• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
já dneska měla taky super noc...pořád jsem se budila i když syn spal, a pak se kolem 4 probudil a byl do 5´30 vzhůru :unamused: snad dnešní noc bude lepší :wink: jinak nevolnosti mám stále...celý den :frowning2:
4. říj 2009 v 16:23  • Odpověz
ahoj,
jdu pozdravit :wink:
verisek,
mně na veveří v obou těhotenstvích řekli pohlaví už na NT v 11tt, plodovka to pak v obou případech potvrdila. Takže nejen valšín, prostě tam mají dobrý UZ a šikovné doktory :grinning:
4. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz
říká se,že na veveří mají nejlepší UTZ v Brně :wink:
4. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
Ahojky holky, tak už tu máme zase pondělí. Já jsem se vzbudila ráno s pěkným kašlem a rýmou a to jsme si myslela, že by mě to mohlo minout :unamused: Odpo jdu do poradny a uvidím zda budu mít náladu courat po městě.
5. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
ahoj holky, taky vas taky boli zada, me posledni 3 dny strasne a to jsem na zacatku, ach jo, pomuze mi prochazka nebo cviceni, jenze jakmile si sednu nebo lehnu je to zpatky..
5. říj 2009 v 10:32  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky,

tak hlásím, že jsme od pátečního odpoledne doma. A řekla bych, že to docela dobře zvládáme. I koupáníčko i bylo. A tolik u toho neplakal, jak jsem si myslela.
Mlíčka mám víc než dost, malej papká a spinká. Zatím je fakt zlatíčko.

Dnes má přijít k nám pediatrička, podívat se na malýho, tak jsem zvědavá, co se dozvím a co na malýho řekne. Ještě taky musím zavolat na gyndu, dnes jsem tam měla jít s výsledky z prvního monitoru. Měli dovolenou, tak jsem to dřív nestíhala.

Jinak porod byl vcelku v pohodě, i když jsem myslela, že to vzdám. Ale to asi prolítne hlavou většině, ne? ... tak jak už psala Dasulag, tak mi v pátek ráno praskla voda. Jak na potvoru manžel odjel do práce, a neměl se jak dostat zpět. Tak jsem si zavolala sanitku. Byla tu docela rychle, do dvaceti minutek. Volali na dispečink, kam mě mají dovézt. Nakonec to byl Obilňák. Přijata jsem byla kolem půl desáté ráno. Po kontrole zjistili, že jsem otevřená zatím jen maličko, na jeden prst. Jejich rozhodnutí bylo, že počkají do sobotního rána a kdyžtak vyvolají, pokud se do té doby nic nezmění. Den docela šel, jen malé bolesti po pěti minutách. Začali se trošku zvyšovat v pátek odpoledne, ale nejhorší byly pak až nad ránem, kolem té čtvrté, páté hodiny. Při kontrole v noci stále otevřená na jeden prst, i když už volněji. A pak při další, kolem šesté, půl sedmé ráno už na osm centimetrů, tak se šlo na věc. Naštěstí vyvolání nebylo potřeba, tak jsem ráda. Zvládla jsem to bez klistýru i epidurálu. Jen se mi nějak neodloučila placenta, tak mě pak brali operativně pod narkozou. U toho mě i zašili a tak jsem nic necítila. Sobotní den jsem byla naprosto mimo, neděle už byla lepší. Malýho pak odvezli do prostor intermediární péče, kde ho měli až do pátku, kdy nás propustili. .... tak takový souhrn mého porodu.
5. říj 2009 v 10:33  • Odpověz
Ahoj holky,
Luc - to je super, že to zvládáte, hlavně, že jste zdraví :wink:
5. říj 2009 v 10:40  • Odpověz
autor
Ahoj holky, luci moc gratuluju a at malej pěkně roste, já koukám i na jiných diskuzích že je převaha kluků nebo mě to tak připadá.
Dlouho jsme tu nebyla , když má manža volno tak sem moc nejdu si ho užívám protože to je svátek když je doma.

a jak jinak??

cno nového
5. říj 2009 v 10:52  • Odpověz
ahojte holky, zdovolením bych se k vám přidala. pomalinku ale jistě se blížím k cílové rovince a začíná to těhu být čímdál zajímavější :grinning: jak jste na tom vy ostatní?
5. říj 2009 v 11:50  • Odpověz
autor
Je ahojky vítáme tě, zajímavější?????

tak na to se teda docela dost těším. jestli je to ještě jiný, mě je zatím pořád slabo a motá se mi často hlava je mi na omdlení někdy a šíleně mě bolí záda,ale to moc se snažím nevnímat protože hlavně když je žaba zdravá. :grinning:
5. říj 2009 v 11:52  • Odpověz
no , každým dnem zjišťuju jak se mi zvětšuje břicho a zmenšují možnosti všech aktivit, k tomu nějaké to pálení žáhy, 100x probuzení se za noc a vrtění se, chození na záchod taky asi 100x za den, čekám co ještě přijde :grinning: ale asi to k tomu patří, nestěžuju si, jen je to prostě nezvyk.
sunysara : z čehopak ti je slabo a motavo, nízký tlak nebo něco jiného?
5. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
Hanu no já nevím z čeho tlak mám akorát co mi měřili tak nevím no. příští týden jdeme na kontrolu tka uvidím co řekne dr.

Ale jinak se to dá. spíš se tak jako bojím že sebou někde seknu tak se mi nikam moc nechce no. :frowning2:
5. říj 2009 ve 12:12  • Odpověz
ahojík holky! po delší době se hlásím, s prckem teď dva dny válčíme s bříškem, tak je to sranda........luci ty už jsi rodfilaaaaaa :astonished: :grinning: , tak veliká gratulaceeeee
5. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz
luci - ještě jednou gratulace :slight_smile:

my s malým občas pořádně válčíme, včera mi u každýho kojení po 5 minutách usnul a jak jsem od něj odešla zjistil, že už nemá co žužlat a chtěl jíst znova, jsem myslela, že zcvoknu, ale dneska už je zase celkem v pohodě :grinning:

tegga - tak velký bolení bříška měl ten náš lumpik zatim jen jednou, ale to mi prořval dvě hodiny a manža byl právě pryč :frowning2: Tak jsem z toho byla na prášky... KAždopádně teď už je to celkem v pohodě :slight_smile:
5. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ahoj holky, jak se máte..moc jsem nechodím tak nejsem moc v obraze. Tegga jak máš starého chlapečka, v profile máš pořád že jsi těhulka.
5. říj 2009 ve 12:33  • Odpověz
ahoj holky...tak dnešek je příšernej...bývá mi čím dál tím víc zle a dneska jsem dokonce objímala záchod.mísu :frowning2: a ke všemu mám vysokej tlak,dneska jsem si ho naměřila 150/100...s tlakem jsem měla problémy už před 1.těhu,ale pak když jsem čekala Tadeáška tak se mi upravil a ani jsem nemusela brát léky až nakonci se mi zvýšil...no a od porodu beru léky a postupně mi snižovali dávky,že to vypadalo,že nebudu muset nic brát a najednou tohle :unamused: tak jsem si hned vzala léky a doufám,že to zabere...do poradny jdu až příští pátek a nechce se mi nikde lítat po Dr....naštěstí muž má dneska volno,tak se věnuje synkovi :slight_smile:
5. říj 2009 v 16:27  • Odpověz
luci,
ještě jednou gratuluji :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
můžu se zaptat, jak se tvářili, když sis volala na tu sanitku? Já jsem totiž v týdnu s manželem mimo brno, tak právě také řeším, co odvoz...
5. říj 2009 v 18:22  • Odpověz
Ahojky těhulky, tak jak se máte po víkendu?

My celý víkend lítali a jezdili a hlavně si užívali poslední svobodný víkend :slight_smile: dneska jsem měla zkoušku líčení...a taky jsem si byla potvrdit těhu průkazku od zubaře...a došlo nám relaxační lehátko pro miminko. Už nám v pokojíčku chybí jen postýlka a věci do postýlky, jinak se dá říct, že už nám pak chybí jen maličkosti...¨

Luci a Teggu taky ještě jednou gratuluji a jste šikulky, že to tak zvládáte...

Nicol myslím na tebe, drže se :slight_smile:

Hanubobu ahojky vítám tě...

Holky chtěla sjem se vás zeptat, odkud tak z Brna jste? Já jsem ze Slatiny
5. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
Ahojky holky, tak kotrola dneska dopadla zase na prdlačku vždy se u té doktorky jen rozčilím. Říkala jsem jí o těch bolestech v podbříšku , že když chodím tak to bolí a ona mi řekla tak nechodtě na to máte neschopenku a tím byl náš rozhovor u konce. Pak až jsem jí upozornila na ty výsledky z cukru tak mě dala žádanku do diabetické poradny a řekla, že už odedneška bych se měla hlídat v jídle a když jsme se jí ptala jak tak řekla, že to mi řeknou v té dia poradně , tak já nevím kdo je debil :grinning: :grinning: :grinning:

Jak jsem dojela , tak jsem hupsla do postele a snad dvě hodiny spala, to nachlazení je fakt na pytel :unamused:

Luci tak super, že už jsi v pátek byla doma :wink:
5. říj 2009 v 18:29  • Odpověz
Miško no tak to bych se asi rozčílila taky...tomu říkám opravdu super doktorka :fearful: a kdy jdeš do té dia poradny? ale hlavně, že jsi se pak trošku prospala
5. říj 2009 v 18:37  • Odpověz
Zítra si tam budu volat dneska mě už o půl druhé nikdo nezvedal telefon.
5. říj 2009 v 18:38  • Odpověz
Tak snad tě objednají co nejdříve :slight_smile: a odkud ty jsi jestli ti to nevadí, že se ptám?
5. říj 2009 v 18:40  • Odpověz
Ahoj holky,
Eva - já myslím, že sanitka by neměl být problém, když člověk nemá auto, tak má jet jako MHD? :sweat_smile: Já teda dovoz do nemocnice řeším taxíkem (cca 2x ročně, když je mi fakt nějak blbě nebo třeba mám jít na moje oblíbenou kameru do střev, takže to MHD neriskuju), zrovna v úterý se mě ptal na chirurgii, jestli nechci zavolat do FN sanitku, tak mi to přišlo takové blbé, tak jsem odmítla, ale od Semilasa jsem dojela šalinou akorát na Čáru a tam sedla do volnýho taxíka a nechala se odvézt, protože jsem fajt měla strach, že ta hodím šavli pánovi přede mnou na tu jeho lesklou pleš :slight_smile:) A domů taky, zas to není taková hrůza, přes celý Brno Bohunice-Medlánky nějakých 320,-. Sice je to mnohem víc než má teď člověk v PN na den peněz, ale po 28hod. bez jídla a pití jsem byla ráda, že se vezu autem. A jelikož nemáme auto, tak pokud nebudu mít nějaký velký zdrav.problém, tak do porodnice si volám taxíka, oni dojedou do cca 15 min. na kraj Brna v pohodě, nevím,jesli jsem měla jen štětsí, ale vždycky to bylo nějaký pro mě super fáro (Superb, Meďour,.... :grinning: )
Jani - už se ti to blíží, tak si pořádně užij poslední svobodný týden a hlavně, aby vám vyšlo v sobotu počasí a protstě všechno, tak jak si to přejete. :wink:
Misicka - a kam chodíš? teda to je přístup :frowning2: já se citím skoro trapně, že k mé mudr. už jdu na 3.UZ, vlastně 4. ,ale ten minulý týden nebyl plánovaný, tam mě donutila jít pro jistotu moje obvodní :sweat_smile:
5. říj 2009 v 18:42  • Odpověz
ještě mě napdalo k tomu taxíku či sanitce - přijde mi super, že manža se vám může vzadu věnovat. Kamarádka totiž popipsovala svoji 40km cestu do porodnice, kdy je manžel asi 10x málem zabil, jak se pořád k ní obracel a přitom se snažil jet 150km/hod. :grinning: :grinning: :grinning: Líčila to hodně barvitě, my se smáli, ale v tu chvíli by mi asi do srandy tak moc nebylo. No ještě, že bydlíme v Brně, přinejhorším to ta šalina jistí :grinning:
5. říj 2009 v 18:44  • Odpověz
Chodím na tu Orlí :unamused:
5. říj 2009 v 18:48  • Odpověz
Ahoj Miši.

Tak k pani doktorce se nevyjadřuji.Pokud člověku nic není super,jinak se nic neděje.
To bolení může být jak se pozvolna uvolňují pánevní vazy,ale to by ti taky mohla říct.S tím ,ale nic neuděláš.
tady se člověk dozví víc rad,než u doktora. Ahol a drž se. :slight_smile:
5. říj 2009 v 18:50  • Odpověz
Jo jo ještě , že mám koňa kde čerpám rady a inspirace a kdyby mi bylo něco tak raději jedu na pohotovost a zaplatím těch 90 kč :grinning: :grinning:
5. říj 2009 v 18:53  • Odpověz
Holky, na tu cukrovku se chodí kam? Já byla před asi 2 lety, když měla moje gyn. podezření na cukrovku (ona je fakt zlatá, cokolvi mi kdy bylo, tak většinou odhalila ona :wink: ), tak jsem byla v Řečkovicích v nějaké bývalé školce v takovém parčíku. A právě, že mimo mě tam byly samo těhotný :grinning:
5. říj 2009 v 18:54  • Odpověz
Tak teďka se posilá na Obilňák :wink:
5. říj 2009 v 18:56  • Odpověz
evanek - jsou speciální čísla na sanitky do porodnice, my jsme dostali papír s věcma do porodnice na kurzu a tam byly i čísla na ty sanitky... :slight_smile: Kdyžtak se ti na ně kouknu a napíšu, jestli to ještě někde vyhrabu, manža to možná má ještě v mobilu... Jinak já fakt jela do porodnice MHDčkem :grinning: Rozjezdem, manžu jsem budila akorát tak, abychom to stihli :grinning: Když jsme se pak bavili v porodnici na pokoji o cestě do porodnice, všichni z toho měli srandu :grinning: Ale záleží na situaci...

Jinak já slyšela, že taxíci neradi jezdí pro ženskou, která rodí, protože se bojí zaprasenýho auta... :confounded:
5. říj 2009 v 18:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.