy hej (šalině se radši vyhýbám, kdybych chvilku stála, omdlím), ale naštěstí aspoň nezvracím (ťukťuk) a pevně doufám, že za 6 týdnů to zas bude lepší. ještě si říkám, že bych počkala na ten screening a rozhodla se podle výsledku a hlavně podle názoru dr. vlašína. nechce se mi dovcu zavrhovat, i když priorita je samozřejmě jiná..
29. zář 2009 v 15:43  • Odpověz
ahoj holky, tak uz mam tehu prukazku, dobre jsem si popovidala i se sestrickou, delala porodni asistentku nekolik let na obilnaku a kdyz jsem se ji zeptala do ktere porodnice jit, rekla Bohunice
29. zář 2009 v 15:43  •  1 dítě  • Odpověz
gratuluji k průkazce! a co prenatal, uz jsi objednana? vidis to, co clovek, to jiny nazor...
29. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
nemohla jsem se dovolat, tak jsem poslala ted mail primo mudr. Vlasinovi a zitra to zkusim znova
docela jsem byla prekvapena, ze rekla Bohunice, ale z Obilnaku pry hodne vybornych doktoru odeslo a jsou tam spis mladi,Milosrdny nedoporucovala, nemaji pry tak kvalitni novoroz. od.
29. zář 2009 v 15:53  •  1 dítě  • Odpověz
Veri - gratuluji k průkajdě :wink:
Bbberta - mě ten Karibik dost vymluvila i známá mudr, není teda gyn. ,ale říkala, že by to neriskla, o letu jsme se nebavili, ale kvůli různým nemocem. teda Egypt je ještě větší neštětstí, ale tam bych třeba já nejela ani jako těhu, ale to si človek moc nevybere. Já po dnešním čekání na UZ jsem si řekla, že pro bublinu všechno, v šalině si budu drze sedat a ne omdlívat vísíc na tyči, do práce nastoupím až budu cítít, že jsem fakt ok, cestování po ČR jsem zrušila...aspoň jednou za život si budu užívat nicnedělání a nechat se opečovávat mužem :grinning: Já už jsem si do síťového grafu namalovala dovolenou v Řecku na červen 2011 :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2009 v 15:54  • Odpověz
Ahojky, tak jsem zpátky od DR a z města a jsem hotová asi si půjdu dáchnout :grinning:

U DR jsme pořídili nic moc dostaly jsme Letrox , jelikož malá mi bere nějaký volný hormon nebo co a já ho potom pro sebe žádnej nemám, možná i proto jsem pořád taková unavená. Koupila jsme si dvě kojicí podprdy a malé plíny. 20 plínek za pětikilo , no to jsou pálky :unamused:
29. zář 2009 v 15:55  • Odpověz
autor
Ahoj holky, blani to je super názor, já jsem doma od druhého měsíce ted začínám 5 a pro žabku bych i dýchala, všechno bych pro ni udělala. :wink: jsou naše budoucnost a radost už tedka.

Městskou nejezdím, manža se mnou naštěstí všude jezdí.
29. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
Holky taky se snažím městskou moc nejezdit :grinning: :grinning:
29. zář 2009 v 15:57  • Odpověz
autor
No já se ti nedivím, já většinou jedu k dr s manželem nebo když jedu na nákupy autem. ikdyž v autě se bojím tedka jaksi víc a začnu asi sedávat vzadu. :frowning2:

Ale městkou se bojím že mě někdo praští do břicha a tak no.
29. zář 2009 v 15:59  • Odpověz
jinak co se tyce letu na dovolenou, moje doktorka rekla mazi 12 a 24 tydnem neni problem, pokud bude vse o.k. mame v planu caribic..
29. zář 2009 v 15:59  •  1 dítě  • Odpověz
autor
Veri to se máte, já jsem na rizikovým tak jsem ráda že na dovču pojedem až příští rok s malým asi na 4 nebo 5 dní do jižních čech, máme tam jeden penzionek a moc se nám tam líbí. :wink:
29. zář 2009 v 16:01  • Odpověz
¨Tak jelikož mě mocv těhu dobře není tak bych si dovču letadlem prostě nelazla :grinning: Ale přemýšlíme spíš nad přištím roce , že by jsme letěly i s malou, ale uvidíme jak na tom bude zdravotně :wink:
29. zář 2009 v 16:02  • Odpověz
autor
Miši já bych si letadlem netroufla i netěhotná. bojim bojim :wink:
29. zář 2009 v 16:02  • Odpověz
Verisku gratuluji k průkazce :slight_smile:

Já městskou nejezdím, přítel mi nechává k dispozici auto, takže pokud to jde, jezdím autem...

Já se doktorky na dovolenou neptala, takže ani nevím, zda by mě pustila...

JInak pokud chcete můžete se juknout :slight_smile: http://www.youtube.com/watch?v=OxYlv0varTc
29. zář 2009 v 16:03  • Odpověz
autor
Janu tak to je supr krásný video. teda
29. zář 2009 v 16:05  • Odpověz
Sunysara děkuji :slight_smile:
Já osobně jsem v letadle ještě neletěla a taky musím říct, že z nich mám docela strach...
29. zář 2009 v 16:07  • Odpověz
my jezdíme všude šalinou, i když tu zastavuje přímo u baráku bus, tak ho bojkotujeme (věříme, že ho zruší nebo dají jinam :grinning: , protože nás štve, dělá hrozný rámus), tak chodím k obvodní ty 4 zastávky pěšky, ale je to fajn procházka úplně po rovině. A do města musím sice do 13% stoupání, asi 1km, teď se teda trochu zadýchávám, jak jsem těhu, ale jinak to beru jako dobrou procháku a hlavně si na konečné sednu :grinning: :grinning: :grinning: Nad autem neuvažujeme, MHD nám vyhovuje i k cestě za nastávajícíma babičkama, jelikož z vlaku do kuchyně tchýně to trvá asi 30sec. a vlakem cesta něco přes hodinu, pohodička a jezdíme jednou za měsíc za dva jen na otočku, takže žádný velký cestování. jediný proč bychom si pořizovali auto, tak kdycbyhom čekali víc mimin, nebo bylo nějaký postižený, vidím to u neteře, špatně chodí, to se bez auta nedá. Ale jinak doufám, že budou v tomto děcka apo´ˇn trochu po nás a budou mít rádi to cestování vlakem nebo pěškobusem :grinning:
29. zář 2009 v 16:09  • Odpověz
autor
Blani procházky jsou fajn, já než bych došla k mé dr tak jdu tak 15 kiláků :grinning:

AHa vy nemáte blani auto?
no dá se to i bez něj já jsem docela vášnivá řidička tak jsem ráda že ho mám ale kde můžu jdu pěcha.
29. zář 2009 v 16:12  • Odpověz
Janulev- to je krááááásný. Ty chodíš do toho Heliosu nebo jste tam jen byli na tom UZ? Mě právě ráno obvodní říkala, že mě pošle do Heliiosu akutně, ale pak se ptala kam chodím normálně a ať jdu tam, jselti mě vezme bez objednání....tak asi jsou tam dobří :grinning:
Já se taky letadel bála, ale loni jsem letěla poprvé a hned 2x, v září na Ibizu a v říjnu do Benátek....do Benátek za 50 min, už mě nikdy ani nehne abych se někam do zahraničí drkocala autobusem. A cena... 1,- za letenku a všechny příplaky, akorát jsem si pak zplatila asi 500,- za zavazadlo :wink: Ať žijí akční ceny u nízkonákladových linek.
29. zář 2009 v 16:14  • Odpověz
Já taky ráda řidím, a¨le když koukám na to zapraskané město tak si kolikrát řikám, že bych byla rychleji mhd :grinning:
29. zář 2009 v 16:15  • Odpověz
autor
Miši mhd je to zapráskaný stejně a navic je hodně aut ani nepustí takže kysneš i tam no to je těžký
my minule jeli do města po dálnici a tam byla havárka tak cestu kterou jezdíme za 15 minut jsme jeli hodku a půl a to jsem byla objednaná. :frowning2:
29. zář 2009 v 16:18  • Odpověz
Já chodím n aprocházku třikrát denně, s pejsanem...ale do města jezdím opravdu autem nebo za mámou a k přítelovým rodičům...k máme to mám 20km a k přítelovým rodičům asi 60 a jezdíme tam většinou každých 14 dní, teď častěji, kvůli svatbě apod...

Blani díky, do Heliosu nechodím, byli jsme tam objednaní jen na ten 3D UTZ, normálně chodím na Orlí...ten 3D dělají pouze v Heliosu nebo na Veveří...
29. zář 2009 v 16:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.