• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahoj holky, tak dneska jsem byla na NT screeningu a výsledky dopadly dobře :slight_smile: v pátek jdu na gyndu, tak jsem zvědavá co mi řekne Dr. na ten tlak...
jinak Tedík má rýmu jak hrom, v noci nemůže ani spinkat....budí se po hod., nakonec jsme ho dali do lehátka a to už zabral na 3hod....včera už to bylo lepší, vzbudil se jen 2x, ale teče mu hroznej sopel, tak snad to bude v poho a nebude nemocnej...byli jsme plavat ve vyškově ale v tom brouzdáku je studená voda i ostatní děti se drkotaly, takže tam v zimě jezdit nebudeme...v olomouci mají v brouzdáku krásně teplou vodu jak ve vaně :wink:
9. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz
Nicol - gratuluji k dobrým výsledkům a ať je malýmu líp. :wink:
9. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz
Nicol tak to je dobe, že testy vyšly dobře :wink:

Aha, já zapoměla , že kvůli vychazkám to nejde :unamused:

Holky tak nás na ten Obilňák obědnaly až na 30.11 mě se to tedy zdá pozdě, ale co už :unamused:
9. lis 2009 v 17:25  • Odpověz
Blani-ta solná jeskyně je celý den pro těhule zdarma jen ty večery jsou jen večer
9. lis 2009 v 18:56  • Odpověz
Hani - díky za info, to jsem asi na těch jejich webovkách špatně pochopila. To je super :wink:
9. lis 2009 v 19:23  • Odpověz
No já jsem t o tak pochopila, že je to zadara celý den a ty večery jsou pro všechny
9. lis 2009 v 19:36  • Odpověz
Nikdy jsem ještě v solné jeskyni nebyla, ale jelikož jsem ekzematik a mohlo by mi to pomoct, tak se tam chystám, ale zítra se chci zeptat dr. jestli ještě mohu, at tam neporodím
9. lis 2009 v 19:37  • Odpověz
Ahojky holky, tak co je nového?

Nějak nestíhám, co jsem se vrátila z nemocnice, tak chystám věci, peru a žehlím, dokonce už i pračka nám začala blbnout...chci aby bylo všechno už raději nachystané, kdyby se náhodou malýmu opravdu chtělo na svět dřív.
My jdeme v pátek na kontrolu a končí mi neschopenka. Od pondělí mi začíná mateřská. Celou dobu co jsem měla neschopenku a vycházky 6 hodin denně, tak jsem byla ok a teď když mi začíná mateřská a nebudu omezená vycházkama, tak mi dr doporučil, chodit jen na malé procházky a hodně odpočívat...tomu se říká pech. Ale hlavně, aby byl malý v pořádku a nemusela jsem znova do nemocnice...to raději budu ležet doma
10. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
Ahoj Holky.

Důvod proč jsem se na pár dnů odmlčela je prosty-prostě jsem z ničeho nic porodila.
měla jsem termín ,až 19.11,ale 6.11 ve 3h ráno mi začala odtékat plodová voda,tak jsem kolem 5h jela do porodnice,nic mě nebolelo.
tak mi v klidu udělali příjem,monitor...Přišla do práce v 6,30 ta moje porodní asistentka a začalo to docela bolet,tak jsem vlezla do sprchy,v 7,15 jsem začala tlačit a v 7.30 se narodil náš malej Tobias.
Tak to mám úspěšně a rychle za sebou.3 porod ..uf.

Pak jsem ležela na 7patře na nadstandartu a spokojenost. A včera jsme dopoledne přišly domů.

Miši.drž se,věřím že to zvládnete.
10. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz
Leo - tak to je super, kéž by každá z nás měla tahový hladký porod jako ty. Hlavně, abyste byli oba zdraví. Moc ti gratuluji :wink:
10. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
Do jeskyně si zajděte.Je to tam nádherný a zdarma to mají těhule celý den, nejen meditace. :sweat_smile:
10. lis 2009 v 15:43  • Odpověz
Teda Leo moc velká gratulace k mimišovi a , že to tak vše hladce proběhlo :wink:

Janulev tak hlavně, že už jste doma :wink:
11. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
Leo tak takový porod bych si tak přála...moc gratuluji a přeji, aby Vám maličký dělal jen radost, krásně rostl a hlavně byl zdravoučký :slight_smile:

Miško jak se cítíš?

a co ostatní těhulky, jak se máte?
12. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
Ahoj Jani,
já se cítím skvěle, ne, že by mi bylo super, ale už jsem si na ty nevolnosti, bolesti, atd. docela zvykla, takže ok. :grinning: Dnes jsem byla u kamardáky, co má měsíční holčičku, tak jsem si říkala, že budu trénovat na příští týden, ale udělala jsem 3 fotky a holčička dala jasně najevo, co si o focení myslí :sweat_smile: A co ty? jak je ti? Cítíš se na ten příští týden? Kdyžtak víš jak, stačí napsat a přesuneme :wink:
Misicko - co u vás nového, co malá a srdíčko?
12. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
Ahojte holky, no tak až dneska mně napadlo se přihlásit a měla jsem zprávu od mišičky, že jste se přesunuly do regionu :slight_smile:....no kdybych nechodila do práce, asi bych si dala větší práci s tím, najít vás :slight_smile:
tak my sme byli v úterý na NT u Dr.Vlašína. je to obrovský zážitek, sem tam bulela jak malá a doktor, že ted už je pozdě ronit slzy :grinning:. mimi je v pořádku, má 11,8 cm a vypadá to na kluka :slight_smile:
jinak do práce pořád chodím, ale od 8.týdne sem ale měla pěkné těhu nevolnosti, pak sem byla i nemocná a občas mám bolesti hlavy. ty nevolnosti už sou menší, ale únava a hlava mně bolí často.....zatím ale na neschopenku ještě nechci....

a gratuluji k mimi leopolda :slight_smile:
12. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
Hanulik - super zpráva, gratuluji :wink:
12. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz
Ahojky holky, my měli dneska kontrolu. Všechno je v pořádku, máme další kilčo nahoře, další balík magneska a kontrola za 3 týdny s tím, že mi budou natáčet už i monitor a to tak pak už každý týden, než mě předají do porodnice. Jen už mi nebudou dělat UTZ, jelikož mi jej dělali v nemocnice, což nás mrzí, chtěli jsme ještě malého vidět, jak se tam vrtí a taky jsme chtěli fotečku...

Blani zatím se na ten příští týden cítím, dneska mi je trošku hůř, jelikož malej leží dneska hrozně nízko a tlačí mě na močák a to není dvakrát příjemny. ale myslím, že příští týden by to mohlo vyjít...

Hanulko gratuluji a hlavní, že je všechno v pořádku :slight_smile:
13. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
Jani - gratuluji ke kontrole, uvidíš jak ti bude :wink: Já začínám mít docela strach, za poslední týden jsem přibrala 3 kg :sweat_smile: A to jsem jeden den prozvracela a 2 dny jsem měla průjem, takže mám obavu, jestli prášky co mi před 10 dny mudr. nenapsala v tom nemají prsty :sweat_smile:
13. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
Blani já jsem tehdy při zvracecím období taky přibírala...v žaludku jsem nic neudržela, ale kilča šly nahoru...

Já jsem zvědavá kolik taky ještě naberu...mezi zářím a říjnem jsem nabrala 5kg a od té doby jdu po kilču nahoru...
13. lis 2009 ve 13:46  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsme dneska totálně na prášky a to doslova. Byla jsem ráno v poradně a to co dělá moje dr. snad nedělá nikdo ještě teď se třepu a chce se mi řvat a nevím co mám dělat . Měla jsem tam jít minulej pátek, ale přehodily nám kardio a jedinej volnej termín měly právě stejnej ten co na gyndu.Tak jsme prostě řekla, že ho berem a že si gyndu přehodím, ale to jsme nevěděla jakej to bude pro mě problém :unamused: Na gyndu jsem volala a mluvila ze sestrou , že nemůžu přijít ať mi dá co nejbilší termín, bohužl ten termín byl až za týden. Dneska jsem tedy šla na tu gyndu jako, že se nic neděje jen , že jsem se přeobědnala , ale hned ve dveřích mě sjela jak malího alíka, že jsem tam měla být už před týdnem a že jsem porušila pravidla neschopenky a že mi ju normálně ukončí. Snažila jsemn se jí říct, že jsem se omlouvala a přeobědnávala na jindy, ale ona mi řekla , že se sekretářkou nemám co řešit., Čučela jsem na ní jako puk :astonished: Změřila mi tlak , kterej v tu chvilku byl 147/90 což si myslím, že je docela vysoký a ani nehla brvou. JEdiné na co se zeptala bylo kolik važím aby mohla napsat do průkajdy. Vůbec se mi nepodívala na čípek takže už ho nemám nějakých pět nebo šest týdnů zkontrolovanej :unamused: a utz kolem 30 tt mi udělala tak, že mi jen řekla, že malá ještě není otočení hlavou dolů, ale že se to ještě může změnit a že jí srdíčko tluče, nějaké měření ani hovno až v knížce jsme si přečetla , že prý odpovídáme 31tt. Vůbec mi malou neukázala jen jsem zahlídla kousek hlavičky přes rameno a o fotce nebyla ani řeč. Takže zhrnutí od zítřka mám ukončenou neschopenku takže asi v pondělí půjdu do práce nebo co a vypsala mě papíry na mateřskou a tam nastupuji až 20.11 což je za týden. Když jsme vyšla tak jsem teprve zjistila , že nemám ani papír na peníze což mě asi měla dát nebo jestly stačí jen ten poslední díl od neschopenky?Obědnala nás až na 4.12 což si myslím, na to že máme cukrovku a kdo ví co ještě je docela pozdě. Sice to už jdeme i na monitor , ale i tak jsem myslela, že nás obědná za 14 dní. Mám strašnej strach aby něco nezanedbala a my na tom pak nebyly kvůli ní nějak blbě. Jo mimochodem na tu cukrovku ani srdíčko se nezeptala :unamused: V pondělí půjdu do práce se zeptat co a jak a snad to nějak vyřešíme, ale jestly ne tak jsem ůplně bezradná ani nevím co mám dělat.

Omlouvám se za román , ale musela jsme to ze sebe dostat , ještě teď se třepu jo a vyhnala mi i cukr po obědě kdy na jídlo bylo jen lečo , takže jen zelenina ani maso jsem tam nedala mi cukr vyhoupl na 10 což jsme tedy hodně dlouho neměla :unamused: Takže stres fak dělá hodně. Ke všemu nám vyšel blbě krevní obraz tak berem železo :unamused:
13. lis 2009 v 17:24  • Odpověz
Ahoj Miši.

Tak to koukám.
Ale tam už mě nic nepřekvapí.
Já,už tam snad nepůjdu ani po šestinědělí.
To je fakt síla.
Jediné co ti můžu poradit zajít za obvoďákem a domluvit se s ním,ať ti napíše neschopenku.

Já jsem si letos nechala napsat žádanku a šla ve 30tt do Prenatalu k Vlašínovi.
Kdybys viděla co všechno zjišťoval a proměřoval.Při minulých těhot.mi to taky vždycky dělala ona a taky se zjistilo velký kulový,až pak viděla že naše holčička umřela tak na mě koukala smutnýma očima.

Nevím proč oni neposílají v tom 30tt,nebo naopak vím,motají se do prenatální dg.hlavně jaký ona má přístroj,to je hra stínů.

Zkus se zeptat v tom Prenatalu,nebo nevím kdo by ti poradil,ale člověk má právo na pořádný vyšetření.Já jsem byla taky letos překvapená,ale jak už jsm říkala všechny vyš.jsem si letos vyřídila sama a mimo Orlí.

Někdy si říkám,že by člověk se snad měl obrátit na Dvořáka,který to vede,co má ted dělat.
13. lis 2009 v 19:02  • Odpověz
Teda mišička to je fakt děs ta tvoje Dr. no já bych už od ní odešla dávno...ale když chodíš k těm dalším Dr. kvůli tomu srdci, tak tam se na mimčo koukají,ne...tak snad to bude všechno v pořádku....no já mám ted nového Dr., ale zatím v pohodě...i mi doporučoval ten NT screening, což minulá Dr. se o tom ani nezmínila, ale ta mě zase 3x poslala na veveří na UTZ, když se jí něco nezdálo, takže byla taky v pohodě...

jinak dneska jsem dostala konečně těhu průkazku, měla jsem přijít minulej týden taky na gyndu, ale museli jsme odjet,takže jsem se přeobjednala na dnešek, ale v pohodě...protože jsem byla v pondělí na tom NT, tak mi ani nechtěl dělat UTZ,ale nakonec řekl, že se podíváme a uděláme mi fotku :slight_smile: takže už mám asi 5 fotek mimča
13. lis 2009 v 19:25  • Odpověz
Holky ještě dneska když si vzpomenu na včerejšek je mi špatně :unamused: 30.11 jdu do té porodnice a řeknu jim, že nemám udělané klasické vyšetření mezi 30 až 32tt a už se koukám po jiné doktorce, příště si od ní vezmu kartu a adie.

Jo srdíčko se nám jednou měsíčně kontroluje, ale ta pinda měla zkotrlovat jak je malá velká jak na ní pusobí nebo nebusobí cukrovka. No dva týdny to vydržím do té poradny na Obilňáku a doufám, že tam si nás už ohlídaj :wink:

Jdu v pondělí do práce a pokusím si vzít týden dovči když to nevýjde tak pak to budu řešit z obvodákem.
14. lis 2009 v 08:24  • Odpověz
Miši.

Místo,aby tě podpořila,v tom ,že to pro vás není lehké,že malá nemá srdíčko 100% Ok a byla člověku oporou,tak tě takhle potopí.
Mě to osobně hrozně vzalo,pořád jsem si myslela,že jsem předpojatá,kvůli tomu co se nám stalo.
Ale,jak vidíš není to tak.Já zrovna dnes vzpomínám na naší holčičku,jelikož je to rok co zemřela,tím,že mám Tobíska v náručí,tak je to snesitelné.
Ale,kdyby dělal UTZ jak ve 20,tak ve 30tt lékař,který tomu rozumí,tak by tu její vadu musel někdo odhalit.
Proto se taky všude na nás dívali,že jsme snad ani na žádném UTZ nebyli.
Tehdy jsem na to neměla sílu,ale možná se člověk měl bránit.
Mylslím si ,že ani kartu od nich nepotřebuješ.
Já,když jsem tehdy přecházela k nim,tak jsem nic neměla.
14. lis 2009 v 18:19  • Odpověz
Ahojky holky, tak my včera byly na tom přepdorodním kurzu dojely domů a já šla brzo spinkat byla jsem ůplně hotová.

Kurz byl dobrej jen jsme si uvědomila , že se to fakt bliží a jde do tuhého Porodní boxy má tá naše porodnice kam musíme docela pěkný jen takové malinké.

No celou noc jsme musela jen přemýšlet o porodu

Za 14 dní jdu ještě na laktační kurz a myslím, že už ani víc nechco vědět :grinning:

Holky ještě jsme se chtěla zeptat těch co rodily jestly někdo daroval pupečníkovou krev?
Pro nás je to hodně drahé je to kolem 20000kč, ale když je člověk dárce je to zadara. Tak jsme se včera rozhodly , že kdyby někomu náhodou zachránila život bylo by to príma takže dáme souhlas k oděru. Vůbec to nebolí a za dvě min je po všem.
A ti co jsou těhule nepřemyšlela jste o tom některá?
15. lis 2009 v 09:23  • Odpověz
Ahojky...já o tom tenkrát přemýšlela, ale v porodnici o tom vůbec nemluví a myslím, že se to asi ne v každé dělá, na obilnáku asi jo...ale v bohunicích nevím a vlastně mě to ani nenabízeli, a pak po porodu jsem měla jiné myšlenky i během něho :wink:
15. lis 2009 v 19:03  • Odpověz
Ahoj holky,
Misicko . teda po přečtení tvého příspěvku si mi teda taky zvedl tlak.... to je sprominutím 3,14ča největší, to snad není možný.... jak píšou holky, běž za obvodní ať ti napíše neschopenku (co kdybys "náhodou" chytla nějakou chřipku,...to by nešlo? :grinning: ), a nebo bych si u zaměstnavatele domluvila dovču do nástupu na MD, nemáš ještě nějakou za letošek?
S tou pupečníkovou krví jsem taky koukala, 20.000 je docela dost a není to prý úplně 100%, že to pomůže, taky jsem byla trochu na vážkách, ale rozhodla jsem se ji teda aspoň darovat, musíš to nějak nahlásit předem a musí na to být nemocncie vybavena (což snad v Brně jsou všechny, ale nevím to jistě), a taky jsem četla, že prý nesmí být použit Epidural, aby to tu krev nějak kneovlivnilo, ale v jiné m článku zas nic takového nebylo. A dál jsem to nezkoumala, ješt ěmám času dost. Má se ta krev vyhodit. že, když může pomoct? :sweat_smile: Já už jsem i rovnou manželovi řekla, kdyby něco, tak a´t mě pak rozkuchají na transplatace (nemyslím po porodou, ale prostě jednou až bude po mě :slight_smile:)))l, takže jsme se o tom bavili, ať jsme po smrti užiteční :sweat_smile: )
16. lis 2009 v 15:57  • Odpověz
V Bohunicích to taky dělají :wink:
16. lis 2009 v 16:53  • Odpověz
:wink: Tak jsem byla dneska v práci a dostanu na ten týden dovču, tak aspoň něco :wink:
16. lis 2009 v 16:54  • Odpověz
Ve své "chytré knize o těhu" mám o té pup.krvi 2 stránky textu, a víc info je na www.cryo-save.cz , to by měla být ofic.stránka té "organizace"
16. lis 2009 v 16:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.