• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Blanka - to mi ani neříkej...já čekám jako na smilování na 12tt, aby mě ty nevolnosti už pustily. Sice teda naštěstí nezvracím, ale šoufl je mi doct často, spíš odpoledne a navečer. Lízátka mi nepomáhají - spíš naopak. U mě celkeme funguje suchej rohlík :grinning: . Ale někdy je to jedno - jíst, nejíst, pít nepít....všechno jedno.

Teď jsme v práci řešily výbornou věc, dva dny jsem kvůli tomu nespala. Kolegyně přitáhla do práce zarděnky - byla jsem úplně šílená strachy, hned na krev, zburcovat nlaboratoř, že výsledky chci hned...naštěstí mi potvrdili, že jsem je prodělala v dětství (já si to matně pamatovala, ale já potřebovala jistotu) a mám hodně vysoké protilátky - a mám tak imunitu. Takže nám prý (nechala jsem si potvrdit asi z pěti zdrojů) nic nehrozí...ale přesto mám z toho pořád malou dušičku a plánuju tu krev kontrolně ještě tak za týden...aby mi potvrdili, že infekce fakt neprobíhá.
A pak že jsou zarděnky vymýcená nemoc a že pravděpodobnost kontaktu těhotné s nimi je prakticky nulová....prostě mám pech :unamused:
2. lis 2009 ve 14:56  • Odpověz
Daee - no, já měla od začátku taky jen celodenní nevolnsosti bez zvracení, nejhorší jak píšeš večer... ale prostě najednu bum a před 2, 3 týdny najednou toto. Ale zas to je třeba 1, 2x týdně :sweat_smile: držímpalce, ať jsou ty zarděnky ok, já je mám taky za sebou, si pamatuju, jak jsme se sprchovali v tělocviku (měli jsem na záladce TV v bazánu ve škole) a jedna holka byla divně "flekatá", ale učitel na to nic neřekl....tak do pár dnů lehla celá škola :sweat_smile: Amám pocit, že leřtos na jaře je měli kluci od kolegy, že taky dělal radši z domu, aby to netahal mezi nás.
2. lis 2009 v 15:06  • Odpověz
je to fakt jedno,kde člověk rodí,jelikož uplně ztrácí zábrany a je téměř nesvéprávný.
Aspon já si tak vždy připadám,i se za to stydím,ale každý tvrdí,že je to normální.
Foťák si vemte,at vás může vyfotit a miminko hned po porodu.
Trochu nechápu,jak se někdo může točit na kameru,ale....
nadstandart na šestinedělí je fakt dobrej,vůbec jsem těch peněz nelitovala.Určitě se to dá vydržet i na norm.pokoji.
Možná prvorod. se na nadstand.cítí trochu odstrčené,jinak je pořád někdo na pokoji,když jste tam 3.
Já mám raději klid,než to tlachání,ale vbohužel musíme vyčkat jestli bude nějaký volný.I když v Bohunicích je jich od loňského listopadu docela hodně.Nevím teda přesně kolik,ale dost.U Milosrdných je jeden a na Obilňáku myslím taky,pokud se to uvšem nezměnilo.
2. lis 2009 v 15:11  • Odpověz
Leo - mě přijde, že jich je tam snad celé to jedno patro.... :sweat_smile: teda když jsem šla po jedné straně, tak všude bylo na cedulkách jenjedno jméno, o patro níž byla vždycky 2-3 :wink: Tak snad bude místo :grinning:
2. lis 2009 v 15:14  • Odpověz
u nás nadstandart nehrozí...muž bude mít na starost synka a když jsem rodila poprvé,tak měl zase novou práci a nemohl si vzít hned dovolenou, ale na pokoji jsme byli tři a když jsem něco nevěděla tak jsme si radili a s jednou paní se občas potkávám, ale byla jsem tam jednu noc sama,protože šli dom a bylo to nazbláznění..

jinak nevolnosti mě taky trápí a hlavně večer :frowning2: tak doufám,že to brzy přejde
2. lis 2009 v 15:18  • Odpověz
Nicol - tak to jo, já zas mám radši klid. A pokud to půjde tak budu co nejvíc spát , jak se znám :grinning:
2. lis 2009 v 15:33  • Odpověz
blanka.k - snad se mi to zvracení vyhne :unamused:

Zítra jdu na kontrolu k Dr. s výledky krve (vše ok až na vyšší hladinu železa), tak jsem zvědavá jak náš flíček vyrostl a jestli už třeba dostaneme průkazku :slight_smile:

HOlky já ještě vůbec nepřemýšlela, kde bych chtěla rodit a koukám, že vy se v tom docela orientujete....Kterou porodnici byste v Brně doporučily?
A co partner u porodu? Já váhám. Nejdřív jsem si říkala rozhodně ano, teď přemýšlím, jestli radši ho nenechat venku... :zipper_mouth:
2. lis 2009 v 18:57  • Odpověz
Daee - uvidíš, každý má to těhotenství jinak... :wink: každá porodnice má svoje + a -. někdo si stěžuje, že není moderně zařízení, jinde zas na protivné sestřičky, atd. :wink: A muže u porodu chci. A´t mám komu nadávat,jak v to bývá ve filmech... a ať mě má kdo fotit. :grinning:
Dnes jsem objevila dobrou nabídku (kterou jsem už několikrát využila), firma AZfoto (stejnojmenné webovky) má akci fotexk 20x30 ze 70,- na 29,- . Já si takt před rokem nechala vyvolat cca 90,- fotek do svatebního alba (to máte hned úsporu skoro 4000,- :sweat_smile: ), letos jsem si nechala udělat 8 ks velkých fotek moře, a pak jsem je dala do žlutých rámečků na WC, aby tam bylo veselej, a te´d zas něco budu vyvolávat jako dárky na vánoce. Prodejny mají na České, ale tam vyvolávají myslím na Fujifilm, dělala jsem tam 2 ks a "vyblité " barvy a nepřišlo mi to ostré, ale pak jsem asi 3x nechávala je dělat v Kodaku ve Vňkovce, na Kodak film a to jsou jiné barvičky :wink: Tak třeba se to někomu bude hodit. :wink:
2. lis 2009 v 19:37  • Odpověz
No tak já muže u porodu určitě ano , nechci na to být sama :wink:

Jinak doufám, že vás ty nevolnosti za chvilku přejdou :wink:
2. lis 2009 v 19:59  • Odpověz
blanka: no ja urcite moc dekuji za tip, taky mam doma par A4 za podobnou cenu, a letos jsem jeste nevyvolavala nic, tak tuto nabidku urcite vyuziju..takze doporucujes kodak papir? jeste rychle stihnout dovcu a hura na vankovku vse vyvolat!
2. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
Berta - určo má Kodak hezčí barvy a sytější, akorát může být problém, že někdy hází pleť hodně do oranžova. Já teda před svatbou chodila na solárko,abych nebyla úplně vyblutá, ale prý to ani poznat nebylo, a na pár fotkách jsme byli takový torchu jak ze solárka. Tak jsem pak radši 2 fotky dala do černobíla a bylo :sweat_smile: Ale třeba fotky z dovči, moře, pláže, atd. tak ty nemají chybu :wink: Já ale stejně když vyvolávám víc kusů, tak napřed pošlu třeba 3 kusy, abych viděla, jak to zas mají nastevné a pak ten zbytek. Jednou jsem poslala 300 ks a byl to děs. Ale to bylo přes fotolab.cz :sweat_smile: Jinak klas.formát 10x15 vyvolávám ve Fotexu na Rašínově, tam mají velké slevy na větší zakázky (takže místo 7,90 za kus platím 2,90, atd.) a taky tam mají KOdak a taky často mívají slevy jak v tom AZfoto, kolikrát se stane, že ve stejnou dobu an stejnou věc (třeba na jaře ty A4 :grinning: ), inu konkurence :wink:
2. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
Tak jsem koupila bublině dárek k vánocům... v Tesku měli takové ty hrazdičky, jak jsou na tom pověšená zvířátka, štěrchátka,atd. a i s podložkou, původní cena 1600,-, v akci za 370,-!!! :fearful: Tak už mám jednu doma :sweat_smile:
3. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz
tady je to vyfoceno, ještě jich tam pár měli :grinning: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3489311&vReferer= :wink:
3. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz
Ahojky holky...omlouvám se, že jsem se tu neukázala, ale byla jsem v nemocnici...tvrdlo mi břicho a na monitoru zjistili, že mám stahy, tak si mě tam nechali na kapačkách, pak na práškách a dneska mě konečně pustili domů...

Malý je otočený hlavičkou dolů, snad se už neotočí a má přes 1100g...a kope jak splašený :slight_smile:
3. lis 2009 v 16:27  • Odpověz
jeee to je super Blani, ktery Tesco to ma? :slight_smile: fakt krasny
3. lis 2009 v 17:28  •  1 dítě  • Odpověz
Jani - super, pěkně odpočívej a hlavně ať ještě Filípek zůstane nějakou dobu v bříšku :wink:
3. lis 2009 v 17:29  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím Vás všechyn. My jsme dnes na kontrole dostali průkazku...hurá. Mimísek má už skoro 2cm...obřík no.
Tak snad už se taky odvážu a něco malého mu koupím :slight_smile:. Už se jen těžko ovládám, abych do těch dětských oddělení nevlítla :grinning:
3. lis 2009 v 17:46  • Odpověz
no muže u porodu můžu jen doporučit, báječně se o mě staral, nedokážu si představit,že bych tam byla sama s někým cizím...a když malého poprvé uviděl tak se i rozbrečel :slight_smile: ale pokud by se na to necítil,tak bych ho nenutila,a možná bych si tam vzala někoho jiného,ale on naštěstí u porodu chtěl být a ted chce taky :slight_smile:
3. lis 2009 v 17:55  • Odpověz
Daee - gratuluji k dobrým zprávám a průkazce
Nicole - taky sjem zvědavá, jak bude muž reagovat, Když jsem mu dávala oznámení, že bude taťka, tak se mu taky leskly očka, ale nevím,jestli to nebylo smutkem, že dovča teda nebude :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. lis 2009 v 17:59  • Odpověz
mně přítel říkal, že si myslí, že by u toho asi být měl, nicméně na tom určitě netrvá, kdybych se rozhodla pro někoho jiného. ale shodneme se, že bychom si tím asi měli projít spolu - jen ať i on vidí, co mi způsobil :slight_smile: .
Takže zatím to vidím tak na 80%, že půjde se mnou.
Sama bych rozhodně nešla..každopádně s někým...napadá mě ještě mamka nebo kamarádka.
3. lis 2009 v 18:27  • Odpověz
holky byly jste nektera na triplle testech i kdyz vam NT screening v 1 trimestru dopadl dobre? mne tam doktorka posila, prej pro jistotu, ale co jsem cetla, tak ty testy jsou mene presne nez ty v tom 1 trimestru a dost se stava, ze vychazi falesne pozitivni :unamused: tak nevim, proc na tom tak lpi
3. lis 2009 v 19:17  •  1 dítě  • Odpověz
veri - já se na to chtěla mudr.zeptat a než jsem to stihla, tak říkala: Příště přijdete ráno na lačno vezmeme krev na Triply a budete mít za sebiu další fázi screeningu vývojových vad, NT+ už máte za sebou :sweat_smile: Takže já na ně za 14 dní jdu :sweat_smile:
A s tím, že jsou nepřesné máš parvdu. Už nevím kde, ale myslím v USA už se neděljí, jen NT+, právě, že odhalí míň vad než NT+ a často vychází špatné výsledky a až plodovka odhalí, že je vše ok. Asi jsem tu psala o té holčině z BRM, nebyla na NT+, Triply vyšly špatně, plodvkou se zjistilo postižení, tak jí v cca 20tt vyvolávali porod :sweat_smile: Byla na něm v den, kdy jsem objevila // :sweat_smile: A další dvě těhule ze stejné diskuze mají triplly taky špatné, jedna byla na plodovce včera, další jde v pátek (a ta měla NT+ dobré). Takže taky netrpělivě čekám, jak dopadnou... :sweat_smile:
3. lis 2009 v 19:27  • Odpověz
ahojda, jo ja na triply sla - s vedomim, ze i kdyz vyjdou blbe, nebudu plasit - verim negativnimu NT+ :slight_smile: zaroven zjistuji i krevni skupinu, protilatky, jeste nejake pohlavni nemoci a krevní obraz, takze jsem to i sama chtela. triply nakonec pry celkove negativni - i kdyz s poznamkou atyp, ne tak negativni jak NT+ screening, ale hlavne znám krevní skupinu a vím, že mám blbý krevní obraz, takže k něčemu to bylo :slight_smile: a hurá těšit se na velký ultrazvuk ve 20.týdnu...
4. lis 2009 v 11:42  • Odpověz
bbberta - tak to mě gyn. dělala tyhle věci už v 8.tt - krevní skupina, protilátky, a pak takové ty HIV, mory a cholery :grinning: Dnes jsem vymetla Tesko v Krpoli, tak mám zas úlovek - 5 brevných bodýček za 70,- :grinning:
4. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
blanka: je uz je maji za 70? ale ze maji spis na holky?:( ja uz mela v kosiku tri s nohavickami s autama,ale nakonec nekoupila:( maji jich tam jeste hodne? porad me to laka - za tu cenu:slight_smile:
na zacatku mi taky brala krev na plno veci, ale skupinu az ted:( a hlavne ten krevni obraz..a syfilis (predtim jen HIV:slight_smile:) a vývojové vady..mozna to ma kazdy jinak..
4. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ahoj holky,
dnes jsem se objednala na NT+ na Veveří....na doporučení Dr. Jdu 02.12.
Taky mi Dr. říkal, že se mám pomalu začít rozhlížet a zjiš´tovat zkušenosti ostatních těhulek s předporodními kurzy...že mám dát na doporučení, když budu chtít nějaký absolvovat, což bych asi chtěla. Zkoušela jsem hledat na netu a je toho tady spousta, tak nemáte některá tip, kde jsou ty kurzy zajímavé a dobré? Zaujala mě agentura třeba agentura Větrník....
4. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz
Bbberta - pro kluky tam měli jediný, jak to bylo rozházený, tak to asi nikdo nechtěl :grinning: Všechno ostatní (spíš tam měli ale po 3 kusech) měli v růžovým :confounded: S těma testama je to asi jak kde, myslím, že mě teď čekají jen ty vývojové vady, kr.rozbory mi dělali před měsícem dost podrobný v Bohunicích, když jsemměla křeče v břiše, prý vše ukázkové, jsem si kolikrát říkaa, že se svým životním stylem budu mmít třeba cholesterol nebo tak a nic :grinning: Tak snad mi to ještě vydrží :grinning: jedniný co mám blbý jsou hormony a št.žláza, včera jsem nafasovala další léky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale bez nich by prý hrozilo plodu poškození mozku, tak jsem ráda, akorát se musí ráno na lačno, a pak 30 min. nejíst....bléééé. Já se dnes vzbudila tak hladová, až mi bylo zle :sweat_smile:
daee - já ještě nikde nebyla a ani nevím,jeslti budu chodit, uvidím co mi poradí moje gyn. Jsem se baila se spolužačkou, a ta říkala, že jí to přijde zbytečné, ale zas když o tom nic nevím. Na cvičení jsem původně chtěla chodit nebo plavání, ale asi nebudu, a možná jen kdyby v Bohunicích dělali nějaké kurzy přípravu na porod, kojení, atd. :wink:
4. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
Bbberta - tak sjem teď doma zjistila, že jak to bylo pořeházený, tak tam těch bodýček je 6 místo 5 :sweat_smile: takže super nákup :grinning:
4. lis 2009 ve 13:51  • Odpověz
ahoj holky,já jdu na NT+ na Veveří teď v pátek..tak doufám,že to bude ok..chtěla jsem se zeptat jestli jste normálně ráno snídali,když mají brát i krev?? Do telefonu mi řekli,že se mám najíst.. a jak dlouho to tam tak trvá? Vůbec nevím kdy mám říct v práci že asi dojdu...jsem objednaná na 8 hod. ale nevím jestli třeba nebudu čekat nebo tak...jak jste to měli vy?

veri-mě na gyndě řekli,že když budu mít v pořádku testy NT+ tak už mi triply dělat nebudou,že mi sestra jen veme krev na krevní skupinu,pohl. nemoci atd. ..ale každý doktor to má očividně jinak..nevidím ale důvod proč by jsi měla absolvovat triply,když jsi přesnější testy měla v pořádku,přijde mi to jako nesmysl a popř. by tě to mohlo i zbytečně vyplašit...
4. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
Jani - já byla objednána na 8:15, v 8 jsem tam došla, za cca 5 min. jsem šla na krev, to trvalo asi 5 min,. pak asi 10 min. čekání na UZ, 10min. trval ten UZ... takže za 30 min, jsemto měla za sebou. A ráno jsem se trochu najedla, aby to se mnou nešvihlo :grinning:
Co jsem se koukala na NT+ a Triply, tak u obou se měří hCG, ale u NT je důležitý ten PAPP, u Triplů berou krev na hdnoty estriolu E3 a AFP, to prý je nějaká látka, kterou produkují játra plodu a snížebé hodnoty mohou poukzaovat na nějakou vývojovou vadu.
4. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.