• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Blani,díky za info :slight_smile: tak to jsem ráda,že to bude takhle hned,jsem se jen obávala,aby tam toho neměli naobjednanýho víc a nečekali jsme tam..tak takhle je to super. A něco malýho si teda ráno taky dám :slight_smile:
Já se řídím tím co mi řekne dr.,takže pokud mi triply dělat už nebude tím líp,kdyby mi je chtěli dělat,tak asi neodmítnu,ale přišlo by mi to divný.. jak to tak všude čtu,tak co doktor to názor.. :sweat_smile: taky by si to mohli sjednostit že..
4. lis 2009 ve 14:36  • Odpověz
Jani - přesně tak.. i třeba někdo nechodí k žádným doktorům, někdo musí na EKG i plicní :sweat_smile:
Na tom NT+ po mě přišlo ještě asi 5 párů, ale šlo to rychle, odběry dělá jedna mudr., UZ jiná, takže to docela frčelo, až jsem to nečekala.
4. lis 2009 ve 14:40  • Odpověz
Daee,

Už jsem to nedávno psala,já jsem do Větrníku chodila a byla jsem mmoc spokojená.Ono je i fajn se setkávat se stejně těhotnýma.Vlastně se některé vidíme dodnes.Taky jsme tam potom chodily cvičit,už s dětma.
Blanka(ta co to vede) je fajn,neříkám,že ti to dá skutečný obraz porodu,ale neslibují ti,že porod je nějaká legrace.
Můžeš se s ní domluvit a ona s tebou půjde k porodu.
Taky jsou fajn ty přednášky o kojení a novorozenci a nejčastějších nemocech.
Nám to tenkrát přednášel lékař,když jsem viděla jaký má vztah k dětem a jeho přístup,tak jsem se rozhodla ,že k němu budu chodit,i když to mám docela daleko.A jsem ráda.
4. lis 2009 v 15:14  • Odpověz
Blani,tak to je fajn :slight_smile: už aby byl pátek,chci to mít za sebou :sweat_smile:
4. lis 2009 v 15:15  • Odpověz
blanka: ty ty ty!!!tak to je opravdu dobry kup!!gratuluji! prehazene to bylo dost (ja si taky jedno baleni otevrela -ale to uz otviral nekdo prede mnou).takze zbozi nedoplnili, no ,snad jeste nekdy v budoucnu slevy budou..uz me i chyta touha nakupovat.. leky ti nezavidim..ja se vzdycky desim, co mi z te krve zjisti..a taky ze jo, pokazdy nejaky problem :(
4. lis 2009 v 15:57  • Odpověz
leopolda: díky za názor! Mně je ten Větrník hodně sympatický, navíc ho mám pěkně po cestě z práce :slight_smile:
A jak zhruba dopředu jsi se tam zapsala? A do jakého kurzu?
4. lis 2009 v 16:10  • Odpověz
Ahojky holky, já měla zase noc nějaké křeče prý poslíčci či co , ale takhle brzo :unamused: No bylo to i dost bolestivé tak dneska jen odpočivám a valím šunky.

Leo tak co ještě pořád dva v 1 :wink:
4. lis 2009 v 16:31  • Odpověz
holky jak se tady bavíte o těch předpor.kurzech,tak kamoška co dělá na obilnáku mi řekla takovou zajímavost, že holky co absolvují ty kurzy mají prý horší porod, že neví proč to tak je, jako není to tak vždycky, ale prý v dost případech jo, jestli že člověk ví, co ho čeká, tak se víc bojí...no já k porodu šla úplně nepřipravená, o nějaké 1. a 2. době porodní jsem nic nevěděla a jak dýchat to už vůbec :grinning: , a můj porod se vším trval 3hod...

ale jinak si myslím,že ty kurzy jsou dobrý, člověk se tam hodně dozví....i když teorie vypadá úplně jinak než praxe :wink: a když si čtu ty knížky a časáky, tak někdy nechápu kam na to ty lidi chodí, hlavně jsem se nejvíc musela smát, že novorozeně spí až 20h, no tak ten náš dal max. 14h, ale některý děti jsou asi spáči...
4. lis 2009 v 16:37  • Odpověz
Já jsem chodila do toho komplexního dlouhodobého kurzu,ted je to 15 týdnů.
Mrkni na ty volné termíny a zkus se tam zastavit a přihlásit.Za mě to bylo dost plné.Mají v tom i zdarma návštěvu porodních sálů.prodávají tam různé pomůcky k porodu(porodní vložky,kalhotky...)
Já jsem jako zdravotní sestra několik porodů viděla,už na zdravce i později,takže žádné iluze jsem neměla,spíš vždy hrůzu a respekt z toho,co jsou ženy schopné vydržet.
A to nemluvím o tom,pokud musí podstupovat vyš a lečbu neplodnosti.Tak to potom klobouk dolů.

MIši,ještě jsme 2 v 1.
Už jsem ukončila návštěvy na Orlí a chodím jen do porodnice k úžasnýmu panu doktorovi.Kdyby takový byli všichni,tak jsme vysmátí.myslím,že už po porodu oslovím nějakého jiného gynekologa.
naše paní doktorka,prý už ani nechtěla někomu napsat neschopenku.nějak to s ní jde od deseti k pěti. :slight_smile:
4. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
Holky, nevíte jak je to s vycházkama na neschopence? Mě teĎ říkala sestřenka, že člověk na PN prostě může mít max. 4 hod. denně (2x2 hod. nebo 4 hodiny v tahu),... ale tchýně po operaci žlučníku měla snad 8 hodin, a kámoška, co je na PN na rizikovým (po umělém oplodnění) má neomezené vycházky :fearful: Tak jsem z toho jelen :dizzy_face: protože v těch 4 hodinách vycházek, tak někam dojedu a můžu za chívli zas zpět. A všechny ty kurzy atd. jsou večer :confounded:
4. lis 2009 v 18:41  • Odpověz
blani to taky nevim, ale moje kamoska mela neomezene vychazky, taky me to zajima, jelikoz se chystam zustat doma..
4. lis 2009 v 19:27  •  1 dítě  • Odpověz
Tak jsem tu našla diskuzi, že nikde není dané, kkolik se může dávat max. hodin, prý je to vždy na každém lékaři :wink:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=12278&vGroupOffset=0 :wink:
5. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz
Já když byla od 4.měsíce doma na neschopence, tak jsem měla taky 2a2h denně...ale že bych to dodržovala..snad první týden, bo jak jsme se se všema bavili, tak nikdy k nikomu nikdo na kontrolu nedošel...a taky jsme bývala mimo adresu 2dny i týden. Ale to je na každým..at se zařídí jak chce...ale určitě je to blbost ty omezené vycházky.
5. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz
Souhlasím,že je to blbost v těhotenství psát vycházky.
Ale sociálka tě platí a ta se neptá proč máš neschopnost.
Když jsem tu diskusi pročetla,tak jsem docela koukala,jaké jsou sankce,když nejsi doma.Pokud tomu,tak je.
5. lis 2009 v 15:21  • Odpověz
dneska uz pry chodi pokud k tomu da duvod zamestnavatel, existuji agentury a firmy, ktere se zabyvaji,kontrolou zamestnancu, myslim, ze socialka jako takova chodi vyjimecne..
5. lis 2009 v 16:54  •  1 dítě  • Odpověz
S vycházkama to bohužel zaleží na doktorovi, některej napíše neomezené a některej se jen cuká aby vůbec nějaké napsal. Já mám 2x2 a když jsme je chtěla dát v celku na odpo tak to byl problém. O víkendu je moc nedodžuji a v týdnu se snažím, vždy když mám nějakého doktora tak si to v Brně trošku protáhnu.
5. lis 2009 v 16:59  • Odpověz
Co se týká kontroly, tak chodí většinou na udání...tak jedině, že by jste měli nějakou zákeřnou spolupracovnici nebo šéfa, jinak vás zkontrolovat nikdo nepřijde...nechce se jim :wink:
5. lis 2009 v 18:04  • Odpověz
Manžel taly nadává, co je to za logiku nědat těhotným celý den. Tchýně po operaci žlučníku měla od rána do večera :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mě to taky se...e, jako pro utahání mi většinou stačí 2 hod. ve městě, ale občas prostě je mi zrovna v tu dobu blbě, nebp je hnusně,... a gynekologicky jsem naprosto fajn, jenom to fyz. a psych. nějak nezvládám v práci, ale projít se někam, nebo zajet si ke tchýni na návštěvu bych zvládla,... :frowning2: Ale vycházky dodržuju, sice nemocenská je spíš taková almužna, ale lepší než nic :sweat_smile:
5. lis 2009 v 18:28  • Odpověz
A dnes jsem nakoukla ve Vaňkovce do CaA mají tam slevy 25% od 5. do 8.11. na nějaké věci... pamatuju si veškeré kožené věci a kalhoty ( i těhu!!!). A i mimi oblečeky tam mají za dobré ceny.
5. lis 2009 v 18:46  • Odpověz
Holky jsem tu nová. Chci se vás zeptat. Zítra budu přijata do Bohunic, muj doktor mě tam poslal se zkracujícím se čípkem. Jsem ve 33 týdnu, prý tam asi zůstanu až do konce porodu. Tak mě zajímalo jestli nevíte jak to tam chodí? Zda budu ležet na klasické gynekologii a jestli je třeba možné si tam sebou vzít notebook. já mám uplně hruzu z toho že bych tam ležeka třeba ještě sedm týdnů,musí to být na psychiku zápřah ja něco. :frowning2:
5. lis 2009 v 19:57  • Odpověz
amynka...možná budeš ležet na rizikovém odd., jedna paní tam měla i svoji televizi,tak třeba notebook ti povolí...uvidíš
5. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz
Děkuji nicol, no sama jsem zvědavá, tak si ho tam zkusím vzít a uvidíme jak budou vštřícní.Bylo by fajn kdyby to šlo, myslím že bych nebyla první ani poslední kdo by se o to pokusil:slight_smile:
5. lis 2009 ve 22:18  • Odpověz
janinka: tak co dnesni screening? uz mas za sebou? povidej, prehanej!
6. lis 2009 v 10:38  • Odpověz
Ahojky holky, tak nové info o nás

Ráno na štitné žláze jsme dopadly dobře, porodem přestanu brát prášky a mělo by to být Ok :wink: Horší to bylo na kardiu. Srdíčko už je pěkně velké takže už tam jde všechno krásně vidět a jak poslední dvě sezení říkala, že se to vyvijí dobře tak tentokrát to byla pěkná podpásovka , kterou jsme nějak už nečekaly a srdíčko nám stagnuje a tá druhá půlka je strašně zúžená , takže říkala že po porodu se to skoro na 100% ucpe neboli sroste. Takže co to pro nás znamená, v pondělí si budeme volat tady k nám do porodnice kde si nás už převezmou a budou nás sledovat a domluvíme se na porodu atd....Domluvily jsme se , že tedy budeme rodit tady v Brně jelikož s tou Prahou by to bylo moc složité. Hned jak se malá narodí tak té doktorce zavoláme a ona nám malou přijede zkotrlovat a podle toho v jakém stavu tedy bude to srdce tak se rozhodne jak dál. Takže nás při nejmenším čekají kapačky na roztahnutí cév nebo co a v tom horším což říkala, že to klidně může být tak operace :unamused: Ale to by nám kočku převezly po porodu do té Prahy a my tam jely za ní. Včera jsem pořád brečela a dneska mi taky není moc OK-. Ještě , že odpo jdeme na muzikál n a Bídníky tak přijdu na jiné myšlenky. Je mi princezny moc líto, že už přijde do života a bude to mít komplikované jen doufám, že to všechno její srdíčko zvládne a ani nechci myslet na to nejhorší. Už to chci mít za sebou, už ať je Leden :wink:
7. lis 2009 v 08:21  • Odpověz
Holky tak dneska tedy byl opět namahavej den. Rano jsme jely přichystat k babči do bytu nějaké věci, byla na operaci kyčle a budou ju v týdnu pouštět , tak aby měla vejš postel atd.... Pak na ten muzikál trval až do pěti, bylo to docela pěkný, ale nějak s emi zdá , že v praze to bylo lepší . Pak domů přišly naši a brácha a slavily se manželovi narozky, před chvilkou vypadly a já jdu do postele jsem grogy :grinning:
7. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz
Ahoj holky,
Misicko držím palce, ať na operaci malá nemusí :wink: drž se :wink:
Amynka - řekla bych, že by to neměl být problém, akorát bych se bála, aby mi ho tam někdo nešlohl :sweat_smile: Ať ti mimčo v bříšku vydrží co nejdéle :wink:
8. lis 2009 ve 12:48  • Odpověz
Amyka teda tak snad ti to nějak v té nemocnici uteče já bych bez notase nedala tak ani ránu :wink:
8. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
Tak jsem našla, že v ejdné slolné jeskyni je na meditační večery vstup pro těhule zdarma, škoda, že je to večer :cry:
http://www.jeskyne-exclusive.cz/akce.html :wink:
8. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
Blani a proč ty večer už nikam nechodíš?
9. lis 2009 v 09:58  • Odpověz
Misicko - já mám vyzháky jen přes poledne :pensive: Ale 19.11. jdu na poradnu a přenáším si neschopenku od obvodní ke gyn. a zkusím to tam nahodit, přoč některé na rizikovém těhu mají neomezné vycházky a já "gynekologicky zdravá" jen max.4hod. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Uvidím, přinejhorším řekne, že mi je nedá :sweat_smile:
9. lis 2009 v 10:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.