• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Ok. mrknu na ty stránky :wink:
16. lis 2009 v 17:02  • Odpověz
Dobré ránko,
včera jsem si v posteli četla nějaké půjčené čaospisy, tak tam bylo taky o té pup.krvi a stránky Banky pup.krve http://www.bpk.cz/ :wink: A co jsem teda z mých dvou předchozích zdrojů nevyčetla je, že se musí před porodem vypsat formulář a mít za sebou odběry HIV,.. (ty co se dělají na začátku těhu a pak někdy na konci), pak další krev se bere rovnou hned po porodu a pak se musí ještě 6 měsíců po porodu, jeslti třeba se ještě nějaká nemoc nevyklubala a teprve pak tu pup.krev zařadí do databáze. není to teda úplně tak jednoduché, ale v těhu stejně lidem berou krev pořád :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2009 v 09:39  • Odpověz
Tak zítra mě měly čekat Triple testy, ale není mi ok, tak se snažím tam dovolat a odsunout to :frowning2: A zrovna je tak krásně venku a já nemám ani sílu jít pro rohlíky, fuj :sweat_smile: Doufám, že to počasí ještě chvíli vydrží, aspoň teda za oknem to vypadá venku nádherně :grinning:
18. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
Ahojky holky...

Miško tak ta dr je fakt hrozná...místo aby tě podpořila, tak se chovala tak jak se chovala...
O té pup.krvi jsem zatím nepřemýšlela a ani nevím, zda to u milosrdných dělají...
A příští týden ve středu jdeme na první předporodní kurz :slight_smile:

Blani tak jak se cítíš?
18. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jani - no nic moc, ale včera bylo hůř, už jsem přeodbjenaná na příští středu, sestřička taky říkala, že to může mít nemoc vliv na ty triply :wink: A hlavně nechci sedět 2 hod. v čekárně a nakazit další těhule. :sweat_smile:
Tu pup.krev odebírají ve všech porodnicích v Brně :wink: kdysi jsem chtěla darovat krev, ale nějak jsem bbyla pořád nemocná a u tohohle mi přijde, že mají mírnější požadavky, tak já jdu do toho, aspoň jeden dobrý skutek :wink:
18. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz
A co ty Jani? Už je to dobré?
18. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz
janulev: ty jsi rozhodnuta pro milsordne,ze? prosim je pravda, ze tam maji jen 1/2 nadstandardy? ja puvodne taky chtela k milosrdnym, ale trochu se desim, ze by na me nezbyl nadstandardni pokoj, nikoho na pokoji nechci!!nebo to jde nejak rezervovat?a treba i platit dopredu, jen aby mi ho nikdo nezalehl?:slight_smile: nebo asi presmeruju myslenky jinam??
18. lis 2009 ve 14:53  • Odpověz
Blani no já si o tom taky poču a uvidím, jak říkáš, alespoň nějaký dobrý skutek :slight_smile:
Je dobré, že je ti lépe a že jsi se přeobjednala...přece jen je lepší jít tam 100% fit než nachlazená...já jsem na tom lépe, sice se rychle unavuju, ale zvládám to :slight_smile: lepší už to prozatím nebude :slight_smile:

Bberto jj jsem rozhodnutá pro milosrdny. A jak to tam je přesně s nadstandartama to opravdu nevím, já půjdu na normální pokoj. Ale pokud chceš, příští týden tam jdu na předporodní kurz, tak se ti na to můžu zeptat.
Dobré nadstandarty jsou prý v bohunicích, hold nová nemocnice, ale prý zase ten personál nic moc...kamošky co tam rodily, tak říkaly, že víckrát tam nepůjdou...ale je to individuální
18. lis 2009 v 15:02  • Odpověz
Betra - v Bohunicích bohužel nadstandart taky nejde nijak zaplatit dopředu nebo jinak rezervovat :frowning2: takže si asi nevybereš :frowning2:
Jani - super, že je to lepší. Kamarádka má termín ještě skoro měsíc po tobě a už musí ležet, aby neporodila (a má 9měsíční mimčo), tak jí to ležení moc nejde, prý to vidí na porod do vánoc :sweat_smile: Tak vám holky držím palce, ať máte mimča v bříšku co nejdéle :wink:
18. lis 2009 v 15:13  • Odpověz
Ahojky holky dneska tedy venku byla nádherně tak jsem se šla na chvilku vyvětrat.

Na obilnáku mají 7 nadstandardů :grinning:
18. lis 2009 v 16:40  • Odpověz
Blani a jakto že kamarádka musí ležet? Tak snad vydrží taky co nejdéle :slight_smile:

Miško tolk? Teda to koukám...
18. lis 2009 v 18:44  • Odpověz
to já bych nadstandart taky brala, kdyby tam byl se mnou muž, ale i kvůli těm penězům do toho nepůjdeme,stojí to tisícovku na den,ne....a jelikož budeme mít doma 2 děti,tak si to fakt nemůžeme dovolit a ještě když vím, že bych za ty peníze mohla radši koupit něco dětem...
18. lis 2009 v 19:16  • Odpověz
Ahojky holky, včera jsem si byla sednout s kámoškama a bylo to príma dokonce jsem dojela kolem 11 domů a nebyla unavená. Dneska to vydím naprochajdu pak musím na poštu už skoro týden odesilám nějaké věci a pak se bude asi lenošit a něco malinko poklízet a navečer jdu za kámoškou taky těhulí na pokecna potřetí se jim konečně povedla holka tak mají strašnou radost :grinning:
19. lis 2009 v 08:55  • Odpověz
Na tom obilnáku to stojí kolem 1300kč/den a pak tam mají dva polostandarty, tam je rozdíl že se o záchod a koupelnu dělíš ještě s jednou rodičkou a to nevím kolik stojí, ale chci se na to zeptat :wink:
19. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
aha, ty nadstandardy nejsou uplne lacine :slight_smile: ale i tak, kdyby bylo vse ok a mela bych tam stravit 4-7 dnu, tak mi to za ten klid stoji... kdyby se mi u milousu stalo, ze skoncim na pokoji pro 8 + 8 na stridacku rvoucich mimin, tak to neustojim! spis aby vubec nejaky volny byl!! budu muset nejak vyzjistit, jestli v techto trech hlavnich mivaji volno :slight_smile:
zatim maji v tomto vyhodu bohunice, kdyz jich je tam tolik..ale i o hodne vic porodu nez u milousu :( chjo
19. lis 2009 ve 12:21  • Odpověz
bbberta.

V roce 2006 jsem rodila u Milosrdných a byl tam nadstandart pouze jeden.Nedostala jsem se na něj,takže nevím jak vypadá a kolik stojí.
Ted jsem rodila v Bohunicích,zrovna na porodním sále byly všechny nadstandartní boxy volné a taky po porodu jsem ležela na nadstandartu.Stál 1200/den.
Ale moc jsem si odpočinula a byla jsem ráda ,že jsem sama.A personál byl výborný,neměla jsem žádné námitky.
Takže doporučuji. :slight_smile:
19. lis 2009 ve 14:06  • Odpověz
Ahojky holky...tak jsem se dneska ani pořádně ještě nedostala ven. Měla jsem tu kamošku a teď čekám na opraváře pračky, jsem zvědavá kdy dorazí...

U miloušů jsou pokoje pokud vím tak po dvou a jeden myslím po třech...říkala mi to kamoška, která tam rodila před 2 rokama...ale optám se jak je to tam teď...
Já původně taky chtěla ten nadstandart, ale jen kdyby tam byl se mnou manža...a ten tam kvůli psovi se mnou být nemůže, takže jsem říkala, že mi stačí normální pokoj, když tam budu ještě s nějakou maminkou...že si alespoň třeba poradíme
19. lis 2009 ve 14:55  • Odpověz
leopolda: diky moc za info, ja si myslim, ze nazor na npersonal ma kazda jiny..a hodne zalezi na tom, na koho narazis...a to si nevyberes..tak jsem rada, ze si aspon muzu vybrat pokoj...

janulev: ja kdyz jsem tam byla tak jsem videla pokoj po 4..a pry je tam fakt i po 8!!!myslim na oddeleni sestinedeli...a na porodn. jsem videla pokoje po 3-4... takze urco plati, ze po 2-3 tam vsechny nejsou :( a nejde pesana nekomu na chvilku pujcit?
19. lis 2009 v 18:16  • Odpověz
Tak je fakt,že personál si nevybereš.
Já ,jako zdravotní sestra jsem k ním trochu mírnější,jeliož nějak chápu všechny problémy,ale opravdu to bylo v Bohunicích dobrý.
Hlavně je to taky tím,že jsem sesstru viděla 2xdenně,jelikož mi po porodu nic nebylo a nic jsem od nich celý den nepotřebovala.
A sestřičky z novorozenců byly fakt úžasný,jako vícerodička,už jsem tak nepotřebovala poradit s kojením atd...,ale byly neskutečně ochotné,až mě to překvapilo, v dnešní době,kdy se setkávám s lhostejností a neporozuměním..
19. lis 2009 v 18:53  • Odpověz
tak to jsi mela asi i stesti, je fajn, ze jsi prvni dny s prckem prozila v klidu a nestresovala se neprijemnym okolim...!! idealni stav... ja snad otravovat moc nebudu, sice jsem absolutne nezkusena, ale kojit me bude ucit zkusene okoli:slight_smile::slight_smile:
19. lis 2009 v 19:00  • Odpověz
Ahojky holky, tak nám včera volaly, že už došel kočár tak si ho dneska jedem vyzvednout a taky už máme cd z fotkama tak se budu přes víkend kochat :grinning: :grinning:
20. lis 2009 v 09:06  • Odpověz
Miši a jaký kočár jste vybrali?

Máš jeho fotku v albu?

Už jste holky byly na tom focení v těhotenství?
20. lis 2009 v 10:04  • Odpověz
Jo mám ho v albu a na focení jsme byly minulí týden :wink:
20. lis 2009 v 10:37  • Odpověz
BBerto no uvidím, jaké to tam bude :slight_smile: s pejsanem je to horší, je na manžela hodně zvyklej a kdybychom jej dali na pár dní k jeho rodičům, tak by tam kňučel, tak to vydržíme i tak...bude za náma každý den chodit a asnad nás pak brzy pustí domů :slight_smile:

Miško krásný fotečky :slight_smile: a kde jste kočárek nakonec kupovali?

My na focení ještě nebyly, le snad to ještě stihneme...
20. lis 2009 v 10:56  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Měla bych takový dotaz. Chystám se na velký ultrazvuk ve 20tt a nemůžu se rozhodnout jestli se mám objednat do Heliosu (Štefánikova) nebo Centra prenatalni diagnostiky (Veveří). Máte některá zkušenosti. Díky moc
20. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
dracinek: ja byla jen ve 13.týdnu na veveri, a spokojenost... na velký ultrazvuk se tam chystam taky...ale myslim, ze oboji je fajn.. hlavne ze clovek uvidi prcka a dozvi se, ze je vse ok..
20. lis 2009 ve 12:34  • Odpověz
Ahoj holky, dnes jsem byla na procházce po 5 dnech, a super... fakt krásně. Včera jsem měla jít na triply, ale odovolala jsem je, tak ve středu. A pak ještě teb velký UZ, taky bych chtěla Veveří, jak píše Berta, byli jsme tam na NT+ a spokojenost. Ale na obě centra slyším jen chválu :wink: Dnes jsem tu měla babi a super, ani jednou mi neřekla, co mám jíst a co ne, a proč jím špatně, a td. prostě kdyby takové návštěvy byly všechny :sweat_smile:
Jani - kdy to teda podnikneme? Ve tředu jdu na ty triply,ale jinak jsem furt doma, takže zítra, pozítřím...kdykoliv. :wink:
20. lis 2009 ve 14:51  • Odpověz
Další těhulka z Brna, ta její malý se už těším:
http://www.zoobrno.cz/zoo-brno/primy-prenos-z-porodniho-boxu-ledniho-medveda/ :grinning:
20. lis 2009 ve 14:58  • Odpověz
Dracinek

já doporučuji Prenatal na Veveří.
Největší kapacita je MUDr.Vlašín,pokud si řekneš objednají tě přímo k němu,nebo mě alespoň bez problému objednali.
Absolvovala jsem tam genetiku a všechny UTZ i ve 30tt a spokojenost.Profesionální přístup.
20. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
Holky, nevíte, kde jsou zvyklí dělat masáže pro těhotné? Ještě se na to poptám mojí mudr, ale moje záda už si masáž žádají. teď v časáku jsem četla, že buď se sedí opřená hlavou o židli nebo leží na boku, ale že někteří mají spec. lehátka s dírou na bříško, aby se mohlo ležet "klasicky". :wink:
20. lis 2009 v 18:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.