• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
ahoj hani já mám vycházky od začátku neomezeně takže nevím jeslti chodí kontroly.
5. led 2010 v 19:35  • Odpověz
Hani - sraz by byl někdy příští týden v medlánkách v jedné nekuřácké restauraci, ale na oběd :( Vycházky mám taky4 hod. denně, víc mi nedala, prý to nejde, ale vím přímo od paní ze sociálky, že to jde, že u těhotenství můžou být neomezené. :sweat_smile: A co mám zkušenosti tak i jindy, rptože moje mamka i tchýně byly loni na operaci a obě měli vycházky od rána do večera (třeba 10hod. denně) :frowning2:
5. led 2010 v 19:36  • Odpověz
kontroly pry chodi, mrchy aktivni, i o vikendech...na me se zatim jen ptali u doktorky, jeste nedosli - ale mam preventivne obavy kdykoliv jsem mimo:slight_smile:
kdyz uz jsme u toho, nevite, co se deje, kdyz vas nezastihnou a nevylzete se? neuznaji vam jen ten konkretni den, nebo nejake obdobi, nebo vam zrusi celou neschopenku? a jaky to pak ma vliv na vypocet materske?
sunysara: ktera doktorka pise vychazky neomezene? prozradis? mne to prijde posahany u tehotnych psat hodiny vychazek..vsichni by mely mit neomezene - dle momentalniho stavu...
5. led 2010 v 19:39  • Odpověz
Berta - taky mám info, že chodí, tak je dodržuju :frowning2: Ale co ti provedou nevím, ale předpokládám, že by chtěli asi vrátit nemocenskou a pošupeš do práce :sweat_smile: ASe poptám mamky o víkendu, na tu chodí kontrola při každém marodění :confounded:
5. led 2010 v 19:45  • Odpověz
ja se taky snazim, ale obcas to neklapne - treba na silvestra...a protoze mam tatku v cechach a chci se mu jeste pred vrhnutim ukazat, tak to taky nezvladnu behem 3 hodin, kdyz jen cesta tam trva 2,5hod?:slight_smile: nemocenskou bych vracela celou? to se mi zda krute - byt 4 mesice na neschopence, pak jednou pretahnout vychazku a byt bez penez???
5. led 2010 ve 20:00  • Odpověz
autor
já myslím že na poprvé by ti nic neudělali ale dkyby se to opakovalo tak jo ale nevím.
5. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
Jenže jak jim vysvětlíš, že na vycházky nekašleš celou dobu? :sweat_smile: Já mám vycháky 4 hod. a k rodičům teď jezdíme autem, takže to je na asi 45min. u našcih, 45 min. u tchýně a pak zas zpět, většinou dorazím o 15min později. :sweat_smile: Ale je to fakt binec, že třeba 2 moje kamsrádky mají rizikové těhu (po potratu, umělém opl., krvácení,atd...) a mají nonstop :frowning2:
5. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
no na ségru jednou přišli kvůli udání, a nemocenskou vracet celou nemusela, jen od toho dne co ji chytli byla ji nemocenská pozastavena a už nic nedostala...
5. led 2010 ve 21:48  • Odpověz
no v tomto já mám štěstí, že mě se nějaký neschopenky netýkají, jelikož jsem student...
5. led 2010 ve 21:49  • Odpověz
prý chodí většinou na udání, to mi taky paní na soc.říkala... :wink:
Holky, přemýšlím, že si objednám tyhle tetra pleny a klas. pleny, mají je te´d docela výhodně, kdybyste některá chtěla, a´t nemusíte platit poštovné, myslím, že ta cena je fajn, co jsem koukala v kam.obchodech tak ty plínky s potiskem tak 45,- :wink:
http://www.baby-eshop.cz/akce/bavlnene-detske-tetra-osusky-kikko-medved-new-2ks
http://www.baby-eshop.cz/akce/bavlnene-detske-pleny-kikko-80x80-medved-10ks-1
a mají i bílé, ty pak vychází na 19 za kus http://www.baby-eshop.cz/ctvercove-plenky/bavlnene-detske-pleny-kikko-80x80-bila-10ks :wink:
5. led 2010 ve 22:23  • Odpověz
blani ty mám taky a jsou super, ale už jsou strašně flekatý, tak chci objednat nový pro mimčo, tak je můžeme objednat dohromady, já bych si vzala jen ty bílé asi
5. led 2010 ve 22:35  • Odpověz
tetra osušky mám 2, a jsou v pořádku, a s tím medvídkem mám jen jednu a ta stačí, nejvíc jsem využila ty bílé na utírání
5. led 2010 ve 22:36  • Odpověz
ok, já ještě popátrám co kde mají, a nějak se domluvíme :wink:
5. led 2010 ve 22:43  • Odpověz
blanka.k.: tak to jsi narazila na super ceny!!! ja to ted pres vanoce taky studovala, ale nasla jsem jen za 32/ks a 60/ks, takze jestli muzu, taky se pridam, kdy budes objednavat?
6. led 2010 v 09:17  • Odpověz
autor
ahoj holky koukám, že řešíte osušky. já budu mít na malýho asi klasickou osušku. nebudu kupovat pro děti asi.
6. led 2010 v 09:31  • Odpověz
no já T. utírala do té tetra osušky, když byl miminko a byla jsem spokojená
6. led 2010 v 11:22  • Odpověz
autor
já na to musím kouknout co to je????
6. led 2010 v 11:27  • Odpověz
ja chci spis ty tetra, jak pise nicole, na utirani, misto klasickych plen jsem nakoupila mensi bile rucniky v ikee (nekup to za 5kc:slight_smile:),tak uz dokoupim jen symbolicky par 70x70/80x80..
6. led 2010 v 11:32  • Odpověz
Holky já mám dvě ty tetra osušky, je to vlastně jakoby větší plena, kupovala jsem je v tesku za dobrou cenu, ale nepoužívám je, přijdou mi hrozně tvrdé a hrubé, malého balíme a utíráme osuškou s kapucí, kterou jsem koupila v Rosmanovi.Možná je ted využiji jak pojedeme k našim a nebo pod malýho na přebalovák.Ale na utírání asi ne, přijde mi, že bych malýho tím podřela.Jinak normální pleny taky máme 50ks a ted mi ještě mamka koupila 20ks, kupovali jsme je v Polsku, byli levnější než unás.
6. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Ahojky holky, koukám, že jste se tu bavily o srazíku příští týden. Já určitě nepříjdu. dneska jsem byla u praktického a jsem na antibiotikách, mám zánět dutin :unamused: a doporučil mi, že nemám teď v tomto počasí už před porodem nikam moc chodit. Sem tam vycházka, ale žádné trajdání...

A co se týče toho testu na cukrovku, tak mě jej dělali taky na obilňáku. Přišla jsem tam na 7 ráno, vzali mi krev, vypila jsem malou skleničku vody s balíčkem glukozy a měla jsem se vrátit po 2 hodinách. Pak mi vzali opět krev a odpoledne po 15 hodině jsem se měla zastavit pro výsledky.

A osušku jsem kupovala v Pompu, sestra tam pracuje a mají tam velké tetra osušky, tak jsem si jednu vzala, jednu jsem dostali od manželové sestry a dalších kdyžtak koupím časem...
6. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
Holky, já bych to objednala někdy příští týden... tak se zatím rozmýšlejte, co byste kdyžtak odtam chtěly :wink: Pak to nějak dáme dohromady, jak to dojde, tak se ozvu a můžete si to buď vyzvednout nebo já jezdím teď skor pořád kolem poedlne do centra na oběd, atd. tak si dáme sraz...
Na čůrání a ... budu mít jednorázovky, ale co tak doporučují jiné maminy, tak 10-20 klas. plen pod hlavičku, k doktorce na zabalení, na odříhnutí, atd. A pro úplně nejmenší ty Tetra pleny a pak klas.osušky třeba od 3 měsíců na utírání. tak sjem si říkala, že asi ty 2 ks koupím (1 jsem ted dostala) a teď jsem objevila 3 větší osušky, bílé, úplně nové, tak je vezu k mamce, ať mi z nich udělá takové ty menší s kapuckou, a pár žínek na utírání, koupila jsem v galanterce na každou za 30,- nášivku medvídka na tu kapucku, ještě dokoupím barvenou stuhu na obšití a poutko a bude to za pár korun :wink: A ještě máme doma asi 15 růčníků a využíváme furt dokola 2 pro návštěvy, jinak zbtek je nových nepoužitých, ty taky můžu použít na utírání.
6. led 2010 v 15:26  • Odpověz
autor
blani já taky budu mít normální ručníky na utírání ještě koupím pár žínek ty jsou dobrý. jinak ty tetra teda mám ještě po mě a asi 30 plínek vyvařených taky po mě ale jsou jak nový.
holky já jsem ještě v pyžamu to jsem ostuda co??
6. led 2010 v 15:29  • Odpověz
Suny - já jsem v pyžamu celý den... už od září :grinning: Nebo když bylo ještě teplo, tak jsem chodila v letních šatkách, ale teď jsem přesedlala na pyžama, teda noční košile nebo dl.trika, a hezky naostro :sweat_smile: , prptpže se tak cítím líp, jak nemám nic kolem pupíku. Akorát před 2 hodinama dojdu z města, vysvleču se, zas na sebe hodím akorát triko a zvonek, že mám dole balík :sweat_smile: Než bych na sebe navlíkla to co nosím normálně (tj. sukně a punčochy), tak jsem lítala, žádné kalhoty nemám, tak jsem si vzala saténový spodek od jendoho pyžama, do toho zastrčila to "sexy" XXL tričko s medvídkem), zapnula budnu až ke krku, na bosé nohy dala boty a letěla ven :grinning: Si říkám, že až si jednou takto "vymóděná" zabouchnu třeba dveře, tak to bude sranda :grinning:
6. led 2010 v 16:05  • Odpověz
autor
blani tak to seš na tom taky dobře. :grinning: no ty jo tak to musel být dobrej pohled. já mám 7 užasný kalhotky ani necítím že je mám tak každej týdne peru abych je měla. jinak taky nesnesu nic okolo pupíku ani dole. tak mám kalhoty od pyžama po tatkovi a ven kalhoty když jdu tak mám taky tatkovi. no jo 8 měsíc a prý mám břicho jak na 9 nebo na dvojčata.
6. led 2010 v 16:18  • Odpověz
Suny - :grinning: Já se potakal dole se sousedkou, dovezli jí kolíbku, takže obrovksá krabice, má měsíc před porodem, a já karbičku 5x10x10cm, ale bříško taky pěkný, tak to teprve musel ten pošťák koukat :grinning: kalhotky nosím jedině bezešvé s nohavičkou, ty jsou super. :wink: Teď je zas měli v tesku za 60,-, tak jsem nakoupila :grinning:
6. led 2010 v 16:25  • Odpověz
autor
ty jo měsíc před porodem to už bych chtěla mít taky. ted jak jsem začala ten 8 měsíc tak to je čím dál horší potím se jak kráva, blbě se mi dýchá, ted mám porád sucho v puse i když piju jak o život nevím co to je. záda a břicho nohy nateklý. to je mazec teda ještě dva měsíce v tomhle stavu to nedám
6. led 2010 v 16:31  • Odpověz
koukám, že na tom webu, jak jsem říkala, že si chci objendat, tak některé věci už mají pár kusů, tak myslíte, že bychom to dali do soboty dohromady? Nechcete někdo se mnou napůl tyhle obyč.bílé? :wink: http://www.baby-eshop.cz/ctvercove-plenky/bavlnene-detske-pleny-kikko-80x80-bila-10ks By mi totiž stačilo jen 5ks :sweat_smile:
6. led 2010 v 17:56  • Odpověz
autor
blani já teda plínky mám, spíš bych potřebovala pak poradit jaký plenkový kalhotky.
6. led 2010 v 18:02  • Odpověz
blanka.k. - ja bych klidne pulku vzala, 10 je na me hodne...a objednavku klidne co nejdriv, at to jeste maji.jen pisni termin objednani a ja se vybicuji a pisnu ti, co bych brala..
6. led 2010 v 18:12  • Odpověz
Tak jo, tak objednávky přijímám do pátku do 21:00, pak objednávám. takže těch bílých vezmu 10 (5 já, 5 ty), kdyžtak mi to prosím ještě pište i do IP, ať to mám někde vypíchnuté zvlášť a vím co komu :wink:
6. led 2010 v 18:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.