• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahojky jen se vás chcu zeptat.
Mohu se kvám přidat.
I když už teda budu mít příští týden mimíska na světě.
Jsem Saňa bydlela jsem v Brně ale ted bydlím v Blansku.
31. říj 2009 v 16:11  • Odpověz
Ahoj Stani, vítej :wink: Tak to už máš porod za dveřmi :wink: A koukám, že u vás bude těžká převaha chlapů :wink: Jak se vám to tak podařilo, já chci taky 2 kluky , škoda, že se to nedá nějak "objednat" :sweat_smile:
31. říj 2009 v 17:45  • Odpověz
Stani vítej mezi námi :wink:
31. říj 2009 v 19:31  • Odpověz
Blani-Moc ti děkuji za přivítání fakt vám to nevadí že sem budu chodit i když už teda mám porod za rohem.
Jinak to máš pravdu bude převaha chlapu je škoda že mně nevyšla alespon ta vytoužená holčička ale nevadí hlacně že to bude zdravé za celé těhu jsem si hodně toho vytrpěla a ještě trpím na oteklé nohy a vše mně už bolí halvně třísla :frowning2: .
Taky jsem musela podstoupit odběr plodové vody taky taky pupečníkové krve měla jsem to hodně špatné v 15.tt mně moje dr.zjistila že bud mám TOXOPLASMOZU nebo jsem jí prodělala dříve od kočky nebo od něčeho takového takže ta infekce nedošla k mimísku tak jsem velice ráda i tak ještě ty obavy tu jsou.
A pak mně zistily že mám těhu cukrovku musela jsem si 3.měsíce píchat inzulin ale už jsem ho přestalůa brát a je to zatím v normě.
takže asi tak nějak.
Moc ti držím palečky aby ti ten klučík jako první vyšel ale i tak je to hodně nevyspitatelné a nikdy člověk neví co se muže vyklubat z bříška.
Misicko-Taky ti moc děkuji za přivítání. :wink: :slight_smile: .
A kde budete holky rodit já jsem nejprve chtěla jít do Bohunic ale těd už chodím na pásy na Obilák tam jsem chodila celé své těhu do rizikové poradny musela jsem tam přejít bylo to lepší něž bít u té své dr.která dělá jenom těhu zdrvé.
Prominte že jsem toho tu tolik vypsala.
Všem přeji pěknej večer zachvílu se jdu dívat na TV.
Pá.
Zítra za vámy dojdu.
31. říj 2009 v 19:40  • Odpověz
Stani - máš pravdu, hlavně, že bude zdravé. :wink: Teda ty sis užila s nemocema, toxoplasmozu ale můžeš chytnout i ze špatně umytého ovoce a zeleliny. :sweat_smile: A držím palce, aby to s cukrovkou bylo ok. Na porod mám vybrané Bohunice, chodím tam na gastro a jsem tam celkově spokojená, byla jsem už i v porodnici, kamarádka tam byla na tom nadstan.pokoji , tak se nám to tam líbilo. Byl tam se mnou i manžel a říkal, že až se nám zadaří (bylo to ještě před těhu), tak že mě šoupne tam :grinning: Když jsem si t u četla diskuzi o porodnicích, tak na všechny tam byly kladné ohlasy a pak zas pár negativních zážitků, ono si člověk asi moc nevybere... :sweat_smile: Hlavně, abych neporodila cestou, bydlím na severním konci Brna. :grinning: :grinning: :grinning: Dobrou
31. říj 2009 v 19:47  • Odpověz
Stani koukám, že jsi si toho taky pěkně užila, ale už to máš za pár a bude jen dobře. My taky musely na odběr plodovky, ke všemu máme vadu na srdíčku a tu cukrovku aby toho nebylo málo máme taky dva týdny jsme byly na dietě, ale hodnoty skákaly sem tam takže už pár dní si picháme inzulín 3X denně.
Hodně s tou cukrovkou zapasím :unamused: Nohy už po námaze začinají taky otíkat, ale už si řikám že ty dva měsíce se stím nějak poperem. :wink:

Rodit budem na Obilňáku , nechtěly jsme chtěly jsme Bohunice máme je za rohem, ale od naší kardioložky nám byl ten obilňák doporučen, takže tam jdeme v sobotu na předporodní kurz a doufám, že nebudeme zklamaný :wink:
31. říj 2009 ve 23:02  • Odpověz
Dobré ránko,
Misicko - tak Obilňák je lepší pro "složitější" příúady. Moje kamarádka má od mala cukrovku, tak taky musela jet rodit 70km na Obilňák obě děti, že to tam pro ni bude nej. :wink: Myslím si, že ani jedna zz těch brn.porodnic není špatná, a jak se znám , tak v tu chvíli mi bude úplně jedno kde rodím, hlavně abych to už měla za sebou...a jesrtli budou mít vymalováno na růžovo se žlutáma kachličkama nebo zelenno mi asi bude jedno. :sweat_smile:
1. lis 2009 v 07:33  • Odpověz
Blani máš recht taky si mylsím, že když to na mě přijde tak budu ráda až to budumít za sebou a je jedno kde :grinning: A to šetinedělí když budumít berušku u sebe taky zvládnu jsou to jen čtyři dny :wink:
1. lis 2009 v 08:32  • Odpověz
HLavní je nerodit doma :grinning: Manža už má pár dní z letoška "schovaných" na květen, protože plánuju ukořistit nadstandart jak na porod tak na ležení, tak aby tam byl co nejvíc se mnou... chudák....ale co si udělal, tak to má :grinning: Tak kéž by to vyšlo :sweat_smile: Včera mě fotila kamarádka z BRM a občas musel M. asistovat něco přidržet, atd. , tak z toho byl "nadšený" :sweat_smile: A nejelpší fotka vyšla, když držel za mnou černé pozadí a z nudy do mě přes něj šťoural nohou a já vyprskla smíchy....jinak se na zbývajících 99% fotek tvářím hrozně :sweat_smile: Tady na té jsem vysmátá "jak lečo" :grinning: Mám zatím je pár náhledů, ale pak sem hodím odkaz, jaký mám pupík :grinning:
1. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
Ahojky těhulky.
Blani-To se prostě stává že jsou v těhu problémy a máš pravdu uplně jsem na to zapoměla tam napsát že to muže bít i z masa a zeleniny to je hruza co je kolem nás velkých nástrah a my je nemužem najít.
Hlavně aby malej byl pořádku to jediné si přeji.
Já právě chtěla jít do Bohunic mně se tam spíše líbí pokoje pro šestinedělky jinak porodní prej stojí za prd to teda jenom slyším.
Mišicko-Taky si holka teda užíváš tak jak já celičké těhu hlavně ab mimísek byl zdravej to jediné si všeci přejeme.
Takže budeš na Obilnák to je dobře si myslím jen na šestinedělý to stojí za velkej prd to je hodně zastaralé a taky někdy ty sestry nepomužou když máš problém ale všude se něco najde.
Jinak kvuly té cukrovce ti vyvolají porod o něco dříve takže budeš i ráda že to budeš mít za sebou.
1. lis 2009 v 09:40  • Odpověz
Stani - ahoj.V Bohunicích jsem porodní neviděla, ale jak jsem tam byla za kámoškou, tak jsem zkoukla ten pokoj+koupelku a oddělení a ona mi popisovala ten porodní sál a prý super, pokud si dobře pamatuju, tak že tam s tebou je furt nějaká sestřička....no, budu se jí muset ještě zeptat, moc si to nepamatuju,ale vím, že to nadšeně popisovala. Ted v lendu čeká druhý, tak budu mít zas čerstvé info :sweat_smile:
1. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
Blani určitě hoď odkaz na fotky moc ráda s e mrknu :wink:
1. lis 2009 v 10:00  • Odpověz
Jo jo na to šestinedělí si na obilňáku hodně lidí stěžuje, ale jak řikám nějka to vydržíme :wink:
1. lis 2009 v 10:04  • Odpověz
Tak si sebou přibal svoji postel, matraci, telku,..., ať si to tam vylepšíš :grinning: nevím,kde je to krásný počasí, co hlásili. V 7 ráno kouknu z okna, pole bílá, voda zmrzlá, mlha jak od Rákosníčka :sweat_smile:
1. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz
Blani-Já bych hned šla do Bohunic ale kvuly té cukrovce už chodím na ten Obilák a taky jsem tam chodila do té rizikové poradny od 15.tt.
Jinak porodní je určitě taky pohodové v těch Bohunicích jen tam prej nemají okna a taky nemají koupelny na porodních boxech a to se mně teda moc nelíbí že musíš chodit ven když máš třeba bolesti :unamused: .
Jiank určitě doporučuji.
Mišičko-To je tak že na šestinedělí to nestojí moc za to taky bych raději pokoje brala z Bohunic ale to prostě nejde.
A určitě těch pár dní vydržíme v porodce. :wink: :slight_smile: .
Telku si mužeš taky obědnat na tom nadstandartu. :wink:
1. lis 2009 ve 13:55  • Odpověz
Aha, mě právě popisovala ta kamarádka, že měla na tom nads.porodním sále sama k dispozici koupelnu :wink: A už nevím,kolik za to chtěli, ale nebyla to žádná závratná suma, no uvidíme, co na nás byde :grinning:
1. lis 2009 v 15:29  • Odpověz
Stano a jak zvladáš tu cukrovku nebo jsi zvládala nejíst to sladké mě to zatím dělá velké problémy :angry:
1. lis 2009 v 15:48  • Odpověz
Blani-Třeba na tom nadstandartu je sprcha a i WC ale na těch normálních nejsou co vím od kamarádek. :wink: .
Uvidíš jak ti řekne kamarádka určitě tě nechcu odrazovat z té porodnice. :slight_smile:
Misicko-Tak já teda jsem se nedokázala od sladkého vzdát tak ńěkdy jsem si dala to se ví. :astonished: i když jsem nemohla.
Když mně dr.dělala ultrazvuk ted v to uterý tak malej má 2600.g ale to je jenom odhat ale říkala že je drobnější.
1. lis 2009 v 16:44  • Odpověz
Já se to snažím dodržovat, ale už se mi stalo že jsme taky hřešila je to fakt na budku :grinning:
1. lis 2009 v 17:37  • Odpověz
A kam chodíš na to vyšetření do Bohunic k paní Bělohrádkové nebo jak se jmenuje.
A kolik si naměříš.
Já poslední dobou docela málo jednou jsem měla 11.5 a málem jsem šla do kolen jak to mohlo tak vyběhnout ten cukr.
:angry: .
Taky mně z toho není nějak ejhle. :cry:
1. lis 2009 v 17:46  • Odpověz
Ahojky holky! Vidím, že řešíte porodnice, no já rodila v bohunicích a neměla nadstandart a ani ted ho nebudu chtít, protože ty kontrakce byly tak šílený, že mi bylo absolutně jedno jestli je ten pokoj hezkej nebo ne a do té koupelny jsem si na tu chodbu taky došla aspon jsem se trošku protáhla a jestli mě viděl nějakej personal, tak mi to bylo taky jedno, jediný na co jsem myslela bylo aby to už bylo za mnou :slight_smile: ale možná budu ted rodit na obilnáku,protože kamoška tam dělá porodní sestru...

Jinak mě pořád trápí ten tlak sice jak beru ty prášky tak se drží v normě, jenomže v těhu se zvyšuje a já mám strach abych neskončila v nemocnici hlavně kvůli tomu,že mám doma malého prcka a je ve věku kdy nejvíc potřebuje mámu :frowning2:
1. lis 2009 v 18:33  • Odpověz
Jo přesně tam chodím :grinning: :grinning: :grinning: No já nejvíc měla Asi kolem deseti a taky jsme šla do kolen :grinning:

Jinak mám pokaždé jinak pořád mi to nějak líta , ráno po snídani 4,6 a třeba po sváči 7 :unamused:
1. lis 2009 v 18:33  • Odpověz
Stani - já právě chodím do Bohunic na gastro a tak chci,kdyby náhodou se něco po..., tak aby měly moje papíry a případně doktory "po ruce", pak jsem ještě jednou byla před asi rokem na pohotovosti u Milouušů a tam se mi to prostředí vůbec nelíbilo :sweat_smile: Já doufám, že se mi podaří ukořistit ten nadstandart a mít tam u sebe manžela co nejvíc (co muž vydrží), kamoška ho původně nechtěla, ale jinde neměli místo, tak pak si to pochvalovala. no uvidíme, jak to nakonec dopadne... :grinning:
Jak tu popisujete tu cukrovku, už se začínám bát . V kterém tt se chodí na testy? Mě to určo nemine :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak doufám, že mi do té doy bude dobře, netěhu mi ten test nedělal problém a nechápala jsem co se na tom těm těhulím nelíbí :grinning: Ale vzhledem k tomu, jak mi třeba včera bylo blbě z obyč.rohlíku se sýrem na snídani a ještě před 20hod. jsem objímala mísu.... už se na ty testy koukám jinak :sweat_smile:
Všem přeji krásný den a co nejmíň těhu komplikací :wink:
2. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
Ahoj holky, vidím, že už máte diskuzi docela rozjetou, ale vezmete mezi sebe ještě jednu začínající (prvo)těhulku? Jsem teprve v devátém týdnu (TP zatím 13.06.10).
Je super, že jste tu všechny z Brna...já žádnou těhu kámošku nemám....tak není s kým podrbat o nevolnostech a podobných těhu-tématech :slight_smile:
2. lis 2009 v 10:39  • Odpověz
Blani na test cukrovky se chodí až po 20tt většinou posilají kolemt oho 25tt. :wink:

Daee no jasan vítej mezi náma :wink: Gratulace k těhu :wink:
2. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz
Daee - ahoj, vítej. Já dnes sice začala 14tt, ale blbě je mi furt :sweat_smile: Takže nevolsnosti a podobná témata jsou u mě stále aktuální :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Misicko - díky, tak to mám ještě pár měsíců čas se na to psychicky připravit :grinning: Mě včera před usínáním začalo hladem kručet v břiše, tak jsem říkala k pupíku: jestli budeš takhle zlobit a to jídlo vyhazovat ven, tak se nediv, že máš hlad a seš menší než bys měl být... :grinning: :grinning: :grinning: Ale tyhle řeči na něj nějak neplatí :sweat_smile:
2. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj holky.

Tak jsem byla dneska na kontrole v porodnicic v Bohunicích.
Nadstandartní pokoj na porodním ,má koupelnu i vanu(nevím kolik jich tam je a jestli je vana všude),stojí 500kč a doprovod manžela(partnera) taky 500kč.
Já tam budu rodit,tak vám pak napíšu info.co a jak. :slight_smile:
2. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz
já myslím,že nadstandart je v bohunicích je jen jeden...kamoška rodila ve vaně a říkala,že to bylo super ale ne každýmu to sedne, třeba mně sprcha vůbec neulevovala, ale já měla kontakce 3 hod po 2min. a fakt mi bylo jedno, kde rodím, i klidně ve stodole, hlavně at je to za mnou :slight_smile: ale ten nadstandart na šestinedělí je super věc, švagrová ho měla a její muž tam byl s ní celý 4 dny v nemocnici i tam spal, a byli spokojeni :slight_smile:
2. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz
Leo - těšíme se na info. :wink:
nicol - přesně tak si to představuju, muži už jsem nařídila, aby si naplánoval na květen dovču, že bude v porodnici se mnou a pak ještě týden doma :sweat_smile: Ten porodní by byla taky super, prý je to tam hlavně takové klidnější, ale jak píšeš, jak má člověk bolesti, tak je mu to jedno, jestli rodí v 5hvězd.hotelu nebo na ulici :sweat_smile: Mě teď napadla možná blbost, ale přemýšlím nad ní? Budete si k porodu brát foťák? Jsem si říkala, aby ho někdo nešlohl :sweat_smile: Ale fotky určo chci,já taky fotím každou kravinu... :sweat_smile:
2. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz
mě muž fotil, vypadám tam jak kdybych se smálá, ale to křičím bolestí :grinning: tak pokud tam budeš mít muže,tak ti ho nemá kdo šlohnout, a taky pokud tam máš ten doprovod,tak tam ta sestra s tebou není, jste tam jen vy dva a chodí tě jen kontrolovat a když něco potřebuješ...
2. lis 2009 ve 14:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.