• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
Ty jo tady fakt nic.
Miši dotázek budete mít monitor dechu??
16. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz
Uvažujeme o něm asi kvůli tomu srdíčku malé si ho pořídíme.
16. pro 2009 ve 21:49  • Odpověz
autor
Já právě přemýšlím taky, ale ne novou ale použitou a vzáruce asi. to je fakt pálka za to dát 2200
16. pro 2009 ve 21:51  • Odpověz
suny můj muž děla taky od 8 do 22 nebo od 11 do 24h a má volno jen tak 5-7 dní v měsíci :frowning2:
jinak když se narodil Tedík tak si nemohl vzít volno kvůli nové práci, tak u nás byla tchýně asi týden a pak chodila po práci pomáhat, mě ten spodek bolel že jsem ani nemohla ležet a chodit a ještě jsem dostala horečky, takže jsem byla ráda za výpomoc, a ted si muž vezme min. týden volno, ono jde spíš o to že po porodu jseš taková rozlámaná tak je pomoc dobrá, ale třeba kamoška po porodu byla úplně fit a nic jí nebolelo...to bych chtěla taky zažít
16. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz
autor
Nicol tak uvidíme, mě bude pomáhat manža určo a halvně asi mamka no.
16. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz
no mně bude pomáhat tchýně a teta, já výpomoc určitě nebudu odmítat :slight_smile: budu mít doma 21m syna a novorozence :sweat_smile: takže to bude mazec
16. pro 2009 ve 21:57  • Odpověz
Jůtaky bych chtěla být hnedka po porodu fit :wink:
16. pro 2009 ve 21:57  • Odpověz
autor
Niky tak u tebe je to jasný i ted seš dobrá že to zvládáš. :grinning:
já budu ráda taky za pomoc kdoví jakej bude porod.
16. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz
Holky tak já se loučím jdu do hajan zítra perný den po doktorech. pa
16. pro 2009 ve 21:59  • Odpověz
no jo když my s mužem jsme neponaučitelní..jednou nám to uklouzlo a byl Tedík a po druhé zase a bude mimi, no každopádně po porodu si nasadím HA, jinak bych těch dětí měla 10 :grinning:
16. pro 2009 ve 22:03  • Odpověz
autor
Miši pak dej vědět a at ti to dobře dopadne. papa

Nicol je dobře že vám to tak jde. nemáš zkušenosti s vitamíny ELevit?
16. pro 2009 ve 22:08  • Odpověz
tak to vůbec neznám...já na ty vitamíny moc nejsem...ani normálně nic neberu a ani Tedíkovi nedávám, já spíš baštím to ovoce :wink:
16. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz
autor
No já mámmálo vitamínů tak si prý mám něco koupit ale aby mě po nich nebylo španě tak já neívm

jdu spat papa
16. pro 2009 ve 22:14  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
registrujete se tady v Brne v porodnici? Doktorka mi zatim nic nerekla, tak se radsi ptam, abych neco nezanedbala.
A co pediatr? mam maleho zaregistrovat pred porodem, nebo jak to tady funguje, jsem v Brne teprve chvili u nas na vesnici pediatr chodil ke vsem automaticky protoze tam byl jen jeden :slight_smile:
jinak cekame chlapecka a dneska jdu do poradny :slight_smile:
17. pro 2009 v 08:14  • Odpověz
Adelka ahoj, v porodnici se nemusíš registrovat, prostě si jen vybereš do který půjdeš rodit a pediatra si je sežen předem a on ti dá na sebe kontakt a až se malý narodí tak se tam po propuštění z nemocnice do dvou dnů stavíš, nebo někdo z rodiny se domluvit, zaregistrovat...
Mě pouštěli v úterý a tak jsme tam s manželem hned jeli a pediatrička se semnou domluvila, e ji ve čtvrtek(dnes) zavolám a jestli by malého něco trápilo nebo se mi něco nezdálo, tak se na nás přijde podívat, jinak ne a jsme domluveni na příští úterý na kontrolu váhy a kdyby bylo moc zima, tak přijde s váhou k nám domů.
17. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky, nevíte jak je to s porodnicí v Bohunicích? Pořád slyším, že je to naprasknuté těhulkama, které tam chtějí rodit. Já jsem minule rodila v porodnici na Obilním trhu, ale to se teď pomalu ruší a tak jsem přemýšlela právě o té Bohunické. Byla bych ráda, za nějaké info. Moc děkuju a pěkný den všem!!!
17. pro 2009 ve 12:31  • Odpověz
Já jsem při všech těhotenstvích brala calibrum mami a problémy jsem neměla.
Velké děti,nevím jestli je to lékařsky potvrzené,nebo mítus.
Moje děti měly 3.40,což žádní obři nejsou.

V Bohunících je stejně pacientek jako všude-v posledních letech asi více,ale např.já jsem rodila nad ránem sama mohla jsem si vybrat,který porodní box jsem chtěla,nakonec jsem se zdržela pouze hodinu.A druhý den denní služba měla 12 porodů.
Takže pokud chceš do Bohunic,tak není špatné tam chodit před porodem na monitor a kontroly a pak tam jet rodit.
17. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahojky..dik za info o 3D utz.... a Hannah gratulace k chlapečkovi!!

A mi si monitor dechu půjčovali v prodejně na Václavcké (myslím se ta prodejna jmenuje Dětský sen??) půjčují to na 6měsíců,i dýl..a na toho pul roku to stojí 1000,- teda aspon stálo, nevím jak je to ted....je lepší si to půjčit, stejně to člověk využije max těch 6měsíců. Přístroj fungoval jak měl, nikdy se nezpustil sám, a ta snímací deska byla přez celou šířku postýlky, takže paráda. ted jen nevím co to bylo za značku...ale jedna z těch dvou nejprodávanějších :wink: . Ted u druhého si to taky urči vypůjčíme :slight_smile:

..jo a dnes jsme byli v HaM a maj super slevy v dětským, jak jsme pěkne pokoupily...bodíčka a tepláčky za 70kč,.atd...dá se vybrat!!! :wink: :wink: :wink:

Jinak u nás to vypadá na další holčičku...pindíka tam doktorka prostě neviděla :grinning: :grinning: :grinning: , tak už se s tím manža srovnal, že bude mít doma 3 ženský.. :sunglasses:
17. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz
Hanah diky moc.
Holky nevite o nejakem dobrem pedistrovi v Zabinach?
17. pro 2009 ve 14:29  • Odpověz
Ahojky holky,

to byl zase den ve tři hodiny mě probudil šílenej hlad, ale takovej jak se vám z hladu chce z ¨vracet tak jsem snědla kousek buchty , ale do šesti jsem se stejně převalovala v postely a moc nespala. Pak se mi udělalo znovu špatně, ale tak jinak až jsem valila zvracet to už je podruhé za tento týden vůbec to nechápu. Nejhorš na to bylo, že jsem se musela oblíkat a jet do porodky na kontrolu a pak ješté do¨dia poradny. Ráno jsem už do sebe nic nedostala jak mi bylo blbě.Přijely do porodky chudáka manžela vyhnaly ven, že ani v čekárně nesmí být když nejsou ty náštěvy :unamused: Hnedka nás vzaly na monitor a hodnoty opět ukazkové , malá se zase celou dobu snažila ty sondy odkopnout.Pak znova do čekárny naštěstí jsme měla dva suché rohlíky tak jsme je zblazla už jsem začala mít hlad. Na doktorku jsme čekaly skoro hodinu nevím co dělala, ale asi byla u přijmu jelikož jim tam jedna kočena dojela něco před nama a rodila. Tatínek snama byl chvilku v čekárně a byla sranda ho pozorovat jak byl roztomile nervozní.
Paní doktorka byla mladounká , ale strašně přijemná a musím říct , že vyšetření bylo super. Monitor, utz koukala i na průtok pupečníkem, měřila malou /no malá máme o 200g víc než minule, takže příště pokoříme hranici tří kil/
ptala se zda máme nějaké problémy a pak klasické vyšetření na koze. Závěr asi takovej , jsme otevření víc než minule, ale malá že je ještě vysoko. Bříško nám klesá a bohužel proti těm bolestem v rukách nic není jen vydžet.
Díky cukrovce a srdíčku by viděla porod na vyvolaní za 14 až tři týdny jestly neporodíme samovolně. Malá bohužel otočená pořád není a mám strach, že se ani neotočí takže za týden kontrola a uvidíme zda to půjde na normální porod či císaře. Takže první týden v Lednu by jsme ji začaly vyhánět :wink:
Mám už výsledky ze stěru na toho streptokoka a naštěstí ho nemáme aspoň něco. Celkově jsem odcházela s moc dobrým pocitem i když jsme tedy tam strávila ńěco přes dvě hodiny.

V dia poradně dobrý jen jsem dostala trochu sprduk jak mi bylo blbě tak jsem snědla ty dva rohlíky a nedala inzulín takže hodnota vyletěla. Ale jinak za profily byla zase odměna tak se to vykompenzovalo :grinning: :grinning: :grinning: Už jsem se sněma rozloučila a prý se uvidíme na zatěžovém testu po šestinedělí.
Tak to jsem se tedy rozepsala , jdu do sprchy a jdu si lehnout jsem grogy.
17. pro 2009 v 15:26  • Odpověz
Ahoj holky,
Míšo - to je dobře, že malá hezky roste :wink:
Adelka - přesně jak psala Hanka, porodnice stačí v tom cca 35-36tt, a pediatra předem a pak mu zavolat po porodu :wink: Já jsem byla v cca 8tt v Bohunicích a ptala se na registraci, že tam chci rodit, tak se smál a říkal, že nsjem v Praze a že žádná registrace není potřeba :wink:
Bejunka - povrzuji slevy - CaA 50% na dost věcí a HaM tepláčkyza 70,- (teď je mám před sebou :grinning: )
Suny - já baštím Calibrum a dobré, nic mi prý nechybí (a to jím tak 1 jogurt týdně z ml.výrobků a z ovoce a zeleniny tak 1 okurek, 2 rajčata a 1 papriku za týden, víc asi nedám :sweat_smile: )
Dnes jsem byla na gyn. a říkala jsem, že jsem před týdnem byla na Obilňáku s bolestma a křečema, že jsem dostsla denně 8tbl. magnezka a vit.B6, tak se zhrozila, že musím být hrozně předávkovaná, že se nediví, že mi bylo hodně špatně, že max. je tak 3 denně a bez vit.B6, právě kvůli předávkování...že prý který doktor mi to předepsal, že fakt nechápe. tak mi dala recept na obyč. magnezko a k tomu můžu jíst to svoje Calibrum, kde B6 je. Tak jsem ráda, že je bublina v pořádku, však jsen za víákend jsem do sebe naládovala skoro 50 denních dávek B6, naštěstí to byl takový "samoser", že jsem to po 2 dnech si sama snížila na 4 a pak na 2, protože bolesti rukou z předávkování se fakt nedaly vydržet...
17. pro 2009 v 16:24  • Odpověz
Jo a v CaA mají výprodeje, a v HaM taky, tam jsem koupila samet.tepláčky (měly myslím khaki, sv.zelenkavé a růžové) z 200 na 70 a spoustu jiných věcí, z CaA mám taky tepláky, a 3 trika s dl, rukávem a chlponožky s medvídekm Pu, ale ty nebyly ve slevě, ale mě se moc líbily :grinning:
17. pro 2009 v 16:31  • Odpověz
teda holky to jste ani neměly psát...tam budu muset vlítnout, jenomže už mám skoro všechny prachy utracený za dárky :frowning2: a Tedíkovi ještě musím koupit židličku a jednu hračku...ale po vánocích budou taky slevy :wink:
jinak já si chtěla dneska koupit nějaký svetr a tričko na sebe a nic neměli, ale nechci si kupovat těhu oblečení, je to zbytečně drahý a na tu chvíli, chtěla bych něco tak za 100kč a ještě aby to bylo hezký...ale to asi neseženu :grinning:
17. pro 2009 v 18:03  • Odpověz
Nicol - já mám akorát těhu sukně a ty těhu pásy a kdyby my tolik nevyrostly prsa, tak můžu nosit, to co běžně (šaty, halenky,..) :sweat_smile: Ve Vaňkovce v Jeans clubu jsem si koupila ty pletený šaty co mám v albu za 200 nebo 300, pod to triko s dl.r. za asi 129,-, atd. :wink: Taky jsem si říkala, že po vánocích budou výprodeje, ale nějak jsem neodolala :sweat_smile:
17. pro 2009 v 18:19  • Odpověz
autor
Ahoj holky jsem tu,včera jsem byla uplně ko, zas spousta zařizování. :wink: ale dneska budu tady.
18. pro 2009 v 08:18  • Odpověz
autor
Miši gratuluju k monitorům a kontrole, tak třeba do ledna malá vydrží a otočí se a bude vše ok. :grinning:
Blani já si koupila to calibrum včera a mám brát 3+1 magnezko ale nechce se mi do toho teda moc.
jinak včera v HM jsme koupili kamošce sametovej set za 200 a já si koupila bavlněný oteplený punčochy pod kalhoty protože je fakt kosa. astály 600 :frowning2: :frowning2: ale co už.
Jinak jsme nic moc nekoupili, ptala jsem se na bolení v krku co můžu jako těhuel a dali mi vincentkový bombony tak nevím nemáte s nima zkušenosti??? septisan prý můžu ale neměli ho tak bych se měla stavit jinde. něco na mě asi leze ale zatím to jde.
18. pro 2009 v 08:24  • Odpověz
Ahoj Suny,

tak skutečně můžeš v těhu septisan,vincentku,panthenol.
Jinak asi nic moc.
Já mám výbornou skušenost s homeopatik.Na bolestv krku je Homeogene 9.
Dávkuje se to-1 tbl.nechat rozpustit v ústech každou hodinu,v určitém časovém odstupu od jídla.Interval prodlužovat v závislosti na zlepšení.Je lepší 15 min.před i po nejíst,nepít.Vstřebává se sliznicí.
Taky u Homeopatik se má vyloučit mentol(žvýkačky,pasta na zuby.)Je lepší užívat Homeodent-spec.pasta na zuby.Na mě to fakt funguje a je to všechno přírodní.
V lékárně by ti mohli dát,letáček od Boiron,kde jsou ty nejčastější homeopatika.
Pak taky dobře fungují na regeneraci po porodu i na zvýšení tvorby mateřského mléka.
18. pro 2009 v 08:50  • Odpověz
autor
Ahoj Leo, děkuju moc :wink: já se určitě zeptám, já jsem teda homeopatika brala když jsem byla menší ale nepomáhali mě tak nevím. ale zkusím to. a ještě se tě zeptám. koupila jsem si calibrum mami ale jsou tam napsaný 2 tablety denně ale nestačí jedna???nemáš s tím zkušenosti??
18. pro 2009 v 08:54  • Odpověz
Já jsem je brala všechna tři těhotenství.
Brala jsm to,jak kdy někdy 2,někdy jednu.Ale žádný problém jsem neměla a velké děti taky ne.
A špatně mi po tom nebylo,vlastně to ted beru taky,jednu denně.Tak ber ted 2 jak píšou a pak ber 1.Je to na tobě.
18. pro 2009 v 09:47  • Odpověz
autor
Takže klidně ráno si mám dát dvě a třeba obden nebo každej den???
18. pro 2009 v 09:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.