• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
Nicole já jsem zvyklá na chladno, jsem z baráku. :grinning: ale fakt netopili dlouho a vím že jsem nachcíplá tak sjem byla naštvaná hodně moc teda jsem kopala do dveří a naádávala. :grinning: protože nechci byt nemocná a kor ne kvůli topení blbýmu.
Já jsem ted utřela prach a zítra koupelnu a vyžehlím a ve středu dopol udělá manža země a je to ale je to normální uklid žádný moc extra. jako na vánoce. kliííííd žádný honky. ted čekám že mi dojde dneska ještě ten avon abych mohla zabalit dárky jen pro manžu nic nemám. jsme si řekli že si dávat nebudeme.
venku je kosa to je fakt já tu ted větrám cítím tu pronto fuj.
21. pro 2009 v 18:04  • Odpověz
tak to já nějakej extra vánoční úklid taky nebudu dělat...ve středu pojede muž s malým pro tchýni a já jen umyju země a utřu prach a to je celej úklid :wink:
21. pro 2009 v 18:14  • Odpověz
autor
Nicole a ty vycházíš s tchýní tak dobře že u vás bude na vánoce???? jeslti se teda můžu zeptat. :grinning:
21. pro 2009 v 18:17  • Odpověz
Ahoj holky,
Suny - já brala ten Calibrum 2 tbl denně, ale na Obilňáku, jak jsem byla akutně mi řekl, že vypadáme větší než jak bychom podle tt měli být, a co vím, tak to může být těma vitamínama (nebo tím, že manžel není tintítko? :sweat_smile: ), ale zas manžel říkal, že ať na to nehledím, když se tomu mudr. mě podařilo předávkovat prášky, že kdo víc co tam viděl....ale ptala jsem se i min,týden mojí gyn. prý k tomu magnézku stačí jíst ty vitamíny 4x týdně, i když jinak moc ovocce, zeleninu, mléko nejím, že prý nejdůležitější je to v 1.trim. :wink: tak fakt už je skoro nejím, jedla jsem dřív 2denně. Ve středu jdu na velký UZ, tak uvidíme, co změří za velikost tam :sweat_smile: Jo a neotočneí se neboj, znám tolik holek, co měli dítko ještě měsíc před porodem nahoře a otočilo se samo, nebo jim bylo pomoženo a rodily normálně :wink: neboj, ještě je času :wink:
Lucajdak - doufám, že malý už je v pořádku :wink: Já vím, že budu rosit se streptokokem, ale prý se jen dají během porodu nějaký atb. do infuze, jen na to musím myslet. atím mi mudr. to do tehu knížkyu nenapsala, že ho mám... :sweat_smile:
hani (hannah) - prísm, jaký yo je monitor od toho pána za 2000? a jak je dlouho záruka? :wink: My taky určo chceme si nějaký pořídit.... :wink:
Hanka - jak píše Míša, trvdnout bříško může, ale max. těch cca 10x denně a mělo by to odeznít, když si odpočneš lehneš... :wink: A na křeče bacha, kdyby byly pravidelné, nebo časté, tak radši skoč ke gyn. Já taky dostala magnézko a fakt super, do 24hod. byly bolesti i křeče pryč. (to že mě na Obilňáku předávkoval díky blbému dávkování, je věc druhá :sweat_smile: ) a nevím, asi a to může mg, ale co ho jím, tak v noci skor nechodím na WC, jinak jsem chodil amin. 1-2x za noc :grinning:
21. pro 2009 v 18:20  • Odpověz
ona je strašně hodná a se vším mi pomůže, ale šíleně radí a z toho já fakt někdy šílím :sweat_smile: :sweat_smile: jenomže je sama a a její druhý syn chce být na svátky jen se svojí ženou a mimčem, takže půjde k nám, nechat ji samotnou to nemůžeme...ale pak navečer na štědrý den jedeme zase k mojí rodině, muž chtěl aby jela taky, ale rozmluvila jsem mu to, že na chalupě by neměla pohodlí, je po operaci kolena a ona naštěstí nechce jet :slight_smile:
21. pro 2009 v 18:22  • Odpověz
autor
Ahoj blani, já začnu brat od středy to magnezko místo 3krát1 tak 2krát1 a to calibrum budu brát každý den 1 tabletku tak do další kontroly což je 8 ledna a pak se ho zeptám dál. nevím jeslti jsou mimča velký tím ale pak se ho zeptám. já to prý musím brát páč mám nedostatek vitaminu a přírodní mě asi nestačí no. :grinning:
toho otočení se nebojím prý i týden před porodem se to může změnit.

Blani jak tě předávkovali?????
21. pro 2009 v 18:23  • Odpověz
autor
Nicole tak to je super já mám tchyni na houby.
21. pro 2009 v 18:24  • Odpověz
já budu asi brzy kopat do naší trouby, je to starej křáp, bud nepeče vůbec nebo hodně, a taky se vypíná :angry:

já tvrdnutí břicha vůbec neznám...u Tedíka jsem to neměla a ted doufám, že taky ne...i když mě dneska trochu břicho bolí, ale trpím hodně na zácpu, tak to může být tím..jinak bych si nejradši lehla a spala, ale dítě má jiný názor, tak radši peču abych neusla
21. pro 2009 v 18:29  • Odpověz
Suny - tak to jo, mě vitamíny nezkoumali, já jen hned řekla, že po ovoce, zelenině a ml.výrobcích sedím na WC, takže je prostě nejím (max. třeba 3 kousky zeleniny týdně :sweat_smile: ) a prý to není problém :sweat_smile: A tím předávkování... byla jsem u gyn., ale ta tam ani jedna nabyla, tak sestřiška, ať s bolestma a křečema jdu hne dna Obilňák, tam mě vyšetřil nějaký mudr. (říkala jsem, že mám bolesti, křeče + otoky nohou a rukou), on mi udělal UZ, nechtěal ani moč, co jsem měla sebou, nezměřil talka, nic... :sweat_smile: a předepsal 8tbl. Mg + vit.B6 denně... doma koukám, že pro těhule se může kvůli předávkování max.2 tbl denně, ale co jsem si říkala, on je doktor, v lékárně taky ni cneříkala... po 48hod. užívání jsem seděla pořád na WC, Gutalax proti tomu hadr. a chtěli jsme o víkendu na otočku k našim, tak jsem začala brát jen 4 denně a bylo to lepší, k našim jsem bez úhony dojela :grinning: Ale po asi 4 dnesch mě v noci vzbudila velká bolest paže, jsem mysella, že ji mám přeleženou, pak ráno se to horšilo, začala bolet i druhá, jsem měla strch, jeslti třeba z vcenku němám nějaký zánět žil nebo šlach, protože pohyb a ni dotek tu bolest nezhoršoval, ale prostě to "jen" bolelo, že to občas něšlo vydržet. Přes poledne to polevilo, ale večer a v noci zas hrůza, začalo to už i na ramenou a vystřelovat do čelostí, tak dašlí den jsem nakklusala k obvodní a ona, jeslti nejím nějaké vitamíny, tak já že mg.+B6 a ona, že to je jasné předávkování, že prý to sice tlumí činnost dělohy (ty její křeče,...), ale samo i ostatní svaly, a i když jim nic není, tak ony na ty hrlzné dávky reagují takto, že max. jsou fakt ty 3 tbl denně, že magnezko s evyloučí ledvinama, ale ten B6 co jsem měla k otmu, že ten mě předávkoval, takže jsme to nechali na těch mých snížených 4tbl denně a další den na gyn. se taky zhrozila, a předpesala obyč. Mg bez vitamínu B6, buď 1-1-1 nebo 0-2-2 max. A ještě pár dní jsem měla lehkou bolest a nakonec už jen brnění končetin, no fakt děs... :confounded: Kdyby se něco stalo s mimčem, tak by ten mudr. viděl, ve středu jdeme na velký UZ do Prenatalu, tak se tam o tom zmíním, jeslti to nemohlo zanechat následky a doufám, že ne, že to šlo jen na mě.... doufám :sweat_smile: Fuj, to jsem se rozepsala... :sweat_smile:
21. pro 2009 v 18:39  • Odpověz
Blani-tak at ti určitě doktor do průkazu napíše,já jsem to tam měla červeně na přední straně.
Jak jsem přišla do porodnice,tak mi natočili monitor a dali ATB v infuzi.To bylo vše.Pokud trvá porod déle,tak se dává ještě jedna infuze později.
21. pro 2009 v 18:44  • Odpověz
autor
Blani to je teda fakt síla. :frowning2: mě to magnezko předepsal na interně a já hned volala na gyndu jestli fakt můžu. radši se ujištuju protože to je fakt síla. ti doktoři jsou paka nebo co? malýmu to určo neublížilo si mylsím.jen ty jsi trpěla teda. snad to bude všechno v pohodě.
21. pro 2009 v 18:44  • Odpověz
Leo - díky, možná ona to ani nepostřehla, mě to řekla před asi 2 lety, že až otěhotním, tak se to musí řešit, že léčit to nemá smysl, že je to hned zpět.... :sweat_smile: tak se příště ozvu :wink:
Suny - snad jo, nahnáno jsem měla pěkně... :frowning2: teď už je mi veselo :grinning:
21. pro 2009 v 18:48  • Odpověz
no jako ten obilnák je fakt síla, hlavně ta pohotovost...kamoška tam rodila a nechali v ní kus placenty, chápu, že se to může stát, ale 2x jela na pohotovost, že pořád krvácí, nevím jak ji vyšetřovali ale kdyby udělali UTZ tak ji tam museli vidět, krvácení neustupovalo, a tak jela ke své gyn., přijela tam za pět 12, už to v ní hnilo a musela to okamžitě vydělat a řekla ji, že kdyby přijela až za 2 dny tak vykrvácí
21. pro 2009 v 18:54  • Odpověz
To bylo právě na nějaké té klas. ambulanci, ne na porodním, na to se mě taky ptala moje gyn., kde jsem přesně byla (mě totoiž nedal ani žádnou zprávu do ruky a já jak jsem 2 dny nespaal bolestí a bylo mi špwtsně nějak o kopii neřekla) :wink: Ale kdybych to jméno viděla napsáno, tak si vzpomenu :grinning:
21. pro 2009 v 18:58  • Odpověz
Ale nebudeme strašit holky,c o tam chtějí rodit, každá nemocnice, má pno nespokojených pacientek... :wink:
21. pro 2009 v 18:58  • Odpověz
no já tam mám taky v plánu rodit, protože tam dělá moje kamoška na porodním...předtím jsem rodila v bohunicích, takže vím, že je to všude stejný :wink:

jinak ona byla taky na ambulanci...
21. pro 2009 v 19:11  • Odpověz
autor
Holky já když jsem byla na pohotovosti tak dycky v bohunicích. tak nevím kde budu rodit, ted mi kamoška psalal že její švíca dva metry zpátky umřela při císaři přeřízli ji tepnu . holky já se bojím ted mě přepadla depka. chjo teda

a kde teda budete rodit??
21. pro 2009 v 19:16  • Odpověz
Já chci určo Bohunice a nadstandart. a muže sebou na pokoj tak dlouho, co psychicky unese :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mě prývě sestřiška řekla, ať jedu na Obilňák nebo k Miloušům, a hned před její ordinací zastavuje tram.4, takže jsem se rozhodla pro Obilňák, že tam jsem ještě nebyla :grinning:
21. pro 2009 v 19:22  • Odpověz
autor
blani takže bohunice??? já furt nevím.
21. pro 2009 v 19:28  • Odpověz
Suny - já určitě, já jsem tam hlavně spokojená s ostatníma klinikama (hlavně gastroenterologie), a na nadst.porodním jsem byla za kamarádkou (a ještě se tam chsytám během měsíce znovu, tak jseště zkouknu a poptám), tak bych ráda rodila tam :wink:
21. pro 2009 v 19:32  • Odpověz
autor
Blani aha já fut že jsem se narodila já na oblilnáku tak malej taky ale futr nevím po dálnici máme bohunice deset minut autem.
21. pro 2009 v 19:33  • Odpověz
jako když to člověk vidí, tak bych nejradši rodila doma, ale to nerisknu, takže si budu jen přát, aby můj porod byl bez komplikací a rychlej a oni nemohli nic posr..
21. pro 2009 v 19:34  • Odpověz
autor
nicole no to já taky doufám. ale co my víme že.
21. pro 2009 v 19:39  • Odpověz
tak my máme Bohunice nejdál, ale když tam nebudu muset jet hodinu MHD, tak to bude ok.... :grinning: Už jsem říkala muži, že ať si od půkly dubna hodí auto někam k práci, až to na mě přijde, tak si volám sanitku a on ať hned dojede :grinning: Nějak ssi budu klidnější než někdě v autě, kde se mi nebude moci věnovat, třeba bude zácpa,atd.... :sweat_smile: Já jsem se narodia v jedné malé nemocnici a je to tam teď děs, takže pro mě jakákoliv brněnská porodnice = super :grinning: A ještě mě strašila moje kamarádka, že mám svojí gynekoložce říct, že já jsem se narodila potom, co mamka měla preklampsii, prý se to sice nedědí, ale že by to měla vědět :sweat_smile: tak teda nevím,....
21. pro 2009 v 19:50  • Odpověz
žádný negativní myšlenky :slight_smile:
jako horší naž ten porod bylo to jak se tělo dává dohromady, já nemohla vůbec sedět ani ležet, a při chůzi mě ten spodek taky bolel, na to se fakt netěším....no a pak první sex po porodu, tak to radši nechci ani vzpomínat...hrůza :sweat_smile:
21. pro 2009 v 19:50  • Odpověz
autor
Blani nedědí asi ale říct bys to měla no. ty si budeš volat sanitku? jejda teda, já myslela že se jezdí autem. no podle toho jak to bude hořet asi že? a kde bydlíte???

Nicol no to se máme teda na co těšít. :grinning: snad budu rodit normálně jejda teda. i když by se malej prý měl otáčet a furt nic. :grinning:
21. pro 2009 v 19:52  • Odpověz
Nicol - to se nedivím, že člověka vše bolí :grinning:
Sun - bydlíme úplně na severu, v Medlánkách, a uvidíme, jak mi bude, ale raději si v klidu lehnu do sanitky, než někde sedět upásaná v autě....záleží ale na situaci, zatím to mám vymyšlené takto, kdo ví co bude,že, člověk může plánovat a ono se to stejně udělá jak chce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. pro 2009 v 19:56  • Odpověz
autor
blani tam je to moc hezký mám tam kamošku a ta je spokojená tka to máš do každé proodnice docela daleko. :grinning: ale asi je to lepší sanitkou no. uvidíte

holky já bych měla balit dárky ale s tím pupíkem mým teda nevím
21. pro 2009 v 19:57  • Odpověz
SSuny - my balili včera, muž držel, otáčel,... :grinning: Já bojuju denně s oblíkáním punčoch... :pensive: a to jsem včera oslavila přesnou polovinu těhu :sweat_smile: co budu dělat na jaře, nevím :grinning: V medl. je hezky, ale jak říká kamarád...je to lont, fakt dědina, nic tu není, ale zas kousek na šalinu a do města, což jsem chtěli, busem 10min. do Globusu, předtím jsme bydleli na Mil.Horákové, no děs, už nikdy více. A o bydlení v Praze se radši ani nezmiňuju, zlatá "dědina" Brno :grinning: Včera jsem byla bříško protáhnotu tady na pole za barákem, to se pak spalo celý den... :grinning:
21. pro 2009 ve 20:01  • Odpověz
včera mi muž řekl, že přemýšlel nad tím, že naše děti s nám budou třeba 50let, že už nikdy nebude mít klid, že pořád po nás něco budou chtít a že si říkal, že to přece nemůžeme zvládnout :grinning: bylo to zrovna v momentě, kdy syn demoloval byt a otravoval unaveného tatínka, který chtěl spát :grinning: tak jsem mu řekla, at si užívám toho, že náš syn po nás zatím chce jen pozornost a nějakou tu hračku, protože za pár let bude chtít prachy, auto, byt,...
21. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.