• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
Já taky chtěla vybírat někdy po vánocích, ale muž pořád ležel v diskuzích o kočárcích tady na MK, a chtěl tam jet dnes (protože jindy než o víknedu spolu neůžeme kvůli mým vycházkám), a jak píšeš, takové hnusné počasí, vůbec se mi nechtělo, trak jsem ráda, že jsem nakonec jela. Ale te´d jsem v pelechu a dlabu opožděný oběd a nevystrčím nos z pod peřiny :grinning:
6. pro 2009 v 16:03  • Odpověz
autor
No Blani to se ti vůbec nedivím. manžel pracuje v olympii a za celej prosinec do vánoc má jen 4 dny volna tak toho si taky moc neužiju no.
Blani podle čeho si počítáš v jakým jsi tt??
6. pro 2009 v 16:07  • Odpověz
Podle UZ na Veveří na NT+ screeningu. protože s mými cykly 3-9 týdnů to moc podle ms nešlo :sweat_smile: Takže do toho UZ mi moje gyn. řekla, že jsem min. o týden nebo dva mladší než podle ms, ale že přesně mi to řeknou na tom NT+ na konci 1.trim. A fakt co mi řekli, tak bych řekla, že to odpovídalo nejlíp , co mi tak vycházelo, když jsem si říkala,jak moc byla vidět čárka na těhu testu, atd. Moje gyn. miu totiž jednou změřila a vypočítala takové stáří, že jsem doma si spočítala, že bych musela otěhotnět cca 3 dny předtím než jsem si dělala test a to teda asi těžko. takže i ona už mi to teď počítá podle doktorů na Veveří :wink:
6. pro 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
tak z toho chytrá nejsem. :grinning: já kdybych se řídila podle ms tak jsem 26+5tt a podle utz ve 20tt bych dneska byla 28+1tt takže fakt nevím. tak ted babo rad že? :grinning:
6. pro 2009 v 16:32  • Odpověz
Co mám psaané v knize o těhu i co mi říkala mudr., tak stáří by se mělo určovat v 1.trimestru, třeba velikosti miminek v 20tt už jsou natolik rozdílné, že podle toho to určovat moc nejde. Mě už ani moc nemeří, jen do těhu knížky vždy napíše, že velikost plodu odpovídá tt :wink: Teď už jsou ve velikosti i váze miminka takové rozdíly, že to už moc dopočítat správně nejde :sweat_smile: A nějaké podrobnější měření kolem 11-13.tt ti nedělali? Bych se řídila tím. A co máš v těhu průkazce za TP? Já mám podle ms 3.5. a podle UZ 10.5, takže pokud je prý rozdíl týden a víc, tak se počítá TP podle UZ. :wink:
6. pro 2009 v 16:37  • Odpověz
autor
Blani já mám tp na 4.3. ale podle utz ve 20tt se mi to zkrátilo na 25 února tak nevím no.
mě dělali jen utz a to nevím kolik jsem byla.
6. pro 2009 v 16:40  • Odpověz
Mě právě dělali UZ v tom 12tt a měřili, jak je prcek velký a podle toho spočítali tt a TP :wink: Ale tk steně je to plus minus autobus :grinning: Já doufám, že to bude někdy v dubnu nebo květnu :grinning:
6. pro 2009 v 16:43  • Odpověz
autor
No mě se ten tp liší o týden a prý je malje větší tak březen nemám počítat. tak já nevím no. už jsem se radovala že jsem dál a prd no. takže zas nevím čím se mám řidit ale asi tou ms teda.
6. pro 2009 v 16:48  • Odpověz
autor
Tak blani podle ms bych byla 26+5, podle utz ve 12tt 27+3 a podle utz ve 20tt 28+1 :grinning: tak ted kterým se řídit.
6. pro 2009 v 17:01  • Odpověz
Buď tím 27+3 nebo jak se řídí někteří mudr., že když je rozdíl mezi UZ a ms do 7 dní (což u tebe je), tak klidně i tím 26+5 :wink:
6. pro 2009 v 17:02  • Odpověz
autor
NO a ted teda kterým? já to do pátku nevydržím. a ptát se nechci. bych si připadla jak pako který ani neví v kterým tt je.
6. pro 2009 v 17:03  • Odpověz
Jak jsem psala, co jsewm četla na netu nebo mám v těhu knize, co psali čeští doktoři, tak tak je, že pokud je rozdíl TP podle ms a UZ do týdne, tak se řídí TP podle ms :wink:
6. pro 2009 v 17:07  • Odpověz
A když jsem se objednávala na velký UZ, tak jsem taky říkala klidně dva TP, jak podle ms, tak podle UZ :wink: Ať si oni vyberou, co se jim víc líbí :grinning:
6. pro 2009 v 17:08  • Odpověz
autor
Jj takže než v tom 12tt se řídit ms teda? chjo tak to jsem teda netušila mě dr před tím než jsem ji vyměnila tak říkal aže se řidit podle utz v tom 20tt. takže dneska teda 26+5. a to už je 27tt??
6. pro 2009 v 17:09  • Odpověz
26+5 je 27tt. Mě to tak aspoň říkala, a i to tak píšou v té těhu knize, že v 2.a 3. trim. to není podle vel. mimča moc přesné :wink:
6. pro 2009 v 17:10  • Odpověz
autor
Tak jo no tak sjem se posunula zpět o týden no neva. já se ho v pátek zkusím ještě zeptat no.
ale teda zítra 26+6 a v úterý je 27+0 a to už je 28tt??
6. pro 2009 v 17:16  • Odpověz
jojo, přesně tak 27+0 už je 28.tt :wink:
6. pro 2009 v 17:27  • Odpověz
autor
tak se budu řídít tím, děkuju moc.
Blani ty chodíš do práce? nebo jsi na PN?
6. pro 2009 v 17:31  • Odpověz
Nemáš zač :wink: Jsem od září na PN :sweat_smile: Sie jsem si říkala, jak budu chodit do práce, ale netušila jsem, že paleta těhu neduhů je tak pestrá a že si to tak užiju :sweat_smile: no co, tak se jednou budu flákat a sbírat síly, na jaře budou potřeba :grinning: :grinning: A co ty?
6. pro 2009 v 17:33  • Odpověz
autor
No já jsem od začátku těhu na PN protože jsem brala utrogestan a tak a tu paletu neduhů si vybírám do tedka no. začátek 7 měsíce a zase začínají nevolnosti, záda bolí od 4 měsíce nesnesitelně, už mi začly i otíkat nohy tak nějak ale normálně no a omdlívala jsem. a ted zas ten vyšší tlak či co furt něco a to se o malýho fakt bojím no.
Chtěla jsem chodit do práce protože to bych neměla čas se tak pozorovat to je pravda navíc nechodím moc ven, abych sebou nesekla tak chodím jen s někým a to je málo kdy.
6. pro 2009 v 17:35  • Odpověz
tak to znám, taky jsem se říkala, že přestanu zvracet a bude dobře... no už nezvracím, ale sekám sebou :sweat_smile: Takže jak píšeš, taky moc radši nikam nechodím :sweat_smile: tak těhu zdar a ať nám je líp, já jdu zalehnout, jak jsem byla na "vycházce" v obchodě , tak mě to nějak zmohlo :sweat_smile:
6. pro 2009 v 17:39  • Odpověz
autor
Blani jasný utíkej já jdu čekat na manžu dneska mi není nic moc. papa
6. pro 2009 v 17:42  • Odpověz
ahoj holky..vy jste se dneska teda rozepsali...no já to mám krásně podle ms ten termín...UTZ i ms sedí přesně na den, aby ne, když mám ovulaci taky ukázkovou, přesně kdy má být :grinning: a jediný kdy jsme se nechránili bylo na mou ovulaci a já si bláhově myslela, že neotěhotním :grinning:

a co se týká nevolností tak s němi bojuji od začátku těhu, ale poslední 2 týdny mi bylo už dobře a ted se to zase nějak vrátilo :frowning2:
6. pro 2009 v 19:51  • Odpověz
Ahoj holky. Jaký byl víkend?
Blani, Niky i-gratuluji k dobrým kontrolám :slight_smile:
Verisek: uvidíš, že se to zpraví, pěkně si odpočneš a vše bude dobrý.
Jinak koupili jsme si nové autíčko a prodáváme staré. Fiat Marea rok výroby 1997, 2.0 benzin-kdyby jste měly zájem nebo o někom věděly, tak mi písněte :slight_smile: Je v super stavu a má vše nové a vyměněné. Kdo si ho koupí nebude do něj muset vrážet počáteční další penízky :wink:
7. pro 2009 v 07:35  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak jsem tu, manža jen k dr tak jsem sama doma. málem jsem sebou švihla tak at mi nikdo nepovídá že mám vysokej tlak :wink:

Ahoj Draci my se ještě asi neznáme že?? jéé autíčko no my máme felinu ale normální anevejde se nám tam podvozek od kočárku taky chytří jsme koupili aniž bysme pomysleli na to že budeme potřebovat větší kufr. :grinning:
7. pro 2009 v 08:09  • Odpověz
Ahojky Sunysara-já jsem zavítám vždy jednou za čas :slight_smile: Jo my si teď pořídili Peugeotka 307 sw tak tam by se nám mělo vejít všechno :slight_smile: Do toho Fiatku by se to taky vešlo ale koupili jsme si kočárek s dost velkými koly a tak bych je musela sundávat :wink: Tak sme pořídili nové autí a staré, ač neradi, prodáváme. A v kolikátém jsi týdnu?
7. pro 2009 v 09:17  • Odpověz
autor
Draci jsem v 27tt. no my mame felinu už přes rok a nějak jsme nepočítali že bysme za rok a něco tam dávali kočárke nás to nenapadlo, jsme v podnájmu a penizky fakt nemáme na auti tak nevím jak to budeme dělat a vozit.
7. pro 2009 v 09:19  • Odpověz
Sunysara: to je jasny. Člověk na některé věci myslí až příjdou. A vy nemůžete třeba odmontovat kolečka na kočárku aby se vám tam vlezl? Leda zkusit prodat a koupit jine..
7. pro 2009 v 09:46  • Odpověz
autor
Néé já jsem s tím autíčkem spokojená zatím slouží. no asi podvozek budeme vozit na zahrádce no.
nic jdu si lehnout je mi špatně. tak papa
7. pro 2009 v 09:47  • Odpověz
Ahoj holky, my máme Peugeotka 206 už nějaký rok, myslím, že ho má muž od roku 2003, navíc ještě je třídvéřový a vše se tam vleze, sice bude narvaný, když pojedeme k našim na sever, ale zvládnem to, nic jiného nám nezbyde, na nové nemáme.Kočár jsme kupovali tak at nám vleze do auta.
Jinak holky ještě nic a ani to na porod zatím nevypadá.
7. pro 2009 v 10:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.