• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
ahoj...my měli peugeota v combi, ale porouchal se nám...tak ted máme forda taky v combi, a jsem ráda, že se ten kočár tam vleze, nedokážu si představit, že bych dávala podvozek na střechu...

jinak mě dneska brali krev na triply a myslím, že tu sestřičku přerazím :angry: brala mi to z takové vystouplé žilky, takže to bolelo jak čert a ještě ji praskla, takže mi musela brát i z té druhé ruky, už chtěla píchat zase do té vystouplé, tak jsem jí řekla at to píchne do jiné, no s rukou nemůžu pořádně hýbat jak mě bolí :rolling_eyes: nesnáším braní krve a ještě narazím na takovou sestru :unamused:
7. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
Ahoj nicol noco to je za sestru proboha teda fakt to zdravotnictví :grinning:
chudáku malej teda to asi budeš mít monokl. kamošce brala sestra krev a sekla sebou jako sestra a vidí krev a sekne sebou. taky nechápu.

No my se asi tomu podvozku na střeše nevyhneme no. ale co už aspon že máme nějaký auti.
7. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz
holky a kdyz podvozek od kocarku postavite tak se tam taky nevleze? kamoska mela pidi auto a resila to takto.. a to mela twingo :slight_smile: pokud chcete podvozek vozit na lezato, tak jedine mit sedana nebo kombika
7. pro 2009 ve 14:22  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem byla se sestrou vybrat nějaké dárky, no zas většia věcí je pro bublinu.... neodolala jsem a koupila jsem dudlík a láhev s krtečkem, toho miluju :grinning: Manžela asi trefí, až to uvidí :grinning: Sestra naznala, chudák dítě, to bude mít s krtečkem snad všechno :grinning:
Dracinek - my jsme zrovna před 14 dny kupovali auto, takže taky doufám, že pěkných pár let máme od toho pokoj :grinning: Ale je takové víknedové na nákupy a za rodiči, jinak máme roční šalinkartu a jezdíme MHD. A od jara s bublinou zadarmo :grinning:
Nicol - teda to je pech.... si pamatuju, jak jsem byla v září v Bohunicích a brali mi furt krev a poslali na mě nějakou studentku, chudák z toho byla hotová, že ani po cvičení jsem neměla žílu vidět, pak to napíchla blbě, tak jsem se udsmála a nastavila druhou ruku, tak zas jí to moc nešlo, tak jsem ještě navrhla, že mám ještě 2 nohy :grinning: Chudák holčina, se klepala víc než já :sweat_smile: Ale na někom se to naučit musí, no :sweat_smile: Kdyby taková byla "dospělá" sestra, tak asi taky nejsem nadšená :sweat_smile:
7. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz
no já neměla k omdlení taky moc daleko a to tam se mnou byl Tedík a ještě jsem musela řídit...no asi taky vyšla školu nebo já nevím, ale z takové debilní žíly mi to v životě nebrali...já se braní krve nikdy nebála ale pak jsem začla chodit ne hematologii a Dr. tu krev bral sám a vždycky tu jehlu tam zabodl a já skoro pokaždé omdlela a od té doby se mi už děla šoufr...už jsem pomalu na to zapomněla a ted toto :angry:

krtečka já taky miluju...Tedík ho má nad postýlkou, měl i lahev s krtkem a koupila jsem mu velkého plyš.krtka..spíš jsem si splnila své přání :slight_smile:
7. pro 2009 ve 14:36  • Odpověz
ahojte holky, pávě jsem se vrátila z poradny. doktorka mně dala výsledky z testů v 16tt. mám zvýšený AFP. při tom, ve 13tt jsme byli na NT testech a tam bylo vše ok....k čemu pak všechny testy jsou, když stejně můžou později vyjít pozitivní. mám šílelený strach o miminko. v pátek jdu do prenatalu na genetiku.
držte prosím pěstičky, aby bylo vše ok
7. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz
hanko...ty triply hodně vychází špatně, i když je všechno v pořádku...švagrová měla ty v 12tt. v pořádku a v 16tt pozitivní a má zdravou holčičku...podle mě by se ty triply už dělat vůbec neměli, ve světě se už moc nedělají, protože jsou fakt naprd...uvidíš co ty řeknou na genetice, ale pokud ten NT byl o.k., tak se tolik neboj
7. pro 2009 ve 14:50  • Odpověz
nicol - plyšových krtků mám asi 5 :sweat_smile: A toho obrovského chtěl muž koupit po Nt+ screeningu od samé radosti, našěstí jsem ještě neměli auto, tak ho neměl jak odvézt :grinning:
Hani - neboj, to bude dobré, je to bohužel tak, že oni vychází moc často falešně pozitivní :wink: Já bych se tím nenervovala, i když to asi moc nejde, ale já na triply jít nechtěla, ale muselo se, tak jsem si s manžeelm řekli, že když budou pozitovní, tak další věci odmítneme a budeme věřit NT+ :wink: Tak moc držím palce, ať je to ok
7. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz
tak snad to tak bude. vyděsilo mě i to, že když sem se objednávala na tu genetiku, tak se mně rovnou ptala, jestli budu chtít amniocentézu...už aby byl pátek...děkuji, trochu mně to pomohlo:slight_smile:
7. pro 2009 v 15:08  • Odpověz
Hani - já si četla jeden článek od mudr. z genetu v praze (něco jako Prenatl v Brně) a prý loni udělali cca 3800 amnioc. a z toho jen v 80 případech se potvrdil nějaký problém....zbytek byla zdravá miminka. :wink: teda nepsali tam, kolik ldií z toho bylo předtím na NT+ s dobrým výsledkem, ale předpokládám, že většina těch "problémových" na NT nebyla, on tam pak akorát psal, že právě kvůli těm blbým triplům doporručuje NT, že kdyby tobylo jen na něm, tak Triply nedělá, a dělá jen NT+ :wink:
7. pro 2009 v 15:23  • Odpověz
Blani, děkuji, začínám být vážně klidnější. i když strach budu mít pořád....dám v pátek vědět, co mně řeknou...děkuji ještě jednou
7. pro 2009 v 15:27  • Odpověz
no švagrová na aminocentézu nešla a já bych ji asi taky odmítla...fakt ty triply stojí za prd, určitě to bude dobré

Blani a ty triply se nedají odmítnout, já myslela, že jo a kamarádka co je porod.sestra říkala, že tě nemůžou do ničeho nutit...
7. pro 2009 v 15:31  • Odpověz
a za jak dlouho jsou výsledky z triplů?
7. pro 2009 v 15:32  • Odpověz
Triply jsou prý povinné, ale někde na netu holky zjiné dizkusze dávaly něco v tom smyslu, že pokud si absolvovala NT+ s negat.výsledkem na certifikovaném pracovisšti (což třeba Prenatal je, ale jinak je to fakt třeba jen 15 center/doktorů v celé ČR), tak s ena Triply nemusí. Já se na to chtěla zeptat mudr a než jsem to stačila, tak ona, že super, že NT+ mám za sebou, že příště mě vezme krev na Triply a bude to komplet :sweat_smile: tak jsem se ani nebránila a pak doma se o tom bavila s mužem, že když to bude pozitivní, tak stačí podepsat nějaký nesouhlas s dalším vyšetřením (amnio) a bude. :wink: A mě bylo řečeno, že výsledky jsou do týdne, ale vím, že někde třeba holky čekají 2 týdny...
7. pro 2009 v 15:37  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak triply opravdu povinné NEJSOU. Záleží na to jak vám to podá doktorka. Ale opravdu nejsou povinné, už dost doktorek je spíš nedoporučuje než přikazuje. Záleží na doktorovi. Některé holky ani nevěděli, že jim berou krev ne jen na pohlaní nemoci, či krevní skupinu ale že to posílají i na Tripple. Opravdu záleží na doktorce a je lepší mít vše pozjišťované předem a vědět čeho se účastnit chcete a čeho zase ne. Každý dr. zastává jiný názor-hlavně ohledně vrozených vad a potratů.
8. pro 2009 v 07:08  • Odpověz
8. pro 2009 v 07:11  • Odpověz
Logicky, čím víc "zbytečného" stresu pro maminky tím víc "zbytečného" stresu pro miminka
8. pro 2009 v 07:12  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak koukám rozebíráte tripply. já na NT sreeningu nebyla v tom 12tt mě tam dr ani neposlala a byla jsem jen na tripplech a ty mě dopadly dobře, ale slyšela jsem že když dopadnou dobře že už je to fakt div protože vychází falešně špatně takže hani neboj bude to ok.

Draci s tím souhlasím, co jsi napsala dneska ráno. mám pocit že to těhu je jeden velkej stres, teda aspon pro mě jo.
8. pro 2009 v 09:32  • Odpověz
Sunysara: stres je to i bez nějakých testů. No oni vycházi falešně pozitivně i negativně. Navíc dost vrozených vad se předem prostě poznat nedá a někdy se člověku rozjedou v pubertě a někdy i později. Známé teď u syna zjistily vrozenou vadu a to je mu 12. Takže lepší na to nemyslet
8. pro 2009 v 09:41  • Odpověz
autor
Draci no to radši na to nemyslet já myslím že oni ohhalí downa a tak a zbytek už prostě je osud no. ale je fakt že já každou kontrolu a vyšetření hrozně trpím je mě den předem blbě a nic moc teda přijemnýho.
je fakt že to těhu prožívám docela blbě nevolnosti, bolesti zad otoky a tak takže nic moc a do toho ještě ty stresy alel malje za to rozhodně stojí
8. pro 2009 v 09:49  • Odpověz
Sunysara- to rozhodně za to stojí! :slight_smile: Já jsem, zatím, v pohodě. Sice mě teď pobolívá bříško o dostávám často křeče do lítek a to beru Dologram-ach jo. Občas si připadám jak přefouknutej balonek :grinning: Ale někdy je hůře a někdy zase lépe. 21.12. jdeme s manžílkem na utz ve 20tt a tak si už necháme říci pohlaví-jako Vánočníé dáreček-tak se moc moc těšíme.
8. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
autor
Já neberu nic a ty křeče mám občas taky. tak to stojí za to ten velkej utz je bomba můj manža na to koukal a prý na doktrora to je naše???? vypadá jak mimozemštan. no tak chlapi no. :grinning:
8. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
Jojo, chlapi :sunglasses:
Jo tak sama jsem zvědavá co na to ten můj. Na fotky z ultrazvuku vždy nevěřícně kouká a do nedávna tomu malému říkal "Fazolka" :grinning: jak to malé pojmenuje teď jsem sama zvědava. Už aby bylo 21. :dizzy_face:
8. pro 2009 v 11:13  • Odpověz
autor
My malýmu říkáme od začátku žabka protože nechceme aby věděli v rodině pohlaví a chceme mít pro ně překvápko. ale teda je to těžký to uhlídat a neprokecnout se.
no 21 ani ne já ještě nemám dárky. :grinning:
8. pro 2009 v 11:20  • Odpověz
tak holky...to druhý těhu je v tomto lepší, že člověk to tak neřeší a ani nestíhám sledovat v kolikátém jsem tt, vždycky na koníku si to přečtu, strašně to letí, to první těhu se naopak vleklo, furt jsem četla nějaký časopisy a knížky o těhu, bála se všeho, atd...a ted to fakt neřeším, samozejmě před každou kontrolou jsem nervozní,ale už to tak neprožívám..on není ani čas, když máte doma 15m diblíka :slight_smile: spíš mám strach z toho až se mimi narodí, jak to zvládnu...
8. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
Tak to my už máme naštěstí všechny. Už jen zabalit. Moc jsme to letos nehrotili, drobnosti a maličkosti a jinak musíme hold šetřit :slight_smile: Tomu věřím, že to musí být těžký. Moje máma by to asi nepřežila, kdybych jí to neřekla :slight_smile: Zvlášť je u nás problém, že naši bydlí skoro s náma (máme dvougenerační RD) a tak dojde na návštěvu a my teď budeme o Vánocích dělat dětský pokojíček a chci podle pohlaví vybrat povlečení a to by stejně dřív či později viděla... :grinning:
8. pro 2009 v 11:26  • Odpověz
autor
Nicol to je přesný i kdybych chodila do práce tak se tak nesleduju doma jsem od druhého metru a jde mě to na mozek už. :grinning:

Draci jedinej kdo to ví tak je mamka a tatka jinak nikdo.
8. pro 2009 v 11:33  • Odpověz
No já byla doma na záčátku těhu měsíc a pul a naprosto mi to stačilo. Jsem ráda, že chodím do práce. Dělám v kanclu, tak je to v klidu. Rychle to utíká a penízky se taky hodí.
8. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
autor
Draci jo to bud ráda mě do práce nepustili a já bych to nedala kůvlii těm zádům a tak ale nastěstí jsou za chvíli vánoce tak to uteče ale ten leden se potáhne.
8. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz
Jo jsem ráda. I když né každý den to jde hladce :slight_smile:
Porodnici máš už vybranou?
8. pro 2009 ve 13:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.